Ova tema sadrži 106 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  pepaprase 6 godine, 8 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 107 ukupno)

Histeroskopija

• zogo
    Član
    zogo

Cao svima….Interesuje me da li je neko od vas radio histeroskopiju i kakva su vam iskustva….

marija24*
    Član
    marija24*

zogo22, ako se ne varam to je hsg ?? ako je to to , ja sam u maju ove godine i to radila i kao i sve ostalo razlikuje se od bolnice do bolnice. ja sam radila u visegradskoj bez anestezije a u narodnog fronta se radi pod totalnom anestezijom. radi se do 10-tog dana mc. pre toga uradis analize krvi urina hlamidija ureaplazmu mikroplazmu. dosla sam ujuu oko 7-8 , presvukla se u spavacicu { mnogo lakse nego u pidzami ) ponela uloske, papuce i jos jedne gacone novine i vokmen…. oko 10 me je sestra zvala da mi daju neku vakcinu da vide da nisam na nesto alergicna, i negde oko 12 mi je radjen taj pregled, lezis na stolu za snimanje kao da lezis na gin stolu , dr ti ubrizgava jod i onda se naprave mislim 3 snimka , to sve traje nekih 20 min , ne boli puno, mene je licno bas zabolelo mozda 3-4 puta ostalo vreme ti stalo osecas da se dole nesto desava….to ti je u stvari jedna vrsta ginekoloske operacije, mislim da nema potrebe da je radis pod anestezijom ja sam to izdrzala skroz ok, jedino posle te intervencije sam malo cudno hodala, i naravno muz me je cekao i vratio kuci kolima, oko 14 je dr dosao rekao da su rezultati ok i pila sam tada neki lek da ne bi doslo do nekih infekcija ali ne secam se koji…nadam se da sam ti malo bila od pomoci…ljubim te. pre same intervenccije nema odnosa da slucajno ne ostanes u drugom stanju a da ne znas jer to ubrizgavanje moze da naskodi plodu ukoliko postoji…ti bese ides u nsad , ides kod kopitovicke ili nekoga drugog ? nadam se da sam ti bar malo pomogla …veruj mi , boli ali nije strasno i nije neizdrzivo, devojke su podeljene sto se tice anestezije sa hsg, neko kaze sto da trpim kad ne moram, ja kazem bolje malo da istrpim nego da me tamo uspavljuju ko zna kako kada i kakva cu se probuditi…ljubim te i jaci kada to radis i kakvi su rezultati i tvoje iskustvo

zogo
    Član
    zogo

Nije hsg, hsg sam vec radila 2puta jednom bez i jednom sa anestezijom oba puta mi je nalaz uredan a ovo kako su mi objasnili kad sam bila na konsultacijama to je metoda ulazenja kamerom kroz pupak iako mi je hsg u redu kazu da nemoze bas sve da se vidi pa se ulazi sa tom kamericom u matericu i tamo gde vec snimak nije uspeo da prikaze.Eventualno ako ima nesto na licu mesta i otklanjaju (vaginalna laparoskopija).Traje oko 15-20 min tako mi je doktorka objasnila.Da ja idem u Ns ali nisu me jos uvek pitali i neznam kod kojeg cu doktora posto im je ovo obavezno pre vantelesne pa tek onda vantelesna.Ja sam bila na razgovoru kod neke dr Dunje jako je prijatna i to mi je objasnila…pa sam eto mislila ako je vec neko radio cisto da cujem iskustvo…Otprilike na fazon hsg ali meni neznaci nista hsg sto sam ga radila 2 puta.Hvala ti puno u svakom slucaju…I kada dodjem do tog cina vantelesne ako budem mogla da biram doktora naravno da cu kod Kopitovicke neznam jos uvek koliko posle histeroskopije se radi vantelesna..nadam se da necu dugo cekati…za ovo sam cekala godinu dana na red…Ljubim te i hvala ti jos jednom

marija24*
    Član
    marija24*

zogo22 ,omasih ja temu…ja sam mislila da se to sa kamericom zove laparaskopija ?? ja sam se svojevremeno raspitivala za nsad ono sto se pricalo otkriju uzrok steriliteta za 1 dan, ali sam odustala jer to ustvari traje 3 dana , secam se samo da je meni bilo receno da to kod njih moze da se radi samo ako nisam radila hsg pa me je malo zbunilo to sto si ti hsg radila 2 puta i sad radis tu histeroskopiju, doduse ja nisam pitala za vantelesnu…u svakom slucaju me javljaj sta se desava pozdravljam te i zelim ti srecu

jecac
    Član
    jecac

Ja nisam radila nista od toga jer sam imala jednu neuspelu trudnocu koja je potvrdila da su kanali ok i spalila me hsg-a. Laparoskopija se radi kroz pupak a histeroskopija odozdo, kroz grlic. Samnom su u bolnici lezale zene kojima su radjene te intervencije i odatle ja znam sta je sta. Koliko ja znam i histeroskopija mora da se radi sa totalnom anestezijom.

