Ova tema sadrži 260 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Radoznala 7 godine, 5 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 261 ukupno)

Farbanje kose u trudnoci

• Ivka
    Član
    Ivka

Meni su prvo svi rekli da nikako nebi trebalo da se farbam, aonda mi je ginekolog u koga sam imala bezgranicno poverenje rekao da mogu i da se njegova zena sa sva tri deteta farbala i da nikome nista ne fali. Tako da sam se negde od 4 meseca farbala. :bravo: :bravo: :bravo:

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

ja se farbam redovno na svakih mesec dana imam plvu kosu i nevolim kad se vidi izrastak,znam dosta njih koje su se frabale u trudnoci i nije im nista falilo,ja se redovno farbam ne bih podnela da imam israstak pola metra i jos plava kosa ,a nisam nikad iskreno ni cula da to moze da skodi u trudnoci 😆 :smizla:

Ivka
    Član
    Ivka

Ma mene su naplasili u domu zdravlja i jos neke moje „pametne“ drugarice. Hvala bogu da sretoh normalnog coveka. 🙂

Hanan
    Član
    Hanan

Ja se nisam farbala ni jednom u toku trudnoće, ali sam izvlačila pramenove…a znam dosta žena koje su se farbale i nikome ništa nije falilo…opet svako ima svoje, ja sam i izvukla pramenove iz razloga da me ne bi poslije nedo Bog savjest grizla…

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

Hanan i pramenovi su jedna vrsta farbanja kose :ruganje:

Hanan
    Član
    Hanan

Pa jesu naravno, ali mislim da je fazon u tome što se farba stavlja i na kožu glave pa se zbog toga smatra kao štetna. A ja sam radila pramenove na foliju tako da nigdje nije došlo u dodir sa kožom… ma opet kažem svako ima svoje…evo moja prijateljica je trudna 25 sedmica, frizerka po zanimanju…baš je gledam juče friško ofarbana, a zamisli koje sve hemikalije ona koristi, te farbe, kiseline, sa bebom je sve uredu hvala Bogu…

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

Hanan kazacu ti nesto iako se pramenovi rade na foliju uvek malo do korena doju u dodir sa kozom to ti kazem iz iskustva jer sam se bavila tim poslom 😆

petra
    Član
    petra

ja samse farbala u trudnoci,i nije bilo nikakvih problema

andela
    Član
    andela

ja sam se uvek farbala i satirala i nije bilo problema u svim trudnocama sad sta ja znam necu da pametujem mozda je to stvarno stetno ali kod mene je proslo sve ok. :neznam:

Manana
    Član
    Manana

Ja sam se u trudnoci samo satirala jer nisam zelela da bilo sta ide u organizam sto bi moglo da skodi bebcu. 🙄 :hmm: :neznam:

MissGak
    Član
    MissGak

Nisam se farbala do 4 meseca a onda sam izvukla pramenove.Mnogi su me plasili kako ne bi trebalo to da radim,ali eto,ja ih nisam poslusala.Smatram da nisam pogresila.
    Sve smo mi u trudnoci morale da oribamo kupatilo,da operemo sudove,da oribamo plocice u hodniku i sl…i cime smo to radile??Sigurno ne samo obicnom vodom,vec hemikalijama.(mada sam se i tu trudila da ne dodjem direktno u dodoir sa istim)A rukavice i nisu 100% zastita…pored toga ja sa njima prosto ne znam da radim(perem sudove i sl.) prosto ne umem,ko da imam dve leve tako.. 🙄 🙁

Mina
    Član
    Mina

I ja sam se farbala iako sam cula da moze da bude stetno ali sam pitala dr i on reko da to u stvari postoji teoretska mogucnost da neke hemikalije iz farbe preko koze udju u organizam,ali da nije zabelezen nijedan slucaj da je stvarno skodilo bebi. Ej a jel vam pricali i kako u trudnoci ne treba da se sisate-znam da bio neki sujeverni razlog,ma haos!

ummi-emina

Ni ja neslusam te babske price,da nesme da se farba,sisa,i sta sve.U prvoj trudnoci sam se i satirala,pa posle farbala i sisala naravno kosu,pa hvala Bogu sa bebom je sve u redu,sad vise nije beba,ima 2,5 godine,ali eto,i sada opet sam trudna i opet se farbam i sisam normalno kao i pre.

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

ja se slazem sa missGak pa kad cistimo i ribamo po kuci cime radimo nego hemikalijama,zamislite onaj detedzent za ribanje kupatila,,domestos,, koliko ima jak miris a ja snjim svaki dan ribam kupatilo,a sisala sam se pre 2 meseca i farbam se na mesec dana,mada ima kreme kao za ranice ili opekotine gde u upustvu pise da trudnice i doilje ne smeju koristiti eto a znam milion njih koje se farbale u trudnoci i sve je u redu 😆

xxooxx
    Član
    xxooxx

I ja sam se sisala 2 puta do sada i ofarbala vec 3 puta za mojih 33 nedelje trudnoce i sve je hvala Bogu u redu sa bebom. Ne shvatam kako moze farba da utice na bebu, to ne dolazi u direktni dodir sa krvlju i sve sto cak sta vise i dodje u dodir sa krvlju, nase telo ga preradi pa tek onda to ide kod bebe! Ma to su samo babske price i ne treba u sve verovati 😉

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 261 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.