Ova tema sadrži 499 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  secer 6 godine, 11 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 500 ukupno)

Gajenje cveca

• bubica
    Član
    bubica

Volite li cveće, i koje najviše? Imate li baštu, ili samo balkon pun cveća? A sobno cveće? Možda ovde razmenimo neki savet o gajenju cveća?SmileyCentral.com

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

bubice ja volim kaktuse strasno sam zaljubljena u njih,imam razne one sto cvetaju,zelene,pa zelene gore imaju veliki krug koji je roze,drugi crveni imam puno vrsta,pre neki dan sam pocupala cvece sa balkona sredila sam terasu,ali uvek idemo u velike prodavnice sa cvecem ovde ih ima na hiljade metara kvadratnih ti bi se odusevila kada bi videla to carstvo sveca,inace celo prolece i leo imala sam na terasi belabone,pa neka vrsta cveca kao suncokret je imala sam zute,bordo,jarko roze,imam u jednoj saksiji posadjenu jelkicu nju sam posadila one godine kad sam se udala evo jos uvek je na terasi,uglavnom kad odem da kupujem cvece uvek kupim po 7-10 vrsta,najvise volim kad u prolece i leto sedim na terasi pijem sok i gledam moje svece ili uklanjam zute listove to mi smiruje zivce,ja sam za sad sdovoljna mojom terasicom i mojim cvecem,inace kad sam bila kod moih roditelja oni imaju veliku kucu i dvoriste moja sestra je zaljubljena u sceve,na tri terase po 30 zardinjera,belabona,pa devojacko srce,mustakle, u dvoristu posadjeno razno cvece lepi jova,puzavice,lepa kata,i ceo jedan red samo ruze sve moguce vrtse a u kuci 80 saksija sobnog cveca,inace ona voli da su joj sve saksije braon boje a ne jedna bela,jedna braon jedna crvena,inace kod moih je dnevni boravak veliki oko 50 kvadrata,svece je u dnevnom boravku i na stajalistu za drugi sprat,inace ima i 20 malih saksija sa kaktusima,od velikog cveca ima 4 vrste palme,zeleni i sareni fikus,adama i evi,ima i limun,i hristov venac a ove sitnise da ne nabrajam,inace bas mi se pre nekog vremena pohvalila da je kupila knjigu o cvecu neku debelu kosta 6.000 dinara,ima i magazine o svecu,i ja volim cvece ali zivim u stanu nemam mesta znaci samo moji kaktusi i balkonsko cvece,bubice bice mi drago da pricamo o cvecu to je jedna zaista lepa tema.

bubica
    Član
    bubica

ma, ja mnogo volim cveće. Moja majka ga obožava i gaji , pa mi je prenela tu ljubav prema cveću.Kod njih sam bila u soliteru, pa samo na terasi. Da vidiš koliko ona ima hibiskusa, mnogo su zahtevni za gajenje, te toplo im, a hoće svetlo, te ne vole hladno, a ni senku, a ona ima strpljenja za njih, ja ne.
    Ovde gde sad živim imamo veliko dvorište, pa ga moja “sveki“ zapustila, sve korov bio, pa ja i moj dragi prošlog proleća u akciju. On rilja, čisti a ja sejem, Kako nam je bilo lepo u leto, ladoleži ljubičasti, svetlo plavi, roze, dragoljub žut, narandžast, kajsija boje, ljubičice, dan i noć, neveni žuti prelepi su mi bili, noćna frajla – predivno miriše, ali samo noću, jagode sam posadila, peršun, mirodjiju…ma bilo je super.
    Imam i sada u sobi hrpu cveća, ali najlepše je u leto kad izneseš u dvorište, pa sve procveta…to kod tvojih tamo je Raj. Milina božja.
    imam aloju, voli sunce, ne voli vodu, ali sad je unutra, i počeli su vrhovi dva lista da žute…znaš li možda šta joj je? Moram da pronadjem negde savet, žao mi je… :zvezda: I kod tebe tamo na balkonu je uživancija, lepo je što nisi odustala od cveća, iako nemaš dvorište. 😉

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

pa ja jedino sto strasno volim su knjige,kuvanje,i gajenje cveca,a sve ostalo manje-vise je prolazno,ja iskreno nikad nisam imala aloju ali mogu da pitam sestru da nadje u toj knjizi ako nesto pise za aloju mozda je i ona ima ipak ja dve godine kako ne zivim kod moih tad je imala 80 saksija sobnog sveca i 20 saksija sa kaktusima,znam da smo fikus zeleni i sareni listove im jednom nedeljno cistile pivom navlazimo na gazu pivo i brisemo listove,pa ih posle premazujemo korom od banane da bi lepo sijali,bendzamin nikad nismo zalivale direktno u zemlju nego smo pumpicom prskale lisce tj,tusirale i onda kapi same silaze u zemlju,jednu vrstu palme smo posadile tako sto smo uzele tri kospice od urmi i stavile u zemlju i palma je nikla to je bilo pre 6 godina sad je bas velika,Hristov venac ima najlepsi cvet ali cim pocne da se smrkava on se gubi kao da nije ni postojao i ujutru sa prvim suncem se razlistava cudna biljka,inace kazu da hristov venac nece da uspeva kod baksuza,i znam da ga malo njih ima,ima dosta i ljubicica strasno su nezne ali prelepe i nikad im nismo menjale mesto jer cim promene mesto one se suse i listove smo im uvek kidale iako su zeleni od dozdo i one tako samo se sire i pustaju cvetove,pre tri godine nabavile smo cvece po imenu ,,tamnjan,, moja sestra ga je nabavila u Crnoj Gori na Ostrogu,ovako na izgled nije nesto,ali kad pocne uvece da mirise na tamnjan to je milina bozija,ja jedva cekam april sledce godine da idem u nabavku cveca,jeste da cu tad imati malu bebu ali kad spava ja cu da uzivam na mojoj terasi milina

