Ova tema sadrži 252 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  d77 7 godine, 6 meseci ranije.

Gledanje 241 članaka - 241 do 253 (od 253 ukupno)

HSG

• kobrica
    Član
    kobrica

Histeroskopija i HSG su nebo i zemlja! Dve intervencije kao popravka zuba i operacija npr. …

jasminaj
    Član
    jasminaj

kobrica;759996 wrote: Citam sada tako malo sta ste pisale, tj. vasa iskustva sa HSG intervencijom i mogu reci da se i cudim i divim svim zenama koje su se odlucile na ovaj postupak bez anestezije. Negde ovde procitah kako je potrebna ne znam kakva dokumentacija za HSG pomocu anestezije i sl. To nije tacno, potrebno je sve kao i za postupak bez anestezije, druga stvar je ta da je u pitanju KRATKOTRAJNA TOTALNA ANESTEZIJA iz koje se najnormalnije budite i nema nikakve ni muke ni povracanja. Svoje iskustvo sam napisala jos negde u avgustu 2010. godine.

Sve najbolje onima koje tek idu na HSG!!!!!!! Nemojte u 21. veku sebi dozvoljavati da ovo radite bez anestezije. Bez anestezije moze sve da se radi, i noga da se sece i vrse sve operacije, ali…… zar to nije malo previse?

U zdravlje!!!

Potpuno se slazem sa tobom! Zbog kojejajvih prica i sopstvenog straha HSG sam odlagala 2 godine u nadi da ce do trudnoce doci i bez toga. Naravno da nije… HSG sam odradila u decembru 2010. u Frontu pod totalnom anestezijom, bez ikakvog bola i prezadovoljna sam. Jednu noc prespavala tamo i pustena kuci. Rezultati su bili potpuno ok, predlozeno mi je da sacekam jedan ciklus i onda :ukrevetu: . Dr mi je rekao da je moguce da su mi jajovodi slepljeni i da ih je kontrast koji prolazi pod pritiskom samo malo procistio 🙂 I tako, ja sacekala taj prvi ciklus a sledeceg vec nije ni bilo :bravo: :bravo: :bravo: Sada se pitam sta sam toliko cekala :neznam:

Di
    Član
    Di

Ja treba da idem na HSG posle sledeceg ciklusa, ali nemam pojma u koju bolnicu. Da li neko zna gdje se to u Crnoj Gori radi? Podgorica, Kotor, Meljine…? Da li praktikuju sa anestezijom ili bez? Mislim da cu da umrem od tog HSG-a :doomed:

TanjaBP
    Član
    TanjaBP

Draga Di

Cini mi se da je Cira napisala da je bila u Niksicu i radila HSG u totalnoj.Pokusaj da nadjes na ovom forumu njen zapis od pre nekoliko meseci, nisam sigurna kada je radila.
    Mislim da mora da se negde u CG radi i u anesteziji potrudi se da saznas. Nemoj raditi bez nje, zene pricaju da je zaista bolno. Ja sam ga radila dva puta u anesteziji i tako stvarno nije strasno.

Veliki pozdrav

ćira
    Član
    ćira

Draga DI,
    poslala sam ti e-mail,ali evo i ovde da ti odgovorim.
    HSG sam radila u NIkšiću pre jedno tri godine kod,sada,pokojnog Duška Mašulovića.Inače,to sam odradila u državnoj bolnici,na ginekologiji.Sredile su mi zaove taj postupak jer su bile njegove pacijentkinje.
    Anesteziju sam dobila lokalnu i jeste me bolelo,ali malo,kao bolovi u ciklusu,a posle sam odlezala ceo dan u bolnici.Prepisao mi je 5 penicilina od milion i dvesta jedinica,pa sam svaki dan išla da primim po jednu bocu.Inače,tada mi je bio slabije prohodan levi jajovod.
    Pre dva meseca sam ponovo radila HSG u Beogradu na VMA,bila je „neka“ anestezija,kao lokalna,ali od bolova samo što nisam pala u nestvest.Prošla sam sto puta gore nego u NK, i što je najveći fazon,oba jajovoda su mi bila super prohodna.
    Mislim da je sve to individualno,ali ako su jajovodi zapušeni a radiš to pod lokalnom anestez.mislim da će boleti.A možda to sve zavisi i od doktora.Možda mi je ovaj dok.u NK bio „nežniji“ od doktora na VMA!!?? Jer,kako to da me je bolelo do besvesti na VMA a oba jajovoda prohodna,a u NK,gde sam sa jednim jajo.imala problem nije?
    Eto,biće mi drago ako sam ti bar malo pomogla.
    Ako to moraš da odradiš,nemoj da odlažeš,Ceo postupak traje minut,mislim ni toliko.
    pozdrav

Di
    Član
    Di

Hvala vam puno za informaciju.
    Ja sam dobila uputnicu za Bar i u ponedeljak ujutru idem da i to cudo od HSG-a zavrsim.
    Malo mi je frka, ali sta da radim. Izdrzacu. Samo se nadam da ce proci ok.
    Pitala sam i za anesteziju pa su mi rekli da ce pokusati da obezbjede anesteziologa, a ako ne onda ce mi dati lokalnu.
    Drzite mi palceve!
    Pozdrav

ćira
    Član
    ćira

Draga Di,
    samo bez panike,biće to sve u redu.
    Javi kako si prošla.
    veliki pozdrav

