Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi DECA Dojenje Dojenje na javnom mestu

Ova tema sadrži 150 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  malisha75 7 godine, 9 meseci ranije.

Gledanje 121 članaka - 121 do 135 (od 151 ukupno)

Dojenje na javnom mestu

• njamiii
    Član
    njamiii

Salim se ja za moju sveki, ona je u bezbednoj zoni, zivi u Americi 😉

MilicaCale

🙂 tako sam ja imala pametnu komsinicu… a nije u bgd 🙂
    a bivsa gazdarica bi me uvek pitala: jesi pocela dohranu (dete od dva meseca). Ja rekoh: „a zasto?“, pa mali je, slabo napreduje (900g). ALi cak ni njoj nije smetalo dojenje na javnom mestu, cak mi se cudila zasto sam otisla u drugu sobu, kad mogu tu, u njenoj dnevnoj (a prisutni njen sin od 40 g i muz od 65 i jos jedan prijatelj, od 70)

мирка

Увек сам гледала да Јану нахраним код куће, јер ми је тако комотније и пријатније, али ако се задржимо дуже напољу – наравно да сам јој давала сику. Тако је сикила и у парку и на Ади и у аутобусу ГСП-а, а богами и у лифту у ком смо се заглавили са мојим братом и снајком 😆
    Нисам се никад покривала, али нисам ни вадила дојку „на извол`те“ :>
    Немам појма ни како су други који нас виде реаговали – јер нисам ни обраћала пажњу!

simona78
    Član
    simona78

Mirka zeno, pa gdje si se ti izgubila naprasno??? Obradovala sam se kad vidjeh da si se „vratila“ 🙂 Sorry za OT, a kad smo vec kod teme, ja sam ZA dojenje na svim, pa i na javnim mjestima 🙂

njamiii
    Član
    njamiii

Ja se bas presabiram ovih dana i ne mogu da se setim da sam dozivela neke neprijatnosti sto se dojenja na javnom mestu tice. Jesam dobijala komentare sto se samog dojenja tice i a propo toga koliko mi je dete, a i dalje sisa, vec famozna pitanja da li imam mleka ne pominjem… ali nisam primetila neku negativnu reakciju na sam cin.
    Jedina osoba pred kojom sam se ustrucavala da dojim je moj brat i u pocetku sam se sklanjala u drugu sobu ili je on izlazio iz sobe, a onda se on smorio od tog setkanja, pa je insistirao na tome da se samo okrene ledjima dok ne podojim dete.
    Ostali ljudi, mesta, situacije mi nisu predstavljali problem. Dojila sam tako sto sam vadila dojku iz majice, tako mi je bilo i komotnije i prijatnije nego da zadizem majicu. Nekako bi mi kada je zadginem majica uvek smetala, kao da nesto stoji izmedju bebe i mene, a i smetao mi je osecaj da mi je stomak go. Nosila sam pamucnu pelenicu sa sobom, pa kada bi se zatekli negde gde je bas prometno stavljala bih je taman toliko da prekrije siku, ali nikako bebi preko glavice, mada je on kada je malo porastao cesto umeo da je sklanja, nervirala ga je jer mu je smetala da mazi siku.

Iskreno, najvece neprijatnosti i sikaniranje na konto dojenja sam dozivela od mladih majki i medicinskog osoblja (prvenstveno sestre). Proslu novu godinu smo docekali u bolnici, morao je na infuziju jer je dehidrirao usled stomacnog virusa, imao je godinu i 3 meseca. Kakvih sam se tamo komentara i saveta naslusala… blago je reci ponizavajuce. Imala sam srecu da smo naisli na stvarno divnog doktora koji mi je pruzio punu podrsku i posticao da ga sto cesce dojim da bi sto pre dosao sebi.

pulinka
    Član
    pulinka

njamiii – 5/1/2011 00:22

Iskreno, najvece neprijatnosti i sikaniranje na konto dojenja sam dozivela od mladih majki i medicinskog osoblja (prvenstveno sestre).

