Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi U IŠČEKIVANJU Pre Trudnoće Hormoni (FSH,LH,E2,PRL,TSH.T3,T4,PROG.)

Ova tema sadrži 302 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  malabebica23 5 godine, 2 meseci ranije.

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 303 ukupno)

Hormoni (FSH,LH,E2,PRL,TSH.T3,T4,PROG.)

• natasa21
    Član
    natasa21

Kad sam ja radila hormonalni status meni na 3 dan su proverili samo FSH i LH a estradiol na 14 dan i bio je 98(uzas).Zasto mi nisu ispitali estradiol na 3 dan neznam ali pitacu svoju gin.

bombica26
    Član
    bombica26

koliko sam procitala estradiol ide uz ovaj test,mada verujem da razlicite laboratorije razlicito rade.ja u ponedeljak idem kod doce da mi da uput pa sledeci sledeci mesec radim test.

zogo
    Član
    zogo

Svaki hormon ima svoju referentnu vrednost u odredjenom danu ciklusa tako da nemoze biti razlicito zna se sta je koji hormon i koje su mu granice.Oni koji se vade u prvom delu ciklusa uticu na rast folikula i to je folikularna faza.Posle ovulacije odredjeni hormoni opadaju a konkretno progesteron se povecava jer on pomaze lepljenje ploda za zid materice pa mislim da nikako nemoze biti razlicito po labaratorijama…To o cemu se ovaj gornji tekst odnosi konkretno je rec o estradiolu samo sto je detaljnije i opsirnije objasnjeno…Ja sam ga vec vadila par puta sto u drzavnoj sto u privatnoj i dodje ti na isto-izvadi ti krv i odredi vrednost…

bombica26
    Član
    bombica26

Nova informacija-VISAK KILOGRAMA UTICA NA NIZAK NIVO INHIBINA B

neli
    Član
    neli

Unapred se izvinjavam ako ne pisem na pravoj temi o ovome, ali zaista sada nemam vremena da trazim zbog bebe.
    Moja drugarica ima povisen nivo FSH, LH, prolactina, estradiola, TSH i prolaktina. Da li neko zna o cemu bi moglo da se radi. I da nema ni menstruaciju vec nekoliko meseci. Ja vas molim ako neko zna nesto neka odgovori, ili bar neka nam web adresu na kojoj mozemo da se informisemo. Preko google-a ne mozemo da nadjemo.
    Ide ona kod lekara, ali ona je nestrpljiva i zeli da se vise informise.
    Molim vas pomozite!

zogo
    Član
    zogo

Uh pa vecina hormona joj je povisena tako da je to hormonski poremecaj.Ja sam imala povisen prolaktin dobila sam neku terapiju tablete po imenu bromergon koje nikako nisam mogla da pijem povracala sam vise puta nakon sto je popijem.Pokusala sam da smanjim da pijem pola pa cetvrtina ali nikako nisam mogla.Dr kaze nema zamene ima bromokriptin ali je istog sastava tako da sam na svoju ruku prestala i sledeci mesec kada sam ponovila nalaz prolaktina je bio u granici.Prolaktin je hormon stresa tj.povecava se kad se nerviramo tako da eto ja sam ga bez terapije spustila.Al posto je kod tvoje drugarice par hormona poviseno najbolje da se posavetuje sa dr verovatno ce je uputiti kod endokrinologa (mene je ginekolog tada hteo da uputi ali ja sam trazila samo da mi da neku terapiju jer sam se tada pripremala za histeroskopiju…)

Ane
    Član
    Ane

evo male ispravke prolaktin nije hormon stresa on je hormon odgovoran za mleko kod trudnice ali zbog stresa poremeti se dopamin koji ga kontrolise pa onda on poraste ali ovde je jedan ozbiljan slucaj koji treba ispitati do kraja predpostavljam da je problem u hipofizi jer je vise hormona koja ova zlezda luci poviseno pa se mora odraditi paleta ispitivanja ,obavezan sken glave da se vidi da nije neki aktivan tumor u glavi,zatim dinamski testovi za ispitivanje hormona da se utvrdi dali je poremecaj na nivou hipotalamusa ili hipofize(to su strukture u mozgu)ili njih luci telo aktivno izvan glave najcesca lokalizacija su pluca.Tako da bez nekih panika i brika da se iskljuce ova stanja i da se uspostavi tacna dg ali mora se ici kod endokrinologa jer zavisno od dg treba se poceti sa terapijom pogotovo sto je tsh povisen on ce poremetiti rad tiroidne zlezde a to nekad zna da da nezgodnu simptomatologiju

