Ova tema sadrži 61 odgovor, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  vanjaja 10 godine ranije.

Gledanje 46 članaka - 46 do 60 (od 62 ukupno)

Harry Potter manija

• Oblak_u_bikiniju

Koliko god ja voljela ovu knjigu – ovo sto se radi na ovoj temi je glupost, pocev od mene koja pokusavam da navedem nekoga da procita nesto cega se u startu uzasava. A sa druge strane – nisam naisla ni na koga ko je procitao ijednu knjigu o HP i rekao da je grozna.
    Ideja ludovanja i proslave dolaska knjige je cista zabava, a ja protiv nenasilne zabave nikada nisam – neka se narod smije i raduje – od toga se zivi duze!
    Poredjenja koja sam navodila su pogresno shvacena. Recena su da bi ih neko razumio, takav se nije nasao na temi i nema veze. I ja cesto ne razumijem tudji smisao za pojasnjavanje i poredjenje. Boze moj – da smo svi isti bilo bi monotono.

Uvrijedilo me, uistinu to sto niko nije procitao i razmislio o onome sta sam rekla da djeca mogu da nauce iz HP knjiga. A, vjerujte mi – nigdje nisam slagala. Naravno, kako je dijalog krenuo agresivno, nisam mogla ni ocekivati da vi mirno razmislite o tome…

I kako god bilo, prica je apsurdna, jer sam iz iskustva znala, ali se nisam time vodila – da kad neko govori nesto sto ti se ne dopada – ne ulazi na temu. Idi dalje, otvori svoju temu o tome, sanovim naslovom… Ne otvaraj onu na kojoj su svi pobornici suprotne teorije od tvoje!
    NA kraju – nije nas izbor da li ce nasa djeca to citati. To im je obavezna lektira u osnovnoj skoli, makar prvi dio cini mi se. Sva je razlika u tome sto cu je ja mom djetetu citati i prije tog razreda u skoli, a vasa ce djeca kasnije. Inace je potpuno svejedno.

Nadam se da ovdje nije pravilo da se rasprava sa jedne teme prenosi na druge, jer ne bih voljela da na forumu o roditeljstvu izgubim zdrave sagovornike zbog jedne glupe teme o knjizi o djecaku carobnjaku…

Oblak_u_bikiniju

crvena sonja – 23/1/2008 18:07Meni se dopada Hari Poter razbudjuje mastu.Prvo sam procitala prva 3 dela knjiga pa tek onda gledala film,nazalost ostale delove sam gledala sem ovog poslednjeg.Mada mi je velika zelja da procitam knjige.A sto se tice ludih amerikanaca,samo oni mogu biti tako ludi da prave zurke za izlazak nove knjige.Amerika kao Amerika nema problema pa moraju u necem da traze zanimaciju.

Ljudi, zurke povodom izlaska knjige „Harry Potter and Deathly Hallows“ je pravila citava planeta – bila je ogromna zurka u Londonu, Njujorku, Tokiu, Oslu, parizu, Rimu – i prikladna zabava u Beogradu na engleskom institutu. ž
    Da Ameri malo boluju od traceva istina je – ali, ruku na srce, ako ste ikada otvorili Scandal shvaticete koliko smo i mi odlijepli. Je li to kopija americkog ponasanja? Jeste. Ali smo je prihvatili i to onu najnegativniju. Meni su ostale upecatljive neke odvratne scene…

Svi na svijetu pomalo vole da lude i vire slavnima pod kapu. To je normalno.

uniona
    Član
    uniona

nisam gledala ni jedan deo HP, imala sam priliku na tv-u i rekoh sebi’: ‘ajde da pogledam barem neki deo, i nisam mogla, jednostavno mi nije rdzao paznju
    inace secam se kada su bili aktuelni gospodari prstenova u bioskopima, da smo se delili na GP vs HP. e pa ja sam bila sa gospodarima

za HP mislim da je su preterano dugli prasinu i da je toliki uspeh doziveo prvenstveno zahvaljujuci dobrom marketingu

Marija i Peca

Ja OBOZAVAM Hari Potera!!!!! Imam sve knjige na srpskom i na engleskom (moram da dodam da je prevod prilagodjen mladjem uzrastu, mnogo vise mi se svidja na engleskom) i malo, malo pa ih citam. Volim da odem u taj nestvarni svet. Mm mi je redom sve nabavljao, znao je koliko ce me oduseviti! :love:

Marija i Peca

ja sam prvo napisala komentar, pa citala postove… Bez veze. Sad vidim da je bila neka rasprava… To je BAS bez veze.

Oblak u bikiniju, apsolutno se slazem s tobom. Ja nisam citala te knjige da nesto naucim, vec da odem do nekog mesta gde je sve moguce, gde sam videla da jednog decaka vole mnogi, na razlicite nacine, a njemu fali samo jedna ljubav u zivotu, i sve druge bi dao za tu – majcinska. I mnogo toga drugog.

