Ova tema sadrži 167 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  naomi 5 godine, 5 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 168 ukupno)

Hidronefroza

• milena2
    Član
    milena2

Drage trudnice i mame,
    sinoc sam bila kod dr na UZ. U 27. nedelji trudnoce sam i rekla mi je da su mojoj bebici oba bubrega sa izmijenjenim parenhimom i dilatiranih kanalica, desni 12mm, a lijevi 5.5mm, sto ukazuje na hidronefrozu. Ja sam inace iz Podgorice i dr me uputila da idem u BG na UZ pregled. Zanima me , ima li iko od vas slican problem, ili je imao i kakva su vasa iskustva. Sinoc sam bila u shoku kod dr i postavila samo par pitanja, i shvatila da mi nista nije jasno kad sam dosla kuci. Nemam pojma koliko je to opasno, jer mi je dr prilicno kontradiktorno pricala a ja sam bila u soku i plakala kao kisa. Pokusavam da nadjem na internetu neke informacije, ali bezuspjesno. Molim vas, javite mi sto prije, jer izludjeh!

pirgo7
    Član
    pirgo7

bas nista ne zn am milena o tome, cak i prvi put cujem za to:(
    sigurno ce se naci neko da te posavjetuje
    A kod koje ljekarke ides?

macaraca
    Član
    macaraca

evo ja sam bila u istoj situaciji ko ti, medjutim to nije NISTA, to je fizioloska stvar koja se cesto dogadja i mene su svetski izmucili prvo na obican uz,pa na expertski,pa na konzilijum lekara,
    pa sam onda popizdela i otisla kod nekog extra gin. ovde u BG i rekao mi je da je samo jedan bubreg veci jedan manji i da ce to sve proci i srediti se i stvarno pre nedelju dana sam bila opet na uz i dr kaze nema nista!!!!!! tako da se nemoj cimati do BG to je prolazna stvar ko filioloska zutica.

milena2
    Član
    milena2

joj, draga macaraca, na kraju sam zivaca. Ja sam vec rezervisala kartu za Bg, jer poslije ovakve reakcije dva doktora (jer je moja dr zvala sinoc jos jednog dr da me pogleda), ja ne mogu tek tako to da odbacim i da ne odem. Molim te, mozes li mi malo detljnije ispricati sta je konkretno kod vas bio problem, koja si tada bila nedelja trudnoce, kolike su tebi bile ove velicine (ovo sto je je kod nas 12mm i 5,5 mm). Danas sam, kad sam se malo pribrala, zvala opet dr da je pitam koliko je to opasno, sta mogu da ocekujem…. ali ona jednostavno nije htjela nista da mi kaze, samo je ponavljala „sve ce ti rec u BG“. Dalje, ne mogu nista da nadjem na internetu o hidronefrozi kod ploda. Na forumu je pominjana hidronefroza, ali kod rodjene djece. Ne mogu ni o cemu drugom da razmisljam, bas sam skroz skrhana. Hvala ti puno, ipak si me malo ohrabrila.

milena2
    Član
    milena2

zaboravih tebi Pirgo da odgovorim. Idem u NATAL, kod dr Uskokovic Suzane. pozdrav

macaraca
    Član
    macaraca

ej,
    pa i meni su prvo rekli da beba ima prosirene casice na oba bubrega – to je to, al ne mora da znaci mozda je i senka od creva il se nije ispiskio i iskakio,
    pa na konzilijumu ovaj kaze sve je u redu nema nista – gledao me je dr iz Fronta Mikovic,
    i onda ja poludim i odem kod extra dr koji me je gledao na expertskom 1h i 3 puta merio bubrege i rekao mi je da je jedan bubreg veci od drugog i da je to normalna stvar nista cudno nema sve ce se srediti do kraja 9.
    A sve se to dogadja od moje 32. nedelje…
    e da i odem u 36. ponovo na kontrolu kod onog prvog dr sa Instituta i on konstatuje da nema nista sada!!!