zogo
    Član
    zogo

Da Ane kod trudnica je vezan za mleko ali licno moj slucan receno mi je da je to hormon stresa(ja nisam trudnica) i da hoce da skoci kada se iznerviramo ili dozivimo neki stresan momenat……..Meni se kao sto rekoh samo smirilo bez ikakve terapije tako da variraju i hormoni od meseca do meseca nije mi to prvi put da ga vadim.Za 5 godina vadila sam ih vise puta jer dr praktikuju da nalaz vazi 6 meseci… tako da sta li se desilo taj mesec u mom organizmu ko zna…jednostavno skocilo i bez terapije se smirilo..

Ane
    Član
    Ane

zogo u mozgu lucenje prolaktina kontrolise jedan neurotransmiter zove se dopamin kada se dopamin poremeti onda se poremeti i prolaktin.Svaki stres pa i ekstremno mrsavljenje nespavanje antidepresivi(lekovi)mogu ga izbaciti iz balansa u tome je mehanizam nastanka disbalansa a kad se poveca prolaktin on interferira sa fsh i lh dalje sa jajnicima i izaziva sindrom galaktoreja -amenoreja lucenje mleka-izostanak ovulacije sto mu je i uloga u trudnoci ali kad se to desi zeni koja oce da ostane trudna treba leciti,ali ovde je navedeno poremecaj vise hormona i moramo pomisliti na odregjeni tumor glave prvo njega iskljuciti pa dalje

zogo
    Član
    zogo

Ja znam dosta ljudi kojima su hormoni poremeceni pa nemaju tumor….Napisala si da prolaktin interferira sa fsh a svi ostali hormoni pa i fsh bili su mi u granicama normale.Tumor je ipak prejaka rec da se odmah misli na to kao sto rekoh razni faktori uticu na hormone i kad bi se izvadio bilo koji hormon dva ciklusa uzastopno garantujem da bi rezultati bili razliciti….Kao i spermogram npr. nikad nije merilo izvaditi jedan i ako je los paniciti tako i hormoni dr mi je cak objasnjavao da puno faktora moze da utice.Iako mi je prolaktin bio tri puta veci od granice sigurna sam da nemoze biti tumor pa prethodili bi neki simptomi necem toliko ozbiljnom…

majaecs
    Član
    majaecs

zogo22 – 9/2/2008 10:21

Ja znam dosta ljudi kojima su hormoni poremeceni pa nemaju tumor….Napisala si da prolaktin interferira sa fsh a svi ostali hormoni pa i fsh bili su mi u granicama normale.Tumor je ipak prejaka rec da se odmah misli na to kao sto rekoh razni faktori uticu na hormone i kad bi se izvadio bilo koji hormon dva ciklusa uzastopno garantujem da bi rezultati bili razliciti….Kao i spermogram npr. nikad nije merilo izvaditi jedan i ako je los paniciti tako i hormoni dr mi je cak objasnjavao da puno faktora moze da utice.Iako mi je prolaktin bio tri puta veci od granice sigurna sam da nemoze biti tumor pa prethodili bi neki simptomi necem toliko ozbiljnom…

Potpisujem 😆 od reci do reci 😆 😆

sandrabgd
    Član
    sandrabgd

Ane,uz svo duzno postovanje tvoje diplome,znanja,strucnosti…
    moram da skrenem paznju na „previse grube reci“ u tvom postu!
    Pises o mogucim tumorima,a ovde mnoge od clanica foruma nisu toliko upucene u medicinu bas previse i svaku od tvojih reci mogu shvatiti previse ozbiljno…i sta onda?
    Ne kazem ja da to sve nije tako po knjizi,ali u praksi sve to moze da bude mnogo bezazlenije nego sto ti pises.

natasa21
    Član
    natasa21

sanndra_bgd – 9/2/2008 21:38 Ane,uz svo duzno postovanje tvoje diplome,znanja,strucnosti… moram da skrenem paznju na "previse grube reci" u tvom postu! Pises o mogucim tumorima,a ovde mnoge od clanica foruma nisu toliko upucene u medicinu bas previse i svaku od tvojih reci mogu shvatiti previse ozbiljno…i sta onda? Ne kazem ja da to sve nije tako po knjizi,ali u praksi sve to moze da bude mnogo bezazlenije nego sto ti pises.

