Ova tema sadrži 252 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  d77 7 godine, 3 meseci ranije.

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 253 ukupno)

HSG

• jelenaorg
    Član
    jelenaorg

HCG se radi u bilo kojoj privatnoj laboratoriji

bebolina
    Član
    bebolina

Gdje si nestala Duska?Jesi li isla na pregled?Javni nam se malo.

Duska
    Član
    Duska

Bebolina , nisam jos uradila….Kasni mi skoro mesec dana a ja nikako da uradim test na trudnocu….Idem sada u sredu da uradim i da vidimo kakvi su rezultati…Nadam se da ce test biti pozitivan:) Cim budem saznala rezultat, JAVLJAM!!

bebolina
    Član
    bebolina

Nemoj ni ici,trudna si sto posto.Salim se za prvi dio,naravno da ces otici a za drugi sam sigurna.Supppeeeerrrr.Mislim kad budes sto posto sigurna da popijemo to pice.Mnogo mi je drago.Javi odmah da znam u koji lokal da idemo.
    P.S.Bila sam se mnogo zabrinula za tebe a ti ,lopove mali,malo se ulijenila pa me ostavila da se brinem 😆 😆 😆 .Sledeca poruka neka bude sto brze.Veliki pozdrav i sretno na pregledu.

Duska
    Član
    Duska

HVALA NA PODRSCI BEBILONA!!! Javljam ti u subotu sto posto:)

mozarela
    Član
    mozarela

Radila sam HSG u junu ove godine. Za sada još ništa od trudnoće! Nisam dobila 2 meseca mecu i dr. mi dala orgametril, dabroston i met formin da pijem!Dakle, drage moje koliko još dugo da čekam?Pozzzz

dacika
    Član
    dacika

I ja sam u junu radila HSG i ništa….po njihovoj preporuci ako za 3 meseca ne ostanem u drugom stanju treba da idem na laparaskopiju…. Imam još jedan mesec nade….
    Tebi kao i meni ne preostaje ništa drugo , nego puno :ljubav: i :ukrevetu: i biće valjda malih :andjeo: .

zogo
    Član
    zogo

Pozz svima ja sam radila HSG dva puta i nista evo vec 4,5g. Cekam na red za vantelesnu a u septembru mi je zakazana histeroskopija.

mozarela
    Član
    mozarela

Jao užas!Meni je rekla dr. 2 meseca pauza pa ako ne dodje do bebe na folikulometriju!Biće valjda nešto od nas!

andjelaaa
    Član
    andjelaaa

Mene su odmah uputili na folikulometriju,to je prvo sto radim od analiza osim cervikalnog i vaginalnog brisa cije rezultate cekam.Ispostavlja se da su mi folikuli mali a ovulacija neizvesna.Cudi me sto ti folikulometriju zakazuju za kasnije

andjelaaa
    Član
    andjelaaa

histerosalpingografija (HSG, ili rendgenski snimak materične šupljine i jajovoda)

Ukoliko prethodno izvedeni testovi ne ukažu na osnovni uzrok neplodnosti, biće predložena histerosalpingografija. Ovo ispitivanje se vrši u prvoj polovini menstrualnog ciklusa ubrizgavanjem jodnog kontrasta kroz kanal grlića materice u materičnu duplju i jajovode. Na osnovu napravljenog snimka u mogućnosti smo da procenimo anatomsko stanje materične duplje i jajovoda i zaključimo da li su te značajne anatomske strukture reproduktivnog trakta odgovorne za neplodnost koju ispitujemo. U oko 30% svih urađenih HSG snimaka nismo u mogućnosti da damo odgovor na to pitanje zbog teškoća u interpretaciji nalaza. U tim slučajevima, ukoliko posle HSG-a u roku od 4-5 meseci ne dođe do spontane trudnoće, savetujemo LAPAROSKOPIJU kao definitivan ali i najinvazivniji dijagnostički postupak.

Evo i ovde sam nasla da se HSG radi tek posle nekih drugih testova a tu verovatno ubrajaju i folikulometriju.Zato ne brini puno ako posle HSG-a ne ostanes u drugom stanju.Mozda je problem dosta manji samo je potrebno otkriti ga.

mozarela
    Član
    mozarela

Andjelaaa, da li je laparoskopija uvek obavezna ako ne dodje do oplodnje?Kako sam čula ona je neobhodna ukoliko ima priraslica!Možda grešim!Ja sam pre dve godine imala blighted tako da je to olakšavajuća okolnost jer ipak mogu da zatrudnim.Pozzzzzzz

andjelaaa
    Član
    andjelaaa

Ne znam da li je obavezna.Ovaj tekst sam nasla na netu a i logicno mi deluje da se prvo utvrdi postoji li problem sa ovulacijom i hormonima a da se tek onda radi HSG.I ja sam pre 12 god ostala u drugom stanju ali sam tad bila na drugoj godini fakulteta i prekinula sam trudnocu.Danas je situacija drugacija.Zavrsila sam fakultet,zaposlila se, udala se ali za sad ne mogu da zatrudnim. 🙁

zogo
    Član
    zogo

Nije laparoskopija obavezna i tacno je da se ona radi ukoliko ima priraslica.Ponavljam se ali nema veze ja sam dva puta radila HSG oba puta nalaz uredan tako da….cekam na red za vantelesnu a pre toga su mi zakazali histeroskopiju…

mozarela
    Član
    mozarela

Zogo, verovatno ce i meni to biti krajnji cilj ako se vec ne desi neko čudo prirode!Svima nama držim palčeve da uspemo!Pozzzzzzzzzzz

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 253 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.