Ova tema sadrži 61 odgovor, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  vanjaja 9 godine, 11 meseci ranije.

Gledanje 31 članaka - 31 do 45 (od 62 ukupno)

Harry Potter manija

• Oblak_u_bikiniju

mima80 – 23/1/2008 09:39 [QUOTE]Kaype – 23/1/2008 15:37 Ne bih imala nista protiv tih filmova i knjiga samo kada bi mi neko naveo jednu pametnu i lepu stvar koja se iz izstih moze videti. Meni je HP jeziv od one garderobe kojom oblace decu, prostora koji ih okruzuje do same tematike i smisla cele price, a kao slag na torti naziv poslednjeg filma. Vestice, carobnjaci, magija…i jedno mentalno zdravo dete treba da uziva u tome? „Hari Poter je izazvao ludilo, ne samo zato sto je zanimljiva knjiga, vec i zato sto je autorka imala mnogo srece. Za sve ti treba Bozja pomoc.“ Izvini Oblak…ali ovo „Bozja“ treba da se zameni recju „marketinska“, da se ne upustamo sada u polemike o Bogu i veri (jer je to ovde izlisno). A sto se tice „pokolja svinja“ i ostalih zivotinja ja jos u svom zivotu nisam videla ni jednom tako nesto, niti sam videla da neko vodi dete da to gleda. Verujem da ni jedna jedina majka sa ovog foruma nije, niti ce to uciniti.

POTPISUJEM! Da stvar bude jos gora, deci prilici takvo ponasanje, ali kad vidim matore drtine da nose majice sa likom HP i da se majmunisu, stvarno mi je to degutantno. Evropa je zakon!

😆 Pa HP je pisan u Evropi, od zene iz Skotske.
    Radnja se odvija u Londonu koji bi isto mogao biti u Evropi.
    Citava Evropa je pukla za tim jer ima pozitivne strane koje ne vide oni koji to ne procitaju.

Sta nudite djetetu? Pinokija? Uspavanu ljepoticu? Bambija? Price o ljubavi, dobroti i hrabrosti sto Hari Poter jeste. Posto nemate pojma o djelu o kome govorite, razumljivo je i da ne znate da je najveci akcenat knjige na ljubavi prema ljudima, na dobroti, plemenitosti, hrabrosti, velikom srcu, pozrtvovanosti u pravom smislu.
    Ni ja ne volim fantastiku, uzgred…

Realno, ovim izjavama me malcice vrijedjate jer kao osoba od 21 godinu sva HP knjige sam procitala po ko zna koliko puta i citam ih ponovo i ponovo cu… Jer su lijepe.

Nemozete degradirati moj knjizevni ukus jer sam, sticajem okolnosti i sama knjizevnik, a nacitana sam apsolutno!
    Sta djeca mogu da nauce? A sta ce nauciti iz epskih pjesama koje ima kao obaveznu lektiru – kako je neko nekoga kamenovao, zaklao ga zubima, otjerao zenu od kuce, nabio nekoga na kolac… Ali imaju umjetnicku vrijednost i djeca ce ih uciti.

Iz HP ce nauciti da ne prilaze ljudima sa predrasudama. Naravnod a znaju da to sve nije iz prave, ali ce shvatiti, mada nema carobnjaka, ima drugih ljudi koji su drugaciji od njih i njih treba kao takve prihvatati i voljeti (crnci, kinezi, homoseksualci, bijelci, biseksualci, pankeri, narodnjaci…). Da svi imaju obiljezja svoga duha i licnosti i da ih treba prihvatiti i nikako odbaciti zbog toga.

Naucice koliko je velika i vazna majcinska ljubav, na kojoj je takodje akcenat price – koliko i kako majka voli i kako je dijete povezano uz majku. Naucice da ne postoji stvar na svijetu koju majka ne bi sa ponosom i neustrasivom zeljom ucinila da svome djetetu nesto pruzi ili ga zastiti.

Naucice kako se ljudi mijenjaju. Kako treba prastati onome ko trazi oprost i kaje se. Naucice da stvari nisu uvijek kakvim se cine, da nekada treba malcice pokusati da se probijes do sustine i saznas kakav je covjek umjeso da prerano sudis o njemu.

Naucice koliko su vazni prijatelji. Sa njima se posvadjas, naljute te, ispadnu uzasni prema tebi, ali se pravi prijatelj vrati i bude uz tebe i pomiri se. On je tvoja podrska i snaga. Potpora. Nesuglasice pravo prijateljstvo prevazilazi i iskren prijatelj uvijek biva nagradjen uzvracenim prijateljstvom. Naucice da prijatelja prepoznaju, steknu, zavole i sacuvaju.

