Ova tema sadrži 25 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Lekii 8 godine, 7 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 26 ukupno)

Drugo dete

• nekoiniko
    Član
    nekoiniko

Pozdrav svima

Imam veliki problem. U braku sam vec 7 godina. Zajedno smo vec 10 god. Imamo dete staro dve i po godine. Problem je nastao prosle godine u maju mesecu. Imao sam zarku zelju da dobijemo drugo dete, ali me je draga mi zena odvratila od te pomisli komentarom :NECU MOCI NA GODISNJI(MORE) SLEDECE GODINE. Da mi je rekla neki drugi razlog, verovatno bih ga progutao, ali OVo je bilo vrh budalastina i gluposti. Sve smo pomerili za novembar, kao da sam krenuo u kupovinu kola, pa cekam da se steknu bolji uslovi(ucesce, kamata). Trudili smo se i zatrudneli krajem februara. E tu je poceo pakao. Ubrzo je sve krenulo nizbrdo po pitanju trudnoce. Utvrdjen je blihted ovulum, ako sam dobro napisao, i morala je da se odradi kiretaza. Ok, prezivesmo to nekako, vrlo tesko, svako na svoj nacin. Nemogu da kazem da sam bio od neke podrske, izgubio sam se u celoj situaciji.
    Ginekolog je predlozio da sacekamo 2-3 meseca, pa da pokusamo ponovo. U toku ta 3 meseca, supruga je vise krvarila, nego sto je bila suva(izinjavam se na izrazu). Posle tog perioda, pocela je da izbegava sex, sa izgovorom, glavobolja, jajnici, umor od posla … Ali se uvek provlacila prica drugo dete. Ubrzo je pocela da kuka na posao i da jedva ceka da ostane trudna, pa da se odmori od istog. A kako da se ja odmorim od posla, da zatrudnim. E tu mi je vec prekipelo i predlozio sam joj da malo odlozimo drugo dete.Sacekala me je na noz.Pale su svakave reci, obostrano. Nije imala razumevanja ni za jednu moju konstataciju, ja sam nju povredio. Mozda sam stvarno preterao. Kada sam pomenuo maj prosle godine, nije mogla da se seti, pa se setila, pa nije tako rekla, pa nije tako mislila … Nisam pametan sta da radim. Maltene mi je postavila ultimatum, ili drugo dete ili razvod. Sta reci na ovakvu izjavu.
    Mogao bih nasiroko da pricam i pisem, ali nije mesto za to.
    Predlozio sam joj da odemo do nekog bracnog savetovalista.Komentar je bio necu da neko drugi resava moje probleme. Da nebih davio, mislim da je u pitanju i genetika sa njene strane.
    Sta da radim? Mislim da je nestalo i ljubavi i da je sve postalo navika. Kod nje je najbitniji posao, a od njega bezi.Ja opet gledam da provodimo sto vise vremena zajedno. Posao ostavljam u firmi i ne donosim ga kuci. Ovo je moje vidjenje, tako da me slobodno mozete iskritikovati i reci da nisam objektivan.
    👿

phoenix
    Član
    phoenix

Dragi nekoiniko,

Situacija koju si opisao nije bas sjajna. Cini mi se da bi morali prvo da poradite na medjusobnom odnosu pre nego se odlucite na drugo dete. Ako i kazes da je nestalo ljubavi, zasto bi onda zeleo drugo dete u braku bez ljubavi. Sigurna sam da nije skroz sve postalo navika, ali bi verovatno morali nesto da promenite, mozda da odete na godisnji odmor, na more, da malo promenite svakodnevicu, pa ce se mozdra stvari malo poboljsati. A tek onda ako do poboljsanja dodje, onda treba razmisljati o drugom detetu.

Ultimatum koji ti je postavila je potpuno nefer i nemoj o njemu ni da razmljisljas. Mislim da treba mirno da sednete i da pokusate svim silama da razgovarate. Predlozi godisnji odmor (ako za to imate mogucnosti), pa posle odmora cete videti kako i sta dalje.