Preporucicu svom detetu definitivno da je procita, ako bude htela.

Bambina.
    Član
    Bambina.

Stvarno ne znam u kom ste fazonu :buljavko:

Il’ vam se ne svidja knjiga, il’ vam se svidja, argumente iznosite „za“ i „protiv“. Nema vredjanja, cak ni onog posrednog!!!

Moja misljenje je da je knjiga dobra, zanimljiva. Opisuje VECITU BORBU DOBRA I ZLA na jedan nacin koji je TRENUTNO deci zanimljiv. Ko zna sta ce im biti zanimljivo za 50 godina. Pa, na kraju krajeva, ova tema se provlaci kroz filozofska dela, kompozicije klasicne muzike, slikarstvo.. tokom cele istorije covecanstva. Tema je nepresusna i primenljiva na svim poljima kulture.

Moja majka je ludovala za „Alisom u zemlji cuda“ a meni je bila pomalo dosadna. Vise sam volela „Hobita“ od J.R.R. Tolkina. Danas jako cenim Kerol Luisa i njegovo delo ali to je zato sto sam sada odrasla osoba koja moze da uvidi vrednost jednog knjizevnog dela. Licno sam odrasla na „Beskrajnoj prici“ autora Majkl Endea (Uros i Aleksa, volim ovo delo bezgranicno), pomenutom Tolkinu knjigama o Erliku od Merlibonea, stripovima o Dilan Dogu i ne smatram da imam neku posledicu usled toga. Mozda se i varam ali mislim da sam poprilicno uspela u zivotu i da se posao koji radim ceni i kod nas i u svetu.

Ide vreme, menjaju se ukusi i zelje dece. Na zalost, mislim da mom detetu uopste nece biti zanimljive Andersenove basne, Grimove bajke, narodne price. Mislim to, ali nisam sigurna, mozda bas izraste u fana realisticnih romana dok je njena mama bila fan epske fantastike. Ja je necu primoravati da cita ovo ili ono, ukazacu joj na odredjene stvari ali odluka ce biti samo njena.

Da li pravoslavna crkva podrzava ili ne neko delo, neku akciju, neku ideju je druga stvar. Samo jedno mogu da kazem da je hriscanska mitologija prepuna razno raznih stvari. Sad da ne polemisem o tome ali cu rado odgovoriti svakome na pp ili ako zeli moze i da me poseti na mom radnom mestu, svi ste dobrodosli.

Licno volim karnevale i karnevalski duh. To je u neku ruku i zaostavstina evropske kulture. Ona se prenela i na druge kontinente ali u razlicitom obliku (usled mesanja kulture, razvoja industrije, opadanja patrijarhanog drustva i sl.). Nije ni cudo sto se sada od svega pravi karnevalnska manifestacija. Svako ima pravo na izbor, tj. na slobodu izbora. To vazi i za one kojima je simpaticno prerusavanje u likove iz HP i kome nije!!!!

OuB, je bila u pravu kada je rekla da odredjene ideje koje su sprovodili odredjeni ljudi danas ne bi zazivele. Svako vreme nosi svoje ideje. Ona je uzela primer coveka koji je propagirajuci svoje ideje naneo mnogo zla. Mogla je isto tako da uzme npr. Aleksandra Makedonskog ili (hajmo nekog iz nase istorije) cara Dusana cije ideje danas nisu ostvarljive i ne bi imale nikakvnog odziva. Ideje i vreme idu zajedno jer je prva posledica druge (tijanast, dobices :batinepoguzi: jer to bar ti treba da znas)

Jos jedamput vas molim da nikoga ne vredjate u svojim postovima u protivnom taj post cu vam izbrisati bez ikakve diskusije.

bilja74
    Član
    bilja74

O ukusima ne treba raspravljati uopste i mislim da je suludo vredjati jedno drugog zbog toga.Svaki drugi komentar je izlisan.Sto se tice HP moj sin i ja ga obozavamo.Volimo i da ga citamo i da ga gledamo,i nijedan komentar nas nece naterati da promenimo svoje misljenje.

tanja011
    Član
    tanja011

bilja74 – 16/7/2008 12:06

O ukusima ne treba raspravljati uopste i mislim da je suludo vredjati jedno drugog zbog toga.Svaki drugi komentar je izlisan.Sto se tice HP moj sin i ja ga obozavamo.Volimo i da ga citamo i da ga gledamo,i nijedan komentar nas nece naterati da promenimo svoje misljenje.

Potpisujem doslovce!!!

Dorothy
    Član
    Dorothy

U potpunosti se slažem sa biljom74 i tanjom011 uz napomenu,

Hari Potera obožavam i to ja, moje veliko dete ne toliko. Sjajne su mi i knjiga, i film, i igrica za PC.

J.D.
    Član
    J.D.

