Ova tema sadrži 1,331 odgovor, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  montenegro 6 godine, 11 meseci ranije.

Gledanje 1,321 članaka - 1,321 do 1,332 (od 1,332 ukupno)

Epidural

• Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

Boze kako vas mrcvare i u toku cele trudnoce morate da razbijate glavu za svaku sitnicu,a najludje je to platis epidural unapred i u toku noci nema dezurnog anesteziologa.Ovde je sasvim normalno da otac prisustvuje porodjaju,mog muza niko nije pitao da li ce prisustvovati ili ne,odmah je bio sa mnom u sobi(vi to zovete sala za porodjaj ,ovde najnormalnija soba sa potrebnim instrumenitima)kazem vam cak nije obukao nista bolnicko,niti masku na licu nista.Za carski se prisustvuje i tu verujem da treba da se obuce u njihovo i stavu masku i za to ne treba nikakvo odobrenje.Ovde jedino otac ne prisustvuje ako je porodjaj tezak da se doktori bore za majcin ili detetov zivot.Normalan carski da, i ne u opstoj anesteziji.I odabrani anesteziolog toga nema,uvek ima dezurnih,ne nosim nikakve papire i peripetije samo ono sto mi je potrebno posle porodjaja,sve imaju zavedeno u kompjuteru,samo ukucaju ime i prezime i sve pise.
    Moja drgarica se poradjala u Frontu platila epidural i posle izvisila,pa to je samo da poludis:galamdzija: :galamdzija:
    I ovde nema toga ja se plasim bola idem na carki,to ne moze ide se na carski kad zaista mora,ako je sve u redu onda priirodnim putem,i ako se prvo dete rodilo na carski,a za drugo je sve ok i moze prirodnim putem onda ce porodjaj biti prirodnim putem.A ne jednom carski uvek carski.

anita75love
    Učesnik
    anita75love

Njamii, ja sam u višegradskoj bila zadovoljna, imaš moje iskustvo u delu „prirodni porođaj“….nije to sad ne znam kakva petljancija, jedino moraš da sve to odradiš ranije….znači ne može da ti padne na pamet da hoćeš muža na porođaju kad dođeš da se porađaš, može da se desi da to ne može da se organizuje zbog papirologije……u tom smislu mislim da ti jesi imala sreće sa prvim detetom jer je bilo prepodne i onda su ti izašli u susret dok si ti čekala prijem u salu da sve to odobre na brzinu jer je tm odmah uplatio….
    U tom smislu možda bi i u višegradskoj mogla tako da prođeš jer je sekretarica direktora zaista jedna vrlo ljubazna devojka i ako bi tm došao sav u žurbi i rekao „evo uplatio sam“, verujem da bi ona ako je direktor tu pokucala na vrata i dobila taj potpis odmah……problem je ako on ne bi bio tu ili je u pitanju popodne ili noć!
    Zato se to sve odradi jedno 15 dana pre termina jer i brisevi važe toliko ili ako ti je frka uradi to na početku devetog meseca (dozvola važi do porođaja) a onda neka za 15 dana muž još jednom uradi briseve i to je to….
    Sve se završava taj dan….ode muž, uplati….ne mora da čeka dozvolu jer će ime biti na spisku, treba samo da kaže portiru kada dođete da želi da prisustvuje i neka nosi uplatnicu i briseve uvek sa sobom. za slučaj da dotrči s posla ili nešto slično!
    Za briseve se čeka jedno 3 dana u privatnoj laboratoriji odn. 5 u Zavodu za zaštitu zdravlja.
    Imaš posebnu prostoriju koja je za svaku pohvalu, svi su super ljubazni, smeškaju se itd…..nisi u boksevima (mene to podseća da neko ne shvati pogrešno na štalu)!
    Inače dok ne kažeš da i suprug ide sa tobom svi su nadrndani ne daj bože-ali od tada -ma ko čarobniš štapićem odneseno…….počev od tenutka kada uplaćuješ, preko sekretarice do sestara na prijemu……
    Moja preporuka je obavezno-muž i obavezno da se još s vrata naglasi-inače dok ne saznaju za „srećnu“ novost ima da te tretiraju ko istu stoku iz malo pre pomenute štale…….
    :-*

tirina
    Član
    tirina

Ja sam se oba puta porađala u Višegradskoj i oba puta sam primila epidural, sa tom razlikom što je prvi delovao jer sam ga dobila na vreme tj. kad sam bila otvorena 4-5.
    Nisu mi se oduzele noge, osećala sam napone i tačno sam rekla kad mi se „kaki“.
    Drugi put su kasnile analize i bila sam već 6 prstiju otvorena, anesteziolog nije ni htela da mi da, ali sam se ja izbečila na nju jer sam mislila da nema šanse da prođem skroz prirodno, a posebno što mi je prvi porođaj bio bezbolan. Brzo sam se otvarala tako da nije stigao ni da deluje. U 18:10h su mi rekli da pratim da li će sledeća kontakcija biti slabija, da bi par minuta posle toga krenuo napon i ja sam već završila porođaj u 18:25h.
    Postoji varijanta da ako platiš epidural, a ne daju ti ga- vraćaju pare, ali kao što reče gospođa sa blagajne „Ne isti dan“ 🙂 nisam ni očekivala, a inače sam tip koji bi dao duplo samo da ne boli bar kad je porođaj u pitanju. Možda bih iz ove perspektive razmislila jer sam preživela :>
    Račun mi nisu tražili, a uplatila sam desetak dana pre termina, što je sigurno-sigurno.

