Ova tema sadrži 58 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  ielena 7 godine, 8 meseci ranije.

Gledanje 31 članaka - 31 do 45 (od 59 ukupno)

Dorucak

• lillyblue
    Član
    lillyblue

zaboravila sam da kazem da sam ja davala integralni, a ne obichan kornflejks.

Od 10 meseci sam pochela da kuvam heljdine rezance , pa stavim jogurt ili sir, ili zumanac, eto vam josh ideje.
    Mozete takodje i neke integralne testenine da kuvate , pa dodate pavlaku npr.

Tea&Peki
    Član
    Tea&Peki

Tijancice, evo lep recept za poparicu moja Tea je obozava-davala sam joj od njenih 10 meseci.U mleko oko 2dl staviti komadic biljnog margarina-oko20g i komadice hleba koji je suv tj.star par dana.To neka budu dve veće kriške hleba.Dok se to polako „krčka“ na tihoj vatri sipati i jedno umuceno jaje i malo izgnjecenog mladog sira uz stalno mešanje.Nekada ne stavim sir već kada joj serviram stavim joj kašiku pavlake.Ukusno je i za matore a ne samo za decu.

jelenica_pelenica

Hm hleb star nekoliko dana! PA ja pojedem sve dok je taze! Jadno dete sa vakvom mamom! 🙂 Hvala u svakom slucaju.

84d
    Član
    84d

jelenica_pelenica – 23/2/2009 20:35 Hm hleb star nekoliko dana! PA ja pojedem sve dok je taze! Jadno dete sa vakvom mamom! 🙂 Hvala u svakom slucaju.

:ruganje: :respekt:

rozga
    Član
    rozga

Mi za dorucak najvise volimo makarone, ali to mu pravim(a i sebi posto ih mnogo volim), jednom u 7-10 dana. Stavim ih u blender skuvane(par kasika), dodam jogurt i ajvar, malo ih izblendiram i Marko pojede njegovu cinijicu:) Inace mu dajem kuvano jaje ali belanac nece, samo ga izbacuje., krem maslac, ajvar, palentu, przene kriske, kajganu…Sad vec krecemo da jedemo sve zajedno:HAG:

Medvedic
    Član
    Medvedic

Zena je dala najdobronamerniji savet,pa sad „star ili nov hleb“,jasna je namera…

Inace,i nama je sporan dorucak…

Uglavnom su to milion i jedna kombinacija jaja,pavlake,sira,kifle i putera…Ponekad skuvam kacamak ili dam neku mlecnu kasicu od kojih se tesko odvikava…

Sad mi savetuju da mu sitno iseckam slaninu,tako da nije iskljucena i ta ideja…

Tea&Peki
    Član
    Tea&Peki

A da, sigurno niste ni čuli da se prženice prave od starog hleba…a tek popara, kao ne znate od čega se pravi…Komentar „jadno dete sa ovakvom majkom“ je potpuno neumesan,ukoliko je upućen na moj račun, neka služi osobi koja ga je napisala na čast jer ovde smo da razmenjujemo iskustva o deci i roditeljstvu a ne da vredjamo jedni druge.

nency bg
    Član
    nency bg

Evo jos jedne ideje:palenta sa jabukama.Skuvati jabuku iseckanu na kocke dok ne omeksa,zatim se jabuka odvoji sa strane a u tu vodu gde se kuvala umutiti palentu (kao i obicno). Zatim izgnjeciti ili izblendirati jabuku i dodati je u vec pripremljenu palentu.Nije potrebno seceriti, veoma je ukusno!

Izvinite sto se mesam, ali Tea, mislim da komentar nije bio upucen tebi vec se Jelenica nasalila na svoj racun kako pojede sav hleb a posle nema detetu da napravi poparicu,bar sam ja tako razumela, nadam se da cete se razumeti.Pozz!

Tea&Peki
    Član
    Tea&Peki

Ako je tako Jelenica mislila, žao mi je što sam je pogrešno razumela.

cipelica
    Član
    cipelica

Posto moja dva Gusara doruckuju u skoli,tata nam je na poslu,Denis i ja smo jedini koji radnim danima primenjujemo ritual nazvani dorucak.
    Najvise i najradje spremamo kratko poprzene kolutove banane,ananasa ili pomorandze u malo biljnog butera sa dodatkom cedjenog soka od narandze.U to pri kraju dodam vrlo malo braon secera i onda jos vruce pomesam sa zitaricama ,a ponekad i sa kornfleksom koji sam skuvala u vodi.
    Ako sam na sastanku sa mojim drugaricama,onda kolektivno doruckujemo kuvana jaja,intergralni hleb sa kokosovom mascu i jos nekim dodacima tipa sirnih namaza.
    E,sad problem je vikend i neradni dani,kada kombinujem i voce i kornfleks i hlebnu pletenicu sa buterom i dzemom i palentu.Onda se zasitimo,jer uz jutarnju stampu,dobacivanje i sale pojede se dosta,pa bude problem za rucak,koji moramo odloziti za kasnije od ustaljenog termina.
    Palentu kombinujem sa sitno iseckanim komadicima bundeve,nekada i sa suvim vocem,ali nesto bas nema neki veliki prolaz kod najmanjeg gusara.
    Podsetile ste me na poparu i przenice kao jedno od mojih najlepsih dana ranog detinjstva kada sam krisom ispod stola delila svoj dorucak sa mackom Azrelom. 😆

84d
    Član
    84d

tea, jelenica se to šalila na svoj račun!

Tea&Peki
    Član
    Tea&Peki

84d – 24/2/2009 12:11

tea, jelenica se to šalila na svoj račun!

JOŠ JEDNOM, ŽAO MI JE ŠTO SAM JE RAZUMELA POGREŠNO, POZDRAV JELENICI!!!!

84d
    Član
    84d

😉

lelly
    Član
    lelly

cesto pahuljice milupine raznorazne, pirinac, kukuruz, 7corn. uglavnom mu posle dam i neku vocnu kasicu da se zasladi dete 🙂 ili mu dam bananu u ruku da gricka.
    cesto skuvam i griz (kuvam ga na vodi) pa umesam adaptirano mleko u tako skuvano.

pre par dana nisam imala ideja pa sam mu dala udrobljen hleb u kiselo mleko, hehe, nije se bunio, smazao je sve.
    ponekad izmiksam bananu i mleveni keks.

ja palentu dajem za veceru, a ne za dorucak jer je ja tako jedem uvek uvece 🙂 pa tako i bokiju dajem. isti slucaj sa makaronima, dajem ih uvece u kombinaciji sa sirom.

mima80
    Član
    mima80

posto mislim da se vitamini najbolje apsorbuju ujutru, i na prazan stomak, ja sam forsirala voce, ali Gavriloga bas nesto ne voli. Pretpostavljam da mu je preslatko, previse socno, ne znam ni sama, ali je bas negodovao a ja sizela. Moj novi recept koji zelim da podelim sa vama je voce preliveno jogurtom sa 2-3 kasike & corna. Danas je jeo rendanu jabuku sa jogurtom i 7 cornom, i sve je pojeo. Inace jabuku bas ne voli da jede. Juce sam mu tako spremala sa bananom. Probala sam i uopste nije lose, ocekivala sam da je bljutavo, ali nije, meni je bas ukusno, i sto je najbitnije mnogo je zdravo. Eto jednog predloga za mame koje nemaju inspiraciju :smizla:

Gledanje 31 članaka - 31 do 45 (od 59 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.