Ova tema sadrži 252 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  d77 7 godine, 3 meseci ranije.

Gledanje 31 članaka - 31 do 45 (od 253 ukupno)

HSG

• natalija
    Član
    natalija

Radila sam laparoskopiju na kojoj su utvrđene priraslice i hydroslpinxi na oba jajovoda, sve je očišćeno i prepravljeno mikrohirurgijom, HSG sam radila posle 9 meseci da vidim da li su još uvek prohodni kanali jer kada se jednom pojave priraslice one uvek ponovo mogu da se jave. Kanali su prohodni, ali evo 10 meseci posle toga još uvek ništa. A neko odmah ostane trudan posle mesec dana od HSG-a. Sve u svemu to je neophodan pregled.

tanjadj79
    Član
    tanjadj79

Draga, sagovornice, mozda nije trenutak da te vracam na fuj bljak temu zvanu HSG, ali zaista mi je potrebna pomoc, pa ako bi mogla…
    Posto vidim da si, nazalost, prosla kroz tu proceduru, mozes li u par recenica da mi opises kakav je proces u pitanju, gde si ga radila i sl. Uskoro bih trebala da prodjem kroz sve to, ali nisam jos uspela da dobijem uput. Sve analize sam radila u privatnoj poliklinici, gde ne rade hsg. Uputili su me na Visegradsku, ali tamo mi govore da bez zvanicnog uputa iz doma zdravlja ne mogu nista. A ovi, s druge strane, ne priznaju analize privatnih lekara i bla bla.
    Iskreno, posto mi vec ne gine, volela bih da to sto pre odradim, pa makar i platila, samo ne znam kome da se obratim! 🙁
    Jos jednom se izvinjavam sto te uznemiravam, ali … Nadam se da me razumes
    Hvala unapred!

zogo
    Član
    zogo

Tanjadj ja sam 2 puta radila hsg.Prvi put bez anestezije iskreno „savikala“ sam celu bolnicu jer sam sve ocekivala neki veliki bol(tako sam cula iz price drugih) a kad se zavrsilo shvatila sam da i nije toliko strasno(mislim jeste ali ne sad nesto sto ne bi moglo da se istrpi).Drugi put posle 15 meseci dr mi je trazio ponovo hsg da uradim(iako je prvi bio uredan) i ja sam trazila da mi se radi sa anestezijom.Budes nekih5-10min u anesteziji i gotovo.Skoro sam radila histeroskopiju i kroz tu metodu takodje se moze videti da li su jajovodi prohodni tako da sam znala da i to postoji uopste nebih radila hsg ni jednom.Metoda je mnogo bolja nego hsg jer se negleda samo prohodnost jajovoda vec se moze videti i stanje materice da li ima polipa,mioma i ostala mesta koja se na hsg nevide.Ukoliko nesto i ima odmah se odstranjuje ako je manja intervencija dok ako ti hsg pokaze zapusenje morala bi raditi laparoskopiju(eventualno ako je manje zacepljenje pa kontrast koji ti se ubrizgava u kanale to pogura i izbaci).Ja nisam iz Bg pa neznam da ti preporucim kliniku ali ja sam i hsg i histeroskopiju radila u drzavnoj bolnici znaci uput od ginekologa pa ti to odrade.Srecno i nemoj da se plasis nije toliko strasno.

natasa21
    Član
    natasa21

Zdravo svima.Jas sam radila HSG pre dve god. i jos nisam ostala trudna. Ko sto mi je gin reko treba da proge bar 2 god. pa da se opet radi HSG.Ali nikad vise u zivotu ne bi isla na HSG bez anestezije jer to uzasno boli.Meni su bili malo zapuseni kanali pa su ih probili sa kontrasom.

sandrabgd
    Član
    sandrabgd

Da li se anestezija trazi ili oni odlucuju kome ce je dati??? 😯
    Nije mi jasno da takvu vrstu pregleda rade „na zivo“???

zogo
    Član
    zogo

Da rade na zivo dobijes samo novalgetol kao protiv bolova mada osetis svaku truncicu.Meni je bilo previse stresno tako da sam drugi put trazila anesteziju na svoj zahtev.Naravno moglo je ali moras malo da castis otvoreno mi je dr rekao.Bolje i to nego da se opet derem :).Svakako ga nikad vise nebih radila bez.Meni nisu bili zapuseni ali kazem jako je stresno.

natasa21
    Član
    natasa21

Meni nisu dali ni novalgetol i ko sto sam rekla bilo je strasno.Sandra obavezno trazi anesteziju pa koliko treba plati.

zogo
    Član
    zogo

ajoj mogu misliti pogotovo ako su ti bili jos i zacepljeni brrrr….