Ljubaznost babica i uopšte osoblja me je baš iznenadila, ne znam ko je od koga bio bolji. Kao da su se stvari promenile, mada ne mogu da se požalim na njihovo ponašanje i pre 2,5 godine, ali sada su bili još bolji.Sestra koja ide uz anesteziologa me je držala za ruku dok me je ova bockala-eto da mi bude lakše.

njamiii
    Član
    njamiii

Hvala ti puno, ovo mi bas znaci jer se dosta lomim da li cu opet u Front ili da ovaj put idem u Visegradsku, a trebalo bi da odlucim sto pre posto me dr. iz dz. otkacila i napisala mi uput da trudnocu vodim u porodilistu. Samo jos jedno pitanje (da li samo dobro shvatila), mm ne ide ni sa kim na razgovor, samo preda zahtev sekretarici (po principu kuc kuc ja dosao?), pa onda ona regulise sa direktorom? Da li nas neko obavesti da je on potpisao ili je to cist automatizam (svi koji zatraze dobiju potpis). Nije mi najasnije sta im to znaci, tj. cemu to sluzi.
    Nasmeja me Chencha, jasno mi je za epidural da su solidne sanse da se ne dobije i ako je unapred uplacen, mozda su me zato i spopali pundravci oko prisustva, jer toliko je sa njima sve relativno… Gde si tu uplacivala epidural? Mm kaze da je on za prisustvo platio u onoj sobi za prijem, u hodniku desno od portira i kao sve je proslo vrlo brzo i jednostavno, on je nakon 5, 10min. od mog poziva da se penje bio gore. Moguce da za Front i ne treba odobrenje, ali def.je pitanje da li moze u svako doba da se uplati (posto ta soba radi stalno) ili stvarno samo do 2? Ovo mi u prosloj trudnoci nije bilo ni na kraju krajeva pameti… Fakat je da jesmo imali malo vise srece nego pameti, sobzirom da smo poslednjih mesecipo trudnoce svake nedelje isli kod dr-a u Front, Bog zna kako se sve izdogovarali, da bi kada su mi krenule kontakcije u nedelju uvece mm u panici shvatio da uopste nije uzeo dr-u br. telefona. 🙄 Noc je proveo moleci Boga i meni preteci da mi slucajno ne padne na pamet da krenem da se poradjam pre 7. kada ovom krece smena. 😆 Katastrofa kako su sve napravili tako nenormalno, em placas za nesto sto je elementarno, em treba da bajas da li ces se toga necega docepati.

chencha
    Član
    chencha

Ja se uopste ne secam gde smo placali prvi put, sada ima veliki salter na ulazu, preko puta savetovalista za trudnice, pored onog kioska- prodavnice. Ne znam koje mu je radno vreme.

lelly
    Član
    lelly

anita, u pravu si ticker nisam stavila, a sada me mrzi…

blago tebi kad je bio muz pored tebe, ja mog ni puskom ne bih naterala, pa zbog toga nisam tu opciju ni razmatrala.:roll: obicno mu pozli kad me vodi na vadjenje krvi, pa me i tada ceka u kolima, sta da ti kazem.
    znacilo bi mi to sto su humaniji uslovi porodjaja kada je muz pored tebe, prvenstveno to sto si u posebnoj sobi. oni boksovi su mi uzasavajuci. moj prvi porodjaj je protekao kao pesma, ali nije prijatno slusati kad se neko pored tebe dere u najcrnjim mukama. u stvari u visegradskoj to i nisu boksovi pogresno sam se izrazila nego porodjajna sala gde su kreveti jedan pored drugog pa se onako djuture zajednicki poradjamo. da ima opcija da se plati ta izolovana soba za porodjaj ja bih to uzela, radije nego apartman posle porodjaja.

