Ova tema sadrži 131 odgovor, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  mimicka 5 godine, 10 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 132 ukupno)

Hrkanje

• jelenaorg
    Član
    jelenaorg

👿 👿 👿 Da li neko moze da me posavetuje kako da ucutkam muza koji testerise po celu noc. Sve cinim zovem ga , molim da prestane udaram , diram noktima po nosu i usima ali ne vredi. Nije takav bio pre , ranije ja ga malo cusnem i on se ucutka , a sada nedaj boze nikom , razmisljam da se premestim u drugu sobu a iskreno to mi ne bi prijalo. :uzid:

Sneki
    Član
    Sneki

😆 😆 😆 . Kazi mu da se okrene na bok.

crnokosa
    Član
    crnokosa

Uf rzaumijem te u potpunosti,isti slucaj je kod mene samo kod mene cimanje jos pomaze pa se okrene na stranu mada ni to uvijek ne pomaze.Uzimala sam mu neki sprej potiv hrkanja pa nije bio los ali planiram da uzmem neki drugi mozda budem jos vece srece pa bude jos djelotvorniji. 😆

MissGak
    Član
    MissGak

Ja na srecu nemam tih problema,ali za mm s vremena na vreme ume tako iritirajuce da skripi zubima da je to za nepoverovati.Onaj ko to nije cuo ne moze da poveruje…cak ni on sam,pa se cudio,dok ga nisam snimila.Onda smo se slatko nasmejali!To inace radi kad je extremno umoran!..mada moram priznati da se to ne desava otkako smo dobili bebu :hmm: ;]

jelenaorg
    Član
    jelenaorg

Pokusavala sam sve osim preparata :> , ali ne vredi. I ja sam mog snimala, i mi smo se smejali :ruganje: , ali onda je on ponovo ucinijo isto :uzid: .

leptiric
    Član
    leptiric

moj decko ne hrce, hvala bogu , po neki put, kada nezgodno legne. ja ga zovem da se preokrene.
    inace bih izludela, hrkanje mrzim mnogo.
    pobegla bih da spavam u 2 sobu ,kada bih bila primorana. :>

kejti12
    Član
    kejti12

i ja imam ponekad problema sa hrkanjem ,m.m ponekad zna toliko silno da hrka da mu bas nista ne pomaze .Ja ga nateram da se okrene u stranu jel obicno mnogo hrka kad spava na ledza,ali nekad kad je mnogo umoran hrka ma na koju stranu da spava isto mu dodze,pa tako da ja skoro nekad nocu i ne spavam, i jedva cekam da dodze jutro da on ode na posao a ja da se bar malo naspavam. :hmm: :leto: :upomoc:

vissnja
    Član
    vissnja

MM hrce kad je mnogo vruce, pa ga ja otkrijem. A u zadnje vreme pali da mu izvucem jastuk. Kad spava na ravnom ne hrce!
    Ali on mesecari tako da je meni hrkanje bolja varijanta 🙄

Maki
    Član
    Maki

Joj i mm mnogo hrče, nekad ne mogu da zaspim od njega pa moram da ga probudim da se okrene. Što je još gore i kad se okrene ne prestane da hrče. Prošle nedelje, kad je baš bio premoren probudio je Martu koliko je hrkao pa ni okretanje na stranu nije pomoglo pa smo morali da ga premestimo u dnevnu sobu da spava, baš mi ga je bilo žao ali šta da radim dete nije moglo da zaspi :neznam:

Jecca
    Član
    Jecca

Kod mene pomaze cekic u glavu! 🙂

Posto vise ne pomaze ni guranje, ni coktanje, ni zvizdanje. To prekine na koji sekund i onda nastavi da "struze cerovinu!" Vise ni na boku ne prestaje da zavija. Ali mislim da sam nasla resenje spavanja na stomaku. Ali dok se on naokrece dok ga guram, ja se razbudim, pa svejedno jos 2 sata ne spavam, pa kad ode na posao ja malo nadoknadim.

Tako da cu sad da predjem na varijantu maltretiranja, udavicu ga 🙂

Beca
    Član
    Beca

I kod mm takodje samo cekic u glavu!Najradje bih ga :batina: , a znate sta mi je najteze, gospodin se jos ljuti kada ga gurkam jer ga budim! :buljavko: Tada bih ga najradje, ali stvarno :batinepoguzi: :batinepoguzi: :batinepoguzi: :batinepoguzi: :batinepoguzi: :batinepoguzi: :batinepoguzi: :batinepoguzi: , a jos ako se desi da zasednemo negde ili imamo drustvo pa se popije, mogu slobodno da se organizujem da provedem jednu prijatnu, besanu noc!

bubica
    Član
    bubica

Tema je interesantna, pa sam došla ovde…i mislim da je to zaista OZBILJAN problem…Moj dragi ne hrče, bogu hvala, ali škrguće zubima…i kad sam to prvi put čula, stvarno je bilo jezivo…sad sam se navikla, spavam, ili on to redje čini….Ali, imala sam takve slučajeve u porodici…i znam da hrkanje može jako da smeta, toliko da onome koji je primoran da sluša dodje da ode u drugu sobu….U tvom slučaju Jelena, to bi zaista bilo tužno….ali, razumem da ne možeš da spavaš kao čovek….Hrkanje je opasan zdravstveni problem….

bubica
    Član
    bubica

Zdravlje Muškarci i hrkanje
    Piše: Dejanka Stepanović
    6 Mar , 2006 – 7:13:00 PM

P
    rava noćna mora za nas koji spavamo u blizini hrkača, ali i za vas koji hrčete. Ako niste znali, hrkanje dovodi do ozbiljnih zdravstvenih problema. Hrkanjem proizvodite buku i do 85 decibela (što je jednako buci u najprometnijoj ulici), ali hrkanjem ne ugrožavate samo svoju okolinu već i svoje zdravlje.

Gušenje u snu, ujutru ustajete umorni i iscrpljeni, a preko dana ste neispavani. Srce vam se „bori“ protiv smanjenog priliva vazduha i stvara kardiovaskularne probleme. Umanjuje vam se kvalitet života. Patite od depresije, manjka koncentracije, pojačane nervoze i hroničnog umora.

Hrkanje se leči primenom koblatora.

Kod pacijenta se prvo utvrđuje gde vazduh u toku spavanja nailazi na prepreku. To se radi pomoću tanke sonde koja se plasira kroz nos.

Koblatorom se meko nepce podiže i učvršćuje, pa se tako proširuje prostor za disanje. Ukoliko se ustanovi da su prekidi disanja prouzrokovani preprekom koja se ne nalazi u gornjim disajnim putevima već dublje u donjim, tada se to ne može rešiti hirurškim putem. U ovom slučaju primenjuje se CPAP (countionous positive air pressure)aparat. Ovaj aparat non-stop prati nivo i pritisak kiseonika, pa u slučaju kad nivo vazduha opadne, aparat doprema dodatne količine i drži disajne puteve otvorenim.

Verujte kad bi ste otklonili sve ove uzroke hrkanja, spavali bi ste tri dana kao mala beba.

bubica
    Član
    bubica

Našla sam sajtove na kojima se prodaje nekakva spravica protiv hrkanja…nisam znala da to postoji…pa, eto ako nekome treba postaviću sajt ili neka se raspita…. 😉

Jecca
    Član
    Jecca

E i ja sam citala ovo o hrkanju i mm meni ne veruje kad ja kazem da je hrkanje znak nedovoljnog priliva kiseonika. On meni tu filozofira kako on samo hrce kad je umoran. A cula sam da je to ipak zdravstveni problem.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 132 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.