Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi DECA Dojenje Dojenje na javnom mestu

Ova tema sadrži 150 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  malisha75 7 godine, 9 meseci ranije.

Gledanje 31 članaka - 31 do 45 (od 151 ukupno)

Dojenje na javnom mestu

• duki_swe
    Član
    duki_swe

Joj strasno kakve sve budale ima!!! Ovde su svi za dojenje, i naravno svuda je dozvoljeno ali skoro je bila neka diskusija bas u vezi toga kada je jedna poznata novinarka ( feminiskinja) dojila bebu u jednom exkluzivnom restoranu i bila zamoljena od strane sefa restorana da ode iza nekog paravana i doji bebu!!! Ona je digla frku oko toga i onda je bilo polemisanja da li je to redu ili ne, da li smeta ostalima kada dodju da veceraju…vecina njih je mislila da je ok ako se to radi diskretno( neki mali peskiric ili cebence preko bebe)

STEFI
    Član
    STEFI

MIslim da je to sasvim OK.Tu nema ničega vulgarnog,nepristojnog i ružnog,ZAPRAVO TO JE NAJLEPŠA SLIKA NA SVETU.Recite mi da li je nepistojno ako jedete sendvič u parku ili pijete vodu na šetalištu?Šta je tu čudno?ŠTA SVE VULGARNO I NEPRISTOJNO GLEDAMO OD OVIH "PEVAČICA I PEVAČA" U EMISIJAMA I SPOTOVIMA NA ULICAMA,PA IH OPET NIKO NE CIMA ZA RUKAV!!!

ZATO MAME,BEZ BRIGE I BLAMA, NE RADITE NIŠTA NEPRIRODNO I NEPRISTOJNO,HRANITE SVOJE MALE ANDJELE!!! :andjeo: :andjeo: :andjeo: :andjeo: :andjeo: :andjeo:

JOgi
    Član
    JOgi

Svidela mi se ova tema, pa sam moraala i ja da iznese svoje misljenje.
    Kada je dojenje pred poznatima u pitanju ja imam mali problem – izbegavam jer je njima neprijatno, a i meni je malo, mislim posebno na prijatelje i rodjake muskog pola. Prosto nisam bas za pokazivanje mojih grudi mom svekru i sl, koliko god to bila hrana za moje dete. ali to je uvek lako resiti – predjemo u drugu sobu ili se smestimo tako u prostoriji da budemo malo zaklonjeni. A na javnom mestu se dojimo bez problema. Bas neki dan smo bili u Merkatoru u restoranu, mi smo rucali a onda i n. Naravn nisam u sred restorana izvadila sisu, mi tamo uvek trazimo sto blizu prozora, nekako mi je intimnije, tako da smop se samo malo okrenuli ka prozoru i lepo sikili. Inace vrlo cesto sikimo u kolima u putu do negde.
    Sve u svemu sam ZA

Brandza
    Član
    Brandza

nisam ZA…ne osudjujem majke koje doje na javnim mestima,ali je nisam,niti cu…

sweet
    Član
    sweet

Brankica021 – 5/2/2008 16:09 nisam ZA…ne osudjujem majke koje doje na javnim mestima,ali je nisam,niti cu…

Slazem se sa tobom Brankice

Cvetic
    Član
    Cvetic

Ne vidim nista neprirodno u dojenju deteta na javnom mestu. Mi smo zatrovani time da zene treba svim i svacim da se stide, meni je muka od nase kulture.Nasa zena treba da se stidi da ucini nesto najsveto i najcistije, da doji, a neki kreten moze da vrsi malu nuzdu na javnom mestu i to je ok.
    Nisam da se grudi bas neukusno mlataraju da ih sav svet vidi ali diskretno nadojiti gladno dete, pa jos sad ima toliko modernih i prelepih marama za dojenje, zasto da ne? I mislim da je uzas sto kod nas nema naznacenih mesta za dojenje, bar u prodavnicama decje robe i vecim supermarketima.Nijedna majka ne bi smela toga da se stidi. :HAG:

Aiko
    Član
    Aiko

Cvetic – 5/2/2008 17:06

Ne vidim nista neprirodno u dojenju deteta na javnom mestu. Mi smo zatrovani time da zene treba svim i svacim da se stide, meni je muka od nase kulture.Nasa zena treba da se stidi da ucini nesto najsveto i najcistije, da doji, a neki kreten moze da vrsi malu nuzdu na javnom mestu i to je ok.
    Nisam da se grudi bas neukusno mlataraju da ih sav svet vidi ali diskretno nadojiti gladno dete, pa jos sad ima toliko modernih i prelepih marama za dojenje, zasto da ne? I mislim da je uzas sto kod nas nema naznacenih mesta za dojenje, bar u prodavnicama decje robe i vecim supermarketima.Nijedna majka ne bi smela toga da se stidi. :HAG:

:klanjam: :klanjam: :klanjam:

anitica
    Član
    anitica

cvetic, u potpunosti se slazem sa tobom.

bubili74
    Član
    bubili74

Apsolutno za, ja sam to već do sada više puta radila u Mc-u, DC-u, autu, … Dete gladno je mnogo neprijatnije i nehumanije slušati i pustiti da plače, nego ga lepo nahraniti. A i uvek je spremno, taman koliko treba i taman toplo. I pri tome meni daje slobodu, ne moram da mislim kako da se nacrtam kući u vreme za hranjenje, naročito što bebe koje sisaju nemaju baš uvek tačnu satnicu.

emili
    Član
    emili

SLAZEM SE SA BRANKICOM

LediIv
    Član
    LediIv

iskreno, ja o tome uopste ni ne razmisljam, ako treba da dojim, pa dojicu. slazem se s cveticem potpuno.
    evo, danas sam ivana dojila u domu zdravlja, a pre dva dana na tasmajdanu. nemam bas nikakav problem s tim. jedino je sad zimi nezgodno napolju dok se ne izvucem iz jakne i svih slojeva, ali me definitivno nije blam.
    i slazem se, to sto se beba doji ne znaci da grudi moraju da sevaju na sve strane, to moze i prilicno diskretno da se obavi cak i na najjavnijem mogucem mestu.

katarina
    Član
    katarina

uopste me nije bilo blam i dojila sam i u restoranu,ulici ….i niko me nije krivo gledao..uvek diskretno pokrila bi se da se ne vidi bas..mada nisam ni za to ko sto moja komsinica radi..
    za sto nas 12 a ona vadi sisu celu i doji nju nije bilo blam al mene iskreno jeste kad sam videla kako se muski sklanjaju jer im neprijatno..mogla je to diskretnje da izvede a ne celu sisu na sto jos sva ponosno sto doji i grudi pokazuje..to mi nije ok..

cicanich
    Član
    cicanich

Brankica021 – 5/2/2008 16:09

nisam ZA…ne osudjujem majke koje doje na javnim mestima,ali je nisam,niti cu…

U potpunosti se slazem…

kaja
    Član
    kaja

Ja sam bila navikla da dojim ležeći. Probala sam par puta iz sedećeg položaja i nije nam išlo. Jana je letnje dete i dojenje na javnom mestu smo lako mogle praktikovati. Ali, šta ću, nismo! 🙄 Plus, da sad ne davim – dohrana na flašicu ovo, ono – ali u suštini to ne bi bio problem da preskočimo koji obrok ako je lep dan i ako nam je lepo napolju…

mima80
    Član
    mima80

Nisam sigurna kakav cu stav imati prema ovome kad budem rodila dete, ali iz ove perspektive od srca podrzavam. Pa grudi zbog toga postoje, to im je primarna funkcija, pa tek onda seksualni atribut ili sta vec. I mnogo se iznerviram kad cujem da neko negoduje zbog toga sto je neka zena dojila na javnom mestu, zato sto nema niceg licemernijeg. Sasvim je ok i prihvatljivo da pored tebe sedi cica sa nabudzenim sisama do grla na kojima se samo bradavice ne vide, a kada neka doji dete to je skandal. To je lepo, zdravo i prirodno, a to sto sme se mi svi toliko odvojili od prirode i sto nam je tako nesto cudno, to je vec prica za sebe

Gledanje 31 članaka - 31 do 45 (od 151 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.