Ahaha, sad si me podsetila – moja nova očna lekarka (bivša je na moju ogromnu žalost pokojna) na moju izjavu da i dalje dojim ćerku od 15 meseci (trebala mi je neka terapija pa sam morala da napomenem) je rekla:
    „Paaa, to dete već hoda…i govori..jel…?“ Uz tako neopisivo zbunjeno-gadljivu facu kao da sam rekla da je hranim bog zna čim. I na kraju uz popustljiv smešak, kad je profesionalnost preovladala: „Pa, dobro, ako vi tako hoćete…“

Na moj komentar da dužina dojenja proporcionalno smanjuje rizik od raka dojke ona je samo rekla: „Pa, da, dojenje samo po sebi da, ali ipak, dojenje u beskonačnost nema smisla…“ Mislim, ako je 15 meseci njoj večnost, šlogiraće se ako čuje da još dojim (da me samo ne prijavi socijalcima???)
    Meni recimo jako smeta to njihovo neznanje i neinformisanost-zašto se neki medicinari širom sveta ubiše da objave svima da svaka godina dojenja smanjuje rizik od raka i zašto svetska zdravstvena organizacija preporučuje dojenje bar dve godine ako to sve neće dopreti ni do samih medicinara, a kamoli dalje u javnost…Mislim, o raku dojke se baš mnooogo govori, a ta doktorica je em žensko, em nije neka baba pred penziju, već žena od svojih 40-očekivao bi čovek da će tu i tamo neka nova informacija dopreti do nje i nakon završenog faksa…Ali sad skrećem sa teme.

dialectica

pulinka – 5/1/2011 17:35

[QUOTE]njamiii – 5/1/2011 00:22

Iskreno, najvece neprijatnosti i sikaniranje na konto dojenja sam dozivela od mladih majki i medicinskog osoblja (prvenstveno sestre).

Ahaha, sad si me podsetila – moja nova očna lekarka (bivša je na moju ogromnu žalost pokojna) na moju izjavu da i dalje dojim ćerku od 15 meseci (trebala mi je neka terapija pa sam morala da napomenem) je rekla:
    „Paaa, to dete već hoda…i govori..jel…?“ Uz tako neopisivo zbunjeno-gadljivu facu kao da sam rekla da je hranim bog zna čim. I na kraju uz popustljiv smešak, kad je profesionalnost preovladala: „Pa, dobro, ako vi tako hoćete…“

Na moj komentar da dužina dojenja proporcionalno smanjuje rizik od raka dojke ona je samo rekla: „Pa, da, dojenje samo po sebi da, ali ipak, dojenje u beskonačnost nema smisla…“ Mislim, ako je 15 meseci njoj večnost, šlogiraće se ako čuje da još dojim (da me samo ne prijavi socijalcima???)
    Meni recimo jako smeta to njihovo neznanje i neinformisanost-zašto se neki medicinari širom sveta ubiše da objave svima da svaka godina dojenja smanjuje rizik od raka i zašto svetska zdravstvena organizacija preporučuje dojenje bar dve godine ako to sve neće dopreti ni do samih medicinara, a kamoli dalje u javnost…Mislim, o raku dojke se baš mnooogo govori, a ta doktorica je em žensko, em nije neka baba pred penziju, već žena od svojih 40-očekivao bi čovek da će tu i tamo neka nova informacija dopreti do nje i nakon završenog faksa…Ali sad skrećem sa teme.

Nisam osoba koja se drzi preporuke zvanicnih organizacija, vec delujem kako mislim da je ispravno (kao sto vec znas iz drugih tema :)). Ali, kad je dojenje u pitanju uvek volim da podsetim ljude kao sto je tvoja ocna lekarka da svestka zdravstvena organizacija preporucuje dojenje da bar dve godine, i da verovatnp treba malo bolje da se informisu. Uostalom, ne vidim kakve veze oci imaju sa dojenjem. Znam da zubari uglavnom misle da je dojenje tokom noci lose za zubice, sto nije tako – dojenje tokom noci je lose ako zubi nisu cisti.

