Ova tema sadrži 546 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Ella 9 godine, 2 meseci ranije.

Gledanje 526 članaka - 526 do 540 (od 547 ukupno)

Frizure

• Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

Hippi,mojoj kumi je setra odavde donosila neke shampone i kiselinu za ipsravljanje kose :)Moja kuma stvarno ima lepu kosu,nije mi jasno sto je ispravljala,kaze da to traje nekih 5-6 meseci..Inace setra joj ovde uzimala te preparate u crnackim salonima i radnjama,posto oni obozavaju da ipsravljaju svoju ucebanu kosu 🙂

hippeia
    Član
    hippeia

thx Ivo, ok znaci postoji, da ne idem da se brukam kod frizera 🙂
    Bas cu da vidim rade li kod nas takve tretmane, bas me nervira ovaj moj izvitopereni zbun na glavi!

tijanast
    Član
    tijanast

Hippi postoji tyrajno ispravljanje, ja radila pre par godina, stavi ti neku technost pa ti onda pegla kosu do besvesti, e sad ne smesh imati trunku blansha jer onda ne moze da uspe a sprzi se i sme da se radi samo 2 puta godishnje, ja sam samo jednom ishla i trajalo je, nije da nije:) ali nije bash jeftino

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

Tijanast,ja sam bas htela da napisem za trajno ispravljanje kose ,bas je jedna drugarica to radila i kosa joj je bila unistena,uzas ! Na njenu prirodnu boju,nije imala trunku blansa,ali kosa od pola glave skroz unistena…Letos kada sam u salonu kod nas radila pramenove,i dve devojke bas komentarisu jedan salon koji jedini u gradu radi trajno ispravljanje kose…Jedna kaze za njenu sestru da joj kosa nikad lepsa bila nije,a njenoj tetki unistili kosu,zena je u ludilu nije znala sta da radi,pa dugu kosu osisala na kratko….A cene,kosa do ramena 100eu,malo iznas ledja 150eu,a duga od 200-250eu….

Ja sam ipak pre za dubinko pranje kose,cula sam da je extra 😉

hippeia
    Član
    hippeia

mogu misliti na sta bi licila ova moja slama da je na taj nacin ispravljam…mojoj kosi izgleda nema spasa…u stvari ima-svaka dva tri dana feniranje kod frizera, ali meni je to smor, bas to i hocu da zibjegnem 😐

tijanast
    Član
    tijanast

Pa zavisi od kvaliteta kose, kao i sve ostalo, meni nije bila unishtena stvarno, skratio mi je krajeve posle ali ne neshto mnogo. Ne znam hippi, sta da ti kazem… Ja otkad sam na bolovanju ne posecujem frizera za te stvari, a dok sam radila obavezno ponedeljkom pre posla na feniranje, ali moja kosa je takva da joj je jedno feniranje nedeljno dovoljno jer se ne masti, a isto mi je talasasta, shto ti kazesh izlomljena, ni ravna ni kovrdzava tek toliko da ne lichi ni na shta ako se ne isfenira ili ne zguzva. Ali evo skoro godinu dana se ne farbam, izrasla mi je moja zdrava kosa i super mi je mada mi vec padaju na pamet neki pramenovi i vracanje u plavo, valjda je kriva postporodjana depresija i nezadovoljstvo izgledom, lakshe je shatirati se nego skinuti 10kg vishka zar ne?:)

mima80
    Član
    mima80

Hippeia, a da li si probala neku varijantu sa guzvanjem kose, sto se kaze haj-ne haj :> Imam identican problem, suva mi je kosa i blago talasasta, ni tamo ni vamo. Jedno vreme sam je fenirala fenom koji ima onaj dodatak – difuzor ili kako se vec zove, stavim malo pene na kosu pre toga, a feniranje time nije niakva filozofija. I onda je ne diram do sledeceg pranja, cak je ni ne cesljam. E sad, taj fen mi se pokvario, a i cini mi se da mi se kosa od porodjaja ispravila, ne znam da li je do frizure, ali cini mi se da je ranije bila talasastija, sad mi je i to problem 🙄 Mene polako moja frizura (ako se to uopste moze tako nazvati 🙄 🙄 🙄 ) lagano izludjuje, nesto bih promenila a ne znam sta. Naravno, kod mene dolazi u obzir iskljucivo frizura koja ne mora da se fenira i namesta, fen inace organski ne podnosim, a i siske otpadaju u startu posto ne mogu da smislim da mi kosa mili preko lica, uhhhh…Tako da kad se sve to uzme u obzir ne ostaje mi mnogo izbora :neznam:

