Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi U IŠČEKIVANJU Pre Trudnoće Hormoni (FSH,LH,E2,PRL,TSH.T3,T4,PROG.)

Ova tema sadrži 302 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  malabebica23 5 godine, 2 meseci ranije.

Gledanje 271 članaka - 271 do 285 (od 303 ukupno)

Hormoni (FSH,LH,E2,PRL,TSH.T3,T4,PROG.)

• mojra
    Član
    mojra

Moze li neko da mi kaze tacan raspored hormonskog statusa po danima ciklusa ?
    Zapravo koji se hormoni kad rade u ciklusu>
    Hvala

d77
    Član
    d77

Da li mi mozete reci nesto o odnosu FSH i LH. Kod mene je: fsh 3,47, a LH 3,4

kobrica
    Član
    kobrica

KADA VADITE KRV ZA ANALIZU HORMONA, USTANITE DVA SATA RANIJE I PONASAJTE SE NORMALNO, NE MORATE TRCATI I JURCATI, VEC NAJNORMALNIJE OBAVLJAJTE SVOJE JUTARNJE AKTIVNOSTI:)

macaraca
    Član
    macaraca

gledam moje rezultate nemam pojma kako da ih citam jer nemam menstuaciju pa sam zato to morala izvaditi i ne znam koju ref vrednost da gledam folikularnu ili faza ili luteinska?!

oni izgledaju ovako
    FSH – 3.15
    LH 3.52
    Prolaktin 235
    Progesteron 1.02
    testosteron 0.460
    kortizol 361
    estradiol 21.4

ancicvele
    Član
    ancicvele

macaraca – 31/8/2010 16:57

gledam moje rezultate nemam pojma kako da ih citam jer nemam menstuaciju pa sam zato to morala izvaditi i ne znam koju ref vrednost da gledam folikularnu ili faza ili luteinska?!

oni izgledaju ovako
    FSH – 3.15
    LH 3.52
    Prolaktin 235
    Progesteron 1.02
    testosteron 0.460
    kortizol 361
    estradiol 21.4

Draga nacaraco, upravo gledam moj hormonski status i po referentnim vrednostima FSH, LH, Progestern,Estadiolje u folikularnoj fazi.
    Nadam se da sam ti pomogla. Nisam stručna, samo čitam referentne vrednosti. Pozdrav!

macaraca
    Član
    macaraca

ok hvala ti, sutra idem kod dr posto mi kasni da vidim zasto i sta nije u redu

ancicvele
    Član
    ancicvele

Upomoć! Treba mi savet, drugog dana ciklusa sam radila hormonski status, Estradiol 210, FSG 4, 58; LH 3,02; Progesteron 0,7; Prolaktin 296,86; Testesteron 2,11. Po svim referentnim vrednostima Estadiol je visok. Da li je neko imao iskustvo ?
    Pozdrav, unapred hvala! :love:

TanjaBP
    Član
    TanjaBP

draga anci ja ne znam tacno kako idu vrednosti hormona u toku ciklusa ali na papiru na kome ti daju rezultat uvek pise i raspon rezultata koji je dobar…pogledaj kako se krecu u odnosu na to pa pokusaj da dodjes do odgovora…nisam bas pomogla znam ali kada neko napise upomoc ja moram da reagujem 🙂

ancicvele
    Član
    ancicvele

Hvala Tanja na odgovoru, znam da na papiru postoje referentne vrednosti. Problem nije u vrednostima, već u njihovom medjusobnom odnosu. Tada je Estradiol bio visok, tj. na gornjoj granici ali je progesteron bio nizak, zazo sam i dobila 7 dana ranije, a posledica terapije Gluforminom. Pozdrav!

kikica
    Član
    kikica

Radila sam hormone, svi su u granicama osim Estradiol koji je 10.
    E sada dok zakazem kod lekara pa dok odem, proci ce citava vecnost.
    Zna li neko nesto o snizenim vrednostima estradiola?
    Na sta to ukazuje?

maja vulic

Drage moje,ja sam radila analize stitne zlezde i u redu su.Radila sam hormone i oni su sl. FSH 5,8 LH 1,5 PROGESTERON 3 DAN 0,2 PROLAKTIN 9,4 ESTRADIOL 18,0 TESTOSTERON 4,1.Inace ove analize radim zbog svoje gojaznosti,rodila sam dva deteta,i posle porodjaja sam naglo dobijala na kilazi koju ne mogu nikako da skinem.Da li neko zna kakav je izgled ovih rezultata,posto sam zaista neupucena u sve ovo.Interesuje me,dok naravno ne odem kod doktora.Unapred hvala

ija_ftn
    Član
    ija_ftn

maja vulic – 7/1/2011 15:17

Drage moje,ja sam radila analize stitne zlezde i u redu su.Radila sam hormone i oni su sl. FSH 5,8 LH 1,5 PROGESTERON 3 DAN 0,2 PROLAKTIN 9,4 ESTRADIOL 18,0 TESTOSTERON 4,1.Inace ove analize radim zbog svoje gojaznosti,rodila sam dva deteta,i posle porodjaja sam naglo dobijala na kilazi koju ne mogu nikako da skinem.Da li neko zna kakav je izgled ovih rezultata,posto sam zaista neupucena u sve ovo.Interesuje me,dok naravno ne odem kod doktora.Unapred hvala

Na rezultatu testa uglavnom daju i referentne vrednosti za sve hormone u zagradi pored rezultata.

maja vulic

Ja sam i videla naravno te vrednosti i po svemu sudeci nizak mi je progesteron,estradiol mi je takodje nizak,a testosteron mi je visi od granice normale.Zato sam i pitala,dok mi doca ne dodje sa odmora…Nestrpljiva sam jako…

TanjaBP
    Član
    TanjaBP

Draja Majo, pocni da pretrazujes po internetu koje su granicne vrednosti i koji su problemi kod tvog slucaja, mozes puno da saznas.Mada nemoj mnogo ni da se nerviras niti panicis dok se ne vidis sa tvojim dr. jer je svako poseban pa je i terapija individualna. Pozdrav tebi i tvojoj decici.

macaraca
    Član
    macaraca

meni je progesteron nizak i dobila sam ogrametril radi regulisanja ciklusa, za pocetak 3 meseca a kasnije cemo videti. ostali hormoni su mi u normali

Gledanje 271 članaka - 271 do 285 (od 303 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.