jao ja samo molim boga da ne zakasnim na taj epidural, da ne udjem u porodjanu salu, a oni procene da je porodjaj odmakao i da je kasno za anesteziju…

jos prosle srede sam bila otvorena dva cm, od tada me svaki dan malo bolucka. sutra idem na kontrolu, ctg i UZ, mozda me i ostave u bolnici…

e draga moja iva&lule, daleko je srbija od evrope kad su porodjaji u pitanju. jos mnogo godina ce da prodje da bi se situacija sredila. to je vec za drugu temu prica…

anita75love
    Učesnik
    anita75love

Njamiii, svi dobijaju potpis-još fali bre i ispit da muž polaže, pa da ne prođe 😆 , to je formalnost predpostavljam zato da bi imali spisak ljudi koji ulazi u objekat a nisu zaposleni ni pacijenti i da to negde bude kao „odobreno“ da se ne bi motao svako bez reda i znanja….znači samo dođe i kuc kuc na vrata, pokaže sekretarici uplatnicu, briseve, ona popuni zahtev i to je to!
    Ništa više ne čeka, kad dođeš na porođaj ime tm je na spisku…..kažem ti samo odradi to par dana pre da se ne bi zaglavila u papirologiji (da se potrefi da je direktor na odmoru, uzeo slobodan dan, vozi dete kod lekara isl) pa da izvisiš……bez imena na istom ne može!
    Prilično je jednostavno ali kažem moraš da imaš u planu da to želiš kako bi sve uspela da završiš (za briseve treba jedan dan da ode i da, pa da dođe za tri dana da ih uzme i onda odmah može da ode do porodilišta, uplati i pravac sekretarica-u porodilištu se sve završi za 20 min) i kažem ti ekstra su ljubazni čim uzimaju pare-tako to kod nas funkcioniše-ako ne podmažeš biće kako ti se zalomi, ali kad plaćaš malo je drugačije a i zentaju od muževa…….
    Sa trudnom ženom koja od njih zavisi su „silni“ jer im se može-čak i da pustiš jezičinu pa kažeš kome šta sleduje sačekaće te na porođaju pa opet teško tebi……ali kad je muškarac u pitanju a i svedok njihove bahatosti onda je dosta drugačije…..
    pročitaj moje iskustvo sa porođaja da se ne ponavljam-ali zaista je bilo ako si zamahnuo čarobnim štapićem-i da sam imala kameru da snimim niko ne bi verovao da neko za 1 sekundu može toliko da promeni ponašanje (mislili bi da je „štos“)……na početku sestra kad sam došla na porođaj samo što me nije tukla jer sam zaboravila ličnu kartu, da bi mi 15 min kasnije nosila torbu do porodilišta pored muža živog i pravog (valjda da on vidi kako me „lepo“ tretiraju…..)….
    :-*

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

Izvinjavam se za OT,ali znam da ce ovde videti:) Izbrisacu posle poruku:
    Njamiii,htela sam da ti posaljem pp da te pitam nesto,medjutim nece da se posalje pise da ti je Inbox pun.

njamiii
    Član
    njamiii

😯 prepunjenost 102% nisam ni primetila, ko zna koliko sam :love: poruka propustila :> Jos sam se prvo kikotala kada sam procitala tvoju poruku, reko’ e jest’ sad ja ispadoh najveca „tracara“ 😆 kad ono… Pisi mi pismo, napravila sam mesta 😉

anita75love;767799 wrote: Njamiii, svi dobijaju potpis-još fali bre i ispit da muž polaže, pa da ne prođe 😆

😆 😆 😆
    Ja, ne znam ni da li smo mi u Frontu pozeljni vise, sobzirom da je mm prosli put odvalio cesmu u tom porodjajnom apartmanu i da je voda sikljala na sve strane dok je on zblanut stajao i gledao me kao tele sa sve slavinom u ruci uz komentar: „Miko? Odvalila se cesma?“, a meni voda vec do pola kreveta, samo merkam kada ce da potkaci ctg, pa da krenem da sevam 😆 a od kontrakcije ne mogu ni pomoc da zovem vec samo da se becim i sistim. 😉
    P.S.(Hvala ti jos jednom)

IXI
    Član
    IXI

[Ja, ne znam ni da li smo mi u Frontu pozeljni vise, sobzirom da je mm prosli put odvalio cesmu u tom porodjajnom apartmanu i da je voda sikljala na sve strane dok je on zblanut stajao i gledao me kao tele sa sve slavinom u ruci uz komentar: Miko? Odvalila se cesma?, a meni voda vec do pola kreveta, samo merkam kada ce da potkaci ctg, pa da krenem da sevam 😆 a od kontrakcije ne mogu ni pomoc da zovem vec samo da se becim i sistim. 😉 ]

E, skoro se nisam ovako ismejala:) 🙂 🙂 🙂

marmit
    Član
    marmit

Da li se neka porađala skoro u Betaniji uz epidural?
    Ja sada ozbiljno razmišljam o tome, prvi put mi je ostao kao bolna uspomena, iako je sve prošlo ok. Znam da mi je dr tada, pre 4 godine da se za epidural moram dogovoriti direktno sa anesteziologom, ali me zanima kako to sada funkcioniše.
    Hvala unapred!

montenegro

Jedno obavestenje za trudnice koje planiraju da se porode u Visegradskoj,od petka 25.januara epidural se vise ne naplacuje!Mislim da je to odlican potez klinike.Sve pohvale!

Gledanje 1,321 članaka - 1,321 do 1,332 (od 1,332 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.