Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi DECA Dojenje Dojenje na javnom mestu

Ova tema sadrži 150 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  malisha75 7 godine, 9 meseci ranije.

Gledanje 136 članaka - 136 do 150 (od 151 ukupno)

Dojenje na javnom mestu

• njamiii
    Član
    njamiii

Dialectica, sta se pravis Englez :>

I ja mislim da se nocu luci manje pljuvacke. Od kako sam prestala da dojim svako malo sam prehladjena, pa cesto u toku noci (spavanja) muljam eko sept zbog bolova u grlu. Ponekad se desi da se probudim, a da se septoleta nije skroz otopila i da su mi usta suvkasta. E sad, verujem da sikenje sike i sisanje septolete nije bas isto 🙂 A ima i toga da mi se cini da mi nana inace isusuje usta :hmm:

Sto se dojenja u javnosti tice, pre par dana sam u jaslicama razgovarala sa mamom drugara koji je mesec dana stariji od nas i nekako kroz pricu dodjosmo do toga da ona krajnje sramezljivo, onako u poverenju, glave scucurene u ramena, kroz neki polu osmeh kaze: „Jao, ma ja ne smem ni da kazem, on meni i dalje sisa“. Koliko god da je moja reakcija bila jedno veliko, iskreno: „Svasta…“ (za nastup) ne mogu da kazem da je ne razumem, jer nije prijatno naici na kritiku ili osudu za nesto sto smatras posebnim i jedinstvenim, a tice se tvog deteta. Prilicno me je to bilo rastuzilo. Inace, ima starijeg sina i njega je dojila 2 godine, ali eto, nije uspela da prenebegne efekat „javnosti“.

njamiii
    Član
    njamiii

I da odem totalno u ot na racun medicinara, na razgovoru sa anestezilogom prilikom operacije 3. krajnika drustvo nam je pravila i medicinska sestra od nekih, ne mogu bas da procenim, ali do 40 godina, a moguce i koju godinu mladja, napucana kao 3 aviona, kao iz izloga da je izasla (ovo isticem zbog svoje sklonosti da podlegnem uticaju stereotipa) koja je bila sva odusevljena kada je cula da i dalje sikimo. Naime, ona je svoju cerku dojila 5 godina. Cerekla se kao blesava jer je bila sva tuzna kada je njena cerka odbila da sisa (ona je planirala da je doji „bar do skole“), a kada je njega videla delovao joj je vec veliki, pa nije mogla da zamisli kako li je to izlgedalo kad je njena cerka sikila. 🙂

dialectica

olga75 – 9/1/2011 08:25

dokona je osoba koja ima previse vremena pa moze da fantazira i filozofira.
    Ako nadjes negde informaciju da se u snu luci ista kolicina pljuvacke kao i u budnom stanju molim te da je podelis sa nama i obavezno napisi izvor 🙂 .
    Elem , dojenje na javnom mestu , naravno da da

Uj… :> Istina, moj posao je da kritikujem, filosofiram, a nekada i da fantaziram… ali da se tokom sisanje svara vise pljuvacke nije nikakva fantazija :). Za noc, sigurno si upravo. Nisam tvrdila drugacije. Ali sisanje tokom noci? Ne znam. Inace, prvi put cujem da kolicina pljuvacke ima veze sa karijesom. No, ako te interesuje izvor, mogu da ponudim informacije u karijesa u dojenje uopste.

Ne, ne, nije off topic. Ovo je javno mesto, i zapravo dojim :> :> :>

olga75
    Član
    olga75

Ima tema karijes ajde da nastavimo tamo 🙂

malisha75
    Član
    malisha75

Ja sam potpuno šokirana ovom vešću.

http://www.021.rs/Novi-Sad/Vesti/Kucica-za-dojilje-u-Limanskom-parku.html

Uvek sam se trudila da bebu podojim kod kuće i tek posle izađem u šetnju. Tako nam je bilo mnogo prijatnije. Retko se desilo da je zaista postojala potreba da sisa na javnom mestu, ali obzirom na poduži staž dojenja, i to retko se desilo: u kafiću, restoranu, tržnom centru, prodavnici, na autobuskoj stanici, na aerodromu, u avionu, u vozu, u parku, na plaži, na bazenu, na igralištu, na parkingu, u čekaonici kod lekara… NIKADA, APSOLUTNO NIKADA nisam dojeći na javnom mestu imala neprijatnosti. Doduše, za mene je dojenje nešto posebno, intimno, između bebe i mene, pa sam se zbog nas, a ne zbog drugih, uvek trudila da to bude diskretno. Ja sam uglavnom gledala u bebu, a ne zverala okolo da lovim tuđe poglede. Kad bi mi se pogled slučajno i sreo sa nekim prolaznikom, uglavnom sam dobijala blagonakloni smešak, a NIKADA kritiku ili neki neprimeren komentar. Stvari su se malo zakomplikovale kad sam pokušala da dojim mlađu bebu, dok je dvogodišnjak trčao oko nas. Mama sa bebom na siki koja pokušava da stigne mališana kome je dosadno da sedi na jednom mestu ipak skreće pažnju prolaznika, ali i tada sam uvek nailazila na osmehe.