Ne dizi ruke. Sigurna sam da u tih 7 godina ima divnih trenutaka zbog kojih je vredno da se pokusa jos jednom. Da ne govorim da imate i detence koje je nastalo iz ljubavi.

nekoiniko
    Član
    nekoiniko

Ja pokusavam da razgovaram sa njom o problemu i problemima, ali je dosta nerealna. Cak se u nekim situacijama svesno ztvuje zbog deteta, a onda mi prebacuje da nisam nudio pomoc. Cini mi se da voli da je ljudi sazaljevaju. Ispade kao ogovaranje, ali sta da radim kada jednostavno NE ZELI da prica sa mnom normalno. Sve se svodi na povisen ton(galamu). Cak je pocela da mi prebacuje da se lose ophodim prema detu, da sam los roditelj. A moja ljubav mala samo ceka da ga negde vodim i da se igra sa mnom.
    Ici cemo na odmor, ali nisam siguran koliko ce to promeniti odnose. Nadam se da hoce. Voleo bih da odemo da se negde posavetujemo, ali ona nece. Malo vise forsira svoju ulogu u kuci i jednostavno ne prihvata tudje misljenje, ili ga prihvati kroz dan,dva. I tada to predstavi kao svoju ideju.
    😕
    Bilo je lepih trenutaka.Dete smo dobili zato sto smo hteli, iz ljubavi.

Magija
    Član
    Magija

"Malo vise forsira svoju ulogu u kuci i jednostavno ne prihvata tudje misljenje, ili ga prihvati kroz dan,dva. I tada to predstavi kao svoju ideju. "

Izvini, ali ja mislim da se sa njom nesto ozbiljno desilo i da ti moras saznati sta! NAravno ako zelis da ostanes kraj nje, ako nemas neku veliku zelju, onda je to druga stvar…
    To da ti je malte ne dala da biras izmedju deteta i razvoda…pa blago receno je najruznija recenica koju je mozda ikada izgovorila. Za drugo dete oboje trebate da budete vise nego spremni i mislim da ga oboje morate zeleti u istom trenutku, jer sta ako pristanes samo zbog ucene??? Sta ako ona nastavi po svome i sta ako vas brak bude jos vise ispunjen nerazumevanjem???

Mozda mi je post malo konfuzan ali sam pisala u zurbi, ali ja licno ne bih pristala na drugo dete dok ne rascistim sve ono sto se izdesavalo u nasoj proslosti.

tanja011
    Član
    tanja011

Drago Nekoiniko prvo da ti pozelim dobrodoslicu. I da ovo je pravo mesto da pises o tome.
    Mozda je malo nezahvalno i surovo ovo sto cu reci, ali to je samo moje misljenje…..ne uzimaj previse k srcu.
    Kao zena trebalo bi da sam nekako na zenskoj strani, ali ovog puta to nije tako. Ponasanje tvoje zene je , u najmanju ruku, sebicno i samozivo. Za to postoji razlog. Ako se tako ponasala oduvek (samo u prvo vreme to nije bilo tako ocigledno – pocetak braka, sveza ljubav itd) tu nazalost i nema puno pomoci. A ako je to pocelo od pomena drugog deteta onda mora da postoji neki razlog i , s obzirom koliko su zene komplikovane, trebace ti puno vremena i zivaca da ga otkrijes.
    Moj muz i ja smo imali slican problem – ja sam htela drugo dete ali on ne. Otvorenim razgovorom smo dosli do zakljucka da on nije zeleo drugo dete jer je verovao da je Mihajlo jedinstven i neponovljiv i da on to drugo dete nece moci tako da voli itd itd. Sve u svemu objasnila sam mu da su to budalastine i predrasude i posle odredjenog vremena , uz obostrano slaganje i zadovoljstvo , se rodila Vanja. Sada vidi koliko je bio glup 🙂
    Elem, raspisah se. Morate da razgovarate otvoreno bez vracanja u proslost kao „kad sam je podsetio na prosli maj“ ili „kada sam joj pre tri godine….“
    Ako se ne slozite potpuno oko toga….nemojte da vam drugo dete bude teret. Nije fer prema detetu – tu vi niste ni najmanje bitni.

kika
    Član
    kika

Nemogu da kazem da sam bio od neke podrske, izgubio sam se u celoj situaciji.

