Ova tema sadrži 116 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Ljuca 5 godine, 4 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 117 ukupno)

Gluten

• Irssa
    Član
    Irssa

Kada ste uveli bebama gluten i sta ste im prvo dali

Prex
    Član
    Prex

I mene ovo bas interesuje, hajde mame javite se :kucam: :kucam: :kucam:
    Ja bas pazim da kupujem samo ono gde pise ‘bez glutena’ ali sam kupila sad Milupinu kasicu od keksa i tek posle videla da sadrzi gluten pa sam je ostavila sa strane, ne smem da joj dam, i bas me interesuje kada sme da se pocne sa ovakvom hranom…help please

gorana
    Član
    gorana

Ja se nesecam tacno koja je bila prva kasica koju sam dala a da je u sebi imala gluten.
    Znam samo da je bilo negde oko 7 ili 8 meseci.
    I uvek sam mu kupovala kasice na kojem pise za manji uzrast,npr sa 8 meseci sam mu kupovala na kojima pise 6,pojma nemam zasto.

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

I mene strah da mu dam gluten sa 7 meseci,iako ovde ima raznoraznih kasica,raznih proizvodjaca,ima bebi keks sa mlekom,onda razne zitarice za mleko,kasice sa biskvitima,bebi keks koji se topi u usta koji isto sadrzi gluten,ma ne smem jos ,ali me interesuju iskustva drugih mama.Ja mu kupujem vocne kasice na kojima pise bez glutena,od povrca mu ne kupujem jer mu ja spremam,a pahuljice za mleko iskljucivo bez glutena.

ma-ta
    Član
    ma-ta

Gluten se izbegava zbog mogucih alergijkih reakcija. Mislim sa se moze dati vec od sedmog meseca, ali oprezno, prvo mala kolicina da se vidi da li ima neke reakcije kod bebe i koliko mu/joj prija. Ja sam Mateji vec davala, naravno redje i u manjim kolicinama. Sve OK, lepo prihvata, ali mi imamo jedan drugi problem. Naime, organizam mu jednostavno ne prihvata nikakve mlecne proizvode, npr. jogurt, vocni jogurt, zitarice sa adaptiranim mlekom… Samo moje mleko!!! NEZGODNO!!! 😥

Irssa
    Član
    Irssa

Ja sam Ivi uvela gluten sa 8.5 meseci, nisam imala hrabrosti da joj dam ranije, a mislim i da nije bilo potrebe za ranijim uvodjenjem. Sda sa dva zuba klopamo cve pa i koru hleba, to nam je omiljena grickalica

tratincica

Ja cekam da napuni 10 meseci.

mayya
    Član
    mayya

Da li gluten deluje samo alergijski ili ima ozbiljnijih posledica?
    Neki dan je na TV-U bio prilog o oboleloj deci. Spominjali su i gluten.
    Nisam uspela nista da cujem od Nemanje.

Inace, mi jedemo plazma keks od 6,5 meseci. Pedijatar nam je rekla da vec tada mozemo da ga dajemo.

Ima li neko losa iskustva sa glutenom?

Ella
    Član
    Ella

Nama u FR je rekao pedijatar da ne dajemo gluten bebama pre 8og meseca. Stelli ce sad skoro 7 meseci i ne pada mi na pamet da jos pocnem sa tim. Sto je sigurno – sigurno je 😉 A pedijatar mi je sam rekao, da su bebe male i da one jos ni ne znaju sta jedu i zasto zureti sa necim (sve sto sadrzi gluten) kad nema potrebe. Sto kasnije to bolje… Mada ne verujem da je nesto posebno bilo bebama koje su jele gluten ranije. Moja strina kaze da je svojoj deci davala mlevenu plazmu i mleko od 3eg meseca. Ipak mi jos necemo!

Ana81
    Član
    Ana81

Starijoj ceri sam uvela gluten tek sa 8.5meseci!
    Krenula sam sa malim kolicinam i to banana sa malo plazme i sl.Tek posle mesec dana sam joj ubacila glutenske proizvode i nikakvih problema nije bilo!
    Uostalom citala sam da cerikaliju ili ti bolest alergije na gluten mogu dobiti deca sve do druge godine kao i da je ona genetski prenosiva bolest!
    Ali nikada se ne zna pa ja jos uvek Stasi nisam davala nista sto sadrzi gluten!
    Takodje imam nedoumicu da li sa kravljim mlekom da pocnem pre prve godine?

mayya
    Član
    mayya

Hvala Ella.

A Ana, za kravlje mleko je sigurno da ne sme pre prve godine.

Ana81
    Član
    Ana81

mayya HVALA!!

vlatka
    Član
    vlatka

Alergija na gluten je bolest „celiakija“.moja poznanica boluje ob toga.ranije se o tome malo znalo(mislim pre dvadesetak godna),pa je njoj tesko uspostavljena dijagnoza,godinu dana je bila u bolnici dok nisu otkrili sta je u pitanju.A posledica je sto ceo zivot moras da pazis sta jedes,sada je i dobro jer ima sve vise proizvida koji ne sadrze gluten,a mogu da zamislim kako su se ljudi pre patili.
    Inace ja Dimitriji vec odavno stavljam plazmu u mleko,prvo sam po malo stavljala da vidim dali ce biti neke reakcije i kad sam videla da nema, jedemo je stalno.

vlatka
    Član
    vlatka

Moram jos da dodam da je to ustvari bolest tankog creva,i sigurno se potvrdjuje testom krvi i biopsijom,inace bolest u prvih 9 meseci zivota ima brz klinicki tok i manifestuje se prolivom,povracanjem,gubitkom apetita,otecenim stomacicem i slabim npretkom i razvojem deteta.Ako se ne otkrije i ne dijagnostikuje kasnije su velike predispozicije da ta osoba oboli od raka usne duplje,zdrela…..

jelenaorg
    Član
    jelenaorg

Matija je sa 5 m prvi put probao kasicu sa glutenom. Sve je Ok

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 117 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.