Ova tema sadrži 105 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  T3 7 godine, 12 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 106 ukupno)

Frizer i sisanje kosice

• mama malog Borisa

Da li neko ima neki dobar savet za uspesno sisanje kosice a da dete ne preplace isto. Naime, mi se mucimo sa Borisovim sisanjem, i svaki put preplace (citaj:dere se, urlice), i vec imamo svi fobiju u kuci kada dodje vreme za doterivanje frizure.

JOgi
    Član
    JOgi

Mama malog Borisa – mi smo prvo famozno sisanje obavili juce. Posle dugog vecanja sta cemo i kako cemo, frizer ili ne, odlucili smo da to uradimo samo, tj da to uradim ja, dok se on igra. I tako i bi, dok se on igrao ja pomalo strickam makazama oko njega, doduse nisam ga osisala na keca, samo sam skratila krajeve, siske sam doduse mozda malo krace ali…izrasce. Dakle savet, samo polako, kad se on zanima necim drugim.
    Pre

posle sisanja

mama malog Borisa

vi ste super, bas vam zavidim…mada je Ogi jos mali, i sa Borisom je bilo lako sve do godinu dana…onda se `povampirio` i nece da saradjuje ni po kom pitanju.

Mirche
    Član
    Mirche

Razumem te, i Pavle je imao tu fazu. S obzirom da mu kosa nije za neke posebne frizure mi njega od pocetka sisamo masinicom sto je i prednost i mana…brze se zavrsi sisanje ali ono zujanje tesko podnosi. U periodu kada mu je sve to jako smetalo, cak se i plasio imali smo sistem…tata ga sisa a ja pred njega iznesem ogromnu kutiju nasih slika (stare i po 15 godina) pa se on toliko zacudi gledajuci nas i neprepoznavajuci na slikama da zaboravi i na zujanje i na silne dlacice oko sebe. U svakom slucaju to skretanje paznje nam je mnogo znacilo. A kod frizera smo isli tek kada je imao 3 godine, cini mi se…tad je vec mogao nekako da se izkontrolise. A i kum nam je frizer pa je i kod nas dolazio da ga sisa, sto je umnogome pomoglo da se taj problem prevazidje.

jelena2007

Ljubim ih u malu kosicu :-*

A vi mame…sta da vam radim…deca vam imaju kosu…red je i da se pomucite kod cika frizera! :> :>
    Za mene jos uvek nema zime…necemo mi videti frizera jos duugo…nigde kose na vidiku! :ruganje: :ruganje: :ruganje:

kosica

Prex
    Član
    Prex

Potpisujem Jelenu 2007 😆 😆 😆
    Ako ovako „brzo“ nastavi da joj raste kosa mi smo mirni do osnovne skole :zvezda: :zvezda:

Srcka
    Član
    Srcka

Sto se tice nase kosice i mi ne mozemo bas nesto da se pohvalimo duzinom, tj. mozemo ali samo siskama, dva puta smo ih do sada skratili jer nam samo one i rastu :ruganje:
    Sisa je moja frizerka u salonu :smizla: ona je u kolicima, stavi joj peskir i prvi put nije trepnula i nije htela posle da vrati peskir, drugi put (pre neki dan) malo se bunila ali je ipak dobro proslo.

Diana01
    Član
    Diana01

Mog mladjeg brata je „bolela kosa“ dok se sisao, sve do njegove 5-te godine. Bukvalno je urlao, drao se ko da mu ne znam sta rade a ne skracuju kosu. To je stvarno bila nemoguca misija, i onda je moja majka morala da mu onako loknavu i gustu kosu vezuje ponekad , i svi su mislili da je seka 🙂 Medjutim to je bio period, dodje i prodje. Sva sreca pa maloj deci kosa ne raste brzo. 🙂

Hanan
    Član
    Hanan

Mi se sisamo od 8.mj, prvo je bilo malo oko usiju skratiti, pa smo onda masinicom sve uredno sisali.Ja ga stavim u stolicu za jelo, i za cas „obletim“malenu glavicu.U zadnje vrijeme malo pustamo kosicu, pa samo odpozadi i sa strana sredimo.Dok je bio manji nije plakao, a sad mu dosadi sjediti, pa urla, ali jednom mjesecno se strpimo i sredimo.

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

Mom detetu je pocela kosica da raste pre dva meseca,nikad nismo shishali,i kako je rasla tako se uvijala u lokice,sad spreda ima krupne,a otpozadi i iza usiju sitne.

Ja sam htela malo krajeve da mu skratim,medjutim kad je tata cuo izbecio oci i rekao,, ni slucajno da mu nisi dirala lokice,,i ja sam se primirila.Najlepsa je posle kupanja,sva kovrdzava.

Sad nam dosao deda pa zapeo da shishamo dete,kaze bice gusta kosa posle shisanja,onda smo se svo troje uzbunili(ja, sveki,mm) i svi u glas ,,ni slucajno,,! Ko god ga vidi pomazi ga po loknicama,a i ja prva sad ne bih mogla da podnesem da ih nema,prelepo mu stoje.

Dikina mama

Prvo sisanje je obavio mm, dok sam ja Dimitrija zabavljala sa svim i svacim a on je urlao u kupatilu. Taman je je bila osisana jedna stana a on pobegne kod dede, jedva smo ga vratili u kupatilo, deda nam jos kaze ma ostavite ga takvog bas mu je moderna frizura!Dika je mislim imao oko dve godine i do tad smo samo sisali siske pa nije se toliko bunio ali ovoga puta bila je masinica. Secam se da sam mu dala karmin pa me je mazao po celom licu samo da bismo uspesno zavrsili sisanje!Sada je prica drugacija sisa se samo kod Surde(frizer iz komsiluka)! Tamo sedne na stolicu i cas posla se osisa!

mayya
    Član
    mayya

Mi se jos nismo siskali. Cekamo krstenje.

mama malog Borisa

mirche dobra ti je ideja sa starim fotografijama, to cu sigurno isprobati. Bas me zanima reakcija Borisa kada vidi mamu i tatu iz mladjih dana.

Iki
    Član
    Iki

Mi smo se osisali prosle nedelje, ali samo siske.
    Prvo sam ja isprobala pa naravno nisam bas najbolje uradila posao. Onda je rodjaka- frizer ispravila moje neravnine.
    Lari smo skrenule paznju sa nekim igrackama, tako da nije nista ni primetila, kao mi je cesljamo i stavljamo snalice, sto obicno dopusta. Ali siske i ne zahtevaju neko veliko vreme pa je brzo bilo gotovo.

tratincica

Uh, sisanje nocna mora. Prvo sa sistemom skretanja paznje, ali makaze su bile interesantnije. Poasle toga na spavanju, frizura bude malo „rupicasta“ ali nema dernjave. Letos smo odlucili da ga odvedemo kod frizera ali to je bila dernjava i kuknjava. Sad je zreo za sisanje ali cu najverovatnije da se vratim metodi sisanja na spavanju.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 106 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.