Stvarno ne razumem šta će u parku kućica za dojilje, i sve to dok u istom parku ne postoji ni jedan javni toalet…. Mogu da zamislim na šta će ta kućica ličiti posle nekoliko dana. Ili su možda gradski oci planirali da smanje nezaposlenost u gradu angazovanjem jednog portira koji bi čuvao taj dragoceni posed???

Molim mame koje poznaju situaciju u „razvijenim“ zemljama da nam kažu da li su igde videli ovako nešto? Ja nisam, a obišla sam na desetine parkova u Evropi i svetu…

MilicaCale

ja ne vidim problem. (bice verovatno u odrzavanju, ali to je druga stvar…)
    znam puno zena koje ne vole da doje u javnosti… i ja sam to uradila mozda samo jednom….

malisha75
    Član
    malisha75

Pa, nisam ni ja ljubitelj dojenja u javnosti i kad god sam imala mogućnost izbora, sklonila sam se negde. Možda bih se sklonila i u tako neku kućicu. Ali, iritira me to što se to zove „Kućica za dojilje“. To mi zvuči diskriminišuće. Moglo bi se nazvati „kutak za bebe“ ili slično. Jer, meni je recimo dojenje u sred parka, na klupi, mnogo diskretnije nego recimo (u eri poplave pedofila) menjanje pelene devojčici od dve godine.

Sve u svemu, u trenutnim okolnostima, u parku koji je velik i vrlo posećen, a nema ni jedan wc, ne vidim kako je postavljanje kućice za dojilje došlo na vrh liste prioriteta.

pulinka
    Član
    pulinka

Mene iritira jedna od implikacija a to je da dojilje treba da se sklone u kućicu dok doje? Jer- šta-neko smeta njima ili one smetaju nekom? Oba slučaja su mi uvrnuta…
    (nevezano za temu-Malisha, pp uveče stiže :))

MilicaCale

🙂 ta implikacija je, zaista, odvratna.
    ali, mogucnost sklanjanja u zatvoreno meni uopste nije losa…

njamiii
    Član
    njamiii

Kucica za dojenje*
    Mora da smo u istoj grupi na fejsu 😆 i tamo se povela solidna rasprava pa me mrzi da se ponavljam, ali sve u svemu meni je ideja skroz ok. Ko sta gde voli.

pulinka
    Član
    pulinka

Pa, u teoriji je ideja zapravo odlična, ali razumem šta Malisha hoće da kaže. Naš narod je stoka, i nema šanse da ta kućica bude higijensko mesto za bebe.
    Druga stvar, bebe koje neće da sisaju van kuće (kao moja tvrdoglava deca :)) prosto neće da sisaju van kuće bile one u kućici ili na otvorenom.

pulinka
    Član
    pulinka

A što pišeš kad i ja, njamiii :)? Ako je tamo rasprava već odmakla, da se ne upuštam ovde, verovatno ste sve već pretresli (može link za grupu?)

njamiii
    Član
    njamiii

😛 Ne znam da li smem, posle da te nosim na dusi kad se iznerviras http://www.facebook.com/groups/dojenje/
    Sto se realizacije i higijene tice to je posebna prica, ja se drzim filozofskog dela 😉 Mislim, pre par dana se neko u parkicu olaksao na veliko u/na onom toboganu sa tunelima i terasicama, tako da…

mima80
    Član
    mima80

Sta znam, meni ovo uopste nije lose kao ideja. Ma svaki pomak, makar i milimetarski pozdravljam. Ja sam nekako shvatila da ce tu verovatno biti i neka daska na kojoj moze dete da se prepovije, a i sigurno ce dobro doci u nekim hladnim danima kad je dojenje na otvorenom nemoguce. Ja sam mladjeg bebca dojila samo u pocetku, sada mi je to nezamislivo zato sto ga jedva podojim kod kuce koliko se vrpolji, okrece, ne dao bog da negde nesto susne. Stariji je bio jos gori pa nisam ni pokusavala, mozda jednom, dva put i to je bio neuspeli pokusaj

pulinka
    Član
    pulinka

Ahaha, u pravu si za živciranje, ali ipak hvala :)!
    Pre neki dan-eeeee, blaaago vama, ali iskreno!
    Ja svoje dete ne puštam na sprave, pogotovo na tobogan dok ih ja lično ne obiđem, jer se kod nas REDOVNO neko olakša tamo. Imamo neke kućice ispod tobogana u koje ja dete ne puštam jer ih srednjoškolci koriste kao wc subotom posle izlaska (ljubazno su sami upozorili MM-a na to)-inače kućice smrde jezivo ali roditelji to izgleda ne primećuju-kako, ja ne znam jer se meni stomak prevrće. Tako da ja nedeljom ujutro ne vodim decu u parkić, a obično molim boga za neku kišu ili jako sunce da se to malo organski razloži do utorka-srede…
    Filozofski gledano, izbori su blizu, ali ne znam kako dođoše do dojilja, kome li se ulizuju time da mi je znati?
    (eno kod nas juče tako farbaju drvenariju u drugom igralištu-a već 2 godine ga tinejdžeri zdušno razvaljuju i čerupaju nekažnjeno, ali ako ga malo zamažu možda naprave „od babe devojku“, kako kod nas lepo kažu :)).

Gledanje 136 članaka - 136 do 150 (od 151 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.