Naucice kako zivot nije iskljucivo ruzicast i kako se nositi sa teskim stvarima. Kako preboljeti ruzno iskustvo ili cak smrt bliznjeg, kako prihvatiti stvarnost i zivjeti dalje noseci dragu osobu u srcu. Naucice da ce na zivotnom putu biti prepreka, ali da ce snazna volja i podrska dragih ljudi biti od posebnog znacaja i da tako mozes sve prevazici. Bol i zal ce ostati, ali ces se radovati novom danu umjesto da patis za minulim.

Naucice da svaka ljudska vrlina ima veliku vrijednost i da se svakoj podjednako treba diviti i od svake ponesto imati, bez razlike…

I jos mnogim stvarima koje naravno, ne moze da zna neko ko nije procitao knjigu. I to ne jednu vec njih 7 da bi izvukao poentu.

Mima, marketing izucavam, sticajem okolnosti i mogu ti garantovati da, ako nemas srece sam po sebi (ili Bozje volje, kako hoces) – dzaba i svaki marketing. Potsjetimo da je zena kja je pisala djelo (Evropljanka, kako vec rekoh) bila prvise siromasna da bi u samom startu platila silne reklame.
    Ali, nasao se neko ko je bio odusevljen djelom. Objavio ga je. Snimio je film… I krenulo je polako, a potom brzo.

I gdj este mene na kraju razvrstali – u matore drtine ili u mentalno nenormalnu djecu? 🙂

Oblak_u_bikiniju

mima80 – 23/1/2008 13:15 Kad kazem matore drtine mislim na babe i dede koji se ponasaju kao da nisu citavi. Meni je skroz ok da neko voli to da cita, ali ta manija gde svi stoje celu noc u redu i cekaju izlazak knjige :hmm: i pritom nose majice i kape sa njegovim likom kao debili, to mi je bolesno

Dok recimo nije bolesno ni najmanje kada citava planeta (koja kristi julijanski kalendar) odusevljeno urlice i klice, obucena u sljokicaste majcice i kapice deda mraza na otkucavanje ponoci i pocetka Nove Godine.
    A Nova Godina dolazi na svakih 365 dana i sama po sebi nije nikakva senzacija vec obicna marketinska kampanja. Taman koliko i Deda Mraz (Da se razumijemo, moje dijete ce vjerovati u pomenutog dedicu koliko god bude zeljelo i ja cu rado pricati pricu o njegovoj kucici, irvasima i sta vec…).
    Ali svi (i ja i vi) smo oko ponoci bili na nogama odusevljeni nazdravljali, ljubili najdraze, cestitali. A sta u stvari cestitamo? Sta – Cestitam sto je dosla Nova Godina. Pa dosla bi svakako. Sta tu ima da se nazdravlja, Dosla je citavoj planeti. Hajde da kazes novi milenijum, Ali NG je svake godine i sama po sebi je totalno obican datum.
    Kada bi sad promijenili kalendar, i rekli da se NG slavi 1.oktobra, 1.Januar bi postao bezvezan datum totalno…
    Ista stvar sa HPmaniom. Nema vajde, nema koristi , nema razloga – ali je zabavno. Zasto ti je bolesno sto se ljudi druze, zabavljaju i raduju izlasku knjige koju vole da citaju. Knjiga, za razliku od Nove Godine izlazi samo jednom dok smo zivi. Raduju se nastavku necega sto im je zanimljivo, raduju se blesavljenju na ulicama – karneval. nema nasilja, nema pucnjave (kao za NG recimo), nema niceg ruznog…
    Dakle, komentari "Ne odgovaram z aposledice ako tvoje idjete to gleda" su po mene vrlo uvrijedljivi jer mi je direkto recenod a sam totalni ludak, psihopata ili sta vec… No, zasto se nervirati. Kao da nesto mogu promjeniti kad neko kaze da nije citao, nije gledao i odvratno mu je.
    Da, meni je losos ogavnog ukusa, mada ga nikad nisam probala. Ali ga vise trpaju u sve i svasta – makarone, picu, salate… Pih. Nema sanse da bih i ja to jela!

