Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi U IŠČEKIVANJU Pre Trudnoće Hormoni (FSH,LH,E2,PRL,TSH.T3,T4,PROG.)

Ova tema sadrži 302 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  malabebica23 5 godine, 2 meseci ranije.

Gledanje 31 članaka - 31 do 45 (od 303 ukupno)

Hormoni (FSH,LH,E2,PRL,TSH.T3,T4,PROG.)

• Balerina
    Član
    Balerina

Eh drage zenske ja vam se bas ne razumem u hormone, tek sam nedavno pocela da se upucujem u hormone kao hormone….
    Elem sasvim slucajno sam utvrdila da mi je stitna zlezda uvecana, i naravno pravac na vadjenje hormona…
    I narvano vadila sam TSH, T3,T4, kao i antitela TG,TGAT,TPO…..I sve mi je poviseno jako puno. Otisla sam kod endokrinologa i dobila sam hormonsku terapiju, neke lekice koje pijem.
    A posle toga sam uradila na 21dc Estradiol, Progeresteron i FSH. Estradiol i FSH su mi uredu, ali mi je povisen Progeresteron, ne znam jos uvek iz kog razloga, nisam kontaktirala mog endokrinologa. Mada predpostavljam koliko mi je receno da mi je progeresteron povisen malo zbog ostalih hormona.
    Videcu sat ce mi reci endokrinolog.
    Redovne menstrucije sam imala dok nisam otkrila da su mi ovi hormoni poviseni. U decembrumi je zakasnilo 7 dana, a hormoni su mi bili poremeceni mozda otprilike zadnjih 6 meseci i vise.

Vidim da si ti Ziwanish upucena dosta u hormone, pa ne znam da li znas mozda nesto vise o povisenosti Progeresterona.

Meni su generalno rekli, kada jeden do dva hormona ne valjaju, postoji mogucnost da su i drugi po malo poremeceni. Prosto zato sto su donekle vezani.
    Opet kazem, da se stavrno ne razumem. Razumem se jedino sda trenutno u ove sto su vezani za stitnu zlezdu. Jel mi je endokrinolog objasnjavala.

Ane
    Član
    Ane

izvinite ako sam nekog uznemirila i vise se necu truditi da komentarisem iz tacke gledista doktora da ne bi nekom smetala i dalje uznemiravala izgleda je istina da je put ka paklu poplocen dobrim namerama ali moram jos jednom potencirati surovu istinu- i kunem se da dalje necu nikog savetovati ili bilo sta iznositi -a to je da gde god postoji sansa ili sumnja da se radi o nekom tumoru a postoje i dobrocudni i zlocudni mora se raditi intenzivna dijagnostika da se ne bi nekom gubilo vreme uz duzno postovanje svima i prema svacijem iskustvu to sam i htela potencirati da kada mislimo na to lakse je to i eliminisati pa ostalo se da leciti i sanirati.Nazalost po mom izboru da studiram medicinu srela sam puno slucajeva gde se intrvenisalo na vreme i puno gde nije i svi profesori insistiraju na to da u vreme intenziviranog porasta tumora i karcinoma insistiramo i pazimo na vreme,bez prave dijagnoze nemoze niko nista da nikome kaze a ponajmanje- to nije nista uzivaj bice u redu.Sto se tice moje diplome ona i nije vazna toliko ako to nekome ne donese nesto dobro u zivotu.Ja se izvinjavam na moje reci vidim da ste svatili kao da sam rekla da neko ima tumor ali mislim da pise da kod takvih slucajeva mora da se to i iskljjuci jer koliko sam ja razumela u toku je dijagnostika i cekaju se rezultati.Naravno da moze da u praksi bude sve bezazlenije i ja se tome i nadam i molim ali koliko je slucajeva da se zbog straha ne ode kod doktora i propusti vreme za lecenje,po mom misljenju i previse.Nadam se da sam pojasnila to sto vidim da ste mozda krivo razumeli ili nisam,ali se jos jednom izvinjavam ako sam nekog uznemirila i obecavam posto vidim da moje znanje i reci mogu delovati tako da nekoga uplasim ,sacuvam za sebe Pozdrav svima

