Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi DECA Dojenje Dojenje na javnom mestu

Ova tema sadrži 150 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  malisha75 7 godine, 9 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 151 ukupno)

Dojenje na javnom mestu

• Aiko
    Član
    Aiko

Sta mislite o tome?

Sta ste radile u prvim mesecima vase bebe kad izadjete na vise od 2, 3 sata, a beba ogladni? Jel ste se izmlazale ili ste dojile bebu negde van kuce?

:-*

Irssa
    Član
    Irssa

nikada nisam do sada sa ivom isla u setnju duze od 3 sata, ali kad odemo kod prijatelja, izadjemo u drugu sobu i ona siki.
    Malo mi je nepriatno da dojim bebu recimo na sred Kneza, ali ako bi trazila siku, nekako bih se snasla, bitno mu je da dete nije gladno

maxmara
    Član
    maxmara

E Aiko drago mi je da jos neko koristi tu rec ‘Izmlazale’ znaci u upotrebi je jer su mi se mnogi smejali zasto lupetam kad se kaze ‘Izmuzavati’….

E ja sam se IZMLAZALA pred setnju bar tih 20 dana kolko sam dojila,jer sam imala problema kao i mnoge sa ranicama jer imam male bradavice,pa bas nisam mogla da se grcim i pravim grimase po gradu kao kod kuce,tako da mi je bilo lakse i brze da mu dam svoje mleko,u flasici za majcino mleko,dok smo van kuce.
    Inace nemam nista protiv toga cak naprotiv zasto se kriti sa bebicom da bi ga dojile,pa neke bi sve dale da to mogu a ne da im se,ja mislim i gole bi se skinule ako treba samo da imaju to malo cedo u rukama,aj da ne preterujem vise….

ZNACI STO SE MENE TICE DOJENJE NA JAVNOM MESTU DA SVAKAKO!

Naravno do osobe je kakav je tip,dal ce to prihvatiti da je gledaju i oni koji se tome cude ili ce to ponosno raditi i bas je briga sta ko misli,a i do muza bogami dal ga je stid,posto ima znam i takvih da se jadna mama brine za njega kako ce to podneti jer mu je to bruka i samim tim na bebu prenesu nervozu…ma ima svega…ima dosta pitanja i polemika u vezi ovoga ali videcemo sta kazu druge mame..nas cudan mentalitet i ovde igra veliku ulogu…

Pazi sta je ovamo izaslo za resenje tog ‘problema’ vecite polemike i nedoumice kako god…

cena:50€
    😉
    :bravo:
    :blabla:
    :caos:

Florina
    Član
    Florina

Dojila sam je gde god je bilo potrebno. To je potpuno cisto, nezno i prelepo… :neznam: :andjeo: :love: … prirodno i ispravno !

Maki
    Član
    Maki

Ja nisam išla u tako duge šetnje sa Martom, pre polaska u šetnju davala sam joj sa siki jer je obožavala i uvek je mogla, nisam je nikad dojila na javnom mestu, bilo mi je neprijatno 😳 a i sramota, a ovako stvarno nemam ništa protiv toga, viđala sam mnoge da doje decu posebno u parku i nikad se nisam smejala.

Sneki
    Član
    Sneki

Florina – 13/3/2007 11:02 AM

Dojila sam je gde god je bilo potrebno. To je potpuno cisto, nezno i prelepo… :neznam: :andjeo: :love: … prirodno i ispravno !

Potpuno se slazem. To ne bi trebalo da bude sramota. Postoje mnoge druge stvari koje bi trebalo da budu sramota, ali nisu…

sAnjica06
    Član
    sAnjica06

Prvih dana nisam izlazila, kasnije sam išla u šetnju posle dojenja tako da smo slobodne 3 sata. Za svaki slučaj nosim čaj, ako hoće malo da joj ponudim. Kada idemo u goste nas dve idemo u drugu sobu da sikimo i lalamo.
    Dobro izgleda ova „marama-ležaljka“ što je pokazala Maxmara, mada nama nije bila potrebna a i kod nas je nisam ni videla.

MissGak
    Član
    MissGak

Jos jedna prednost zapada-ovde gde god da krenete(manje vise) postoje prostorije u kojima se bebe presvlace i doje tako da to nikad nisam morala da radim na ocigled svih,a kada bi smo otisli kod prijatelja odlazili bi smo u drugu sobu.Pored svega toga ovde svi imaju postovanje prema majkama koje doje(a nazalost sve ih se manje odlucuje na tako nesto) tako da uvek nadju resenje za vas gde se god nalazili.U stanju su da vam ustupe svoju kancelariju!
    Kada bi odlazili negde na duze,a preracunala bih da bi bas u vreme obroka bili recimo u autu i ja bih se izmlazala.Za nas bocica nije predstavljala pretnju jer je Aleksa toliko voleo siku da joj se uvek rado vracao 😛

skorpijamaya

Ovde u Srbiji tesko da cete nekog videti da javno doji,
    retko,retko kad u letnjim mesecima i to ako se desi na nekoj klupi u parku jer je moralo,beba place neprestano,a majci neprijatno,uz to obicno muz sedi/stoji pored jer ljudi gledaju!
    Ja sam samo jednom u zivotu u parku dojila malog i to preko pelena,sva ziva cuda da se nista ne bi videlo,
    a opet sam videla da ljudi gledaju kao u cudo,nekako sam se neprijatno osecala,hvala Bogu da je mm i starije dete bilo pored mene inace …i to sve u sred Bgd! da ne poverujete!

