Ova tema sadrži 88 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  okidoki 9 godine, 3 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 89 ukupno)

Homoseksualac,moj prijatelj!!!

• gorana
    Član
    gorana

Imate li takvog prijatelja!!
    Ne poznajem ni jednog homeseksualca ili bar tako mislim 😆 😆
    Nebih imala nista protiv da imam takvog prijatelje ali opet nemogu 100% da tvrdim kada se nisam nikada susrela sa takvom situacijom!!!
    Kakvi su vasi stavovi…… 🙄 🙄

kika
    Član
    kika

MOZDA SAM STAROMODNA.ALI JA BIH TO ZAKONOM ZABRANILA. A TEK DA USVAJAJU DECU, UZAS.
    I STA KO IMA DA TRAZI U BILO CIJEM DUPETU, ZNA SE CEMU SLUZI ANALNI OTVOR, DA IZBACI GOVANCE I ETO.
    U AL SAM …………
    AL JESAM .

biki
    Član
    biki

Zaista neznam ,nikada se nisam nasla u takvoj situaciji. :neznam:
    Nisam konzervativac,ali zaista homoseksualizam ne podrzavam,bez obzira na sve mislim da to nije u skladu sa prirodom,da to narod radi zato sto neznaju sta ce vise sa sobom,da je to stvar trenda.Da su tu propagandu doneli muzicari i hit mejkeri,zato sto su se nafatirali novca isprobali sve zene ili muskarce koje su im pod ruku pale,pa sad ili menjaju veru,ime, ili su se opredelili za osobu istog pola,sve zarad popularnosti a narod to prati..
    Znam da postoje ljudi koji zaista od malih nogu zele da promene pol, i ponasaju se kao da su suprotnog pola,ali to je vec nesto drugo,to je jace od njih samih to su psihicki problemi verovatno izazvani nekom traumom i to treba pokusati leciti…!!

E sad neznam kako bih se ponela da je moj najbolji drug drugarica homoseksualac,verovatno bi bila malo u soku 😯 ,mozda bih se povukla sto je najverovatnije,a mozda bih nakon odredjenog vremena i razgovora stvar ostala slicna,kazem slicna zato sto verovatno vise nebi bilo bas ,bas isto 😕

Kika slazem se sa tobom sto se tice braka i usvajanja dece,zato sam tu anketu i postavila,misli da je dosao kraj sveta i da ovaj svet stvarno nema vise kud.. :sok:

Irssa
    Član
    Irssa

kika – 21/7/2007 20:29 MOZDA SAM STAROMODNA.ALI JA BIH TO ZAKONOM ZABRANILA. A TEK DA USVAJAJU DECU, UZAS. I STA KO IMA DA TRAZI U BILO CIJEM DUPETU, ZNA SE CEMU SLUZI ANALNI OTVOR, DA IZBACI GOVANCE I ETO. U AL SAM ………… AL JESAM .

kika :-* sve si rekla :bravo:

tijanast
    Član
    tijanast

Ja imam poznanicu koja zivi sa svojom devojkom i ne gadi mi se uopshte, ne osudjujem je nimalo. To je apsolutno njena i samo njena stvar i uopshte ljud. Svako ima pravo na svoj izbor i ne vidim zashto bh se ja tu meshala, ne mislim d je to bolest, prosto svi smo razlichiti. Nisam za to da se neko ocenjuje na osnovu svog izbora partnera, mozda se nekome ni mm ne svidja pa shta… Ja nikada ne bih prekinula kontakt sa nekim zbog toga a narochito ne ako mi je dobar prijatelj, tudja intima ne trba nikoga da se tiche, osim onga chija je… To je moj stav…

Aiko
    Član
    Aiko

Ja sam ranije ramisljala kao kika. Onda sam sticajem okolnosti upoznala par homoseksualaca dok sam radila u jednoj ustanovi kulture. Ljudi su kao i svi mi s tom razlikom sto ima je seksualno opredeljenje razlicito od naseg, sto ih ne cini gorima, vec razlicitima. Dugo mi je terbalo da promenim misljenje, bas sam bila radikalna ranije, ali eto-promenila sam.

A da li mi moze biti prijatelj-pretpostavljam da moze ako ce mi biti odan, ako cu moci da se oslonim na njeganju, ako ce mi biti podrska, dobro drustvo a i obrnuto naravno.