bombica26
    Član
    bombica26

evo i ja da se javim,ja sam skontala anin komentar,i ima logike,ona sa medicinske strane to posmatra i krece sa otklanjanjem najgoreg i u tome ima logike i te kako.sigurna sam da nije htela nikoga da uplasi niti da zadaje brigu ali mozda treba nekad obratiti paznju i na takve stvari.znam da je glupo porediti ali bih navela svoj primer(ne vezano za trunocu,ali za zdravlje)sportista,zdravija da ne mogu biti zavrsavam tako sto se budim jendnog dana u bolnici i saznajem da od tog dana ja imam epilepsiju,sa 17 godina.poenta mog komentara nije da skrenem bilo kome paznju niti da stajem na bilo ciju stranu ali da potvrdim da je moguce da se desi svasta iz skoro nicega.vecina nas ovde razmislja i povezuje stvari na osnovu procitanog,na osnovu saznanja od doce i slinog,i vodimo se time.ova zena se vodi svojim licnim znanjem,ali ja glasam za njeno prisustvo ovde i za komentare kojima ce iskazati svoje strucno misljenje(misljenje ne znaci dijagnoza)
    e sad ja vas sve ljubim pa se kuckamo hehehhehehe
    (deo o diplomi ne bih komentarisala jer se ne razumem,ja sam daktilograf po profesiji tako da sam bukvalno laik a i ne bitno je za celu pricu)

zogo
    Član
    zogo

Neradi se ovde o glasanju za Ane ili bilo ciji komentar vec o iskustvima pojedinaca a ni jedan dr nece poci od toga i uputiti pacijenta na analizu jer sumnja na tumor kad vidi povisen prolaktin (ni jedan ginekolog)….Meni je -opet ponavljam tri puta prolaktin bio veci pa nisu sumnjali na tumor nego se bez terapije smirio tako da moje iskustvo govori suprotno…

bombica26
    Član
    bombica26

nisi me razumela zogo,posto je bilo komentara tipa NE PRILICI OVOM SAJTU i slicno da ne detaljisem i ne citiram,ja sam ostavila svoje.ovo moje naglasila sam nije glasanje,samo bih volela kada bi ane nastavila da odgovara sa strucne strane,cak i kada bi bilo kontra nasim iskustvima,odnosno da DAJE MISLJENJE ne dijagnozu.cisto da mozemo da upijemo sa svih strana po nesto…

zogo
    Član
    zogo

Da ok da Ane da svoje misljenje ali ovde postoje i osobe koje su se susrele sa problemom i osetilo to na svojoj kozi.Jedno je teorija a licno iskustvo nesto sasvim drugo.Kao sto Ane ima svoje znanje sta i kako se leci ovde postoje ljudi koji imaju ili su imali problem sa prolaktinom -ja npr.5 godina prolazim razno razne analize,a pogledaj primer ziwanshi kakvo je iskustvo imala i garantujem da nije ona jedina koja je prosla nesto takvo.I po forumima gde dr odgovaraju sve to oni lepo objasne a kada odes u ordinaciju nije bas tako.Kada odes u drzavnu bolnicu nista nerade sve moras privatno odraditi(ovo nema veze sa Ane pricam uopsteno) tako da nije bas tako kako se pise….Postoji teorija kako treba ali praksa je mnogo drugacija…Koliko puta pogresna dijagnoza,koliko puta ponavljanje nalaza,koliko puta…..Dok ne osetis problem na svojoj kozi nemozes znati kako je to.

bombica26
    Član
    bombica26

What is Progesterone?
    Progesterone is a women steroid hormone responsible for the changes in the endometrium in the second half of the menstrual cycle. Progesterone prepares the lining of the uterus (endo-metrium) for implantation of a fertilized egg and its development, and maintains the uterus throughout pregnancy.

Progesterone Production:
    Progesterone is found in relatively low levels for the first part of a woman’s menstrual cycle. It is produced by cells within the ovaries called „granulosa cells“ which surround the tiny follicles that will mature to become ovulated eggs.