Di
    Član
    Di

Drage moje,
    evo i ja se vratih kuci danas pa da vam prenesem i svoje utiske o cuvenom HSG-u.
    Posla sam u utorak ujutru u bolnicu sa nadom da ce uspjeti da organizuju totalnu anesteziju za mene (ali uzaludno).Bilo je lakse kada su rekli da ce bar biti lokalna. Posla sam na pregled i na „pripremu“. Vjerovatno od mog pretjeranog straha, ja sam se sva skupila i stegla, pocela da se tresem i da placem…. Boljelo jeste, ali sam nekako prezivjela. Najvise me je boljela sama anestezija i neko cudo od „otvaranja“ kanala (valjda su prije HSG-a samo provukli nesto kroz cervix). To mi je bilo najgore. Onda su me spustili na rengen uveli instrumente (opet bolno) i pustili kontrast. Sve je bilo gotovo za 3 min. Hvala Bogu nalaz je ok i kada sam to cula sve mi je bilo lakse. Lijevi kanal je potpuno prohodan, desni je malo teze, ali isto prohodan. Posle toga sam primila infuziju sa nekim antibiotikom.

Iskreno, citavo vrijeme razmisljam o tome kako je moguce da su zene primorane sve ovo trpjeti. Zar je nemoguce organizovati 10-to minutnu anesteziju za ovakve procedure. Pa nema 100.000 zena koje to rade svakodnevno da bi se nesto znacajno na tome moglo ustedjeti, a opet nas ima dovoljno mnogo da bi nam time olaksali ionako teska ispitivanja.
    Igrom slucaja radili su mi dan posle HSG-a biopsiju zbog ranice na grlicu, a posle toga i spaljivanje iste i sve to bez anestezije. Katastrofa. Jadne djevojke i zene u bolnici su prestravljene, sve ih boli, muce se, a ne mogu da urade nista.

Razmisljam sta bismo mogli uraditi da anestezija za ovu proceduru bude obavezna. :hmm:
    Ima li neko ideju? 💡

I jos. Sestre u bolnici u Bar su divne (naravno ima par nervoznih izuzetaka, ali sto da se radi). Za njih samo rijeci hvale. :respekt:

ćira
    Član
    ćira

Draga Di,
    bitno je da sve je prošlo kako treba,a i nekako se sve zaboravi kad se završi.Sad su ti jajovodi prohodni kako treba pa su ti se šanse za trudnoću jako uvećale.
    Što se tiče totalne anestezije,kod nas ovde u Srbiji je to individualna stvar,jer se na nekim klinikama radi sa totalnom a na nekim sa nekom lokalnom.Možeš li zamisliti da na VMA rade sa nekom lokalnom koja i ne liči na to.Mislim da je to obična inekcija za bolove a ne anestezija,a kao VMA važi za renomiranu ustanovu.Ja sam jako loše prošla,dok je žena koja je radila koji dan pre mene i to pisala u kafančetu prošla tip-top,a ista je „anestezija“ bila.
    pozdrav

ana1108
    Član
    ana1108

Posto sam pročitala bezbroj poruka na ovom i drugim forumima o hsg-u, po prvi put sam osetila potrebu da postanem član nekog foruma i nešto napišem zbog svih onih koje su u sličnoj situaciji. Juče sam radila HSG u Višegradskoj.Bilo je mnogo bolje nego što sam očekivala. Od straha celu noć nisam spavala,delimično zbog iskustava sa foruma. Medjutim nije bilo tako strašno. Bol je prilično jak ali traje svega nekoliko minuta,i prodje čim se intervencija završi. Kasnije boli kao malo jači menstrualni bolovi,ali i to jako kratko.Posle sve prodje..Imala sam i odlično iskustvo sa lekarima i sestrama svi su bili jako ljubazni,naročito sestre.Posle raznoraznih priča to me je najviše iznenadilo.Naravno da su reakcije individualne,svi smo mi različiti,ali zaista nije tako strašno.Svima koje ovo očekuje želim PUNO SREĆE

zmaj
    Član
    zmaj

Draga ana1108,

Dobro došla:hag:

Drago mi je da je sve prošlo super, slično sam se i ja osećela svašta pročitala stvorila bezpotreban strah a prošlo bezbolno u potpunosti.

Možeš nam se pridružiti u kafančetu za čekanje II crtice ako želiš,tu ćeš moći da saznaš dosta stvari o samoj borbi sa sterilitetom i da čuješ i jako dobre savete od žena koje su se uspešno izborile, ja sam od nedavno na forumu i jako mi znači da ima neko da me razume i posavetuje.

POZDRAV :caos:

SANJA TM
    Član
    SANJA TM

Slazem se sa Zmajijćem 🙂

HSG, svašta pročitala, skoro me frka uhvatila, ali nista specijalno. Nije prijatno, ali nije nizdrživo. I definitivno vise neprijatno, bol-kao blazi menstrualni. Bar kod mene.. Mozda zato sto su prohodni, ne znam. Ali nema razloga za toliku paniku…

Ana1108, pridruži nam se u kafančetu…. da ubijemo vreme zajedno ;]

Za Zmaj, big :hag:

d77
    Član
    d77

Davno su cure pisale, ovde…evo da napisem i ja svoje iskustvo. Naime, u utorak sam radila HSG, privatno u Le, u analgeziji. Uspavali su me, radili snimanje, probudila se i otisla kuci. Nisam imala nikakve bolove, sem par kapi krvi 2-3h nakon snimanja. Ali, rezultati su me uplasili…:cry:

levi jajovod u ampularnom delu zapusen i ne propusta kontrast ,
    desni jajovod se vidi celom duzinom i evidentno propusta kontrast u peritubarne priraslice.
    Jedino je sa matericom i endometrijumom sve ok.
    Zakazala sam za 12.06.konsultacije i videcu sta dalje…:cry:

Gledanje 241 članaka - 241 do 253 (od 253 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.