ETO TI GA ODGOVOR NA SVA TVOJA PITANJA DRUZE…..

kika
    Član
    kika

Kod nje je najbitniji posao, a od njega bezi

MOZDA ZELI DRUGI POSAO.

kika
    Član
    kika

A MOJ SAVET ?

ISPRICACE TI ONA SVE POLAKO SAMA….SAMO TI NJU GRLI I LJUBI I MAZI KAD GOD POZELIS, I KAD SE NAJMANJE NADA, BEZ INSISTIRANJA NA SEKSU, SAMO JOJ PRUZI NEZNOST, JER VIDIM DA JE VOLIS, POKAZI JOJ TO, I SVE CE TI SAMA ISPRICATI, SAMO POLAKO….

katarina
    Član
    katarina

Ja sam dosla do ovog zakljucka:
    jos nije prebolela pobacaj a u to vreme je nisi dovoljno tesio ,pricao joj da je volis da pruzis podrsku i ljubav kad joj je bilo najteze…jos nije prebolela i drugim detetom hoce da nadoknadi gubitak!!!
    Sad trebas imati strpljenja,prvo povratiti ljubav izmedju vas opustiti se,razgovarati,setati a tek onda planirati drugo dete…
    malo neznosti sa tvoje strane ne bi joj skodilo i polako uz mazenje i normalan razgovor pa da vidis kako ce biti drugacije!
    ajde poz pa javljaj kako napredujes…

Natasa
    Član
    Natasa

Ova tema je pala u zaborav, pa da je ja malo osvezim. Naime, sve je vise porodica sa jednim detetom. Mi se jos nismo odlucili za drugo dete, ne znam ni da li cemo. Lepo nam je ovako u troje. Mm jeste za drugo, ali ne jos, a ja sam valjda jedna od retkih koja nije zaboravila sve bolove kad je uzela dete u narucje. Takodje miaslim da je stereotip da su jedinci ramazeni, i da bracna sreca zavisi od broja dece. Uzivamo maksimalno u njemu, putujemo, i imamo svoje male rituale. Drugo dete ce se verovatno desiti onda kada David bude poizeleo da ima batu ili seku.

marmit
    Član
    marmit

Ja bih volela da imam još dece, ali nekako, jako mi je teško da se odlučim na taj korak. Nekako je sad Vuk već velik, imam više slobode, dobro sam organizovana sa mm, stignem i da se posvetim sebi i sve. Bojim se da bi drugo dete unelo čitav haos u naš organizovani život. Naravno, znam da bi to bilo samo na početku i da bi se onda ponovo organizovali, ali… Lepo mi je kad vidim da neko ima više dece, moj brat ima dvoje i divno ih je videti kad se maze i igraju, pa čak i kad se svađaju. Drugarice kažu da je sebično ako odlučim da ne rađam više, sebično prema Vuku… U suštini ja sam se prepustila, ako se desi, super, ako ne, Bože moj… Mada, zaista je veliki korak u svakom smislu imati više dece! Svaka čast onima koji imaju!

dunja26
    Član
    dunja26

Mi cemo definitivno ici na jos jedno ali kao sto marmit kaze sada imam vise slobode i uzivam u mojoj maloj smizli i nezamislivo mi je da sada imam jos jednu bebu, a bogami i finansijski bi bilo ja mislim neizvedivo. Tako da drugo dete ce malo da saceka, srecom pa se mm i ja slazemo oko toga.

marmit
    Član
    marmit

Dunja, vi ste još mali, nemate ni 2 godine, a ako broj 26 u tvom nicku znači tvoje godine, onda zaista ne morate žuriti! 🙂

Meni su već 32 pune, mm 35… tako da sat kuca brzo brzo…

MilicaCale

🙂 marmit, i ja imam 32, tako da tvrdim da imam fore do 35 (zelim drugo dete, ali ne mogu odmah)

Natasa
    Član
    Natasa

David je bio jako zahtevna beba, padali smo s nogu danima i nocima. Puno je lakse sada kad je veci, i sto kaze marmit- imamo vremena za sebe. Istrazivanja su pokazala da se vecina populacije lakse odluci na prvo dete, i mi spadamo u tu grupu.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 26 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.