Ova tema sadrži 1,331 odgovor, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  montenegro 7 godine ranije.

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 1,332 ukupno)

Epidural

• Lea011
    Član
    Lea011

Meni ga nisu dali, jer su mi rekli da cu se poroditi pre nego sto pocne da deluje! I bili su u pravu 😉

Sneki
    Član
    Sneki

Vec sam napisala da sam se prvi put poradjala 10 sati uz najjace bolovo. Prethodno sam pitala svog dr. piglana za epidural, a on mi rece: sta ce vam to? I tako ja ga poslusam i… zeznem se. Pored mene su se smenjivale zene, koje su se poradjale za 2 h bez indukcije i jedna sto je dobila epidural i rkala mi: ja sam znala da ne mogu da izdrzim bolove (mislim se u sebi: znala sam i ja i nastavim da psujem doktore).
    zato sam pametno za drugu trudnocu zakazala epidural i dogovorila sve sa amesteziologom Ali, avaj… porodjaj je ranije krenuo, a ona je bila u Sapcu. Kada sam dosla u porodiliste, sva preplasena sam rekla da sacekaju, da ce mozda ipak stici iz Sapca, ali normalno, oni rekose: gospodjo Vi se upravo poradjate!.
    Ukratko: ja sam za Epidural!

RELJINA_MAMA

Ja sam se godinama unazad najstrasnije plasila porodjaja,kad jos niam ni razmisljala o braku,nocu su me mucili takvi snovi…i epidural sam zelela vise od svega kad sam konacno ostala trudna,ali…u ovom nasem “ malom mistu “ se to ne radi,preziveh ja porodjaj,bilo je mnoooooooogo lakse nego sto sam ocekivala iako mi je vodenjak pukao ujutru pre osam a ja se porodila tek naredne noci posle dva…da boli boli da se zaboravi istog trena zaboravi se,ali zasto kad vec postoji resenje…pa necemo se valjda na njivi poradjati samo zato sto su to cinile i nase bake?!

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

e to si Reljina mama lepo rekla 😆

Standzi
    Član
    Standzi

nemam nista protiv epidurala! ali ipak treba bar pokusati bez ,nikad nije kasno da ti ga daju ni u toku porodjaja! ali ipak treba pokusati,tako sam i ja,babica mi rekla ajde probaj pa ako stvarno ne mozes vise dobices anesteziju ,i poridla sam se bez!
    ja sam imala svoju babicu koja je placena da dolazi 10 dana posle porodjaja da mi pomaze,podrzava oko bebe,ali kod mene je dolazila i pre porodjaja jer smo se zblizile i postale prijateljice,pa sam je pitala kako stoji stvar sa epiduralom,ona mi je rekla vidim po tebi da si jaka zena ,pazi sta ti kazem porodices se bez,vidi se da si fit i da ces uspeti! tako je i bilo !te njene reci su me toliko prodrmale da sam se osecala jako posebno! :HAG:

kalet
    Član
    kalet

Ja poznajem par osoba koje su se porodile epiduralom i kazu da imaju fantasticno iskustvo. Ja nemam lose iskustvo ni sa prirodnim porodjajem, jer sam se stvarno skolski porodila. Ali, ako neko smatra da treba epidural, zasto da ne. Sto kaze Reljina mama, necemo se valjda poradjati na njivama i nakon toga nastaviti da kopamo kao da se nista nije dogodilo, jer posao ne moze da ceka. To vreme je odavno proslo.

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

nemogu da se mucim zaista to se ovde u Francuskoj radi godinama unazad svaku koju sam pitala kako se porodila odgovor je bio epidural,pa sto bih se ja tamo kebila i grcila,jednostavno kao sto sam sto puta rekla hocu da budem odmorna za moju bebu kad dodje kuci.

Sandra K.
    Član
    Sandra K.

Draga Ivana i ja bi voljela da mogu da biram, ali kod nas su doktori, babice i ostali svi za prirodni porođaj, a tek u slučaju komplikacija poduzimaju nešto drugo. Ne možeš da biraš. Mene je isto strah kako će sve to izgledati, ali tješim se da nisam jedina, ni prva ni posljednja koja se treba poroditi na taj način, pa se sad-zasad ne zamaram razmišljanjima jer mi nema alternative. :-*
    :caos: :caos:

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

ja sam rekla ako nemoze epidural odo ja na carski rez ,ali ja sam vec zakazala bolnicu i porodjaj pomocu epidurala,a tebi draga Sandra zelim laku trudnocu i jos laksi porodjaj da ti bebica izleti kao metak sve najlepse ti zelim cmok :-*

Sneki
    Član
    Sneki

I mene su tako ubedili za prvi porodjaj, pa sam iz istog razloga za drugi zakazala epidural, ali avaj..porodjaj je krenuo 2 nedelje ranije, a g-dja anesteziolog je bila na putu. Tako da ja ostado i drugi put bez epidurala ( ne znam sto neko dugi nije mogao to da obavi/??) Tako je to u zemlji Srbiji.

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

bas tako ovde uvek ima dezurnih anesteziologa

Standzi
    Član
    Standzi

Evo sta sam nasla na jednom forumu ,sta je jedna devojka-zena,pisala o ovoj temi….citiram:

….“nije niko imao da me posavetuje da moras da drzis dah i da ne vices jer ostajes bez energije i vrlo lako mozes da ostanes bez svesti. Ja sam gubila snagu i morala sam da se odlucim za nesto jer nisam imala snage da izguram bebu. Epiduralna anestezija je najvise rizicna zbog toga sto je primate u kicmu i ako se mrdnete milimetar tokom primanja koje neprijatno bocka, naravno vece su vam sanse da vam se desi ne daj boze. Isto tako ne preporucujem je nikome ko se nije bavio nekim sportom ranije i nema dobro razvijenu misicnu masu, ovo sam ozbiljna. Inace nikad je ne koristite na sredini porodjaj jer necete imati snage da izgurate bebu i moracete da koristite vakum i da pucate, sto kasnije dovodi do velikih problema ujedno sa depresijom i pokusajem dojenja je uzas. Sve u svemu ja sam zadovoljna sa epiduralom uradicu ga opet ali ovaj put necu cekati da se izmucim i da me strefi vakuum. „

katarina
    Član
    katarina

Stanislava ova nije bas normalna :hmm: :hmm: ne preporucuje ali sve u svemu opet bi :respekt: lepo sklopljen tekst bolje nije mogla….
    Ma zene epidural nije nista strasno i sve sto je ova dama ispred izjavila su ciste gluposti..informisite se kod vaseg doktora i ako je sve ok slobodno se odlucite za!!!!!!!!!!!

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

ni ja nerazumem sta je Stanislava napisala ali ja znam zene koje su se poradjale uz pomoc epidurala i svaka mi je rekla da je prezadovoljna pa i kad se neko ubode na trn nekog manje boli nekog vise a nekog uopste zivot je jedna velika skola

kalet
    Član
    kalet

Naravno ljudi. Ja nisam imala epidural, bio je prirodan porodjaj, bez indukcije, bez icega. Super sam se porodila, jeste me pri kraju nenormalno bolelo, ali to traje svega pola sata, bar kod mene je bilo. Ne mogu da kazem da je svima isto, jer znam da nije, ali moje iskustvo nije zastrasujuce. Mozda bi u nekim drugim uslovima i ja to pozelela, ovako ne znam. Ko moze i zeli, samo napred, svako bira svoj put.

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 1,332 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.