mima80
    Član
    mima80

JBT, znaci ponavljam, NEMAM NISTA PROTIV TOGA DA NEKO, NAROCITO DETE VOLI DA CITA HARIJA POTERA!!!!Da li je to jasno????Ili da jos jednom objasnim? Smeta mi, tj. smatram idiotskom maniju oko HP, kada ljudi u ozbiljnim godinama ( babe i dede) kao debili nose kape, majice, po celu noc cekaju u redu da knjiga izadje u prodaju, to me izludjuje!!!!!A narvno da necu imati nista protiv ako moja deca budu zelela da citaju HP, ja nisam ljubitelj i mislim da je to odlican marketinski potez, ali mislim da ima gorih stvari od toga.
    A tvoje aluzije na Hitlera i ta prica kako bi i sta bi Hitler da zivi u ovo vreme, potpuno su mi besmislena i nemaju ni malo veze sa zadatom temom
    Ja sa nadam da sam ti malo pojasnila svoj stav! 😕

mima80
    Član
    mima80

I kada kazem da je Evropa zakon, sto zaista i mislim, mislim na to da su evropljani manje skloni tako manijakalnom ponasanju, proganjanju slavnih licnosti i takvih histerija

tijanast
    Član
    tijanast

OuB razvrstaj se sama… I pokazi mi gde je i ko napisao MENTALNO NENORMALNA DECA? Ako nisi dobro prochitala, prochitaj ponovo! Na osnovu chega, sebe nazivash knjizevnikom/knjizevnicom? A ako se vec smatrash knjizevnikom/knjizevnicom, mogla si da ispravish slovne i ostale greshke, ili platish lektora da ti to uradi.
    A ovo shto si napisala shta ce deca nauchiti mi chak nije ni za komentarisanje….

Oblak_u_bikiniju

Zao mi je sto pirca ide u ovom smjeru.
    Procitala sam knjigu i znam da to nije samo gomila djece u odoram akoja trce po nekakvom zamku… Htjela sam predociti sta je u knjizi lijepo i da ne treba usko suditi o stvarima u koje nismo upuceni.
    Oprostite zbog gresaka u kucanju, desava se. A zasto sam knjzevnica, nije vazno niti cu to da objasnjavam na ovoj temi jer nije za to vezana. na nekoj drugoj temi, o hobiju i sl, cu rado postaviti neko moje djelo koje ce vam se mozda dopasti ili ne. opet nevazno.

To sa Hitlerom se moze nazvati poredjenjem sa fenomenom odabiranja pravog trenutka i teorije (u koju vjerujem) da dosta toga zavisi od momenta u kojoj posao pocnes, te teoriju sudbine i da marketing cesto ne moze pomoci.

Steta sto ne mozemo fino da razgovaramo. Pokusala sam predociti da je knjiga o Hari Poteru ipak nesto sto ima nekakvu vrijednost. Zasto ne prokomentarisati to sto sam navela sta ce dijete nauciti? Nesto pogresno sam rekla? Stvarno sam rada da cujem primjedbe.

Stresa mi je u zivotu dosta, te mi stvarno nije potreban oko jedne knjige od koje nemam ni iz dzepa ni u dzep. vas izbor, vas stav, vase pravo.
    Od srca mi je zao sto sam se uplitala kada sam vidjela da je vas desetoro na koplje sa knjigom. Suprotno misljenje nije dobrodoslo iako dolazi od nekoga ko djelo poznaje… Nebitno.

Sanjalica
    Član
    Sanjalica

Evo jos jednog suprotnog misljenja, ja licno volim HP, procitala sam sve delove, filmove nisam gledala, isto tako sam kupila sve delove knjige da bi moja deca sutra mogla da ih citaju. Knjiga je po mom skromnom misljenju odlicna, drugo da je toliko nakaradna i skaredna zasto bi je stavili u citanke za 5 razred, pa valjda te iste pisu neki metodicari koji sa decom rade. Druga, mozda i najbitnija, stvar je da je autorka (hteli mi to da priznamo ili ne) vratila decu knjizi, u svetu kompjuterskih igrica, televizije, neko je napisao knjigu koju deca obozavaju, majstorski, zar ne?
    I stvarno me zanima u cemu je tu problem, ja u njoj nisam pronasla nista sto nevalja, borba izmedju dobra i zla koja se vekovima provlaci kroz knjizevnost, u savremenom i danasnjoj deci prepoznatljivom i bliskom ruhu