Bambina. – 19/2/2008 12:48 Stvarno ne znam u kom ste fazonu :buljavko: Il’ vam se ne svidja knjiga, il’ vam se svidja, argumente iznosite "za" i "protiv". Nema vredjanja, cak ni onog posrednog!!! Moja misljenje je da je knjiga dobra, zanimljiva. Opisuje VECITU BORBU DOBRA I ZLA na jedan nacin koji je TRENUTNO deci zanimljiv. Ko zna sta ce im biti zanimljivo za 50 godina. Pa, na kraju krajeva, ova tema se provlaci kroz filozofska dela, kompozicije klasicne muzike, slikarstvo.. tokom cele istorije covecanstva. Tema je nepresusna i primenljiva na svim poljima kulture. Moja majka je ludovala za "Alisom u zemlji cuda" a meni je bila pomalo dosadna. Vise sam volela "Hobita" od J.R.R. Tolkina. Danas jako cenim Kerol Luisa i njegovo delo ali to je zato sto sam sada odrasla osoba koja moze da uvidi vrednost jednog knjizevnog dela. Licno sam odrasla na "Beskrajnoj prici" autora Majkl Endea (Uros i Aleksa, volim ovo delo bezgranicno), pomenutom Tolkinu knjigama o Erliku od Merlibonea, stripovima o Dilan Dogu i ne smatram da imam neku posledicu usled toga. Mozda se i varam ali mislim da sam poprilicno uspela u zivotu i da se posao koji radim ceni i kod nas i u svetu. Ide vreme, menjaju se ukusi i zelje dece. Na zalost, mislim da mom detetu uopste nece biti zanimljive Andersenove basne, Grimove bajke, narodne price. Mislim to, ali nisam sigurna, mozda bas izraste u fana realisticnih romana dok je njena mama bila fan epske fantastike. Ja je necu primoravati da cita ovo ili ono, ukazacu joj na odredjene stvari ali odluka ce biti samo njena. Da li pravoslavna crkva podrzava ili ne neko delo, neku akciju, neku ideju je druga stvar. Samo jedno mogu da kazem da je hriscanska mitologija prepuna razno raznih stvari. Sad da ne polemisem o tome ali cu rado odgovoriti svakome na pp ili ako zeli moze i da me poseti na mom radnom mestu, svi ste dobrodosli. Licno volim karnevale i karnevalski duh. To je u neku ruku i zaostavstina evropske kulture. Ona se prenela i na druge kontinente ali u razlicitom obliku (usled mesanja kulture, razvoja industrije, opadanja patrijarhanog drustva i sl.). Nije ni cudo sto se sada od svega pravi karnevalnska manifestacija. Svako ima pravo na izbor, tj. na slobodu izbora. To vazi i za one kojima je simpaticno prerusavanje u likove iz HP i kome nije!!!! OuB, je bila u pravu kada je rekla da odredjene ideje koje su sprovodili odredjeni ljudi danas ne bi zazivele. Svako vreme nosi svoje ideje. Ona je uzela primer coveka koji je propagirajuci svoje ideje naneo mnogo zla. Mogla je isto tako da uzme npr. Aleksandra Makedonskog ili (hajmo nekog iz nase istorije) cara Dusana cije ideje danas nisu ostvarljive i ne bi imale nikakvnog odziva. Ideje i vreme idu zajedno jer je prva posledica druge Jos jedamput vas molim da nikoga ne vredjate u svojim postovima u protivnom taj post cu vam izbrisati bez ikakve diskusije.

POTPISUJEM

bilja74
    Član
    bilja74

Juna meseca nam stize 6 deo filma Hari Poter.Sin i ja ne mozemo da docekamo i bas se radujemo.Sta vi kazete?

Dorothy
    Član
    Dorothy

Jeeee 😆 Biljo i ja sam veliki obožavalac Harija, i Dora, ali ja malkico više 😉 Jedva čekam novi nastavak ❗ ❗ ❗

milica-cica

bilja74 – 28/1/2009 19:24

Juna meseca nam stize 6 deo filma Hari Poter.Sin i ja ne mozemo da docekamo i bas se radujemo.Sta vi kazete?

Jeste li gledali polukrvnog princa?

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

hippeia
    Član
    hippeia

Ja sam upravo zbog te manije i svjetske mega-popularnosti zaobilazla Harja Potera u srokom luku…medjutm nedavno sam mala prlke da procitam prva dva djela i odusevljena sam. Sa zadovoljstvom cu da proctam ostale jedva cekam da mi dodju na ruku 🙂

Sanjalica
    Član
    Sanjalica

Hipi onda ces postati totalno zavisna, ja se vracam svim delovima bar dva puta godisnje. Uvek mi je kao nisam ni reda procitala ranije, saznam neke nove podatke koje nisam primetila

Gledanje 46 članaka - 46 do 60 (od 62 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.