Ova tema sadrži 1,331 odgovor, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  montenegro 7 godine ranije.

Gledanje 1,291 članaka - 1,291 do 1,305 (od 1,332 ukupno)

Epidural

• thelma
    Član
    thelma

ja sam se porodila u Višegradskoj, kad sam tražila epi prvo su mi tražili potvrdu da sam platila. Pitala sam da li bih dobila isti da nisam uplatila rekli su možda ako porođaj krene noću, ali danju sigurno ne bih.

Estella
    Član
    Estella

Thelma, kao prvo cestitam ti od srca rodjenje cerkice, da je ziva i zdrava! Znam da si u guzvi sada, ali kad stignes molim te da mi odgovoris na par pitanja u vezi sa epiduralom u Visegradskoj:
    – Koja je sada cena?
    – Kada se ide na dogovor sa anesteziologom, u kojoj nedelji i sta treba od analiza?
    – Da li ti je anesteziju dao dezurni anesteziolog ili si birala svog? Da li znas ime anesteziologa i da li si zadovoljna?
    – Da li vredi uzimati apartman?
    – Da li mozda znas kakva je situacija tamo sa prisustvom supruga na porodjaju?

Nije hitno, kad stignes, pozdrav!

thelma
    Član
    thelma

estella pošto sam ti na pitanja odgovorila, samo da ti poželim brz i lak porođaj! :-*

thelma
    Član
    thelma

estella pošto sam ti na pitanja odgovorila, samo da ti poželim brz i lak porođaj! :-*

Estella
    Član
    Estella

Thelma, hvala ti puuuno na odgovoru i lepim zeljama. Uzivaj sa tvojom curicom!

mmmmmm
    Član
    mmmmmm

thelma – 21/1/2010 14:42

ja sam se porodila u Višegradskoj, kad sam tražila epi prvo su mi tražili potvrdu da sam platila. Pitala sam da li bih dobila isti da nisam uplatila rekli su možda ako porođaj krene noću, ali danju sigurno ne bih.

Hvala na informaciji,

suncica01
    Član
    suncica01

ima li neko novije informacije kako ide procedura oko epidurala u betaniji(novi sad)?

anci 81
    Član
    anci 81

Jel’ moze neka informacija o epiduralu u KBC Zemun?

ketica
    Član
    ketica

Dobar dan svima.
    Ja sam tek na pocetku ali me zanima da li neko zna kako sada ide procedura oko epidurala u frontu i koja je cena…

Sa cerkom je cena bila 10.000 din i dobila sam epi pola sata i manje pre izlaska bebe tako da znam sta je porodjaj bez epija, a sta je sa…ne zelim ni da razmisljam
    o porodjaju bez epidurala…

IZUM MILENIJUMA!!! Nej izum pre njega je tocak 🙂

ketica
    Član
    ketica

Dobar dan svima.
    Ja sam tek na pocetku ali me zanima da li neko zna kako sada ide procedura oko epidurala u frontu i koja je cena…

Sa cerkom je cena bila 10.000 din i dobila sam epi pola sata i manje pre izlaska bebe tako da znam sta je porodjaj bez epija, a sta je sa…ne zelim ni da razmisljam
    o porodjaju bez epidurala…

IZUM MILENIJUMA!!! Nej izum pre njega je tocak 🙂

malisha75
    Član
    malisha75

Evo šta piše na sajtu RZZO. Pitanje je samo ko i kako tumači zakon.

http://www.rzzo.gov.rs/index.php/najcesca-pitanja-main/6-faqkateg/128-epidural

Епидуралана анестезија

Да ли се епидуралана анестезија добија о трошку здравственог осигурања?

Епидурална анестезија је право из обавезног здравственог осигурања, односно породиљама које за њу имају упут, ова услуга обезбеђује се о трошку здравственог осигурања.

Епидуралну анестезију трудницама прописује њихов гинеколог и у том случају здравствене установе не смеју да наплате ову услугу.

Уколико се пружза на лични захтев породиље, која за ову врсту анестезије нема упут, тада се не финасира из средстава обавезног здравственог осигурања.

JovanaV
    Član
    JovanaV

samo mi nije jasno, ako se uz epidural nista ne oseca, kako cu znati kad imam napone i kad treba „gurati“ bebu napolje? Ako se epidural daje zeni kada 2-3 prsta otvorena, da li to znaci da je babica skoro neprestano uz nju i da prati otvaranje… Ako moze neko da mi odgovori ko je to iskusio.
    Pristalica sam epidurala, ali me to plasi, posto babice nisu toliko azurne ako im ne stavis koju kintu u dzep.

bibilins
    Član
    bibilins

Opet ja da ti odgovorim 🙂
    Epidural samo neutralise kontrakcije. Sve drugo osecas. Ja sam cula da se daje kasnije (meni su dali kad sam bila otvorena 5 cm). Napone osetis, ali ne kao bol nego kao snazan i neprijatan nagon da kakis.
    Babica nije non-stop tu, ali jeste anesteticar, a lekari i babice se pojavljuju dovoljno cesto. Kod mene je sve islo jako brzo, tako da je anesteticarka reagovala i zvala babicu kad su mi poceli naponi.
    Imas normalan osecaj u nogama, mene je cak boleo isijas (nerv u desnoj nozi) kad su poceli naponi jer epidural na to ne deluje.

Estella
    Član
    Estella

Meni su u Visegradskoj epi iskljucili kada sam bila 8 cm otvorena. Sve vreme te obilaze dezurni lekar i babica, nisu stalno sa tobom, ali nema ni potrebe, redovno dolaze i prate te, kao i anesteziolog. Ja sam normalno osetila napone i bolove malo pre napona, ali s obzirom da je kratko trajalo – bilo je podnosljivo. Inace, posle mog iskustva na pamet mi ne bi palo da se poradjam bez epija, a ni pre mi nije padalo na pamet 🙂 Ne brini, ziveo epidural!

Estella
    Član
    Estella

E, da, noge normalno osecas, sve normalno osecas osim bola. Epi se obicno daje sa 4-5 cm otvorenosti.

Gledanje 1,291 članaka - 1,291 do 1,305 (od 1,332 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.