Brandza
    Član
    Brandza

😯 ..Ovaj,ja sad vise i ne kontam o cemu ovde ko sta pise 🙄
    Kaype,mima80…ok ako se vama HP ne dopada,o ukusima ne vredi raspravljati,ali meni su vasi postovi delovali kao vredjanje ljudi koji citaju,vole HP…al` iz vasih kasnijih postova,ispada da sam donela pogresan zakljucak,s` toga nemam dalji komentar…
    a ovo dalje (hitleri,prepucavanje i ostalo) tu ni nechu da dam komentar

gorana
    Član
    gorana

Nisam procitala HP .Nisam ni gledala filmove.Jednostavno nemam zelju.
    Sad kada citam kako se mnogima dopada,cak i onima koji ne preferiraju naucnu fantastiku i mene pomalo privlaci.
    Inace se redovno razocaram u knjige o kojima se bruji danima i mesecima,mozda bas iz tog razloga i ne uzimam da citam HP.

Oblak,mislim da si preozbiljno shvatila ovu temu.Neznam zasto su te sale sa prve strane podstakle na prvi post i sve ostale,po mom misljenju bila si malo ostra i samim tim pokrenula ostale.Smatram da nema potrebe da se oko ovako nebitne teme dize buka.

Da li ce nam se neko delo dopasti ili ne,zavisi od naseg licnog stava,ukusa i sl ali smatram da vredi procitati svaku knjigu.
    Da,mnogo mi se svidja cinjenica da deca citaju,citaju…….

Ammy
    Član
    Ammy

„U Moskvi su nedavno nacionalisticki aktivisti pravoslavne organizacije „Союза Православных Хоругвеносцев“ spalili ispred Spasiteljeve crkve poslednji roman J.K. Rouling „Hari Poter i Smrtonosni Blagoslovi“, u okviru borbe protiv okultne i magijske propagande Antihrista sto se vodi pod vidom decije literature.“

Preuzeto sa: http://www.zokster.net/drupal/node/485

Sve sto na prvi utisak ne izgleda lepo meni i nije lepo.
    Kao i vi, imam pravo na svoje misljenje.
    Zato ne volim HP.
    I nemam viste nista da kazem na ovu temu.

Brandza
    Član
    Brandza

Kaype…niko te ne osudjuje sto ne volis HP,i normalno da imas prava na svoje misljenje…
    ali ja zaista vise ne kontam kakve veze Hitler,svinje i evo i Antihrist imaju sa HP? 😯
    Mislim da je tema predaleko otisla…

Sanjalica
    Član
    Sanjalica

[QUOTE]Kaype – 23/1/2008 23:00

„U Moskvi su nedavno nacionalisticki aktivisti pravoslavne organizacije „Союза Православных Хоругвеносцев“ spalili ispred Spasiteljeve crkve poslednji roman J.K. Rouling „Hari Poter i Smrtonosni Blagoslovi“, u okviru borbe protiv okultne i magijske propagande Antihrista sto se vodi pod vidom decije literature.“

Preuzeto sa: http://www.zokster.net/drupal/node/4

Tako su nekada i u Vatikanu spaljivane sve knjige koje su se kosile sa ucenjem crkve, meni je to malo bez veze

crvena sonja

Meni se dopada Hari Poter razbudjuje mastu.
    Prvo sam procitala prva 3 dela knjiga pa tek onda gledala film,
    nazalost ostale delove sam gledala sem ovog poslednjeg.
    Mada mi je velika zelja da procitam knjige.

A sto se tice ludih amerikanaca,samo oni mogu biti tako ludi da prave zurke za izlazak nove knjige.
    Amerika kao Amerika nema problema pa moraju u necem da traze zanimaciju.

GaGaT
    Član
    GaGaT

E stvarno nemam komentar!!! :galamdzija: :uzid:

gorana
    Član
    gorana

Da li ste culi za rusku kopiju HP?
    Ruski pisac Dimitrije Jemec,napisao je knjigu o devojcici Tanji Grotter.
    Delo se zove “Tanja Grotter i carobni kontrabas“ u Rusiji je prodad u velikom tirazu i naravno deca su odlepila za tom knjigom.

Kada je knjiga trebala biti objavljena na zapadnom trzistu,tvrdeci da je rec o plagijatu pisac HP je tuzila doticnog ruskog kolegu.Sta je naumila to je i uspela.Knjiga nije stampana!!!

Onda sam cula da postoji i nemacka verzija HP,takodje se radi o devojcici!
    U svakom slucaju manija HP vlada,itekako :>

Gledanje 31 članaka - 31 do 45 (od 62 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.