Masha&Tasha

E ja se prosle godine nagleda svega i svacega. Ovde je gay parada totalno IN, guverner Blagojevic( eh nase gore list) ce radije otici na njihovu paradu nego li na proslavu vidovdana, lobi im je extra jak. U celoj toj prici te parade su ovde nesto drugo u odnosu na ono sto se kod nas pokusalo, ovde se ulaze dosta novca i to sve dobija jednu drugu formu! Ali ono o cemu sam htela jos na pocetku! Prosle godine je cikago bio domacin GayGames, to je kao olimpijada za homoseksulace, vidjala sam i totalno normalne ljude, tipa 2 zene od po 45god, da nemaju bedz, ne bih ni provalila da su iz ekipe!Isto tako i muski ( u celoj prici moj mm se uplasio najvise jer ga neki tip startovao, zaboravio i na mene i na sve i pobegao preko ulice). Ono sto mi je bilo ogavno, tip se naslonio na semafor a drugi mu zalepio zvaku dok god traje crveno ( a traje),a dete na ulici vice- Vidi mama momci se ljube! I sta sad reci tom detetu! Druga scena jos odvratnija- u parku veliki podijum za ples i svako vece muzika iz druge drzave(da vidite samo kako ameri pice kolko i ljuljaju se) i dva tipa igraju stiskavac, ma ono je bilo strasno, svi se pomerili, napravio se krug a oni uzivaju, na kraju muzicari poludeli i prekinuli muziku!
    E sad sto se tice prijateljstva- :hmm: da li bi mi bas imali zajednicku temu?!Nisam bas sigurna! Ali, nikad ne reci nikad…njegov privatni zivot je samo njegov, a ako se uklapa u nasu pricu sto da ne, mada cisto sumnjam!

Aiko
    Član
    Aiko

Masho, sad me podseti, zaboravila sam da dodam da mi se uopste ne svidja kad svoje emocije ispoljavaju na ulici. Ne svidja mi se ni kada heteroseksualni to rade, a kamoli homoseksualni, jednostavno zbog dece. Ne svidja mi se ni kad homoseksualni parovi usvajaju decu. jeste da je najbitnije da dete dobije ljubav i da mnogi heteroseksualni brakovi mogu biti hiljadu puta gori od homoseksualnih naravno, ali ipak se zna ko cini porodicu. Iako naravno homeseksualizam nije stvar okoline i vaspitanja, vec ciste genetike.
    A protiv ljudskih razlicitosti u tom smislu zaista nemam nista protiv. Ako dvojica ili dve zive zajedno, a ponasaju se sasvim normalno i pristojno, oni ne ugrozavaju nikoga.

Bambina.
    Član
    Bambina.

Slazem se sa Aiko totalno!!!!

kika
    Član
    kika

Masho, sad me podseti, zaboravila sam da dodam da mi se uopste ne svidja kad svoje emocije ispoljavaju na ulici. Ne svidja mi se ni kada heteroseksualni to rade, a kamoli homoseksualni, jednostavno zbog dece. Ne svidja mi se ni kad homoseksualni parovi usvajaju decu. jeste da je najbitnije da dete dobije ljubav i da mnogi heteroseksualni brakovi mogu biti hiljadu puta gori od homoseksualnih naravno, ali ipak se zna ko cini porodicu. Iako naravno homeseksualizam nije stvar okoline i vaspitanja, vec ciste genetike.
    A protiv ljudskih razlicitosti u tom smislu zaista nemam nista protiv. Ako dvojica ili dve zive zajedno, a ponasaju se sasvim normalno i pristojno, oni ne ugrozavaju nikoga.

IMA SMISLA SVE STO KAZES…..I JA SAM RAZMISLJALA KAO TI….ALI JA SAM SE PROMENILA U OVOM PRAVCU, I STO MI JE IVA STARIJA, TO VISE RAZMISLJAM DRUGACIJE O MNOGIM STVARIMA KOJE SU MI PRE BILE „STA JA IMAM S TIM“.
    E IMAM. DETE KOJE RASTE………..

kika
    Član
    kika

ipak se zna ko cini porodicu

TO MI JE PRIMARNA MISAO KOJA ME TERA DA SAM “ STO DALJE OD MENE I MOJE CERKE.“

MamaGoca
    Član
    MamaGoca

Bila sam jako mala..ne secam se mnogo ali znam da naTV sam videla prvi put kako se dvojca muskarci ljube,nije bio film valda neka gey parada,…e kad sam to videla imala sam jako,jako neprijatan osecaj,da ne kazem grozan,znala sam da nesto tu nije uredu,nije mi bilo jasno zasto dvojca muskarci to rade…i dugo vreme sam imala taj neprijatni osecaj i uglavno moje mislenje je :anene: za gey.Sad kao majka pitam se kako da zastitim svoe dete od taj osecaj koi sam ja imala,kako??kad na TV gde god da okrenem mora da ima nesto gey,gey film,gey spot,gey voditelj…….muka mi je vec,ja necu svoe dete da vospitavam da homoseksualizam je o.k samo kako bi bila u trendu…a moj prijatelj homoseksualac :hmm: :neznam: mislim da uvek bi imalo nesto sto ne bi mogla da pocitujem,a ja sklapam iskrane prijateljstva.
    Neko rece da homoseksualnost je nivna intimna stvar,slazem se,ali pitam se kad rade neke „nepristojne „stvari na javnim mestama zar to ne utice na nas,pa kad usvoje deca pa kako bre oni i vaspitavaju………….ma necu ni da razmisljam.
    Na kraju samo hocu da dodam ko kako hoce neka zivi sve dok to ne utice na mene i na mojoj porodici a svko ima pravo n svoe mislenje.Ne sudim jer nezelim da mi sude.