hippeia
    Član
    hippeia

Znas kako mima-oduvijek imam te neke poluduzine, pa mi ne stoji kad zguzvam kosu, odnosno previse se pokupi…uvijek kazem pustacu kosu, ali na kraju se uvijek osisam…a sad i na kratko…
    Kosa mi je inace zdrava i kvalitetna, gusta- da se oderem dok je isfeniram, ali je mnogo neposlusna i bas joj trebaju vjeste ruke da bi na nesto licila…zato sam se i osisala na kratko, da bi se sad dok sam trudna i posle kad dodje beba malo postedila feniranja, ali eto nisam nasla bas najslavnije rjesenje…ma ne nerviram se zbog toga, porasce…ali eto mislila sam da je mozda trajno ispravim…
    Ako postoji mogucnost da se kosa tako mnogo osteti, bolje da to ne radim, jer je i ovako neposlusna, mogu misliti kakva bi bila tek da je izgorim…

Zanimljivo, ali meni se u trudnoci sa Ksenijom jos vise pocela uvijati…

uniona
    Član
    uniona

hipi, ja sam skoro to htela da radim, ali ipak nisam.
    prema mojim saznanjima postoje dva tretmana. jedan je kiselinom, bas kao sto si rekla suprotno od minivala (na ital. se zove bas tako contropermanente, na engl. je hair relaxing)
    tretman se sastoji tako sto ti ocesljaju kosu a zatim namazu tom smesom i tako to stoji neko vreme, mozda oko 2 sata.
    drugi nacin je nekim pakovanjem za kosu koje ne sadrzi kiseline i naravno manje je stetan ali je zato skuplji. ovde na moju duzinu (ispod ramena) kosta oko 400 evra i traje 4 meseca sigurno a moze i do 6 meseci.
    ovaj prvi tretman je jeftiniji i mislim da je oko 150-200 evra, zavisi od salona.
    znam da je u italiji ovaj prvi sa kiselinom na kosu malo kracu od moje oko 80 evra, tako da ja ovde necu raditi upravo zbog cene.
    za cene u srbiji i cg :neznam:
    tako da slobodno pitaj, to postoji 😉

uniona
    Član
    uniona

da dodam samo da ukoliko se odlucis za ispravljanje kose to radis kod nekog iskusnog frizera pogotovu ako farbas kosu. ne znam tacno u cemu je fora sa farbanjem ali su meni u jednom salonu bas zbog farbanja rekli da ne preporucuju taj sa kiselinom.
    ako se farbas u crno onda moze, ali nisam 100% sigurna.
    ukoliko se farbas proveri da li sme na tvoju boju kose.

hippeia
    Član
    hippeia

Uniona 200 do 400 e??? Sumnjam da cu toliko da dam za frizuru, osim ako ce da traje dozivotno hah 🙂
    Inace imam pramenove, tako da za sad to svakako otpada…
    Pa jeftinije bi mi bilo da kupim avionsku povratnu kartu do Rima to i tamo to napravim hah 🙂 Doslo bi me nekih 250e! Stvarno smo nevjerovatni!!!

uniona
    Član
    uniona

hippi, ja ne znam kolike su cene u srbiji i cg. sigurno su jeftinije.

p.s. nisam napisala da ne zivim u srbiji. inace ni meni ne pada na pamet da toliko platim, zato i nisam ispravljala kosu. a videla sam na jednoj devojci koja je stavljala to pakovanje bez kiseline i kosa stvarno izgleda odlicno
    prava, sjajna, zdrava, ali daleko da to vredi 400 evrica

Biterlemon

Evo novog friza…. mada nisam sigurna da su boje bas realne….

katarina
    Član
    katarina

katarina
    Član
    katarina

moja nova frizura …( al samo za karneval)

Gledanje 526 članaka - 526 do 540 (od 547 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.