Ova tema sadrži 116 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Ljuca 7 godine, 12 meseci ranije.

Gledanje 31 članaka - 31 do 45 (od 117 ukupno)

Gluten

• Vesna 007
    Član
    Vesna 007

Iako je od 4-tog mjeseca može sadržavati gluten !!!
    Bebivita ima mlijećne kašice u staklenkama koje su od 4-tog mjeseca i sadrže gluten, a piše na deklaraciji.
    Dok hippima od 5-tog mjeseca sa glutenom.
    A gluten nije preporučljiv prije 6-tog mjeseca !!!

Vesna 007
    Član
    Vesna 007

Bravo Ella !!!!

bili
    Član
    bili

Zdravo svima! Moja beba ima 6 meseca i uvela sam voce i povrce u ishrani.Nekoliko put dala sam joj plazma mlevena i sad neznam sta da radim u vezi toga jer negde pise da se gluten ne smije davati pre 6 meseci a negde prije 9 meseci.STA DA RADIM?

Vesna 007
    Član
    Vesna 007

nakon 6 mjeseci slobodno se može početi s uvođenjem glutena !!! 😆

bili
    Član
    bili

HVALA PUNO! SADA MI JE LAKSE.misli da uvek treba da se pisu tacne informacije oko ovoga zato sto radi se o mala beba ipak mi smo ti koji se brinemo sta trebaju jesti i kavo ce biti njihovo zdravlje!!!!!!!!!!!!!!!!!

vlatka
    Član
    vlatka

Dete ako je alergicno na gluten,ono ce reagovati bilo da mu se gluten uvede u ishranu sa 3,5,9 ili pak godinu dana.Po meni je bolje mogucu alergiju otkriti ranije,a ne do godinu dana razmisljati dali je ili nije alergicno,Ja sam Dimetu sa dva meseca pocela da stavljam plazmu u mleko,videla sam da nema reakcije i vise o glutenu i ne razmisljam.Podvlacim da je to samo moje misljenje i da svaka majka uradi onako kako misli da je najbolje.

Ella
    Član
    Ella

E pa ja osetim i vidim da je moja Stella negativno reagovala i sve ispovratila. Sto mi znaci "zuto svetlo", da budem oprezna i da joj ga ne dajem jos. A ako vidim da i dalje povrati sve, onda joj ga necu vise nikad davati.

mayya
    Član
    mayya

Evo, mi smo postavili pitanje pedijatru i dobili odgovor:

Pitanje: Zanima me koje su opasnosti od koriscenja hrane koja sadrzi gluten i od kada proizvodi sa glutenom smeju da se daju deci? Po savetu naseg pedijatra, davala sam detetu plazma keks od 6,5 meseci. Ali nedavno sam cula da postoje opasna oboljenja uzrokovana glutenom, pa me zanima imam li razloga za brigu i da li smem svom detetu da dajem plazmu? Sada ima skoro 9 meseci.

Odgovor: Dobro ste postupili. Alergija ili nepodnošljivost glutena se ispoljava prolivima, pa pošto vaše dete nije imalo te probleme, ne razmišljajte o tome.

Vesna 007
    Član
    Vesna 007

Sve je to ok, ali je čisto nepotrebno ta mala nježna crijeva bilo kakvim mogućim reakcijama,

stignu sve isprobat, tek su na početku 🙂

nacafaca
    Član
    nacafaca

Da li griz sadrzi gluten? AKo bi mu davala griz kako da ga skuvam ne znam na koliko mleka ide koliko griza i kako da li se to kuva u adaptiranom mleku?

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

Griz sadrzi gluten jer je od psenice,a zasto bebi od tri meseca da dajes griz?,prvo se uvodi pirinac,kukuruz imas pahuljice da se kupe koje se mesaju sa adaptiranim i ne kuva se,a griz se bebi daje od 7 meseca,nemoj bebi da dajes jos je mali.

Ella
    Član
    Ella

Izgleda da moja Stella ne podnosi gluten. Nedavno sam joj uvela, jer neke cereale sadrze gluten i uvek kad proba, ona povrati. Moracu zaista pitati pedijatra vezano za gluten, sad krajem meseca kad budemo isli. Ne smem da joj dajem, jer povrati bas obilno 🙁

jecadoca
    Član
    jecadoca

Nacofaco,a zasto bi uopste bilo sta osim mleka (svog ili adaptiranog) uvodila bebi od 3 meseca???
    Mislim,ja se stvarno ne slazem sa stavom da svaka majka zna sta je najbolje za njeno dete.Da svaka majka zeli najbolje,to se slazem…ali da bi to sprovela mora da ima pravu informaciju sta JESTE najbolje.
    :caos:

nacafaca
    Član
    nacafaca

Ne ja nisam misla da mu dam griz sada sa 3 meseca nego sa 4 🙂 ali ne znam nisam sigurna da cu…..mislila sam da krenem sa tim raznim pahuljicama ali sam mislia i griz sta znam meni majka kaze da nam je davala vec sa 2 meseca i griz i kukuruzno brasno u mleku a i plazmu…meni iskreno on deluje kao da nije sit od mleka.

jecadoca
    Član
    jecadoca

Ella,mislim da kod tvoje bebe nije problem u unosenju namirnica koje sadrze gluten.
    Ceijacna bolest se ne manifestuje tako akutno,po principu uneses namirnicu koja sadrzi gluten i odmah povratis.
    U svakom slucaju posavetuj se sa dr. Ne znam sta si joj davala,ali mozda joj neki drugi sastojak izazvao alergiju ili nepodnosljivost..

Gluten kod osetljivih osoba izaziva imunolosku reakciju koja postepeno dovodi do ostecenja sluznice tankog creva i najcesce postepenog razvoja klinicke slike.
    Bolest se javlja kod genetski predisponiranih i zavisi i od izlaganja glutenu.
    Najcesce se javlja izmedju 9-36 meseci,razvija se postepeno(dijareje,povracanje,nadut trbuh,bol u trbuhu,anoreksija..)
    Retko bolest se javlja kod beba ispod 9 meseci i tada se javlja naglo,ali sa vrlo dramaticnom slikom.
    Celijakija moze da se javi i posle trece godine,ali takodje retko.

Namirnice koje sadrze gluten uvode se u ishranu beba sa punih 8 meseci.

:caos:

Gledanje 31 članaka - 31 do 45 (od 117 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.