Ova tema sadrži 61 odgovor, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  vanjaja 9 godine, 11 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 62 ukupno)

Harry Potter manija

• Masha&Tasha

Ovo nije nikakva preporuka, ali bih volela da cujem i vase misljenje! Koliko je knjiga tj film popularan medju nasom decom u Srbiji, kako to izgleda u Evropi. A evo zasto pitam. Tacno u ponoc izasla je i poslednja knjiga,juce kao i obicno predvece izadjem da prosetam Tashu i u jednom trenutku shvatim da je u gradu opsta ludnica i haos, svi su maskirani od bebe do bakute od 80 god, na svakom cosku, prodavnice prodaju samo stvari u fazonu HP, kafe i ostala pica se sluze u plasticnim sesirima kao u filmu, na svakom cosku raznorazn, i kvizovi o HP, deca se slikaju sa pozadinom kao iz filma…ma nemam reci, dele se suveniri sa likovima iz knjige, a nas troje ko guske u magli, totalno zalutali i svi kao da gledaju u nas sta nam je pa nemamo nista na sebi, cak ni majcu. Najludje mi je je bilo baka(azijatkinja) obukla se u crno i vuce za sobom brezovu metlu(one djubretarske) i beba od 5-6 meseci maksimum koja je imala gips na glavi a ponosni roditelji nacrtali grb iz knjige i pise HP…ja sam blago receno bila sokirana i ne znam ko je ludji, deca il roditelji sto su se uziveli! Stvarno nekad pomislim gde ce mi dete ici u skolu! Inace ovo je delo koje se izucava u skoli kao lektira i potpuno je nezaobilazno!

Irssa
    Član
    Irssa

Neznam za Ivu :> ali ja obozavam harry pottera, knjige nemam, (planiram da kupim-cim bude bio sajam klnjiga) a imam sve filmove i igrice 😆

ritushempra :vestica: 😆

Ines
    Član
    Ines

U Beogradu je u februaru 2002 bio izbor za najboljeg dvojnika Hari Potera,i mi smo bili tu,iz Sarajeva,nosimo lijepe uspomene,tada me iznenadilo da je u beogradskom izdanju knjiga kostala skoro duplo manje nego hrvatsko izdanje,koje smo ranije kupili.

biki
    Član
    biki

I ja obozavam HARIJA POTERA.Knjige nisam citala ali cim budem imala malo vise vremena citacu od prve do poslednje,zato sto u principu vise volim da procitam knjigu imas tu mogucnosta da pustis masti na volju,da sam u svojo glavi vizualno doziviz tu pricu..

Tijancica
    Član
    Tijancica

Kada se Hari Poter pojavio kod nas zaista mi je to sve bilo bezveze. Smatrala sam ga djecijim likom i nije mi bilo jasno zasto se svi trzaju na filmove i na Harija.
    Ali… prije jedno dvije godine kada je politika izdavala svake sedmice po jedan dio HP, odlucila sam da kupim to svjetsko cudo i da procitam. Film nisam gledala jer uopste nisam filmofil. Prvi dio procitala sam bukvalno za dva dana i nisam mogla docekati sledecu sedmicu da kupim i drugi dio, pa treci, cetvrti i tako redom. Sve te dijelove procitala bih za dva dana. Ta dva dana nisam nista drugo radila nego samo citala Harija. Ujutru se probudim i ne izlazim iz kreveta jer citam Harija. Ne jedem, ne spremam ispite koji su za dva dana jer citam Harija.
    I zasita ne sjecam se da me je i jedna druga knjiga tako odusevila kao taj Hari. Moja manija je prestala kad je politika izdala poslednji dio knjige.
    Hari jeste fantazija, sto ja ne volim, ali mi se toliko svidjelo. Ima nesto posebno u sebi. Mada se vidi da su nastavci pisani samo da se ostvari profit, za razliku od prvog i drugog dijela.
    Kasnije sam pogledala film, ali mi se nimalo nije svidjeo. Ne znam zbog cega. Da li zbog toga sto sam ja to u svojoj glavi zamislila na jedan nacin pa kad sam vidjela kako su oni to prestavili nisam bila odusevljena. Ili je zaista knjiga bolja od filma.

