Ova tema sadrži 61 odgovor, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  vanjaja 9 godine, 11 meseci ranije.

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 62 ukupno)

Harry Potter manija

• grace
    Član
    grace

Ja nisam preveliki fan ,ali zato moja mala nema filma koji nije pogledala bar desetak puta ,mislim da je bila najmlađa u kinu na premijeri posljednjeg djela

Sanjalica
    Član
    Sanjalica

Ja sam luda za HP imama sve delove knjige i ne mogu da iscekam da se poslednji pojavi kod nas. Cak sam razmisljala da kupim izdanje na engleskom, ja sam za to da ga citaju u skoli, ako nista drugo vratila je decu knjizi, svi ga citaju a to je jako dobro jer ce se tako zainteresovati i za druge knjige.
    Bambina, ja i ti imamo isti ukus i u muzici i u literaturi, ja takodje obozavam fantastiku. Da li si citala Beskrajnu pricu (Mihail Ende) odlicna je

Samo_sam_u_prolazU

za sve manijake Harry Poetter-a ….. 7ma knjiga prevedena na Srpski jezik izlazi u Decebru …. datum se josh uvek ne zna …… imazhe u IPS-u je u prodaji hrvatsko izdanje knjige …… ali samo josh dok imaju zalihe … nove knjige se nece nabavljati ….. cena je 2000 i neshto dinara 😀

Sanjalica
    Član
    Sanjalica

Kupila sam je u Mamutu, tacno dve hiljade, ne ispustam je od subote

sandrabgd
    Član
    sandrabgd

Harry Potter je odlicna prica pr svega…imam i knjige i filmove i pored toga…
    svaki put kada se pusta na TV-u ne propustam… 😆

Oblak_u_bikiniju

mashaTasha, vidim da ti te Amere bas i ne volis. Osim nje i onih koji su bili i vidjeli SAD nema niko pravo reci da li su debilna nacija. Elem, govorimo o drzavi koja svake godine iznjedri gomilu nobelovaca, filmskih rezisera, knjizevnika, slikara, naucnika. Imala sam priliku da govorim sa djevojkom sa Floride koja sa svojih 16 nije znala zasto su Indijanci u rezervatima, niti kada su nastale SAD, pa sam joj JA govorila. U muzeju vostanih figura nije bila nasigurno ko je Hitler…

Ali i sa gospodinom koji je prfesor filozofije i religije tamo, intelelktualac koji mi je sa ponosom pricao kako mu je posao da drzi predavanja u vise skola i uprkos vjerovanju da mladi ameri vole samo mek donalds i coca colu, ima jako puno ljudi koji pohadjaju njegove casove, sa razumijevanjem i nevidjenim interesovanjem. Stoga, ne mozete reci za toliku naciju da je glupa. Mnogi jesu – vecina nije. Da jesu nebi bili najmocniji u svijetu. Opet, ne bih zivjela tamo jer sam osjetljiva na neke druge stvari…

Ne znam sto ti toliko smeta taj HP. Djeca sirom svijeta se tome raduju. U ponoc na dan izdavanja – London je vrvio od ljudi u odorama, sa metlama. Knjiga je zabavna, lako prirasta za srce, interesantna, mada ja ne volim naucnu fantastiku i to… Filmove vec nesto i ne volim nisu kao knjiga – ali gledam.

Meni je zao sto u nasoj maloj drzavi nije bilo nista upriliceno tim povodom, ali je osim ozloglasene Amerike ludovao i Japan, Arapski Emirati, Juzna Afrika, Britanija, Njemacka, Francuska, Brazil… Hoces reci da smo svi totalno ludi? Procitala asm knjigu kada filmova nije bilo i bila je nepopularna prilicno. I dopala mi se.

Da li si ti procitala knjigu? Mada, opet, imas pravo da ti se ne svidja…

vesna972
    Član
    vesna972

Da je kojim slucajem Tolkinova trilogija „Gospodara prstenova“ izdata u danasnje vreme sigurno bi dozivela vecu ekspanziju od HP!

Oblak_u_bikiniju

Naravno. U eri marketinga i svih njegovih vidova mnoge bi knjige nile bum.
    Ipak, koliko god da ja obozavam da citam… „Gospodar prostenova“ mi nije isao. MM ga je obozavao i bio totalno zaludjen tim i naravno uvalio i da citam… Ne ide.Ne mogu da prevalim tih par strana. Sada, kada sam trudno, pricekacu ljeto (kad ce mi stomak biti do zuba, a ispiti obavljeni), pa cu moci mirne duse da se natjeram da procitam tog „GOspodara“ jer vjerujem da ce mi se dopasti kada krenem.

Ali uopste porediti sta bi dozivjelo veci bum je smijesno. Hari Poter je izazvao ludilo, ne samo zato sto je zanimljiva knjiga, vec i zato sto je autorka imala mnogo srece. Za sve ti treba Bozja pomoc.
    Kada bi neko klonirao Hitlera i dao da zivi danas, bio bi to plavook, zakrzljao, nervozan decko. Vjerovatno sollidan govornik i slikar, odvazan u mnogim stvarima, ali mu jednostavno ovo nije adekvatno razdoblje. Umro bi kao novinar ili mozda profesor biologije i nikada ne bi bio ni nalik Fireru Hitleru…
    Vrijeme je veliki faktor u razvoju lika ili djela.