macaraca
    Član
    macaraca

njegove velicine su bile u 33ned. i 2dana desni bubreg 36mm a levi 28mm

Zhunga
    Član
    Zhunga

Meni nisu rekli za bubrege, ali su mi rekli za zeludac, da je jako prosiren – to je bilo u 35 nedelji. DR me je poslao na 4d ultrazvuk i ispostavilo se da nije nista. Evo danas sam bas bila, ispostavilo se da je u tom momentu tako bio zeludac postavljen ili sta li vec…
    Nadam se da sam ti bar malo pomogla

milena2
    Član
    milena2

uhhh, sjutra ujutro zovem da zakazem kod istog tog dr Mikovica, jer mi ga je moja dr preporucila. Ali cu ja poci privatno kod njih u ordinaciju. Imas li ti Macaraca predstavu koliko cu se morati zadrzati u Bg? Vjerovatno ce i meni zakazati, poslije pregleda, konzilijum. Znas li, mozda, koliko ce sve to da me kosta? Kakav Uz radim, je li to expertski ili 4d ili kako? MOja dr mi nista nije rekla. Uopste ne znam koliko novca da ponesem, koliko su se zadrzati… nista. Mnogo mi znaci ovaj forum, hvala vam svima.
    Zunga, hvala ti puno, opet na podrsci, zaista si predivna.

macaraca
    Član
    macaraca

pa nemam pojma gde ce s ici ako ides privatno onda je dosta taj njihov 4d uz ako ga imaju on je najbolji za to!!! a cene se krecu oko 50eur-70eur tog 1 pregleda na uz

branka28
    Član
    branka28

Milena, ja imam spojene bubrege od rodjenja, nedavno si mi to otkrili slucajno. Kod takvih bubrega je cesta hidronefroza-prosirenje bub. casice. Ja moram da stalno kontrolisem bubrege jer je jedan deo malo uvecan, ali nemam hidronefrozu. Jedna devojka sa II tromesecja je imala istu situaciju kao ti, ali se ispostavilo da je sve ok. Njoj su rekli da se to cesto desava kod muskih beba i da se sanira opeacijom po rodjenju. Nemoj da se sekiras, samo slusaj lekare i bice sve dobro.Ja te razumem, kad ne znas kakav tacno problem imas jos vise se bojis. Ali moras da budes jaka. Mislim na tebe i tvoju malenu bebicu.

milena2
    Član
    milena2

cao, samo da se javim. bili smo u Bg, kod dr mikovica. On je , takodje, konstatovao da postoji hidronefroza na oba bubrega i rekao d nema nikakve intervencije za sad i zakzao novi UZ za 30. jul. Nemam pojma sta da mislim. Dr mi je rekao da se kod ovakvih problema nista ne moze predvidjati, jer moze da se poboljsa ili ne daj Boze pogorsa, a moze da ostane na istom nivou. Ukoliko bi, kaze dr, ostalo na istom nivou, onda bi se vjerovatno, po rodjenju radila neka manja intervencija. Tako da mi ostaje samo da cekam i da se nadm da ce se poboljsati. Pozz

Zhunga
    Član
    Zhunga

Milena, ne sekiraj se samo pozitivo misli.
    Ostavicu ti pp sa telefonom pa kada dodjes u BGD da mi se javis.
    Jesi li bas bila na 4D?

macaraca
    Član
    macaraca

milena ne opterecuj se bice bolje, eto kako je meni proslo!!! samo treba da se isprati do kraja.

milena2
    Član
    milena2

Nadam se da ce biti bolje. Kad sam se cula sa mojom dr, ona mi je rekla da je kod nas najveci problem sto se to pojavilo tako rano, jos u 20. nedelji je uoceno. Kad se javi kasnije, poslije 30., nema puno vremena da se siri. Ali, bice bolje, daj Boze.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 168 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.