biki
    Član
    biki

Ljudi pa sve je stvar PROPAGANDE,gej parade,politicari koji ih podrzavaju i paradiraju zajedno sa njima(mada se za politicare zna da su oduvek bili pederi 😆 ).I sad nas normalne ljude pokusavaju da ubede kako je bas cool biti peder,govore nam kako i oni imaju svoja prava,ej ljudi pa ta ljudska prava ce nam doci glave..!Sta sad mi svi treba da postanemo pederi,a ko ce sutra decu da nam radja?Zar ja svoju decu treba da vaspitavam da je to ok.i sta od njih da ocekujem kad odrastu.Umeseto da ocekujem zeta ili snaju ja dobijem pitaj boga sta..pu pu pu daleko bilo,a za unuke da i ne govorim.
    TO NIJE NORMALNO I NEMOZE DA BUDE NORMALNO I NIKADA NECE BITI !!PA ZIVOTINJE SU PAMETNIJE OD NAS,TEZE KA POTOMSTVU,A KOJE CE MO MI POTOMSTVO DA STVORIMO NA TAJ NACIN.
    Kika jos jednom da kazem potpunosti se slazem sa tobom.

I ja mislim da je to necija intimna stvar,ALI NEKA OSTANE SAM TO!

nacafaca
    Član
    nacafaca

Nemam nista protiv gay comunitia za sada 🙂 malo mi smeta ako se ljube u javnosti ili drze za ruke i to je to 🙂

StaraBaka
    Član
    StaraBaka

Žena me natera da pročitam ovu temu, pa rekoh i ja da dam neki komentarčić. 😈

Nemam ništa protiv. Radite ljudi šta hoćete, gde ja imam vremena da razmišljam ko koga u koji otvor. Dok se to ne dešava na sred Knez Mihajlove (npr), u sigurnosti doma svoga nek rade šta žele. Ko zna šta mi heteroseksualni radimo. 😉

E sad što se tiče parada. Jel hoće da paradiraju? Ko mene tera da gledam? Kad me budu terali da gledam, onda ću da se bunim.
    Kako ću to da objasnim detetu? Pa, polazeći od toga da detetu do određenog doba imam nameru da pričam o rodama, a tek onda da predjem na pčele, nisam baš ubedjen da je problem da svom klincu (ako me bude pitao) kažem da se tete vole, pa se ljube, ili se čike vole pa se ljube. Onda okret za 180 stepeni, i „vidi dušo sladoled, ajmo tamo na jedan“.

Da li je odvratno ili nije? Pa, nekako mislim da je to stvar ukusa. Nemojte zaboraviti da homoseksualizma ima od kada je sveta i veka. Ako se pominje u bibliji kao „no no“ onda znači da je to oko, cirka, čekaj da preračunam….. jedno 2000 godina. A ako počnemo da kopamo i po starijim dokumentima, ko zna gde bi došli. Znači, ne bi rekao da je trend. Možda je trend da bude javno, ali i u staroj grčkoj je bio trend. Čak štaviše, bilo je poželjno da mladi dečaci, momci imaju homoseksualne veze sa starijom gospodom, jer se smatralo da je to dobro za njih. Kao što se smatralo da žene treba da pokazuju grudi u javnosti. Pa nije smetalo ni muškarcima ni ženama.

I šta sada?

Pa stavljati to van zakona dovodi do toga da, recimo, su u Iranu pre cirka godinu dana obesili 2 klinca (16 i 17 godina) jer su ih provalili. Nisam siguran da bih podržao konopče jer se neko trpa tamo gde ja ili neko drugi misli da ne bi trebalo. Njegova rupa, nek trpa šta oće. Kad to radi javno, to se pravno zove „nedolično ponašanje“ ili „remećenje javnog reda i mira“, pa popiješ ćorku. (nemojte me terati da sad tražim tačnu definiciju, ali znam da nema „hide the salami“ u javnosti). Mada mislim da su nam veće šanse da zateknemo nekog krelca kako naskače neku siroticu. I to podpada pod istu vrstu dela (odnosno nedela). Ćorka!

Generalno dragi ljudi, live and let live. Nemojte mnogo trošiti energije na definitivne izjave i sl. Možda bi prihvatili svog starog prijatelja kad bi doznali da je „drugačiji“, a možda i ne bi. To će najviše zavisiti od vašeg medjusobnog odnosa, a ne od seksualne sklonosti. Pre ću se razočarati u prijatelja ako bude odalamio dete ili pretukao ženu.

Ali, ne zaboravite jedno. Ko vam garantuje da neko od ovih lepotana i lepotica, čijim se slikama ponosite, a svaki uzdah njihov obožavate, neće jednog dana da vas iznenade. I onda šta? Da se odreknem? Teško. Vrlo, vrlo teško.

Ja, dragi prijatelji, takvu dilemu neću imati. 8)

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 89 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.