Ova tema sadrži 58 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  ielena 7 godine, 8 meseci ranije.

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 59 ukupno)

Dorucak

• Hubba Bubba

Teodora obozava vocni jogurt a ovaj ni da pomirise, bas cudno.

мирка

Petra* – 24/1/2009 11:44 Mi smo danas prvi put za dorucak imali jogurt 🙂 . Pojeo je sve sto sam mu spremila, ali nimalo nije odusevljen, kod svakog zalogaja bi se streso :ruganje: . Nadam se da ce se polako navici i da cu moci da mu dajem s vremena na vreme da u kombinaciji sa doruckom ima i jogurt ;] !

Петра, жено, где си?! Недостајеш нам на ћаскању!

За јогурт не брини, и ја сам мислила да Јана неће хтети, јер се баш мрштила у почетку, али га сад обожава.

И ми имамо проблемшта за доручак. Она ЛИНА неће да једе, тачније увек нешто мрљави и престала сам да јој дајем. Углавном једе качамак или попару са павлаком или житарице са јогуртом и воћем, најчешће са бананом. Ја још увек у попару не стављам уље, већ само скувам хлеб у води и додам павлаку или крем сир….

masha_kv
    Član
    masha_kv

Jana ima punih 7 meseci, i ja sam joj do sdad davala za dorucak voce , za veceru zitarice, rucak-klasika(meso, povrce), sad bih joj malo promenila, ali ne znam sta…. Dala bih joj poparicu sa jogurtom, ali ne znam kad smem da pocnem hleb da joj dajem? da li on sadrzi gluten? Ako neko ima neku ideju za nas uzrast, neka pise.. :-*

mima80
    Član
    mima80

masha_kv – 2/2/2009 10:35

Jana ima punih 7 meseci, i ja sam joj do sdad davala za dorucak voce , za veceru zitarice, rucak-klasika(meso, povrce), sad bih joj malo promenila, ali ne znam sta…. Dala bih joj poparicu sa jogurtom, ali ne znam kad smem da pocnem  hleb da joj dajem? da li on sadrzi gluten? Ako neko ima neku ideju za nas uzrast, neka pise.. :-*

Masho, sa 7 meseci se u knjizi Od prvog obroka… preporucuje palenta sa jogurtom, ja sam mu dala pre neki dan, onako redje napravis i pomesas sa jogurtom. A hleb naravno sadrzi gluten

lelly
    Član
    lelly

Masho dok ne uvedete gluten možeš i dalje da joj daješ voće za doručak, ali da bi je više držalo i da bi bila sitija možeš uz voće da dodaš neke žitarice bez glutena npr. pirinač, kukuruz, proso.
    Naravno možeš i palentu sa jogurtom i kiselo mleko.

maja973
    Član
    maja973

Da, palenta je odlicna stvar.Ja sam kuvala i integralni pirinac sa raznim voćem pa od toga pravila kašicu.Pa onda recimo kuvano žumance sa jogurtom.Ni ja nisam davala mojoj deci ništa što sadrži gluten do napunjenih osam meseci i zaista je umetnost iskombinovati im taj doručak.

bidza
    Član
    bidza

Da li mogu Stevanu koji ce za 2 dana da napuni godinu da dam kornfleks? Ili one lino flekse ili kako se vec zovu (sad sam malo lupila naziv ali to je isto lino podravka hrana za decu ali su krupnije pahuljice ima verovatno nekoliko ukusa)?

lillyblue
    Član
    lillyblue

Bidzo, ja sam Vuku sa 9 meseci davala korn flejks sa jogurtom. On ga odushevljeno jeo.:P

bidza
    Član
    bidza

E super, hvala! Eto sutra novog dorucka!

Coka78
    Član
    Coka78

Predlazem da malo prosirimo ovu temu i za nas koji njupamo gluten, a nemamo ideje. Moje dete koje uglavnom lepo jede nece palentu ni da lizne, probalam sam da pravim na razne nacine. Dakle dorucak nam se uglavnom svodi na malo crnog hleba, sir i jogurt. On to obozava, al ne moze stalno isto 🙁 Griz ne znam kako da pravim bez mleka (necu da uvodim kravlje do godinu dana), ovaj kornfleks sto imam kod kuce pise da sadrzi med… Dajte neke ideje pleeease…

mima80
    Član
    mima80

Coko, sto se tog Kornfleksa tice nema potrebe da brines posto je to pasterizovan med koji nije opasan za bebe. Mozes da mu dajes i npr. zumance sa integralnim hlebom i jogurtom, mozes hleb da premazes puterom ili nekim krem sirom…Ako se setim jos necega napisacu

Coka78
    Član
    Coka78

Puno hvala Mima, sutra probamo kornfleks 🙂

jelenica_pelenica

Ja za dorucak Dunji dajem naizmenicno, keksolino, griz, pirinac i kukuruz ( milupin ) pa opet milupine zitarice ( 7 komada), pa sam pirinac i to isto vrtim za veceru, samo naravno pravim razmake da joj se barem 2 dana ne ponavlja nista. Palentu nece ni da lizne, spremala sam joj i redje i cvrsce i sa vodom pa dodavala mleko i sa mlekom, ma nema sanse.
    Za jogurt mi je lekarka rekla sa punih 8 meseci kao i za zumance, tako da necemo jos da uvodimo. A i kad ga budem uvodila zaista ne znam kako cu da joj dajem, jel vi dajetebebama direkt iz frizidera ili ga malo zagrevate? Meni je Dunja navikla sve mlako da jede i pije tako da ako je nesto malo hladnije nece da lizne!
    Mima a kako dajes maleckom hlevb, mislim jel grize sam, jel zvace ili mu drobis u jogurt? Kada pocinje hleb da se daje?

mima80
    Član
    mima80

Jelenice, ja hleb jos uvek nisam davala. Mozes da probas kao poparu, stavis u malo vode i kad prokljuca promesas i samo prelijes jogurtom, tako nesto valjda 🙂 A plazmu lepo jede sam, onako glodje, ali sam ja uz njega u slucaju da odgrize vece parce. A jogurt dajem sa sobne temperature ili iz frizidera, ali uglavnom prelijem vec toplo jelo

Tijancica
    Član
    Tijancica

I mi imamo problem tog dorucka. Bas malo ideja. A onda opet tu je i vecera.

Nikad nisam jela poparu i nemam blage veze kako to izgleda, a tek kako se pravi. Mima, hvala na receptu, mada mi opet bas nije najjasnije. Najbolje bi bilo ako neko ima sliku. :>

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 59 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.