Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi U IŠČEKIVANJU Pre Trudnoće Hlamidija,mikoplasma,ureaplasma-saveti i iskustva

Ova tema sadrži 127 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  TanjaBP 6 godine, 8 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 128 ukupno)

Hlamidija,mikoplasma,ureaplasma-saveti i iskustva

• ziwanshi
    Član
    ziwanshi

Caos svima! Danas sam upravo uzela rezultate svi rezultati osim mikroplazme koja je pozitivna su uredu! Zanima me sta je to mikroplazma kako se dobija,kako leci i kakve posledice mogu nastati??? 😯 :upomoc: :upomoc:

ljuba
    Član
    ljuba

Nisam neki poznavalac, ali koliko sam citala to su ti nekakvi mikroorganizmi u sluzi koji mogu i spreciti trudnocu a mogu dovesti i do prekida trudnoce. To sam videla na nekim sajtovima. Mikroplazma nije opasna (i to sam cula na raznim sajtovima) kao ostale bakterije, ali moze na primer da utice na smanjenu pokretljivost spermica. Toliko ja, laicki, mora da ima neko ko bolje zna od mene… Mora da tu ide i neka terapija… Kako nastaje – ne znam, kao sto nisam znala otkud meni trihomonas bakterija, ali doc rece da sam je antibioticima izlecila. Znaci, sve se to leci. P.S. Cek, cek, Ziwanshi draga, malo sam bila odsutna, koji rezultati su ti u redu? Na trudnocu????

ziwanshi
    Član
    ziwanshi

Naravno terapija je obavezna vaginalete i neke kapsule!
    Hvala ti u svakom slucaju si mi pomogla da resim deo moje misterijice!!!
    Papanikolau,klamidija i jos nesto ne se razumem u te njihove letinske spise!!!

A sobzirom da mi kasni i da je mikroplazma razlog jedne crtice bar tako kaze DR. mi se jos uvek nadamo!!!
    :-*

ljuba
    Član
    ljuba

Znas kako, da sam na tvom mestu dok nisam 100 posto sigurna da nisam trudna ja ne bih pila te kapsule i koristila vaginalete. Nikad se ne zna… sacekaj jos malo, pa ako bas i dobijes, verovatno ces posle ciklusa poceti lecenje… jos ima nade, zar ne? jupiiiii

ziwanshi
    Član
    ziwanshi

Doktorka mi je rekla da terapija ne utice na plod tj kikiriki!!!!!
    A i sestra proverila kod njenog doktora i on je rekao isto!!!

P.S. JA I ZZIVANOVIC SMO MU VEC DALE IME TJ KRSTILE SMO GA U KIKIRIKI!!!!
    :beba: :andjeo: :-*

ljuba
    Član
    ljuba

ha ha ha ha ajde saznaj do Nove godine onako skroz sigurno pa da se :alkoholicari:

ziwanshi
    Član
    ziwanshi

Nema problema javljam do 30-og a mozda i pre!!! :-*

bubica
    Član
    bubica

Šta je ovo 😯 nema Živanši da se javi, da nam javi šta se dešava kod nje…ili sam ja nešto propustila?
    Živanši, gde si…javi se…šta je bilo sa kikirikijem? :HAG:

leptiric
    Član
    leptiric

i ja sam primetila da je jos nema.
    valjda ce se pojaviti.
    treba da je zavrsila zavrsni racun.

bubica
    Član
    bubica

More, kakav završni račun…ako svodi završni račun svog dosadšnjeg života, to može potrajati…šalim se, nego gde li je ta šmizla…ŽIVANŠI JAVI SE!!! 😉 😉 😉

I samo da dodam naslovu teme…mislim da se radi o Mikoplazmi, tj. gljivičnim kulturama…

bubica
    Član
    bubica

Evo da ne brinete…lisica , lija Živanši, je juče videla ove naše vapaje i pojavila se na chatu, a ovde nije ostavila nikakav trag…Nadam se da će se uskoro javiti…Mislim da vrda, da se vadi ne nedostatak vremena, a to je klasična priča…I znam da se ne ljuti na mene, zbog iskrenosti…ali, ona je upućena u sve, samo je nema da piše…Ne znam zašto…ona zna. A ćuti. 😯

leptiric
    Član
    leptiric

sinoc smo nas dve caskale do 02 bubice. NA CHATU.
    pozitivna je osoba ,i draga.
    i zelim joj da ugleda uskoro II CRTICE.

bubica
    Član
    bubica

leptiric – 4/3/2007 3:17 PM

sinoc smo nas dve caskale do 02 bubice. NA CHATU.
    pozitivna je osoba ,i draga.
    i zelim joj da ugleda uskoro II CRTICE.

Pa, naravno da je pozitivna, zato sam je i zgotivila i zato se se i zezam sa njom….A sad ona ovo čita…joj, zgromiću je…naravno da joj i ja želim dve crtice, što pre….Živanši, pozdrav! 😉 😉 😉

ziwanshi
    Član
    ziwanshi

Joj vas dve ma ubicu vas ! Ogovarate me a??? Evo me bre tu sam vracam se polako u normalu,danas nisam isla na posao boli me stomak razbija verovatno se vestica sprema za dolazak! I vas dve ste divne osobe – pozitivne i drage! Bubili neljutim se srce ja na tebe a da cus!!!Hvala vam na lepim zeljicama i ja vama zelim isto nadam se da cemo zajedno preci u kategoriju :trudnica:

Cekam vas veceras oko 6 h na forumu

rozga
    Član
    rozga

Meni je pre trudnoce nala bio pozitivan za mikolazmu i dobila sam konjsku dozu zntibiotika i posle toga je vise nije bilo. Za par meseci sam ostala trudna. Da li je to bio razlog sto nisam mogla da zatrudnim neko vreme, ne znam, ali preporucila bih svima da rade test na hlamidiju mikoplazmu i jos jedna bakterija-ne znam kako se zove ali dr-i sigurno znaju! Srecno:)

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 128 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.