Prex
    Član
    Prex

Slazem se sa skorpijom mayom, kod nas je to prava retkost jer su ljudi za takve stvari jos uvek prilicno „neprosveceni“ i primitivno se ponasaju, bulje kao da je sedmo svetsko cudo i dobacuju sve i svasta…
    Ja Taru nisam nikad dojila na javnom mestu upravo iz tih razloga, jer ne zelim da se osecam neprijatno ako mi neko dobacuje sve i svasta, i znam da bih u tom slucaju odlepila i pocela da se svadjam.

Talala
    Član
    Talala

Nisam se uopste obazirala na komenatre drugi ljudi dok sam je dojila. Kada je moje dete gladno ja uzmem i podojim je. Sednem lepo na klupicu, udobno se namestim, prekrijem je pelenom i udri u sisanje.
    Cesto sam nailazila na pozitivne komentare.

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

pre dve nedelje kad smo setali Luku kolicima u park i on jadnicak ogladneo ja lepo sela na klupicu kako sam imala majicu i dzemper lepo sam se namestila moje dete rucka a nista se nevidi,narod prolazi seta niko ne gleda to je normalno bilo bi zalosno da sam setala bebu koja place na sav glas zato sto je gladna,mene to ne interesuje gde god se zatekli kad ogladni ima da napuni svoj stomacic i da uziva,po meni je to cisto i prelepo i bas sam srecna sto ga dojim jer je to prelepi osecaj barem za mene jer nikakvih problema sa grudima do sad nisam imala.JA SAM ZA DOJENJE NA JAVNOM MESTU :zvezda: :zvezda: :zvezda:

maja22
    Član
    maja22

po meni je naj normalnije podojiti bebu na javnom mestu pa sigurno ni jedna mama ne bi mogla da dozvoli da joj beba place zbog toga sto je mami neprijatno da je podoji na javnom mestu.uglavnom sam ga dojila ako idemo negde pred polazak i retko kada mi se desilo da je gladan pa trazi da sisa.a kada bi ostajao kuci a ja morala da izadem uvek sam ostavljala svoje mleko u flasici da mu daju da popije.

kika
    Član
    kika

ko voli, treba to da radi opusteno i bez predrasuda, uvek kad beba zeli……
    ljudi bre pretuku, ubiju, osakate, druge ljude pa niko ne zucne……..
    a dojenje je najcistija stvar na svetu……..
    dojenje je verovatno cast i to je svetinja, ako to vole i mama i beba…….

meni su ivu u tirsovoj za ta 4 dana dok i ja nisam pustena da udjem u boks kod nje , vec navikli na flasicu, tako da sam se ja nesto besmisleno cimala s njom ali njoj nije padalo napamet da sisa ( za to je potrebna 60 puta veca snaga nego za cuclanje), pa sam se ja izmlazavala 6 nedelja, da bi joj davala moje mleko, ali i tada nije bas nesto volela moje, jer se navikla na impamil , a i u njemu je sigruno bilo dovoljno njoj neophodnog gvozdja, a u meni je bilo samo nervoze i strepnje da li ja imam dovoljno gvozdja, i navikla sam onako isprepadana da znam u gram koliko je jela, i ona je to osecala. tako da se ni ja ( a ni ja ni mm nismo imali tu radost kao bebe da pijemo mamino mleko, pa zivimo i sta nam fali) nikad nisam ni privikla na dojenje, i uvek sam obozavala kako iva slatko cucla.a i iva je obozavala flasicu i obe smo bile ocarane …………

sad, mozda cu biti omrazena , ali ja nesto nisam tip majke dojilje, tako sam tu smotana i smeta mi to sa dojenjem, meni je flasica super, i ako bih i drugo rodila , verovatno bih dojila neko kratko vreme , zbog kolostruma i prvih najosetljivijih nedelja , a ono…posle….pojma ja nemam o tome…. tako sad mislim, ne znam….

svakako, samo napred mame, i zivite svoj nacin zivota

Ivka
    Član
    Ivka

mislim da je to prelepo, toplo, majcinski. Bolesnih umova uvek ima pa ako im je volja nek bulje. Ja sticajem okolnosti nisam Filipa dojila van kuce jer je on od prvog dana bio i na adaptiranom mleku tako da sam nosila flasicu, ali ako se zadrzim pa kod mojih, prijatelja, … bez blama i problema. Mislim da je mnogo bitnije da se beba nahrani nego sta ce ko da kaze ili pomisli. :-*

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 151 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.