Ova tema sadrži 88 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  okidoki 9 godine, 3 meseci ranije.

Gledanje 46 članaka - 46 do 60 (od 89 ukupno)

Homoseksualac,moj prijatelj!!!

• sara
    Član
    sara

ja imam prijatelja homo i obozavam ga.kad sam sa njim super mi je uvek ima pravi rec.dok sam bila devojka zajedno smo merkali momke,to je kao da imas drugaricu.svi u gradu znaju da je on gay i neki ga cimaju a meni ga tad bude zao pa i on je covek.i moj muz ga sad gotivi mada je u pocetku bio skeptican.stvarno je ortacina da bolju osobu,posle mog muza,neznam.

zoe
    Član
    zoe

Ja se nesto nisam posebno bavila ovom temom do pre par dana.Najbolji prijatelj mm zivi u Australiji,pa je nedelju dana proveo kod nas u poseti zajedno sa svojim prijateljem.Kazem lepo mm da je on gay,ali mi ne veruje,sve dok mu ovaj nije objasnio da su njih dvojica u vezi vec godinu dana i da se vole i sl.Sta da vam kazem?!Nisam se nesto iznenadila,sve je mirisalo na to.Moj odnos se prema njemu nije promenio,mislim da je sasvim ok covek i da,uopste,svako od nas ima pravo na srecu.Po meni je Bog s razlogom stvorio coveka i zenu,ali eto…

ma-ta
    Član
    ma-ta

Jedno je genetski poremecaj ( npr umesto xy hromozoma, ono xxy, ili xyy, xxxy cak), a drugo je stvar licnog opredeljenja. Za prve mogu da imam razumevanja, to je zaista bolest koja se leci (psiholozi, psihijatri), ili u krajnjem slucaju pristupa promeni pola. Mediciski posmatrano – odobravam, jer je u datoj situaciji to jedino resenje. A drugi, to bih vec malo :batinepoguzi: :batinepoguzi: :batinepoguzi: , pa malo :batina: :batina: :batina: , pa sve u krug. Kada bih saznala da je nako iz moje okoline gay, svela bih kontakt sa tom osobom na najmanju mogucu meru. U principu, moj stav je sledeci – zivite ljudi svoj zivot kako znate i umete, a mene pustite da zivim svoj. Ne mesam se nikom, NE DOZVOLJAVAM da se iko meni mesa!!!
    Uh, esej citav! :leto:

Aiko
    Član
    Aiko

ma-ta, sam cin ignorisanja nekoga ko je ljudsko bice, na neki nacin je mesanje u njegov zivot. Ne opredeljuju se svi homoseksualci da budu to sto jesu jer je tako moderno ili je njihovi lobi jak pa ce lakse uspeti u zivotu. Jednostavno ih privlaci isti pol. Ne smem ni da zamislim koliko su nesretni homoseksualci koji da ne bi bili zigosani od okoline odluce da stupe u vezu ili brak sa suprotnim polom…To je u startu promasen zivot, i njihov i partnera i ne daj boze dece…

mima80
    Član
    mima80

Sad sam tek ugledala temu, jako slozeno pitanje u homofobicnoj Srbiji. Slazem se sa Aiko, nije to niciji izbor, u Srbiji njima zivot ni malo nije lak. Jedan moj durugar iz muzicke skole, za kojeg sam kasnije cula da je homoseksualac (a to sam i pretpostavila) je par godina posle srednje skole izvrsio samoubistvo. Sigurna sam da je i faktor prikrivanja i neodobravanja okoline, osude, bio jedan od razloga. Ja licno zaista nemam nista protiv homoseksualaca, imam protiv gay lobija i slicnih stvari, imam protiv modne industrije koju su izgradili gay kreatori i koja zahteva anoreksicne manekenke zato sto mislim da su oni glavni krivci za epidemiju anoreksije u svetu i sl.

emili
    Član
    emili

nemam takvog prijatelja ali da ga imam ne bi mi smetalojer homoseksualci ne cine nikome zlo.ja sam protiv pedofilije silovanja ubistva a toga nazalost mnogo ima.