zogo
    Član
    zogo

jeste rekli su mi sa totalnom se radi ali kroz pupak.To im je ta nova metoda za 1 dan ali ostaje se 3 dana -danas ostanes,sutra ti rade i dan posle toga kuci).Otprilike je slicno kao laparoskopija jer se laparoskopija radi ako hsg pokaze priraslice.Kod mene ih nema pa mi zato rade histeroskopiju i objasnili su mi da je to sa kamericom kroz pupak da vide stanje materice i ukoliko nesto bude vaginalno odstranjuju…a neznam kako su tebi rekli rekli da to rade samo ako nisi radila hsg..ja sam im pokazala da sam radila 2 puta…i kaze mora ipak histeroskopija pre vantelesne…

bombica26
    Član
    bombica26

Citam citam,pa sam se zbunila.Ako sam dobro razumela po pitanju otkrivanja prolaznosti jajovoda,radi se ili hsg ili histeroskopija,ali moje pitanje je u cemu je razlika?znaci kompletna razlika u procesu,da li se oba rade vaginalno i obavezno pod anestezijom,vremenska razlika i novcana?predpostavljam da je histeroskopija nesto novije,molim vas ko je upucen da mi objasni jer planiram da uradim,pa zelim da budem upucena kako bih izbegla ne zeljena iskustva.Pominje se da je histeroskopija laska i bolja,zanima me ZASTO?
    Moje drugo pitanje je vezano za folikumetriju?ukratko ako neko moze po nasem da mi objasni proces,vremensko trajanje i kolko se placa odokativno kod privatnika?
    hvala vam najlepse i izvinjavam se ako dosadjujem

zogo
    Član
    zogo

Ja sam radila histeroskopiju i otvorila sam temu pod tim nazivom imas moje iskustvo tamo da se ne ponavljam sada opet ovde….

zogo
    Član
    zogo

Evo vec je prebaceno pod sam naziv teme.Da histeroskopija je savremenija metoda nego hsg,ja sam hsg radila 2 puta i na kraju opet sam morala histeroskopij.Hsg nemoze da vidi sve dok se histeroskopijom vide i jajovodi i cela unutrasnjost tih organa.Svakako je bolje da radis histeroskopiju nego hsg.Radi se vaginalno to je dijagnosticka i ako ima nesto naprave ti rez mali kroz pupak i vaginalno se odmah odstranjuje….

zogo
    Član
    zogo

Cena je 5000din sa uputom….drzavna bolnica naravno..

bombica26
    Član
    bombica26

znaci ako uradi histeroskopiju nije potrebno raditi hsg?

zogo
    Član
    zogo

Da histeroskopijom se vidi i prohodnost jajovoda i uglovi koji se na hsg-u ne vide plus komplet stanje materice.Hsg moze da pokaze zapusenost jajovoda(ja sam ga radila 2 puta bili su prohodni ali opet sam morala raditi histeroskopiju-znaci ako planiras da vidis prohodnost idi odmah na histeroskopiju a ne na hsg) ako je kod hsg blago zapusenje kontrast koji se ubrizgava pri snimanju moze to procistiti a ako je jace zapusenje i ima priraslica radi se laparoskopija.Kod histeroskopije je to sve odjednom.Ukoliko ima cista,polipa,mioma,priraslica odmah se odstranjuje jer se histeroskopija radi u anesteziji i u tom momentu ti odmah i odstrane ukoliko nesto postoji…

Bomi
    Član
    Bomi

Zogo, ja sam pisala o mom neuspelom HSG-u, znaš ono kontrast se vraća. Pitala sam doktora na jednom sajtu u on mi je poslao mail gde kaže da ako se hsg ne uradi iz tehničkih razloga, što je bio moj, potrebno je ići na histeroskopiju ili vaginalnu laparaskopiju. A ja se tako plašim totalne anestezije. Ne znam ni gde bih to radila, s’obzirom da u mom mestu to ne rade. Jer se to radi i na privatnim klinikama?

zogo
    Član
    zogo

Radi se i privatno samo trba naci pravu kliniku a upravo ovih dana sam se dopisivala sa devojkom koja je histeroskopiju radila bez anestezije.Nema neko lepo iskustvo ali znaci da je histeroskop toliko mali da moze da se radi i bez anestezije.Svakako ti je bolje da uradis histeroskopiju mnogo je naprednija i savremenija metoda….

Bomi
    Član
    Bomi

Kako si rekla 3 dana si u bolnici? Raspitaću se za NS tamo mi je kuma, koja je inače i lekar(ali ne u NS). Pravo da ti kažem, da ima ovde sutra bih otišla. Zogo, šta ide od priprema za histeroskopiju? Napiši mi molim te da bih znala. Moram da skupim hrabrost, pa već mi je 33.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 107 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.