natasa21
    Član
    natasa21

I pose 2 god. kad pomislim na to dize mi se kosa.Nikad vise u zivotu ne bi to radila ako trba icicu na invitro

zogo
    Član
    zogo

Ja se upravo spremam za vto.Ja sam 2 puta radila hsg da bi kao obavezan pregled imala histeroskopiju pre vto.Da sam znala uopste nebih radila hsg jer se histeroskopijom isto gleda zapusenost jajovoda i plus ono sto se na hsg ne vidi kompletno unutrasnje stanje.Radi se u anesteziji nekih 15-20 min i nakon sat vremena ides kuci.Kad se sve svede dzaba sam i radila hsg 2 puta jer u sustini i nije toliko merodavan….

marija24
    Član
    marija24

drage moje, ja sam u maju ove godine radila HSG u Višegradskoj bez anestezije, koliko ja znam tamo ne daju anesteziju za hsg za razliku od narodnog fronta gde hsg rade isključivo sa anestezijom…. da boli boli, ali nije strašno, traje 20-tak min . ujutru dođeš oko 8 , prime te kao za bolnicu, presvučeš se, neka činimi se 2 sata pre same intervencije ( negde oko 12 ) daju neku vakcinu da vide da nisi na nešto alergična,i ako je sve ok , ideš u salu gde je u mom slučaju bilo 2 dr i radiolog. slikali su nekih 3-4 puta i gotovo. oko 14 sam otišla kući sa otpusnom listom i nalazima, još da dodam, ja lečim sterilitet u privatnoj ordinaciji, uzela sam uput iz dz , i u višegradskoj mi je hsg radio dr koji me leči privatno pa sam i pored toga intervenciju platila čak 300evra !!! inače , kada bih opet trebala da radim hsg opet bih ga radila bez anestezije, jer uvođenje u anesteziju me jako plaši i mislim da je teži oporavak ( ošamućen si , malo ti je muka, boli stomak…) a bez anestezije nema ošamućenosti…opet to je sve individualno… al sam vas smorila….izvinite na dugom izlaganju, ali samo želim da pomognem bar nekome… ljubim vas sve i navijam za sve naše bebe !!!

poseban pozdrav za zogo

zogo
    Član
    zogo

Marija24 taman posla da smaras.Meni je bas drago da nam se ponovo javljas.Sto se tice anestezije to su kratke anestezije a ne one jake kao za operaciju koja traje sat i duze.Ovo su kratke anestezije od5-10min.Cak i za histeroskopiju koja je trajala 20tak minuta to je blazi oblik anestezije.Bolje i da me uspavaju na kratko nego da trpim.A za 300eur nemam reci…jako sam ogorcena na takve stvari.Pa bar to mogu da odrade nesto jeftinije.I meni je to radio dr kod kojeg idem privatno ali u drzavnoj bolnici ja sam ga pitala da radim to kod njega privatno on kaze ne ti ces u bolnicu.Mislim da oni zbog neceg izbegavaju da rade hsg privatno…naravno castila sam ga (vole oni to:) )

natasa21
    Član
    natasa21

Zogo a sta je ustvari histeroskopija.Mrzi me da cita vise po netu.Jer je slicno na laparaskopiju?

Bomi
    Član
    Bomi

Cao svima! Ja sam pokušala HSG pre 2 nedelje ali doktor nije uspeo da ga odradi jer kontrast uopšte nije mogao da uđe unutra, odmah curi. Da li je neko imao slično iskustvo? On mi je objasnio da je zbog ranijih upala proširen grlić materice pa ne prijanja uz onaj aparat i kontrast umesto da ide u matericu već ga materica sama po sebi svojim pritiskom vraća na dole. Ovo mi ništa nije bilo jasno. A što se tiče pripreme za HSG: došla sam uveče, odmah ispiranje i klistiranje(grozno je), pa merenje T i pritiska. Ne jedeš ništa. Ujutru opet T, pritisak, ispiranje, 2 injekcije pa na radiologiju na snimanje. Neko kaže da ne boli. Meni što su radili do ubrizgavanja kontrasta bilo je jako bolno, kao da ti čupa sve iz trbuha sa jakim kontrakcijama materice. Čula sam da je manje bolno ako popiješ brufen na 1 sat pre snimanja. Meni je dr rekao da nema potrebe jer to nije „tako strašno“. Nadam se da sam dala potrebne informacije.

natasa21
    Član
    natasa21

Pa svi oni kazu da nije strasno a bogami strasno je, mnogo boli.
    Bomi nisam imala takvo iskustvo jer kod mene je Hsg bilo uspesno probili mi kanale sa kontrastom.Jer ti je dok. rekao da ides opet?

Gledanje 31 članaka - 31 do 45 (od 253 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.