Stoga – zasto osudjivati ljude koji uzivaju u veselju i karnevalu oko Harija Potera? raduju se, igraju se, pjevaju… Srecni su, a nikome ne skode. Bolje je, po meni, da vode djecu od malena da se odusevljavaju HP i crtaju im grb Hogvortsa (Harijeve skole) na kapu, nego po raznim nasim obicajima da ih vodaju na klanje svinja, u lov ili slicno.
    I nemojte mi reci da se to ne radi. A meni je odvratno dovesti klinca da gleda kako se ubija zivotinja i kako iz nje lipti krv. Ok, to meso svi jedemo (ja doduse ne) i neko to mora da obavi, ali mislim da to ne utice dobro na dijete u razvoju, nikako! A kada se kolju svinje? Kad se slavi! Za krsnu slavu, za rodjendan, za Bozic, za svadbu, za krstenje, za Uskrs, za 1.Maj, za 29.Novembar (bilo nekad), za Novu Godinu… Mislim…

Kod Amera mi vise smeta ona bolestina oko Dana zahvalnosti kada se jako raduju sto ce pojesti curku. Ok, da se slavi, da se porodica okupi – ali da je curka simbol praznika mi je totalno degudantno.

tijanast
    Član
    tijanast

Jezim se i na sam pomen HP, nisam prochitala ni jednu knjigu niti pogledala ni jedan film, niti imam nameru, isto vazi i za gospodara prstenova, sve mi je to „mnogo buke ni oko chega“, ne volim fantastiku, ali mogu da razumem da se deca zalude time, a ozbiljni ljudi, e to mi je vec…. No, sve je stvar ukusa….

Brandza
    Član
    Brandza

🙄

Ammy
    Član
    Ammy

Ne bih imala nista protiv tih filmova i knjiga samo kada bi mi neko naveo jednu pametnu i lepu stvar koja se iz izstih moze videti.
    Meni je HP jeziv od one garderobe kojom oblace decu, prostora koji ih okruzuje do same tematike i smisla cele price, a kao slag na torti naziv poslednjeg filma. Vestice, carobnjaci, magija…i jedno mentalno zdravo dete treba da uziva u tome?

„Hari Poter je izazvao ludilo, ne samo zato sto je zanimljiva knjiga, vec i zato sto je autorka imala mnogo srece. Za sve ti treba Bozja pomoc.“
    Izvini Oblak…ali ovo „Bozja“ treba da se zameni recju „marketinska“, da se ne upustamo sada u polemike o Bogu i veri (jer je to ovde izlisno).

A sto se tice „pokolja svinja“ i ostalih zivotinja ja jos u svom zivotu nisam videla ni jednom tako nesto, niti sam videla da neko vodi dete da to gleda. Verujem da ni jedna jedina majka sa ovog foruma nije, niti ce to uciniti.

mima80
    Član
    mima80

Kaype – 23/1/2008 15:37

Ne bih imala nista protiv tih filmova i knjiga samo kada bi mi neko naveo jednu pametnu i lepu stvar koja se iz izstih moze videti.
    Meni je HP jeziv od one garderobe kojom oblace decu, prostora koji ih okruzuje do same tematike i smisla cele price, a kao slag na torti naziv poslednjeg filma. Vestice, carobnjaci, magija…i jedno mentalno zdravo dete treba da uziva u tome?

„Hari Poter je izazvao ludilo, ne samo zato sto je zanimljiva knjiga, vec i zato sto je autorka imala mnogo srece. Za sve ti treba Bozja pomoc.“
    Izvini Oblak…ali ovo „Bozja“ treba da se zameni recju „marketinska“, da se ne upustamo sada u polemike o Bogu i veri (jer je to ovde izlisno).

A sto se tice „pokolja svinja“ i ostalih zivotinja ja jos u svom zivotu nisam videla ni jednom tako nesto, niti sam videla da neko vodi dete da to gleda. Verujem da ni jedna jedina majka sa ovog foruma nije, niti ce to uciniti.

POTPISUJEM!
    Da stvar bude jos gora, deci prilici takvo ponasanje, ali kad vidim matore drtine da nose majice sa likom HP i da se majmunisu, stvarno mi je to degutantno.
    Evropa je zakon!

Brandza
    Član
    Brandza

mentalno zdravo…matore drtine…izvin`te drage moje…na koga se vasi postovi odnose,obzirom da ima dosta njih koji ovde citaju i vole HP…medju koje i ja spadam?

Ammy
    Član
    Ammy

Pa ja rekoh „mentalno zdravo dete“ ali ako neko nema nista proiv toga da njegovo dete gleda Hari Potera :respekt: jer ja necu snositi posledice od toga. Ne utice to isto na „matore“ i na decu, kao ni masa drugih stvari.

mima80
    Član
    mima80

Kad kazem matore drtine mislim na babe i dede koji se ponasaju kao da nisu citavi. Meni je skroz ok da neko voli to da cita, ali ta manija gde svi stoje celu noc u redu i cekaju izlazak knjige :hmm: i pritom nose majice i kape sa njegovim likom kao debili, to mi je bolesno

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 62 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.