Ova tema sadrži 50 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  bobiska 10 godine, 2 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 51 ukupno)

Grozno se osjecam…

• dusica81
    Član
    dusica81

Uskoro ce mjesec dana kako sam pocela sa terapijom za stitnu zlezdu i hiperprolaktinemiju a ja se osjecam jos gore…Psihicki pogotovo. Ranije sam se nervirala ali ovo sada sto prolazim je prava katastrofa i za mene i ljude koji me okruzuju.
    Ujutro ustajem sa jakom glavoboljom a oko 10h kada uzmem prvu tabletu, krecu mucnine a tek uvece malo ozivim kada uzimam bromergon koji mi samo pojaca glavobolju i tada samo pokusavam da zaspim. Dobro to sve sa tabletama bih i mogla nekako da podnesem, nego mi je najveci problem sto sam ZIVCANA, NERVOZNA I GROZNA tokom citavog dana i ne mogu da se smirim…
    Nervira me svaka sitnica, a reagujem tako sto bacam stvari po kuci 😯 😯 😯
    a najradije bih iskocila iz svoje koze.
    Moj problem stvarno ne moze biti opravdanje za moje nenormalno ponasanje, da to tako nazovem.
    Po prirodi sam dosta povucena osoba i uvjek sam imala visok prag tolerancije i uglavnom sam trpila sve i svakog ali kad puknem …A sada je to vrijeme meni doslo svaki dan a samo mm ima razumijevanja i nekako me samo on uspije smiriti a mozda ni on nece moci dugo izdrzati…
    Nisam ni sanjala sta ce me docekati a tako sam se radovala sto pocinjem terapiju i sto cu taj problem rijesiti i onda polako planirati trudnocu…

bubica
    Član
    bubica

Dušice, nije neki savet i mišljenje….to ti i nije potrebno, ali SAVRŠENO TE RAZUMEM…Ne znaš ko si, ne znaš gde si, još koliko će bližnji i da li su uopšte dužni da to trpe…Podrška je vrlo važna, ali SAMI SEBI SMO NAJVEĆI I PRIJATELJI I NEPRIJATELJI…To malo dete u tebi se buni, nešto mu smeta…ja te razumem jer i sama prolazim kroz slično stanje…ponekad kažem sebi U ŠTA SAM SE TO PRETVORILA???….A onda se okrećem meditaciji, masaži, autosugestiji, pozitivnim mislima i shvatam….da će svet nastaviti da se okreće i sa mnom i bez mene…e onda sam sama sebi najvažnija…To nije dobro što si gutala do sada…ja nisam, pa eto opet sam sebe dovela u stanje u kom ne mogu da se prepoznam….Muž jeste velika podrška, ali zapamti SAME SMO SEBI NAJVAŽNIJE….možda ti lekar, kad mu kažeš kako reaguješ, prepiše neki lek za smirenje….Jer, ipak treba zaštiti vitalne organe….Svi leče telo, ali dušu izgleda da lečimo same….misli pozitivno i pomisli koliko njih sada prolazi kroz mnogo gore patnje….Tunel je GROZAN….ali, svetlo za koje se boriš je fantastično…POMOZI SAMA SEBI!!!….Pomozi toj maloj Dušici u tebi, ona je zaboravljena i pati….privi je na grudi i uteši da zna da nije sama….JA TE PODRŽAVAM U TOME!!!……. :cvecko: :cvecko: :cvecko: :cvecko: :cvecko:

kika
    Član
    kika

DRAGA DUSICE..SVAKO ODRASTANJE BOLI….A LJUDI NAJVISE ODRASTU KROZ BOL….
    POSTOJI ZENA KOJA JE MOJOJ KUMI IZLECILA STITNU ZLEZDU , CAJEVIMA I SAVETIMA, I UKOLIKO SI ZAINTERESOVANA, MOGU TE POVEZATI SA NJOM.
    NAIME, ONA JE AKADEMIK RUSKE AKADEMIJE NAUKA, LEKAR, ALI JE I PROSLA RUSKU SKOLU DIJAGNOSTIKE NA NAMA NEUOBICAJEN NACIN NEKIM STAPICIMA, I ZNAM DA JE DO PRE PAR GODINA ( VEROVATNO I SADA), ZIVELA I RADILA U CENTRU BEOGRADA. ONA PREGLEDA, I UGLAVNOM LECI CAJEVIMA KAO STO SU MUMIJA I NA BAZI SU SMOLA KAVKASKIH SUMA. MOJOJ GAGI JE SMIRILA STITNU ZLEZDU, POSLE CEGA JE GAGA SASVIM IZNENADNA OTKRILA DA JE U DRUGOM MESECU TRUDNOCE, ETO POZITIVNOG SOKA, NIJE SE NI NADALA DA CE MOCI DA RODI DRUGO DETE SA TIM PROBLEMOM, A ONO, SUPER !!!
    TAKO DA BIH VOLELA DA TE ZAGRLIM, I DA TI KAZEM DA TVOJ PROBLEM MOZDA IMA LAKSI PUT DO RESENJA UZ POMOC TIH CAJEVA, MOZDA NIJE LOSE PROBATI, A MOZDA I TA DR MAJRA MOZE DA TI POSAVETUJE NEKOG KO JE TEBI KILOMETARSKI BLIZI, SVI ONI SARADJUJU IZMEDJU SEBE.
    POLAKO GLAVU GORE, JA ZNAM STA ZNACE NESNOSNE MIGRENE, JA STIM ZIVIM, I BORIM SE NA RAZNE NACINE, ALI MISLIM DA JE OSMEH NAJJACE ORUZJE, KAKO JE OVDE JEDNOM LEPO REKLA ELLA-BALERINA, I NARAVNO, SETNJE I LAGANI SPORT, DOK NE POSIZIS I NE ISTRCIS 3-4KM BEZ STAJANJA I KAZES SEBI, MA JA MOGU, MORAM, MA JA CU BITI ZDRAVA, MA NEMA BOGA!!!

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

Dusice ja ne zelim da ti delim savete znam da ti je jako tesko ,mogu samo da ti kazem bori se,moja tetka je uspela da izleci stitnu zlezdu tako sto je pravila rakiju od malih zelenih oraha i secera i to je stajalo na suncu 40 dana,mogu da pitam za tacan recept ako te interesuje javi se na pp ,samo da sacekas 4-5 dana posto je ona na Zlatiboru otisla da se odmara

Ivek
    Član
    Ivek

Dusiceeee :HAG: :HAG: :HAG: :HAG: :HAG: :HAG: :HAG: :HAG: :HAG: :HAG:
    Evo saljem ti malo pozitivne energije :love: :love: :love: i izguraces ti to sama sa svojim muzicem i sa nama naravno :HAG: .
    Mozda eto da pokusas sa Kikom a i Ivanin savet je takodje dobro dosao pa ce kompletna terapija, svi verujemo, resiti ovaj NAS ZAJEDNICKI PROBLEM!!! ;]
    (nervoza je po malo i normalna stvar, pa bolje da pukne napolje nego negde unutra)
    Uz tebe smo zenoooooooo!!!!

:HAG: :HAG: :HAG: :HAG: :HAG: :-* :-* :-* :-* :-* :HAG: :HAG: :HAG: :HAG: :HAG:

dusica81
    Član
    dusica81

SmileyCentral.com

Sad ste me bas dirnule… Hvala vam sto mislite na mene i vec mi je nekako lakse kada znam da uvjek imam nekome da se izjadam, isplacem…
    Svaki savjet mi je dobro dosao. Kika, razmislicu o cajevima pa cu ti javiti. Sutra cu dobiti orahe pa cu praviti taj orahovac. Imam neki recept ali svakako cu ti se javiti Ivana kad dobijes od tetke recept pa mogu opet da napravim ako mi ne bude odgovarao ovaj sto sada imam.
    Ivek, Bubice, Kika, Ivana…hvala i veliki
    :HAG: :HAG: :HAG: :-* :-* :-*

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

Dusce sad sam se setila da i moja majka zna taj recept vec sutra cu je zvati da mi kaze pa cu ti napisati,znam da je jednu turu mama pravila za tetku,kad je otisla tetka kod lekara imala je super rezultate,pila je svako jutro po jednu casicu malu od rakije.Uglavnom javljam ti brzo recept sad necu da zovem kasno je da ih ne isprepadam. :-* :-* :-*

kika
    Član
    kika

E PA DULE , ZIVELI !!!! :alkoholicari: :alkoholicari: :alkoholicari:
    :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:

bubica
    Član
    bubica

Sad se setih…podseti me Ivana i ja sam negde čitala o 40 malih zelenih orašćića i rakiji koja valjda stoji na suncu 40 dana ili tako nekako…ajd’ da ne lupam…Ivana će ti sutra napisati…..Uz tebe smo!….i….GOVORI BRE ONO ŠTO MISLIŠ GLASNO DA TE SVI ČUJU!….NE POTISKUJ! KAD si srećna, smej se…kad si tužna, plači….kad te boli, kukaj da te svi čuju!….ajd’ pa neći ćemo rešenje….
    SVAKA BRAVA IMA KLJUČ!…. 😉 😉 😉