After ovulation, the „yellow body“ (corpus luteum) that released the mature egg into the fallopian tube begins to secrete high levels of progesterone from the granulosa cells within it. This hormone stimulates the growth of rich blood vessels that supply the uterus lining (endometrium). It also causes the expansion of tiny glands in the endometrium that produce a fluid (uterine fluid) that can be used to nourish sperms and embryos that find their way into the uterus. These tiny glands are created by the estrogen hormone and the progesterone takes over the job of making them mature into „feeding structures“.

The production of high progesterone will normally drop away after about 10 days beyond ovulation. It is this sudden reduction in the hormone that will prompt the menstruation period to begin due to the reduced oxygen supply from the blood vessels that were previously encouraged to grow by the progesterone hormone.

Natural high progesterone in Fertility & Pregnancy:
    The proper amount of natural progesterone is crucial to a woman who is trying to become pregnant. Natural Progesterone prepares the uterine wall for implantation of the fertilized egg. Without adequate progesterone, the egg will be expelled. Natural Progesterone treatment can also be used to induce fertility when there appears to be ovulatory dysfunction.

During the pregnancy, the progesterone is needed in the following ways, (mostly in conjunction with estrogen):
    • Makes the endometrium develop and secrete fluids after being primed by estrogen
    • Maintains the functions of the placenta and fights off unwanted cells near the womb that could cause damage to the placenta or foetus
    • Keeps the endometrium in a thickened condition
    • Stops the uterus making spontaneous movements
    • Stimulates the growth of breast tissue
    • Prevents lactation until after the birth (with estrogen)
    • Strengthens the mucus plug covering the cervix to prevent infection
    • Strengthens the pelvic walls in preparation for labour
    • Stops the uterus from contracting (thus keeping the baby where it is)

Because high progesterone is essential to prevent the premature shedding of the supportive secretory endometrium, a significant drop in progesterone levels or blockade of progesterone receptor sites during the first 10 – 12 weeks of pregnancy may result in the loss of the embryo (miscarriage).

At the end of the pregnancy, the levels of progesterone secreted by the placenta drop off. It is this action that stimulates the beginning of the contractions that will lead to birth.

Symptoms of Low Progesterone Levels:
    The effects on a woman due to decreased levels of natural progesterone can include any or all of the following symptoms:

• Infertility/not ovulating
    • Early miscarriage
    • Carbohydrate cravings
    • Breast tenderness
    • Irregular periods • Ovarian cysts
    • Menstrual cramps
    • Puffiness/bloating
    • Water retention
    • Lower body temperature.

Balancing high progesterone hormonal levels:
    Because right progesterone levels are important for fertility and pregnancy as well as for the whole female body, you should be sure to have the right balance. But, as many women may believe, drugs are not the only solution to balance your natural progesterone. Click here to read about the three approaches for treating low hormonal levels.

bombica26
    Član
    bombica26

sandra bg prosla si mi kroz glavu,setila sam se tvoje niske temperature,ali se ne secam sta ti je bilo sa progesteronom.eto mozda pomodne

bombica26
    Član
    bombica26

evo nesto o niskom progesteronu

Causes of Low Progesterone

There could be many possibilities that could cause the progesterone levels to fall. Some prominent factors are:
    Dominance of Estrogen. This condition could occur if the individual is exposed to any environmental hormone that behaves like estrogen or in cases of liver dysfunction.
    Resistance to insulin present in the body
    Chronic stress
    Diet that is rich in sugar or does not contain sufficient nutrients
    Insufficient exercise
    Medications
    Symptoms of Low Progesterone

There are far too many symptoms of low progesterone to count. The following are some of the most prominent symptoms:
    Infertility
    Thyroid dysfunction
    Depression
    Fibrocystic breasts
    Weight gain
    Gallbladder disease
    Low Blood Sugar
    Panic attacks
    Water retention
    Irregular menstrual cycle
    Blood clots during menstruation
    Magnesium deficiency
    Vaginal dryness
    Breast tenderness
    Tests for Low Progesterone

To detect low progesterone in the body, the following 3 methods can be used:
    By charting the fertility cycle.
    A blood test after ovulation has taken place.
    A short luteal phase (is the period that starts at ovulation and ends on the day before the next period) that lasts less than 10 days also indicates low levels of progesterone.

t.b.
    Član
    t.b.

