Ova tema sadrži 58 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  KanadjankaSRB 4 godine, 11 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 59 ukupno)

Herpes u trudnoci

• SanjaOgi
    Član
    SanjaOgi

Jel mozda neko od vas imao herpes, tj groznicu na ustima u toku trudnoce? Ja sam ranije dobijala bukvalno na svake tri nedelje. U trudnoci nisam imala sve do 6 meseca, a sada vec drugi put. Strasno se bojim tih groznica.

manea
    Član
    manea

Ja nisam imala,ali je imala moja sestra,to nije nista strasno ne brini,pogotovu sto ti se herpes pojavljivao i pre trudnoce.Pricaju,da kao nije dobro,ali to su sve gluposti,sigurno.Opusti se i uzivaj

LediIv
    Član
    LediIv

kely, ja u zivotu nisam imala herpes na ustima, osim u trudnoci, kad sam imala jednom. to nije bas nista strasno, to je virus (ili vec nesto tako) sto mi svi imamo u telu, samo se nekom ispoljava tako, a nekome ne. obicno se ispoljava kad padne imunitet, a u trudnoci je imunitet losiji, tako da ti je to sve sasvim normalno. nema nikakvog razloga da se brines

lilica
    Član
    lilica

Mislim da su devojke u pravu, i da naročito ako si ga imala i ranije nije uopšte opasan. On može da bude opasan ako ga prvi put dobiješ, ali mislim da se to odnosi na prva tri meseca trudnoće, pošto znam da je mojoj kumi doktor razmatrao čak i prekiod trudnoće zbog toga dokmu nije rekla da ga je već imala ranije. Ništa ne brini, retko ko prođe kroz devet meseci bez ikakvog problema sa zdravljem 😉

Jecca
    Član
    Jecca

Ja pre cim vidim nekog sa groznicom na usni, dobijem je i ja za dan dva… Uzas. E odkako sam trudna za divno cudo nema toga. Ali to je samo znak pada imuniteta i lek je vitamini! Nista drugo! Nema razloga za brigu mislim… To je samo ruzno estetski!

Beca
    Član
    Beca

Mene takodje razbijaju i to sada pred kraj.Prvenstveno je ta pojava vezana za pad imuniteta ili za nedostatak B vitamina.Ja sam ovde dobila neku biljnu mast na bazi pcelinjeg voska i melise i hvala Bogu brzo prodju.
    Pa sta da radimo, bebe svoje uzimaju, a nas po malo crpe.Ne brini, mozda jedino ako ne uzimas nista od vitaminskih preparata, posavetuj se sa svojim dr da nesto pocnes da uzimas i tako malo pojacas imunitet.

maleenaa
    Član
    maleenaa

I ja trenutno imam groznicu.A nisam imala vitamine preko vikenda jer ih nisu imali u apoteci.Eto koliko nam je pao imunitet i koliko nam malo fali.Ali sta je tu je sve za bebice

Danica07
    Član
    Danica07

Draga Kely, i ja sam skoro imala groznicu na usnama i kad sam bila na ultrazvuku pitala sam doktorku da li je to opasno. Ona mi je rekla da nije nista strasno ako sam ih imala i ranije, tj. pre trudnoce. A ako se pojave u trudnoci prvi put, u zavisnosti od nedelje trudnoce rade se neke analize. Tako da nemas razloga da brines! Slazem se sa ostalim devojkama, sve je to zbog pada imuniteta. Opusti se koliko god mozes i uzivkaj!

SanjaOgi
    Član
    SanjaOgi

Hvala svima!!!

sanja011
    Član
    sanja011

cao svima,
    ja sam imala herpes na ustima u drugom mesecu, i moj dr koji je inace kao neki veeeliki strucnjak , bio je decenijama nacelnik u narodnog fronta, sad radi privatno, kad sam mu rekla za to on je rekao „ma, nista ne brini, to neki doktori prave bezveze frku oko toga, nista strasno“.
    Ja sam pre toga imala herpes mozda samo jednom u zivotu (ako i toliko), ne secam se….

eto, sad sam u 4. mesecu i ok smo i ja i beba za sada, Bogu hvala 🙂

pozdravcic

uros
    Član
    uros

Herpes na usnama je potpuno normalna stvar i javlja se samo zbog stresa ili pada imuniteta. Ja ga imam ceo život a u prethodnoj trudnoći sam ga imala skoro 9 puta. I sada, u 16. nedelji sam, sam ga imala već 2 puta. Tako da, ne brini te se, organizam gubi nešto što mu bebiron uzima i pada imunitet. Slobodno mažite Aciklovir mast ako se herpes pojavi, ubrzaće nestanak i smanijće peckanje i bol.

katarinam
    Član
    katarinam

Slazem se sa svima, herpes nije opasan zbog toga sto (sem ako je u pitanju prva infekcija) virus ne dolazi u krv. Aciklovir mast je verovatno bezopasna, ali nikako ne uzimajte aciklovir tablete jer mogu da naskode bebi!

makica 265

jao jutros sam vidjela da mi se polako pojavljuje herpes!!!S obzirom da sam na pocetku trudnoce jeli moze nesto da steti???Imala sam ga i prije trudnoce!

simona78
    Član
    simona78

makice, nemoj da brines. nije opasno, pogotovu stoti se pojavljivao i ranije. i ja sam sklona herpesu na ustima, imala sam ga i na pocetku trudnoce i sve je ok. pusti samo da samo prodje.

kiss za tebe!!!

Lilypie Expecting a baby Ticker

ielena
    Član
    ielena

Ako ce ti, i pored svih odgovora, jos jedan pomoci da se osecas bolje – i ja sam imala herpes na usni u to vreme. Nikakvih posledica!

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 59 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.