Ova tema sadrži 58 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  ielena 7 godine, 8 meseci ranije.

Gledanje 46 članaka - 46 do 59 (od 59 ukupno)

Dorucak

• Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

Mima,slazem se sa tobom da se voce najbolje apsorbuje ujutru..Meni je Luka isto tako sa 8-9 meseci jeo voce sa zitaricama 🙂

Posto je ovde uvek dorucaj sladak,ne jede se nista slano,tako i ja praktikujem..Najvise iz razloga kad krene u skolu da nema problema sa jelom,ako ga naviknem na slano,posle nece jesti sladak dorucak u skolici…

On recimo voli da doruckuje kornifleks sa mlekom i narazem pola banane ili dodam maline,borovnice u to…Zatim neku kiflu sa soljom mleka, musli sa raznim semenkama i suvim vocem preliven jogurtom…Kriska hleba namazana sa malo putera i dzema sa malim sadrzajem secera ili malo meda,keks sa zitaricama udrobljen u mleko…Doruckuje ono sto i ja,ali mislim da su zitarice i voce pun pogudak za dorucak i obavezno mleko uz to.

Sto se tice kornifleksa i muslija on jede isti kao i ja..Ne kupujem mu ona pakovanja sa pahuljicama za decu,puna cokolade,raznih preliva i prepune su secera..Posto sam citala u ,,Sta da ocekujete u 2-3 godini,, da su te pahuljice,korifleksi preliveni medom i cokoladom nezdravi i puni secera…Kupujem musli koji je bez secera tako pise i na pakovanju da ne sadrzi secer,kornifleks isto najobicniji bez ikakvih dodataka..

nacafaca
    Član
    nacafaca

Mi ujutru jedemo uglavnom sendvic sa svim i svacim,przenice,burek ili neke pogacice i obavezno zalijemo casom jogurta :)!

Ivanica81
    Član
    Ivanica81

Hi hi hi, Mima ja kao da sam znala sta ces napisati, bas jutos sam joj spremila bananu+jogurt+7 corn, pojela je citave tri kasike pocela da pljuje a ja :uzid: to je uvek lepo jela. Tako da smo nas dve jutros doruckovale isto dvopek sa puterom i solju jogurta.
    Inace i mi za dorucak vrtimo razne mlecne kasice s tim sto se ja trudim da cesto u to dodajem razne vockice jer mislim da joj je to najzdraviji dorucak.

ana26
    Član
    ana26

najdrazi su nam jogurt i voce (posto ne voli banane nikako, jedemo suvo voce: sljive, kajsije, smokve) ili zitarice: klice psenicne, ovsenu kasu, razanu kasu, ili cheerios 4 grain.
    ove nedelje cemo da probamo kajganu od zumanaca i povrca 🙂 njam, njam

Danijela&Jovana

Mi u zadnje vreme bar 3,4 puta nedeljno za dorucak jedemo palentu. Sa sirom, pavlakom, jogurtom, kis.mlekom, nije bitno, samo da je palenta. Ostalim danima jaje, puter kiflu, vocni jogurt sa plazmom, griz. Voce ne, jer ga dajem kao uzinu pre podne.

benijeva mama

Moj mali ujutru najvise voli da jede voce i zitarice
    evo jednog njegovog najomiljenijeg dorucka

1 banana,3kasike jogurta,3 kasike soka od narande(moze i neki drugi),2kasike ovesene pahuljice
    Pomesati sve i dati detetu.Moze i neko drugo voce

Ines
    Član
    Ines

Bez obzira na uzrast,izgleda da vecina djece voli zitarice ujutro,sto je jako dobro. Mom sinu je 10g i redovno doruckuje Nesquick pahuljice.

aleksandraps

mame dajte neke ideje! 8)

T3
    Član
    T3

palenta,griz,zitarice,pirinac u mleku,pasteta ,hleb i jogurt,cornfleks,vocni jogurt…keks i mleko..
    zavisi i od uzrasta deteta ali ovi primeriu su mi nekako najzdraviji i najlaksi kad je dorucak i spremanje istog u pitanju..

katarinam
    Član
    katarinam

Evo recepta za doručak/večeru. Brzo se sprema, a mojoj deci se baš sviđa. Skoro sam slučajno naišla na recept i napravila, pa pošto je naišlo na dobre reakcije ponovila sam više puta 🙂

Pogačice sa tikvicama
    potrebno: 1 veća ili 2 manje tikvice, 1 šargarepa, 1 jaje i 1 žumance (za premazivanje), 1 prašak za pecivo,oko 150g sira, oko 200g brašna (ja stavim malo pšenično malo kukuruzno), malo soli, susam po želji
    Tikvica se narenda krupno i ocedi bar 10 minuta. Šargarepa se narenda sitno. Onda se svi sastojci sjedine, brašno dodajte pažljivo, količina zavisi od toga koliko je vodena tikvica i koliko je veliko jaje. Masa treba da bude mekana, kao za proju na primer. Onda pomoću 2 kašike ili vlažnim rukama oblikovati pogačice i ređati na podmazan pleh ili još bolje obložen pek papirom. Premazati žimancem i posuti susamom. Peći 20ak minuta na 200C.

Ja dodam i malo mirođije, ali nije obavezno. Pravila sam i varijantu sa blitvom, samo sam dodala i malo jogurta u testo, blitvu sam naravno blanširala prethodno i naseckala.

Lepo je i toplo i hladno. Ja spremim to za večeru, pa ostane i za doručak sutradan za decu.

MilicaCale

super ideja. Probacu tako, i sa drugim povrcem (zavisi sta imamo u kuci).

MilicaCale

pravili pogacice (pa namazali krem sir, upravo sam napravila, pa da probamo), jaooo, sto su lepe…

katarinam
    Član
    katarinam

Baš mi je drago da vam se sviđaju!

ielena
    Član
    ielena

Moji imaju dva dorucka 😆
    1. miks banana, jabuka, pomorandza i 7 korn, plus sezonsko voce (mladji jede kao kasicu, a stariji gricka voce)
    2. Palenta sa sirom ili pavlakom, kacamak sa kajmakom, pitice (sa sirom, rendanom sargarepom, mesom, sampinjonima…), popara, margarin, hleb i med, kiflice sa jogurtom, sendvici, pahuljice sa jogurtom, gibanica, ustipci…

Gledanje 46 članaka - 46 do 59 (od 59 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.