Angel
    Član
    Angel

Poznavala sam decka koji je bio BI, najbolji drug moje davne drugarice. Do duse bio je vise gay nego BI. Sta znam, zbunjivao me je vise nego sto mi je da kazem prijao kao osoba, drug, drugarica. NIsam navikla da neko toliko prica o drugom muskarcu, cak i vise od zene, takodje nikad nisam upoznala nekog ko bolje igra od mene, a da ne pricam sto me je naucio da igram trbusni ples-moze da parira Shakiri :>
    Tako da zbunjivao me je jer nisam bila navikla, a i nismo se nesto druzili ni puno ni dugo. Nemam nista protiv njih, svako ima pravo na svoj izbor kada je u pitanju skim ce spavati i provesti zivot.
    Secam se jednom sam isla u cuveni klub X u BG gde izlaze i muski i zenski gay i bi opredeljeni, i odusevila sam se time kako umeju dobro da se zabave. Muzika im je bila super, ljudi pricaju i druze se, ko ne zna gde je ne bi znao ko su i sta su. I lepo sam se provela jer sam imala minic i gola ramena i prvi put u zivotu me niko nije smarao muvao, gledao „onako“ i dosadjivao mi. Igrala sam na miru i uzivala u muzici, ali nisam posle toga isla. To je bilo onako eksperimentalno jer sam bila radoznala da vidim kako se oni provode. Na kraju sam pobegla jer me je pojurila jedna lezbejka al bila sam brza od nje tako da i nema sta da se prica 😆

Ipak imam vise tema za razgovor sa osobama heteroseksualnog opredeljenja :bravo:

nominativ
    Član
    nominativ

Moj jako dobar prijatelj je homosekusalac.
    Nemam nikakvih predrasuda, mozda zato sto mi to moja profesija ne dozvoljava, ali inace sam operisana od etiketiranja ljudi zbog bilo kakve njihove odluke u zivotu, pa i te da bude gay.
    Jedna poznanica je Lesbian, ali ni to mi uopce ne smeta, cak mi je i slatko i zanimljivo slusati njene ljubavne probleme.

boze moj, svi smo mi ljudi…

Jecca
    Član
    Jecca

Svako ima pravo na svoj izbor, al zaista mislim da to nije normalno i da se brka prirodna ravnoteza! Malo mi je to sve fuj! Narocito muskarci gej. Ali ne bih se odrekla nekog prijateljstva jer je taj neko homoseksualac.

ALEK2006
    Član
    ALEK2006

Uh, ima jedan sto je najbolji drug od moje dobre drugarice. Iskreno ja to nevolim i meni su ti muskarci smesni. Kad on meni kaze LUDICE jedna ali onako meni smesno i jos na sve omahne rukicom. Ma… ja sam prava balkanka i to nevolim, nemam ni nista protiv njih ali neka ih tamo gde su ali i ne u mojoj blizini. Mozda gresim jer nikad nisam dozvolila da mi niko od njih pridje u smislu da porazgovaramo, ramenimo misljenja ili iskustva oko muskaraca. Najveci hit bi mi bio da mi on daje savete kako i gde sa MUSKARCEM!!!

Sve u svemu sta reci na sve! :neznam:

Oblak_u_bikiniju

Jooooj, puno ste mi nesto zatvoreni.
    Bolest, poremecaj, dalje od mene, protiv prirode… Malo grijesite.

Za NG je na doceku bio ozbiljan poslovni gospodin, koji je sticjem okolnosti gej. I slobodan je. E, vidis – za razliku od heteroseksualnih frajercina koji besramno gutaju ocima du*e svake bolje cure, imala-nemala decka – on to nije radio. Dosao je da se zabavi i nikome nije nametao svoje sklonosti sto heteroseksualci obavezno rade.
    Pitajte muskarce, pa i mnoge zene – nema zabave ako ne ides da nekoga muvas. Taj pritisak i omalovazavanje ljubavi mi malo ide na zivce – udjes u lokal i umjesto da lociras sto koji je prazan ti lociras djelove tijela suprotnog pola.

To su sasvim normalni i kvalitetni clanovi drustva – kako ko. Isto kao i mi, „normalni“. To nije bolest, vec prirodna selekcija. Toga je bilo oduvijek – od kako je svijet ai vijeka. Bavimo se malo istorijom izvan udzbenika, pa cemo znati kako su carevi uvijek imali – osim harema zena i nekoliko lijepih mladica z aseksualno uzivanje. Oni koji su vise voljeli mladice vise su bili sa njima, ali su se zenili zbog potomstva.