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

Cule ja i sestra ako Adama odvojimo od Eve da ce on da place tj niz listove mu kaplju kapljice suze,i mi jedno vece stvarno ih odvojimo Adam ostao u dnevnom boravku a Evu odnele na sprat u hodnik iskilavile smo se zive kicma da nam popuca ipak velika saksija ,Eva ogromna plus zemlja.Ulazimo mi ujutru u dnevni boravak i imale smo sta da vidimo Adam napravio baricu na laminatu a suze liju li liju niz list,nista obrisemo mi ono,vratimo Evu Adam jos malo slinio i prestao neverovatno,ja nisam mogla da verujem mislila sam narod zbija salu kad ono stvarno istina nece da se razdvajaju 😯 😯 😯

bubica
    Član
    bubica

biljke jesu na nižem evolutivnom nivou od nas, ali one osećaju, BILJKE IMAJU EMOCIJE. to sa Adamom i Evom je istina, jedno bez drugog ne mogu. Osećaju kad ih voliš, kad ime pevaš, kad im tepaš, neka istpitivanja su pokazala da kad prilaziš cveću u nameri da ga kidaš, ono to oseća i unapred pati…A kad ga voliš buja, cveta i miriše i ulepšava nam život…. :cvecko:

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

ja sam pre tri meseca kupila tri kaktusa kiji su bili bas mali,i kaze meni sveki,auu dok to poraste ima da prodje ihahaj vremena, ja cutim,i moje kaktuse zalivam uvek kada sam sama,pustim muziku i onda im pricam kako su mi lepi,pa kako imaju lepu boju,pa uvek pohvalim onog koji je pustio neki svet pa im pevusim,i moji kaktusi poceli da rastu,da bujaju cvetaju i da bivaju sve lepsi i lepsi,jedino kad je moj muz tu ja pricam mojim kaktusima,a kad je sveki tu ja ne jer bi sigurno mislila da sam luda i da cvece nista ne razume,i moj muz video koliko volim svece i jednom svratio u cvecaru i kupio mi jos jednu vrstu kaktusa koji je isto poceo da raste bas su mi medeni 🙂

bubica
    Član
    bubica

jao, bre, ne znam zašto ja te kaktuse baš ne volem..u stvari nemam ništa protiv njih, nije da ih ne volim, ali recimo oni nikad nisu bili moj izbor, da kupim, a nisam nikad ni dobila ni jedan kaktus…Možda zato što bodlje asociraju na oštro, na ubod, jao! 😯 A, u stvari njima baš takvima treba mnogo više ljubavi od onih vrsta kojima se dive, recimo ruža je prelepa, ali isto ima bodlje… :zvezda:

Irssa
    Član
    Irssa

Ja mrzim cvece koj stoji u saksiji na terasi, a i sobno koje cveta. Volim drvenaste biljke i imam jednu jedinu koju smo mm i ja kupili pre par meseci u garden centru. Yucca ili ti drvo zivota

Irssa
    Član
    Irssa

Upoznajte se, ovo je Zdravko

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

ma bubice moji kaktusi nisu oni obicni zeleni nego imam razne u raznim bojama,zeleni,zuti,crveni,drecavo rose a na vrhu cvetaju,bas su lepi i imam par vrsta koji uopste nemaju bodlje znaci vi tako o mojim kaktusima smrc,smrc 🙁 🙁 🙁 😥 😥 😥

bubica
    Član
    bubica

Ćao Zdravku, ćao kaktusima…ma svo cveće je lepo… :love:

Standzi
    Član
    Standzi

bubica – 6/12/2006 6:59 PM

biljke jesu na nižem evolutivnom nivou od nas, ali one osećaju, BILJKE IMAJU EMOCIJE. to sa Adamom i Evom je istina, jedno bez drugog ne mogu. Osećaju kad ih voliš, kad ime pevaš, kad im tepaš, neka istpitivanja su pokazala da kad prilaziš cveću u nameri da ga kidaš, ono to oseća i unapred pati…A kad ga voliš buja, cveta i miriše i ulepšava nam život…. :cvecko:

bas si lepo ovo napisala bubice :HAG: nemam mnogo cveca jer nemam gde da ih stavim 🙄 ali to ce se promeniti uskoro nadam se ,potrudicu se da moj dom ukrasim cvecem sto vise mogu ! nisam bas nesto spretna za gajenje cveca,jedan kaktus mi je neki dan propao 😥 😥 nisam znala kako da ga gajim,i osusio se ,bilo mi je stvarno zao!!!!
    i ja ih volim ivana,ajde molim te napisi kako se gaje,kupicu uskoro opet ali ne zelim da se opet desi propast!

bubica
    Član
    bubica

I ja sam u početku bila laik, ali kad posadiš ili poseješ biljku, pa kad ona počne da niče, a ti kažeš ljudi pa ovo stvarno deluje, pa je pratiš, polivaš, sklanjaš od prejakog sunca, skidaš uvenule listove …to je divan osećaj i poseban odnos izmedju biljke i onoga ko je gaji…cveće ti zauzvrat daje svoju lepotu…
    Prepuštam Ivančici da ti piše o kaktusima..to mi je tabu tema… 😯

katarina
    Član
    katarina

Ja imam bas dosta cveca i obozavam ga sve sto cveta ili pa zeleno je…u kuci imam bas dosta a dvoriste mi milina ….zelenilo,trava i jos kad sve procveta uziam..jeste da placam za odrzavanje dvorista jer ne stizem al mi je zato kao park…

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 500 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.