Ova tema sadrži 1,331 odgovor, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  montenegro 4 godine, 3 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 1,332 ukupno)

Epidural

• Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

Pozdrav svima,zelim da vas pitam da li se neka od vas porodila epiduralnom anestezijom i ako jeste kako je bilo.Ja sam trudna i planiram da se porodim epiduralom jednostavno se plasim prirodnog porodjaja.Interesuje me ako niste licno vi imali iskustva da li je neka vasa prijateljica,rodjaka imala porodjaj pomocu epidurala i da li postoje komplikacije.Ovde u Francuskoj garantuju da nemoze nista da mi se desi sta vi mislite o tome pozdrav. :kucam: :blabla: :trudnica:

Suzi
    Član
    Suzi

Ivana, ja sam se proslog novembra porodila u Beogradu uz epiduralnu anesteziju. Ja sam prezadovoljna. Dok su druge zene vikale i plakale ja sam odmarala i spremala se za najbitnije, bebin izlazak. Ja sam se jako plasila porodjaja. Plasila sam se da cu zbog bolova da se izgubim i necu moci da uradim sve kako valja. Uz anesteziju me nista nije bolelo. Napone sam osecala kao neki mali pritisak i Dule je izasao bez ikakvih problema. Nisam imala nikakve posledice. I ja sam cula da mogu da ti se oduzmu noge ili da te bole ledja, ali ja stvarno nisam imala nista od toga. Ustala sam iz kreveta posle 6 sati mada su mi rekli da ne ustajem 10 sati. Ja sam morala u wc pa sam zato ustala i nije bilo nikakvih probema. Preporucujem ti epidural, narocito u Francuskoj gde se to radi godinama unazad.

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

hvala suzi na podrsci znas ja sam cvrsto resena da se porodim pomocu epiduralne anestezije ali mi je bio potreban savet od drugih i njihova iskustva.A to da se oduzimaju noge i bole ledja ovde u Francuskoj kazu da su to obicne budalastine i price to se radi godinama unazd i nisu imali slucajeve sa ozbiljnim posledicama,oni vrse analize i analize pa da bi ti odobrili porodjaj epiduralom znaci nerade to na slepo.Suzi hvala na savetu :-*

markova mama

I ja sam cula da je super, ali se nisam usudila zato sto je ovo ipak mali grad bez nekih adekvatnih strucnjaka tako da nisam htela da rizikujem, ali da sam u Francuskoj ne bih se dvoumila.

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

cula sam da se mnoge zene i u Beogradu poradjaju pomocu epidurala,ma ja jednostavno nemogu da podnesem te bolove nemoj da me shvatite kao pekmeza samo to je veliki strah prvo neka pude pomocu epidurala a za drugo zdravlje Boze videcemo.

markova mama

I nema nikakve potrebe da podnosis bolove, pa zasto je medicina napredovala ako treba da se poradjamo kao u kameno doba? Uopste nemoj da se osecas kao pekmez, jer bolovi jesu strasni……..mislim, mene su ubedjivali da nisu, inace da sam znala odma bi otisla na carski, lakse je sto puta, a rezultat isti.

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

hvala markova mama na savetu i ja se sa vama slazem hvala Bogu pa je medicina napredovala ipak mislim da mi zene zasluzujemo bezbolan porodjaj i onako kad se beba rodi mi majke smo najaktivnije oko njih a za sve to treba puno energije.

Hanan
    Član
    Hanan

Kako bi ja voljela da se mogu bezbolno poroditi… i mene svi ubjeđuju kako nije strašno al ipak me strah… nadam se da će mi biti malo lakše jer ce mi muž biti tu… a sama, ne znam kako bi…blago tebi kad si tamo, samo iskoristi što možeš…

Standzi
    Član
    Standzi

Hanan,muz ce biti uz tebe?Pa to je fantasticno!Tako ti je pola muke reseno!Uz mene je isto bio muz,oni su stvarno u stanju ponekad i da nas „zapricaju“ i to sve tako brzo proleti…Veruj mi,ne boj se dok je neko tvoj uz tebe,duplo brze prodje a duplo veca sreca kad ugledate malisu…Ne boj se!Kroz to je svaka zena prosla,uspeces i ti,kao sto sam ja i ostale mame na Forumu,i celom svetu!Vidis,nijedna od nas nije rekla „nikad vise“ naprotiv,sve zelimo jos jedno,dvoje,troje….

Hanan
    Član
    Hanan

Ma znam, ja sam se smijala mojoj rodici koja je bila na praksi u bolnici, i prisustvovala porodjaju, i kaže ne znam kako se žene odluče i sljedeći put. A poslije je pogledala spisak žena koje su se porodile, pa kaže kad su se sve porodile i ostale živa pa valjda ću i ja…pa i ja tako razmišljam, mada sam sad puno smirenija nego prije trudnoće, sad jednostavno jedva čekam da ugledam moju bebicu.

kalet
    Član
    kalet

Hanana, samo razmisljaj o tome kako ce pocetkom sledece godine da dodje nesto najlepse u tvom zivotu, da ce zivot samim tim da ti se promeni u pozitivnom smislu i da ces vrlo brzo zaboraviti sve te bolove kroz koje ces da prodjes. Da boli, boli, ali nijedna nije otisla da se poradja, a da se nije porodila. Bas zato sto se sve brzo zaboravi, zena ponovo radja dete i raduje se svaki put iznova. Uzivaj u trudnoci, to je nesto najlepse i najbezbriznije, a sve ostalo je priroda regulisala sama. :-*

Mirche
    Član
    Mirche

Ja sam imala srecu i porodila sam se bez velikih bolova i brzo. Razmisljala sam o epiduralu, ali nisam imala anesteziologa, bilo je i skupo, pa sam resila: ajde prvo cu ovako da vidim kako je, a za dalje cu da vidim…E sada, ja sam imala srece prvi put, za drugi cu da razmislim kada dodje vreme…
    Moja drugarica se 2 puta porodila sa epiduralom i ona je prezadovoljna..tako ako imas prilike…sto da ne…

Standzi
    Član
    Standzi

Ni ja se nisam puno patila…samo 4 sata..i to sve sa pucanjem vodenjaka…ma mislim da je ono „pravo“ trajalo samo 2 sata!!!Super sam prosla prvi put,pravo da kezem i nije mi toliko bilo strasno i bolno (moglo je i jace) 😆 😆 :ruganje:
    Tako sa i ja cekala u fazonu „sacekacu da bas bude gusto pa cu vikati EPIDURAL MOLIIIIMMMM“ ali eto ja cekala,cekala pa se porodila bez icega :bravo:

May05
    Član
    May05

I moja prijateljica se porodila epidrualnom,prvo su je dobro napatili(13 sati mucenja) pa su joj dali epidrualnu,ali nesto nije bilo u redu nisu potrefili pravo mjesto pa su joj dali i drugu,i nije ostala nepokretna(jer narod zna vise nego doktori,odmah kazu sta ce ti to ostaces nepokretna).i ona kaze da ce i kad bude opet trudna opet traziti epidrualnu. i da kazem da se porodila u Luxemburgu.

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

moj epiduralni porodjaj je zakazan i to u jednoj od najboljih klinika u Parizu, na poslu gde radim jedna otisla na porodiljsko 7 je mesec i ja je pitam kako ce da se porodi a ona me bledo gleda i kaze naravno epidural i dvoje dece pre ovog rodila sam pomocu epidurala,svakog koga sam pitala za epidural kazu da su zadovoljne i to prezadovoljne,necu hocu da cuvam energiju za moje dete kad dodje kuci

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 1,332 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.