Pitanje potomstva? Nisam za da im se dopusti da usvajaju djecu. Nisam bas sigurna kako da objasnim tu stavku. A onda mi neko kaze – uskratili su planetu i porodicu za potomstvo jer ne mogu zaceti dijete. Pa sta? Ja ne radjam dijete ni planeti ni porodici nego sebi! A planeta je i onako prenaseljena i zalud cunami, orkani, ratovi, bolestine, kad je ljudi opet previse i nema tendencije opadanja. Homoseksualizam je jos jedan prirodan odabir da se planeta ne bi prenaselila.

Gdje sam bila na odmoru bila sam pored gej kafica – kulturni, normalni, najobicniji momci sjede i razgovaraju, smiju se, piju kafu, sok…
    Ne volim kada se neko nekome ruga i upire prstom. Ne volim gej parade, kao sto ne volim ni turnir u pusenju trave, sajam seksa i erotike, karneval u Riu, festival masturbacije… Uzas! Zasto bosti oci okolini time sto si i sta si. Tvoj izbor, uzivaj u njemu.

I jos, imajte u vidu da ce i nasa djeca sutra imati svoje izbore u nekim stvarima – mozda ce se baviti poslom koji nam je ocajan, odbiti da zavrse fakultet, uzeti drugu vjeru… Ali dok god nikoga ne diraju i ne narusavaju necije slobode – ko smo mi da ih mrzimo.
    I ja sam drugacije razmisljala i licno mi ne prija da vidim dva muskarca kako se ljube, ali, ruku na srce, manje mi prija kad ih vidim kako se nasi frajeri tuku po kafanama ili kako jedan frajer dzapa po suknjici dvjie napaljene balavice.
    Stoga – moracemo poceti da se mirimo sa razlikama i prihvatamo crnce, indijance, kineze, homoseksualce, druge vjere, invalide i sve koji nisu „bas isti kao mi“ kao normalne ljude sa istim pravima i istim obavezama kakve imamo mi – „normalni“.

beogradjanka

nisam protiv homoseksualizma…
    znam jednog decka koji je homoseksualac i nemam nista protiv…decko je normalan i normalnih razmisljanja…
    iskreno mislim da ne bi trebali da se previse isticu…ali isto tako smatram da ne bi trebali ni da budu prozivani niti tuceni…mada smatram da ne bi trebalo da se dozvoli da usvajaju decu…ali to nije na meni da biram vec na vlastima…to je moje misljenje..

sara
    Član
    sara

ja mog prijatelja homoseksualca nebi menjala nizasta na svetu.sa njim gde god da odemn kad god da se nadjem ekstra se provedem.cak i moj muz koji nikad u zivotu nebi pomislio da uspostavi kontakt sa homo,voli da se druzi sa njim.cak me stalno i pita sto ga ne zovem da dodje,tera me da idem kod njega na slavu…milion stvari.i prihvatio ga je.

kika
    Član
    kika

kika – 22/7/2007 02:29 MOZDA SAM STAROMODNA.ALI JA BIH TO ZAKONOM ZABRANILA. A TEK DA USVAJAJU DECU, UZAS. I STA KO IMA DA TRAZI U BILO CIJEM DUPETU, ZNA SE CEMU SLUZI ANALNI OTVOR, DA IZBACI GOVANCE I ETO. U AL SAM ………… AL JESAM .

kika
    Član
    kika

kika – 22/7/2007 16:16 Masho, sad me podseti, zaboravila sam da dodam da mi se uopste ne svidja kad svoje emocije ispoljavaju na ulici. Ne svidja mi se ni kada heteroseksualni to rade, a kamoli homoseksualni, jednostavno zbog dece. Ne svidja mi se ni kad homoseksualni parovi usvajaju decu. jeste da je najbitnije da dete dobije ljubav i da mnogi heteroseksualni brakovi mogu biti hiljadu puta gori od homoseksualnih naravno, ali ipak se zna ko cini porodicu. Iako naravno homeseksualizam nije stvar okoline i vaspitanja, vec ciste genetike. A protiv ljudskih razlicitosti u tom smislu zaista nemam nista protiv. Ako dvojica ili dve zive zajedno, a ponasaju se sasvim normalno i pristojno, oni ne ugrozavaju nikoga. IMA SMISLA SVE STO KAZES…..I JA SAM RAZMISLJALA KAO TI….ALI JA SAM SE PROMENILA U OVOM PRAVCU, I STO MI JE IVA STARIJA, TO VISE RAZMISLJAM DRUGACIJE O MNOGIM STVARIMA KOJE SU MI PRE BILE "STA JA IMAM S TIM". E IMAM. DETE KOJE RASTE………..

Gledanje 46 članaka - 46 do 60 (od 89 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.