Ova tema sadrži 444 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  MilicaCale 4 godine, 6 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 445 ukupno)

Hitna pomoc Foruma

• kaja
    Član
    kaja

Mislim da bi ovo mogla biti jedna korisna stvarčica na našem Forumu!

Ovo je tema na kojoj možete saznati šta da radite u hitnim situacijama. Pitajte! Sve što vas zanima, a tema ne postoji, a i ne zahteva da se zbog takve stvari otvara cela nova tema!
    Npr: šta prvo uraditi kada se dete poseče? Kada padne i slomi nešto? Ako detetu upadne nešto u oko? …
    Sve se to može naći i u knjigama, ali ne škodi da imamo i ovde…
    Samo, budite fer pa gledajte da su to zaista pitanja koja zahtevaju jednokratne odgovore i o čemu već nije napisano strana i strana. Da bude što preglednije… :caos:

Dakle, mene zaista, ali stvarno zanima šta da uradim prvo kada mi se dete poseče? To mi se stalno vrzma po glavi zato što je kod nas svako sečenje noktiju prava borba pasa! I onda kad samo pomislim da je slučajno povredim… Uhhh! :sok: A verujte mi, ona priča o sečenju noktiju dok spava… Probala! Ne radi!

tijanast
    Član
    tijanast

Kajo sjajna tema!
    A ta pricha o sechenju noktiju pi je toliko poznata da ti ne mogu opisati, poslednji put kada sam joj sekla, mrdnula se, tachnije skochila i nokat na palcu sam joj prerezala do pola bukvalno, to je toliko krvatilo da ti ne mou opisati a ona naravno nije dala ni da joj ga pipnem, jedino shto je chudno je da uopshte nije plakala, nekako smo uspeli da joj mm drzi chvrsto ruku a ja da joj flasterom prilepim gazu da to stane, naravno ona je uzela to da chachka, ali nekako smo je zadrzali, krvarenje je stalo i posle dva dana je nokat porastao…. Od tada joj nisam sekla nokte, trenutno ima kandze a ne nokte ali ne usudjujem se, ono je strashno shta ona radi kada samo pokusham da joj ih sechem…

ciciban
    Član
    ciciban

sjajna tema!
    :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:

hippeia
    Član
    hippeia

Super ideja! Kaja klikeraš :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:

kaja
    Član
    kaja

Man’te se vi bravisanja! 😉 Nego mi recite šta se radi pri poderotinama, posekotinama i sl. -inama? Voda, flaster, gaza, vata, rakija, hidrogen??? Šta je The best kombinacija? Znam da vas ima koje znate… A pitam ovo zato što sam vam ja od onih koje na krv (ako je obilata, pogotovo)… paaa… ovako: :sok: Stoga bih volela da naštrebam šta tada prvo da uradim, jerbo znam da neću imati puno volje za :hmm:

racic
    Član
    racic

Imali smo situaciju da iva razbije usnu, samo sam joj ispirala vodom i pratim da se zaustavi krvarenje, ispirem krv da bas ne proguta puno.

Poderana kolena- operem vodom i sapunom, premazem povidonom koji uglavnom zaustavi krvarenje i dezinfikuje. Nismo imali do sada potrbu da bilo sta lepimo na kolena a i rana najbolje sraste i prodje kad je slobodna.

Posekotina-prstic na konzervi-operala sam dobro vodom, namazala povidon i zalepila hanzaplast.

ciciban
    Član
    ciciban

e ovako Kajo,posto moj Vlada non-stop pada terapija ide ovako:
    isperes vodom i sapunom,hidrogen 3%,povidon jod ili
    Isto isperes ranu ili udareno mesto vodom i sapunom i porskas enbecinom.
    A za cvoruge se pokazao najbolje margarin:wink:

ma-ta
    Član
    ma-ta

Prvi put cujem da se otvorene rane ispiraju sapunom. :neznam:
    Po meni je 3% hidrogen zakon, + ako nesto ostane u ranici, on ga „izbaci“.
    Mateja je 2x imao cvorugu i oba puta sam mu namazala hladno maslinovo ulje, a cvoruga je momentalno nestala.

bubili74
    Član
    bubili74

ma-ta – 27/7/2008 17:42

Prvi put cujem da se otvorene rane ispiraju sapunom. :neznam:
    Po meni je 3% hidrogen zakon, + ako nesto ostane u ranici, on ga „izbaci“.
    ………

Popisujem za hidrogen. Posle toga povidon jod

ciciban
    Član
    ciciban

Vlado zavrsio pre godinu dana u urgentnom bio je sav prljav,prasnjav i krvav.To su mu sestre prvo uradile(oprale oko rane vodom i sapunom),pa sve ostalo…hidrogen ,povidon jod
    Od tada to primenjujemo 😉 ni ja nisam znala.

Bambina.
    Član
    Bambina.

ja cu da budem kratka i jasna :>

Sta raditi u slucaju da se dete opece???? Staviti neku kremu il sta????

kaja
    Član
    kaja

Znači:
    oprati vodom (i sapunom ako je puno i neke prljavštine) + hidrogen 3% + povidon jod!!! Zapamtila!
    ( a sad ću i da proverim, da li sam dobro napisala sve!)

Svaka čast! Hvaala!;]

ma-ta
    Član
    ma-ta

Ako se dete opece, pa bude ranica, mislim da treba tretirati kao sto smo pisali za posekotine. Ako je samo plih, ja bih to malo pod vodu, da tece, cisto da malo rashladi, pa bih namazala Jekoderm. Ako neko ima bolju ideju, javljajte…

biki
    Član
    biki

Bambina. – 27/7/2008 22:44

ja cu da budem kratka i jasna :>

Sta raditi u slucaju da se dete opece???? Staviti neku kremu il sta????

Pre svega se stavi nesto hladno na opekotinu da izvuce vatru koliko toliko.
    Opekotina se takodje pere vodom i sapunom.Uzme se parce gaze i na njega stavi onako obilno SANDERM krema za opekotine(koji morate da imate u svojoj kucnoj apoteci) ili melem,to se zalepi na opeceno mesto i zavije se zavojem.

stancha
    Član
    stancha

Zvuci glupo i neverovatno,ali PROVERENO deluje(ako ste nepoverljive probajte na sebi prvo),sto pre na opekotinu se stavi obicna kuhinjska so(naravno ako nije bas velika opekotina gde je koza puknuta tj.da nije ziva rana) i drzi neko vreme,a da ne bi spadala sa prstica npr. on se prvo navlazi vodicom tako da se so „zalepi“,tog trenutka dosta pece i boli,ali verujte da izvlaci i posle se ne podigne plik,i skoro kao ni da nije bilo opekotine.Posle mozete da je tretirate uobicajeno,ali ovo probajte obavezno-PALI 😛

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 445 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.