Ova tema sadrži 58 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  ielena 7 godine, 8 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 59 ukupno)

Dorucak

• benijeva mama

Drage mame pomagajte!!! Kod nas u Nemackoj doktori savetuju uvodjenje dorucka sa punih 9 meseci.Moj mali dosad za dorucak jede poparu polentu mada voli i supicu znam da nije za jutro ali sta cu kad je obozava.Molim vas imate li vi neki recept za dorucak? Unapred se izvinjavam ako je neka mama vec trazila recepte za dorucak.Nova sam i nisam uspela da pregledam sve.Hvala unapred!!!!!

sandra78
    Član
    sandra78

Ja mojoj bebi dajem voce za dorucak sa zitaricama! Kazu da je najbolja apsorpcija mateija iz voca ujutru tako da se za sada drzim toga. 🙄 Nadam se da ne gresim! ❓ ❓

lelly
    Član
    lelly

Benijeva mama, ja još uvek nemam recepte da ti dam, jer kao što vidiš mi smo mlađi od vas i za sada moj Boki još uvek za doručak jede voćne kašice, za ručak povrće (i meso povremeno koje baš ne voli) a za večeru žitarice. Ja sam baš juče razmišljala da otvorim temu Doručak i da vidim šta bismo to mogli sada da jedemo osim voća ujutru, ali eto ti si me preduhitrila :).
    U svakom slučaju, imaš temu Šta je beba ručala danas gde mame pišu kompletne obroke beba tog dana. Tamo možeš da zaviriš pa da vidiš šta mame beba vršnjaka spremaju za doručak pa da „ukradeš“ ideju.

benijeva mama

Bas vam hvala.I moj je mali dosad jeo voce za dorucak,ali sad bi htela nesto malo hmmmm.. jace ili kako vec,nesto sa hlebom ili sta vec.Posto moja sreca sada puze i treba mu vise energije.U svakom slucaju hvala!!!!!!!

Ako se slucajno nadete neki sajt ili sta vec molim vas javite…
    cmok cmokic

LediIv
    Član
    LediIv

mi otprilike smenjujemo – jedno jutro palenta s jogurtom, drugo jutro integralni hleb umocen u jogurt… ni ja ne uspevam da smislim nista pametnije 🙄

sandra78
    Član
    sandra78

Ja zaista ne znam da smislim nesto drugo.
    Moja beba ima alirgiju na proteine kravljeg mleka pa su nam „zabranjeni“ mlecni proizvodi,jaja i gluten do godinu dana,sve sto moze da izazove alergiju! 🙁 🙁 🙁 🙁 🙁
    Ja zaista ne znam sta da joj dam za dourcak. Ako ima neko slican problem neka mi se javi! :cvecko:

ummi-emina

Evo jednog vrlo lakog recepta za dorucak,mnoge mame to vec znaju,ali evo za vas koje ne znate pa probajte.
    Poparica: vrlo malo se stavi u tanjiricu maslinovo uje i mleko,posebno umutite zumance sa malo sira ili pavlake,ili kajmaka,sta vec hocete,i ubacite u ulje i mleko,mesate dok se ne dobije kasasta smesa,izmrvite zatim mrvice od bilo kojeg hleba,i ako hocete moze i jogurt da se polije odozgo,a i ne mora.Mnogo je dobro i hranljivo za bebe u tom uzrastu,a i kasnije moze sa celim jajetom da se to kombinuje.

benijeva mama

Bas vam hvala na receptima :HAG: :HAG: :HAG: :HAG:

jelenaorg
    Član
    jelenaorg

Mozes davati i zitne pahiljice na bazi mleka odlicne su za dorucak, ako ne jede celo jaje onda nista, sirni namaz sa hlebom, proju sa jogurtom, korn fleks..ima dosta vatijacija na temu.

JeCika
    Član
    JeCika

Хвала на идеји за попару, ја сам је до сад спремала само млеко, хлеб маслац и додавала некад павлаку некад кисело млеко, нисам пробала са жуманцетом… 😆
    Ми смо пре неки дан пробали пола пилеће виршле са палентом и павлаком и супер је јела..

Dorka
    Član
    Dorka

Posto Dunjica ustane vrlo rano ja joj za taj prvi obrok dam cokolesnik ili keksic sa mlekom.Kasnije se ona pridruzi svom bratu pa pojede i po koju virslicu ili jaje.

mima79
    Član
    mima79

Mi imamo devet i po meseci i odavno dorucak.I ja imam cesto problem sta dati.Uglavnom jedemo voce,nekad sa keksom,nekad sa jogurtom.A posto moj beban vise ne doji a nece da pije mleko,ja mu nekad dajem i voce sa mlekom,zvuci bez veze,ali moram i nije tako lose.Nekad jedemo medolino,cokolino,ili neku drugu kasicu tog tipa.Jutros smo prvi put jeli seven dais kroasan sa kremom,i svidelo mu se.Moj beban voli bananu sa dva tri dvopeka,nekad stavim jogurt,a nekad ne.

Hubba Bubba

izgleda svi imamo isti problem, :hmm: jedno jutro jedemo poparicu, drugo palentu, trece przeno jaje, pa cetvrto uvek mislimo jao sta sad?

E pa mi smo sad od rodjendana poceli da ruckamo virslice, prasku sunku, slaninicu, e sad je mnogo lakse, a sad cujem kako neke mame to bebcima mnogo ranije uvode. :neznam:

andrea
    Član
    andrea

Mi uglavnom jedemo mleko…..mleko sa kornfleksom, mleko sa razanim ili ovsenim pahuljicama, mleko sa muslijem, mleko sa mlevenim plazma keksom ili samo izlomljenim, ili sa izlomljenim piskotama, poparu (hleb i mleko), griz, palentu sa vocnim jogurtom ili zitarice sa vocnim jogurtom. Kajganu (samo unutra stavim komadice hleba) i jednom nedeljno virslu ili salamu.
    I uglavnom to jos zalijemo flasicom mleka…..obozavamo mleko!!!

Petra*
    Član
    Petra*

Mi smo danas prvi put za dorucak imali jogurt 🙂 . Pojeo je sve sto sam mu spremila, ali nimalo nije odusevljen, kod svakog zalogaja bi se streso :ruganje: . Nadam se da ce se polako navici i da cu moci da mu dajem s vremena na vreme da u kombinaciji sa doruckom ima i jogurt ;] !

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 59 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.