Ova tema sadrži 116 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Ljuca 8 godine ranije.

Gledanje 76 članaka - 76 do 90 (od 117 ukupno)

Gluten

• Milica81
    Član
    Milica81

Drzim svima palceve da vas to zaobidje…. Mislim celijakija je stvarno strasna bolest. U Crnoj Gori prije 24 godine, kad je moja sestra ko beba od 8 mjeseci oboljela, niko nije znao o cemu je rijec.
    Jedva su joj uspostavili dijagnozu. I danas je na dijeti….

Ceca25
    Član
    Ceca25

devojke, nemojte se puno opterecivati time. Retko koje dete ima alrgiju na gluten.
    Videla sam da neke sunval kasice imaju u sebi i tost. Kada smeju da se jedu te kasice? Jel i u tostu ima glutena?
    [url=http://www.TickerFactory.com/

[/url]

Srcka
    Član
    Srcka

Ceco, vrati se par stranica i procitaj ko je kada uveo gluten, mi smo sa punih 8 meseci.
    Hleb sadrzi gluten i jos je rano sa tim kasicama.

Ceca25
    Član
    Ceca25

Hvala Srcka!
    [url=http://www.TickerFactory.com/

[/url]

ruki
    Član
    ruki

ja sam juce kupila milupinu kasicu sa GLUTENOM
    na kutiji ne pise da sadrzi gluten , ja pitala u apoteci kazu verovatno nema 🙄
    ali na internetu sam nasla sastav

“Najbolje žitarice (pšenični griz, pirinčano brašno) i voće u prahu (jabuka, banana, kruška, narandža) obogaćeno vitaminima sa adaptiranom mlečnom formulom bez dodatka šećera za odojčad od šestog meseca. Bez konzervansa, veštačkih boja i aroma. Sadrži gluten.“

ja sam joj vec dala jutros , ali sad neznam da li da nastavim ili ne ?
    sta da radim???

kaja
    Član
    kaja

ruki – 30/4/2008 16:40 ja sam juce kupila milupinu kasicu sa GLUTENOM na kutiji ne pise da sadrzi gluten , ja pitala u apoteci kazu verovatno nema 🙄 ali na internetu sam nasla sastav “Najbolje žitarice (pšenični griz, pirinčano brašno) i voće u prahu (jabuka, banana, kruška, narandža) obogaćeno vitaminima sa adaptiranom mlečnom formulom bez dodatka šećera za odojčad od šestog meseca. Bez konzervansa, veštačkih boja i aroma. Sadrži gluten.“ ja sam joj vec dala jutros , ali sad neznam da li da nastavim ili ne ? sta da radim???

Ako se ne osećaš fino dok je time hraniš ili si zabrinuta, odloži to u špajz! Neće joj ništa biti. Priča o glutenu postoji zarad: ne daj Bože! Jer, bolje sprečiti…
    To ti je moj savet. Ja bih tako. Kad TI budeš spremna, daj joj gluten. :caos:

Milica81
    Član
    Milica81

MI cemo cekati godinicu….

zvjezdica
    Član
    zvjezdica

uh znala sam da je gluten strasan ali ovoliko uh.basd sam se prepala.mi necemo gluten do puni sest.ne ne ne.

Milica81
    Član
    Milica81

Kad mogu ja dati Luki s obzirom da imamo celijakiju u prvom koljenu?
    Napominjem da moramo to uraditi prije godinu dana zbog vrtica.
    I kako da mu uvedem gluten, sta da mu dam od hrane?

lelly
    Član
    lelly

Joj, Milice, mislim da ti je ovo pitanje najbolje da postaviš pedijatru. Eventualno da se konsultuješ sa nekom od naših forumskih doktorki, ali ipak pitaj ti pedijatra kod koga ideš. Što je sigurno, sigurno je.

Milica81
    Član
    Milica81

Sad sam se vracala na prethodne strane ove teme i nadjoh savjet za moj slucaj – mogu mu dati gluten od 10 mjeseci… Sta mislite?

Medvedic
    Član
    Medvedic

Ja sam htela sa 7,5 najkasnije,al definitivno cu ipak popricekati bar do 8,sto znaci,jos mesec dana…Vidim da su mnoge bebanice probale i ranije,al za svaki slucaj…….

lelly
    Član
    lelly

Mi smo juče bili na kontroli zbog bronhiolitisa, koji srećom prolazi i doktor nam rekao da treba da pripazimo jer je Boško očigledno sklon alergijskim reakcijama, pa da preduzmemo mere predostrožnosti za „ne daj Bože“. I taj bronhiolitis koji je dobio je verovatno posledica neke alergijske reakcije pa još u kombinaciji sa nekim virusom i nastade nam čitav haos. Njegov savet je da gluten izbegavamo do punih devet meseci. Ja sam planirala ranije, negde oko 7 ili 8, ali sada mislim da ću odložiti i postupiti po savetu pedijatra. Mislim da je bolje sprečiti nego lečiti, a ima vremena i za gluten.

Selena
    Član
    Selena

sada sam pogledala sta pise na onim kasicama koje sam davala Sofi.na nekima pise da sadrzi gluten.pocela sam da joj dajem te kasice jos pre mesec dana!hvala bogu pa joj nista nije!iskreno receno,meni ovde niko nije ni rekao da pazim da joj ne dajem gluten!

Medvedic
    Član
    Medvedic

Da vam pravo kazem,ima puuuno zena koje nikada nisu ni cule za gluten,tj ono sto on moze da prouzrokuje…Bas skoro sam pricala sa drugaricom (vrlo obrazovanom),i priupitah je da l daje malom kase sa glutenom (ima bebu od 8 meseci,takodje),kad ona rece „nemam pojma,cek da vidim sta pise“… 😯 Tako da ima svega i cesto pozelim da ni sama nisam toliko upucena…. 😐

Inace,mi smo ipak poceli sa glutenom pre tri nedelje i sve je ok…. 🙂

Gledanje 76 članaka - 76 do 90 (od 117 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.