potpisujem

Eli7
    Član
    Eli7

sanndra_bgd – 9/2/2008 21:38 Ane,uz svo duzno postovanje tvoje diplome,znanja,strucnosti… moram da skrenem paznju na „previse grube reci“ u tvom postu! Pises o mogucim tumorima,a ovde mnoge od clanica foruma nisu toliko upucene u medicinu bas previse i svaku od tvojih reci mogu shvatiti previse ozbiljno…i sta onda? Ne kazem ja da to sve nije tako po knjizi,ali u praksi sve to moze da bude mnogo bezazlenije nego sto ti pises.

Potpisujem……..

ziwanshi
    Član
    ziwanshi

Uz duzno postovanje svih vas koji ste ostavili komentare na ovoj temi ali moram ija nesto da dodam tj svoje iskustvo!!!Bila sam u vezi sa mm 3 godine nismo se pazili i stvarno nikada nisam ostala trudna tada na to nisam obracala paznju i na pocetku braka sam pocela da otkrivam problem i evo 3 godine smo u braku mi se idalje borimo!!!A lekari su mi rekli pa polako jos si ti mlada ima vremena pa nisam se ja udala u 22 da bi ga rodila sa 42 gde ju tu etika u svetu se posle 6 meseci pristupa sveobuhvatnim analizama da bi se otkrio uzrok i da bi dosli do cilja!!! E pa ovako s prolaktinom i drugim formonima imam problem vec 3 godine,nalize hormona radim skoro svaki drugi mesec na 2-7-14 i 21 dan tako da u proseku dam 250e za sve te analize Lh kao i FSH su mi u normali a progesteron nizak,prolaktin abnormalno visok,takodje i estradiol i estrogen,dijagnoza disbalans hormona najveceg stadijuma!!! Isla sam i na klinicki,vma,n.front.gak a o privanim ordinacijama da nepricam 2 godine me vec vrte u krug dok nisam uzela stvari u svoje ruke!Ane uz svo duzno postovanje prema tebi ali tvoje kolege lekari(ginikolozi i endokrinolozi) NEMAJU POJMA obrazlazem zasto:rekli su mi da imam tumor ISPOSTAVILO SE DA GA NEMAM ja potpisujem da je prolaktin hormon stresa kod zena u trudnoci ima ulogu stvaranja mleka to je tacno ali ima i zena koje nisu trudne pa im je prolak.izazvao mleko.Visok Prolak.je prvi znak izostanka ovulacije,neredovnih ciklusa i policisticnih jajnika,Visok prolaktin je ok ali samo u trudnoci,prepisali su mi neki lek kao zamenu za Dostinex ali sam ipak uspela da ga nabavim i koristila sam ga i on mi je regulisao prolaktin,apelujem da njegova zamena nema ni 20 % dejstava a dok dostinex prolongira i do dve god.Pa da objasnim kod ginekologa sam isla tj vise njih i utvrdjeno je hormoni u haosu,policisticne jajnike nemam,neredovni ciklusi ali imam ovulaciju od 54 do 58 dana ciklusa jer mi ciklus traje 60 dana pa recite mi gde je tu logika ????Imam hormonski disbalans a nema ni jedan propratni sindrom?!? Rekli su mi da radim hormone stitne zlezde i prolaktina ponovo pa posto mi je prolak.pao a stitna zlezda ok rekli su mi, mi zaista neznamo sta je u pitanju idi kod ginikologa a ginikolog mi kaze nije ovo za nas vrati se kod endokrinologa STRASNO Perokrenula sam Beograd naglavacke dok nisam nasla lekara koji se zaista udubio u moj problem a zena je bila zgranuta mojim informacijama! Pratila je svo moje stanje i rekla mi da LH I FSH funkcionisu normalno,ali zbog niskog progesterona ne dolazi do trudnoce jer se jajna celija mozda i oplodi ali nema sta da je zastiti tj progesteron je nizak previse da bi funkcionisao i stvorio posteljicu to se zove SUKCESIVNI POBACAJ!!! SVAKA CAST IZUZECIMA ALI VECINA LEKARA JE ZABORAVILA NA HIPOKRATOVU ZAKLETVU A NJIHOVA SUJETA NAS SVE VISE UNISTAVA A O MITU I KORUPCIJI DA NEPRICAM

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 303 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.