Nikita
    Član
    Nikita

Jaoj Dusice citam i boli me sto tako patis. Probaj sa tim orascicima, i moja tetka je stitnu dovela u normalu posle tog zaista cudesnog napitka. Ja ti iskreno, najiskrenije zelim da pocnes sto bolje da se osecas, da dovedes stitnu u normalu i ono najlepse :trudnica: . I veruj mi znam i osecam da ce biti sve u redu. Budi optimista i bice sve na kraju u redu a do tada :HAG: :HAG: :HAG: :-* :-* :-*

makica 265

Dusice tek sam sad vidjela ovu temu.Bas si me rastuzila. 🙁 Nisam znala da su te tablete tako jake i da uticu na raspolozenje.Ja iskreno nista ne znam o stitnoj zlijezdi,ali hocu samo da ti pruzim podrsku da istrajes do kraja sa tom terapijom.Vjerujem da ti je tesko i zbog same situacije.
    Vidis i sama da vecina nas prolazi kroz neke teske situacije,s toga te molim da se pretrpis i izdrzis jos malo pa da se radujemo boljim danima sto dolaze! :HAG:

Milica81
    Član
    Milica81

Dusice,
    Ne znam sta da ti kazem, osim ovako odavde da te zagrlim :HAG: :HAG: :HAG: .
    Uvijek kad sam se lose osjecala ili samo bila depresivna i tuzna, majka mi je govorila da ce se to sve lani zvati.
    I ti moras tako razmisljati. Ne znam koliko su djelotvorni ti ljekovi za stitnu zlijezdu, koliko je tvoje stanje lose, ali moras biti optimista!
    Svi mi sa foruma smo uz tebe! Volimo te i podrzavamo. Ovdje ces uvijek moci da istreses sve brige i probleme i uvijek ces naci nekog ko ce te razumjeti i pomoci ti.
    Uostalom ti si moja generacija, zar ne? Nase vrijeme tek dolazi!
    Bice to sve ok, probaj te prirodne preparate, osmijeh na lice i ne daj da te bilo sta iznervira. Razmisljaj o tome kao o prolaznoj fazi i necemu kroz sta mozda moras proci da bi sjutra bila srecna i zdrava :trudnica:
    Saljem ti :andjeo:
    :-*

gorana
    Član
    gorana

Ja sam 2 puta isla da proverim stitnu zlezdu!Pre 5 godina i pre 2meseca!Oba puta je bilo u redu ali ja ponekada osecam bol u vratu i gusenje!
    Ustvari nije ponekad nego samo zimi!Smori me zatvoren prostor i samoca!
    Moras sama da spoznas sebe i da pomognes sebi!Ja sam shvatila sta mi stvara nervozu i lose raspolozenje tako da sebi i mogu pomoci!
    Nadam se da ces i ti tako!Veliki pozz od mene i podrska

dusica81
    Član
    dusica81

Danas se osjecam bolje. Jednostavno sam izduvala iz sebe neke gluposti a sada se trudim da izbjegavam osobe koje me baaaaas nerviraju. Rakija je spremna, samo da odlezi svoje na suncu a i kupila sam neke kapi na biljnoj bazi da me malo smire…
    Hvala vam jos jednom sto ste uz mene, mnogo mi to znaci. Ljubim vas sve
    :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-*

natalija
    Član
    natalija

Dušice, a kakav problem sa štitnom imaš i koji lek piješ?

Ja 8 godina imam hipotireozu, pijem 1 letrox (tivoral) dnevno i odlično se osećam, redovno kontrolišem i sve je super. SAsvim normalan život imam, nikakve probleme. Svi endokrinolozi kažu da štitna ne utiče na začeće kada je pod kontrolom, samo redovno mora da se prati u trudnoći kako bi se plod normalno razvijao (znači smanjenjem ili povbećanjem terapije). Moraš sebi pomoći tako što moraš da naučiš da izbegavaš stresne situacije, ili da svoj bes i stres držiš pod kontrolom, i da zaključiš šta je stvarno stresno, a šta je nebitno u životu. Ja sada mnoge stvari doživim sa onim „ko zna zašto je to dobro“

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 51 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.