Tvoja prica me podseti… receno mi je i da je „babska prica“ to da kada dete ume da samo dohvati stopala, „dovoljno je mleko pilo“.

olga75
    Član
    olga75

Dojenje tokom noci jeste lose za zubice jer se stvara manje pljuvacke i deca koja doje nocu cesce imaju cirkularni karijes ali to je ot
    Tema je dojenje na javnom mestu

pulinka
    Član
    pulinka

Olga, nemoj se ljutiti, ali to o cirkularnom karijesu je još jedna od stvari koja se uči iz medicinskih knjiga koje se nisu revidirale još od 70-tih godina prošlog veka, tj.“mudrosti“ u njima su starije i od mene i od tebe a medicina je u međuvremenu naaaaapredovala.
    Napisala sam već na više tema, i ne mrzi me opet- da je noćno dojenje tako loše za zube, naši preci bi svi pomrli kao deca od zagnojenih zuba…Pogledaj onu plemensku dečicu po raznim emisijama-svi imaju bisere od zuba dok još imaju mlečne zube…
    Dialectica, nemaju veze oči sa dojenjem osim ako dojilji trebaju kapi za oči kao što su meni trebale-a onda očni lekar padne u nesvest od čuđenja…Rekla sam joj šta njene kolege doktori preporučuju, nije delovalo da mi uopšte veruje!
    Ako sam dobro razumela ono za stopala, onda je moja trebalo da prestane sa 4 meseca!

Cvetic
    Član
    Cvetic

olga75 – 6/1/2011 13:21

Dojenje tokom noci jeste lose za zubice jer se stvara manje pljuvacke i deca koja doje nocu cesce imaju cirkularni karijes ali to je ot

Velika zabluda koja cirkulise bas ko karijes u zubarske krugove, narocito zubara starijih od 50 godina, a i lekara.
    Majcino mleko ima neutralizirajuce dejstvo na kiselinu koja se u ustima stvara zbog bakterijske fermentacije secera , plus majcino mleko ima antibakterijsko delovanje na usta.Plus oplakne zube kalcijumom i aktivira isti, i stimulise rast mlecnih zuba, smanjuje bol…ima toga.
    Prema tome ne samo sto ne kvari zube nego -sprecava karijes.
    Ne verujem da majcino mleko amerikanskih i kanadskih zena ima ovo delovanje a mleko nasih zena nema. Ovde to trube na sva zvona i u svim medicinskim casopisima.Tu i tamo naidjem na nekog kolegu (uglavnom musko, starije, slabije informisan) koji prosipa gluposti koje je tesko ispraviti ,narocito kad se taj lekar ukomponuje sa slabije informisanim pacijentkinjama pa imas jeziv tandem.
    Naravno , i ova znanja ce stici i kod nas ali zasto da ne iskoristimo milione vec potrosene na naucne radove ovde, ne moramo ih ponavljati.
    Pozdravcic i dojite bebe bez ustrucavanja, stete nema,samo koristi.

dialectica

olga75 – 6/1/2011 13:21

Drugi su vec nesto komentarisali, pa da ti samo postavljam jedno pitanje. Sisanje stvara manje pljuvacke? Probaj samo da sisas tvrdu bonbonicu, ili cuclu, prst, bilo sta drugo, i onda kazi da li je to tako… sisanje izazove pluvacke.

olga75
    Član
    olga75

dialectica , nocu se stvara manje pljuvacke .Moraa da si jako dokona kad u svakom postu trazis dlaku u jajetu. Inace ja sam svoje dete dojila na zahtev do 14 meseci kada je sama odlucila da vise nece.
    Ne vidim zasto se dalje ide ot kada je tema : Dojenje na javnom mestu ???

pulinka
    Član
    pulinka

Ja sam išla OT o zubima zato što forum čita, verujem, dosta majki i mislim da bi trebalo da dobiju prave informacije.
    A pre toga sam išla OT zato što sam dokona :).

dialectica

pulinka – 8/1/2011 20:04

Ja sam išla OT o zubima zato što forum čita, verujem, dosta majki i mislim da bi trebalo da dobiju prave informacije.
    A pre toga sam išla OT zato što sam dokona :).

Ta rec mi nije poznata, ali nekako ne verujem da je nesto lepo :> .

olga75
    Član
    olga75

dokona je osoba koja ima previse vremena pa moze da fantazira i filozofira.
    Ako nadjes negde informaciju da se u snu luci ista kolicina pljuvacke kao i u budnom stanju molim te da je podelis sa nama i obavezno napisi izvor 🙂 .
    Elem , dojenje na javnom mestu , naravno da da

Gledanje 121 članaka - 121 do 135 (od 151 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.