Masha&Tasha

Samo da vam kazem, danas u kaficima ljudi sede u foteljama, kafa ispred i vec su stigli do pola knjige, nit jedu, nit idu u wc…strasno! A sad i vatromet u tu cast! Ja ipak mislim da je to preterivanje, nego bice da oni nemaju sta da slave i praznike pa eto umesto nasih slava ajd da slave HP! Ok procitati knjigu ali ovo je meni vec preslo granice zdravog razuma!

Bambina.
    Član
    Bambina.

Masho, mozda to i izgleda tako kod tebe ali ovde to nije slucaj. Klinci vole HP, kupuju se knjige, igrice, sveske, olovke, itd. ali se na tome i zavrsava. Ima sporadicno nekih desavanja vezanih za HP ali to nije opsta histerija kako to ume da bude u svetu.
    Svaka masovna histerija nije bas dobra ali je nezaobilazna u bilo kojoj kulturi u bilo koje vreme (npr. opcinjenost Svetom zemljom dovela do Krstaskih ratova, opcinjenost magijom dovela do Svete inkvizicije i tako sve do Bitl manie i HP manie).
    Ti si bas dobro primetila jedan od socioloskih fenomena/pojmova. Ajd, necu vise da davim o sociologiji….

Licno mi se svidja HP ali ja sam VELIKI fan fantastike, pa mi se svidja i Teri Pracet i Tolkin kao i mnogi drugi. Kupi cu i ovu knjigu ali tek kad se budu nasi izdavaci dogovorili ko ce je prevesti i stampati.

biki
    Član
    biki

Masha&Tasha – 22/7/2007 06:04

Samo da vam kazem, danas u kaficima ljudi sede u foteljama, kafa ispred i vec su stigli do pola knjige, nit jedu, nit idu u wc…strasno! A sad i vatromet u tu cast! Ja ipak mislim da je to preterivanje, nego bice da oni nemaju sta da slave i praznike pa eto umesto nasih slava ajd da slave HP! Ok procitati knjigu ali ovo je meni vec preslo granice zdravog razuma!

:ruganje: :ruganje: :ruganje: :ruganje: :ruganje: :ruganje: :ruganje: :ruganje: :ruganje: :ruganje: :ruganje:
    E sad me slatko nasmeja!!
    Ne idu u vc :ruganje: ko zna mozda idu ali nose knjigu sa sobom,a mozda se i ti u svoj toj guzvi pretvoris u HP
    Ej Masa postoji li tamo kraci kus jahanja metle,pa da se prijavimo 😆 (mada je to nama zenama uredejen dar samo ga treba pdstaci)

Masha&Tasha

Biki, sta ce ti kurs za to pa da placas, samo ti dodji, obezbedicu ti ja obuku,a moze i ona na baterije, sigurnija mi nesto! :ruganje:

Bambina.
    Član
    Bambina.

:vestica: :vestica: :vestica: :vestica: :vestica: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:

Misteri
    Član
    Misteri

Meni se cini da su Amerikanci pomalo debilna nacija sa svom tom histerijom oko filmova i knjiga. :batinepoguzi: Pretjeruju, stvarno pretjeruju.

biki
    Član
    biki

Dogovoreno masa,uzmi nam po jednu na baterije,samo da bude malo veca,da ne zakaze tokom leta :vestica:
    Ma sta je hari poter naspam nas ovakvih :vestica: :vestica: :kreten:

Sneki
    Član
    Sneki

Bambina. – 22/7/2007 08:52
    Licno mi se svidja HP ali ja sam VELIKI fan fantastike, pa mi se svidja i Teri Pracet i Tolkin kao i mnogi drugi. Kupi cu i ovu knjigu ali tek kad se budu nasi izdavaci dogovorili ko ce je prevesti i stampati.

TERRY PRACHET!!!! :bravo: :bravo: :bravo:

S uživanjem sam procitala sve HP (sem zadnjeg).

Brandza
    Član
    Brandza

obozavam Harry Pottera..sve knjige (izuzev zadnje) sam prochitala po 2-3 puta :O …filmove sam gledala nebrojeno puta

Free Image Hosting at www.ImageShack.us

Generate Your Own Glitter Graphics @ GlitterYourWay.com - Image hosted by ImageShack.us

pregnancy

mikica
    Član
    mikica

i ja obozavam Harry Pottera,gledala sam filmove i procitala knjige….

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 62 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.