Da li neko zna koji prirodni preparati mogu povecati progesteron u drugom delu ciklusa?

Ane
    Član
    Ane

zogo razumem ja tebe ali razumi i ti ono sto kazem da sam i ja bila u ulozi pacijenta i osetila i golgotu kroz bolnice i ambulante i da kad pisem pisem ne samo iz svog iskustva vec i drugih zena koje sam upoznala koje su imale strasne probleme koje su se lecile izlecile i koje su patile .Moj komentar nije se odnosio na tvoj slucaj i mislim da nije bitno dalje da produzavamo ovo stanje nego da jedni drugima pomazemo zato sam i ja ovde kao obicna zena a to sto sam doktor to je valjda samo plus.Sto se tice tumora zogo to je jedna duga i tuzna prica primera radi postoji mikroadenom koji je hormonski aktivan a mali svega nekoliko mm i covek se moze ubiti trazeci ga i opet ga ne naci i ne videti i to nije bitno,i ja sam cekala strasne dijagnoze i moje i za druge i ja sam tesila zene koje su plakale sto ranije se nisu javile kod lekara kada je stvar bila operabilna.Moja je duznost da edukujem druge i prenesem ono sto sam naucila i videla i to se trudim da uradim jer u to verujem.

zogo
    Član
    zogo

Ane ja sam naglasila da se moj prethodni post ne odnosi na tebe nego uopsteno a svoj primer sam iznela jer znam sta sam dozivela.Takodje smatram da nisam jedina pa zasto ne cuti i takve primere.Ja znam da ti radis svoj posao ali vecina dr nepraktikuje to sto nauci u skoli znaci jedno je terorija kako ti kazes treba ispitati a ovde u Srbiji nije bas tako.Bolje da nepisem kroz sta sam prosla pa nisu hteli da mi daju uput za vantelesnu 4 dana sam provela u bolnici cekajuci jedan obican uput.Za supruga odem isto tako da izvadim uput njegova dr kaze nemoze donela si mi izvestaj sa privatne klinike a ja se prijavila u drzavnu kliniku besplatni program!!Bilo joj je tesko da pogleda papir i vidi o cemu se radi.I o cemu mi pricamo?Zena nezna gde supruga treba da uputi kaze idi kod tvog ginekologa….A za analize da nepricam prema tone svaka cast izuzecima ali nije bas sve tako kao ti kazes.

t.b.
    Član
    t.b.

Nema potrebe za prevodom(jedino zbog drugih),mislila sam na prirodne preparate,ako neko ima iskustva.

Ane
    Član
    Ane

evo sto se tice prirodnog progesterona
    Namirnice od soje uključuju tofu, obogaćeno sojino mlijeko, miso i tempeh. I razne druge vrste mahunarki kao što su japanski i španjolski grah, slanutak, leća i lima grah mogu poslužiti za pripremu ukusnih jela. Mahunarke bi kod mioma trebale predstavljati najbolji izvor proteina. Grah i leća, te korjenasto povrće (krumpir, mrkva, papaja, mango) potiču tijelo na proizvodnju progesterona i na taj način uravnotežuju funkciju jajnika, te smanjuju „estrogensku dominaciju“.

ziwanshi
    Član
    ziwanshi

Zogo potpisujem te u potpunosti! ANE ja sam napisala svoj primer,mi se i neznamo da bih ja mogla suditi o tebi ili bilo kome drugom a na samom pocetku svoje poruke na ovu temu vec sam napisala da vas sve uvazavam tako da nema potrebe da tako reagujes ja sam iznela savoje argumente kao i ti svoje!!! Svi mi imamo svoja iskustva nazalost svi imamo losa? U mom okruzenju samo su tri zene ostale trudne bez problema a ima nas 15 minimum koje se borimo sa neplodnoscu bar 3 godine a neke i vise!!! Pa mi ovde sa foruma mogli bi napisati knjigu o nestrucnosti ginekologa!!! hej zenske ovde smo da utesimo jedni druge,da se radujemo,placemo ma za sve…
    TREBA DA BUDEMO PODRSKA JEDNI DRUGIMA ANE DA SIRIMO NEGATIVNU ENERGIJU

Gledanje 31 članaka - 31 do 45 (od 303 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.