Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi PORODICA Ishrana Porodice Fondan masa za torte i ukrasavanje

Ova tema sadrži 330 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  vele 6 godine, 10 meseci ranije.

Gledanje 316 članaka - 316 do 330 (od 331 ukupno)

Fondan masa za torte i ukrasavanje

• Mozart
    Član
    Mozart

Malisha,nisam farbala sa Dr. Oetker ali sam farbala sa gel bojama i sa onim u prahu. Kako god okrenes, ako ne stavis rukavice ruke ce ti biti obojene i bas se tesko skida boja.Sto se tice nekog inteziteta boja zadovoljna sm i sa prah bojom i sa gel.Jedino dajem prednost gel boji sto je malo gusca, pa se ne razliva toliko. Prah boju prvo razmutim sa malo vode pa je onda stavim u fondan masu, a u slag dodajem u zavisnosti koji intenzitet boje hocu.Tada ne mesam sa vodom.I jos nesto, prah boja je jeftinija od gel boje.
    Nadam se da sam ti bar malo pomogla. Jel pravis rodjendanske torte za klince?

malisha75
    Član
    malisha75

Hvala Mozart, još juče sam napisala post ali negde nestade.
    Da, pravila sam sinu za rođendan Lego tortu po Minjinom receptu. Crvene i zelene kocke su malo bledunjave, ali obzirom da sam prvi put radila sa fondanom, prezadovoljna sam.

MilicaCale

whauw, fantasticno, svaka cast.

kicun
    Član
    kicun

Savrsena je!!!
    Malisha ja vec dugo radim sa fondanom i iz mog iskustva crvenu je nemoguce dobiti sa bilo kojim bojama ona bude jedino intenzivna ako kupis gotov fondan. Zelena moze biti intenzivnija ja sam sa nekom u prahu dobijala bas trava zelenu boju.
    Svaka cast jos jednom! Ovaj presek torte prosto mami da uzmes jedno parce…..

bebironce
    Član
    bebironce

Caos mame.torta je stvarno super.htela sam da kazem da sam jaku crvenu i jaku zelenu uvek dobijala gel bojama.dugo radim sa fondanom tako da sam svasta isprobala,ali ovo je provereno.pozz

malisha75
    Član
    malisha75

Hvala na komplimentima! Kad sam završila tortu, pomislila sam da više nikad u životu neću raditi sa fondanom, a evo sad već razmišljam kako da dekorišem ćerkinu rođendansku tortu. Za sada sam smislila da osnovni motiv bude sa njenog (a i mog) omiljenog bebi ćebenceta.

Mame, interesuje me koje konkretno boje koristite? Ja sam sad čitala da su dobre neke Wilton gel boje, i pokušala bih da ih nabavim. Interesuje me i koliko je boje potrebno u odnosu na količinu fondana.

Inače, dotično ćebence obiluje bojama pa će mi trebati: pink (ciklama), narandžasta, dve nijanse roze, dve nijanse zelene, svetlo plava, siva, žuta…
    Ima li neko raspoložen da stavi slike? Jako me interesuju nijanse boja :), a i druge ideje, naravno.

bebironce
    Član
    bebironce

Malisa znam kako je kad radis prvi put sa fondanom i kazes nikad vise,ali se na kraju uvek vratis,kao i ja.ja za fondan koristim gel boje koje su bas intenzivne.neke delove torte cak i bojim cetkicom.ne mesam boju u fondan.mislim da ove boje nisu Wilton ali su izuzetne.jedna bocica kosta 160 din i traju jakooo dugo.ja sam na fejs stavila slicice torti koje sam pravila pa ako hoces mozes da pogledas.ja sam zagorka mladenovic(napisi mi poruku da si ti malisa,cisto da znam jer prihvatam samo ljude koje poznajem).

sanjas
    Član
    sanjas

Malisha :bravo: :bravo: :bravo: !Svaka cast!
    Nikad ne bih rekla da ti je ovo prvi pokusaj sa fondanom!Savrseno je!Crvena i zelena mozda jesu malo bledje,ali ne smeta uopste!Jos jednom :bravo: :bravo: :bravo: !

malisha75
    Član
    malisha75

Sanjas, hvala!

Bebironce, hvala za savete. Odvikavam se od fb, pa više ne svraćam. Naručila sam onaj Wilton set od 12 gel boja pa ću da se igram čim stigne. Možda i seka dobije neku šarenu torticu za rođendan.

malisha75
    Član
    malisha75

Evo je, sekina rođendanska torta. Nije ispala baš onako kako sam zamislila, ali se ona toliko odluševila da sam zaključila da je torta u stvari savršena!
    Prepoznala je detalje sa svoja dva omiljena ćebenceta i ostatak dana bila pod utiskom.

Mozart
    Član
    Mozart

Malisha,divna je torta i boje su super.tako je lep kontrast na tom belom fondanu.
    A batina lego torta je fenomenalna. Presek 10+, ravna ti je torta sve se bas lepo vidi. SVAKA CAST:bravo:

sanjas
    Član
    sanjas

Malisha lepa je i sekina torta!Najvaznije da se ona odusevila,a to je znak da je bas onakva kakva treba da bude!:) :bravo:

MilicaCale

torto 100% uspela 😉

vele
    Član
    vele

da malko osvezimo temu:)

za 5.rodjendan – prasici koji se kupaju u blatu 😆

doduse, samo prasici su od fondana (1/2 mere po Minjinom receptu), a ostatak je puno, puno cokolade 😉

MilicaCale

🙂 vele, bas sam i ja razmisljala o ovim prasicima 🙂

Gledanje 316 članaka - 316 do 330 (od 331 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.