Ova tema sadrži 39 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  mama_jeja 9 godine, 4 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 40 ukupno)

Idealna tezina

• Standzi
    Član
    Standzi

Idealno je da zena u trudnoci ne dobije vise od 12 kilograma

U proseku bi trudna zena trebalo da dobije 9 do 12 kilograma . Tezina se u trudnoci povecava zbog bebe (2,7 – 3,6 kilograma) i njenog pomocnog sistema (6,3 – 10,8 kilograma) u koji spadaju palcenta, amnioticka tecnost, dodatna krv… Ako se zena ugoji vise od 12 kg, dobice visak masnoce ili nagomilavanje tecnosti, koji mogu da iskomplikuju trudnocu ili da prouzrokuju probleme posle porodjaja.

Tezina na pocetku raste postepeno, cak se kod neke zene desava da prodje i vise meseci pre nego sto ljudi primete da su trudne. Stabilna tezina znaci da se telo adaptiralo na novo stanje. Ali kako trudnoca napreduje, tako se uveceva i zelja za hranom. U proseku, zena se ugoji 1 – 2 kg tokom prva tri meseca. Ako trudnica pati od jutarnjih mucnina, moze da se desi i da izgubi nekoliko kilograma u prva tri meseca.

Drugo tromesecje trudnoce je vreme kada se najvise dobija na tezini: 5,4 kilograma to jest 500 grama nedeljno, od cega na bebu odlazi samo 1 kilogram. Tokom treceg tromesecja dobija se oko 4.5 kilograma, ali beba tada vec ima 2.7 do 3.6 kg.

Neposredno pred porodjaj, obicno prestane da se povecava tezina i nije nista neobicno ako trudnica u tom periodu cak i izgubi neki kilogram

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

ja sam juce bila na kontrolu kod ginekologa i kad sam stala na vagu pohvalila me je sto sam se ugojila svega 300 gr,evo za 10 dana ulazim u 5 mesec,i ona mi kaze da prekomerna tezina moze da iskomplikuje porodjaj i da moze dosta lose da se odrazi na majku,ali videcemo sta ce biti kasnije za sad samo 300 gr i nista vise a posle sta bog da

peric
    Član
    peric

kilogrami u trudnoci nisu za svaku trudnicu isti, moj ginekologkaze od 12-14 kg a ja sam procitala izmedju 11-15 kg.pozdrav

dragana
    Član
    dragana

Ja sam se u prvoj trudnoci ugojila 10 kg. a sada sam 10 za tri meseca.Prestala sam da pusim i samo nesto grickam. Tako da sam ja daleko od idealne tezine.

crnokosa
    Član
    crnokosa

Ja sam u prvoj trudnoci dogurala cak do 23 kg 😯 i nakon 4 mj.sam vratila svoju tezinu.Sutra ulazim u 8 mjesec i dobila sam za sad 8 kg.sad vidjecemo do kraja kako ce biti.

dragana
    Član
    dragana

Pa taman cu i ja tako do kraja. a kako je prosao porodjaj?

Amara
    Član
    Amara

Ja se secam da sam na prvom porodjaju izgubila svega 6-7 kila.Na drugom sam izgubila citavih 10 kila.Doduse beba je bila veca,pa je otislo vise na bebu,plodovu vodu i na ostalo.Imala sam dobar apetit u obe trudnoce,jela sam,ali sam isto tako bila dosta aktivna.U prvoj sam dobila 12 kila,u drugoj 16.Nisam uspela ni grama da skinem dok sam dojila,ali iskreno nisam se ni trudila,jela sam normalno,niti sam se gojila niti sam gubila kilazu.Kad sam prestala da dojim krenula sam sa vezbama i teretanom,i tada se zaista video rezultat nakon 2-3 meseca skinula sam skoro sav visak.
    E sad ti kilogrami se razlicito rasporedjuju,nekom ode nzjvise u stomak,nekom u butine i zadnjicu,nekom u grudi…Secam se da sam ja sa svojih 16 kila u drugoj trudnoci izgledala kao ORMAN,a moja snaja koja je isto toliko dobila,sve joj je otislo u stomak i pomalo u noge,izgledala je kao da se ugojila samo 7-8 kila.Tako da je sve to individualno.

kalet
    Član
    kalet

Amara je u pravu, to je sve individualno, svi smo razlicite gradje, pa se i kilogrami razlicito rasporedjuju. Moja drugarica i ja smo u isto vreme bile trudne, dobile priblizno isto kilograma, ali se njoj vise videlo nakon porodjaja, jer je drugacije gradje, a i niza je od mene.

May05
    Član
    May05

ja sam izgleda bila katasrofa,ugojila sam se bila 33kg,ali znam da sam sama kriva,jer po cijelu noc nisam mogla da spavam i onda sam samo nesto grickala,sad imam 63kg znaci 8kg viska,ali meni su dobrodosla jer sam bila puno mrsava pre trudnoce,jest da stomak nije kao sto je bio a ni grudi,al boze moj,znam da bi taj problemcic mogla rijesiti vjezbama ali ja stvarno nemam vremena za to, 😳 😥

petra
    Član
    petra

ja sam se ugojila 15 kg,i posle porodjaja sam brzo vratila kilazu koju sam imala pre trudnoce

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

evo ja sam usla u 7 mesec i ugojila sam se 3-3,500kg,bila sam u subotu na kontrolu doktor me hvali,nosim jos svu moju garderobu iako ima stomak,samo pantalone i suknje zakopcavam ispod stomaka ,men je lepo i fino se osecam,kad nekome kazem 3kg svi kao pa to je malo ,da li je sve u redu,moja beba lepo napreduje,znaci sve ide na bebu,matericu,plodovu vodu,noge,ruke i lice sve je isto kao i kad nisam bila trudna,noge mi ne oticu jos pa zato jos mogu da nosim stikle :ruganje: :ruganje: ,jedem normalno i to je to videcemo sad ceo 7 mesec pa 8 pa 9,mada verujem da cu trudnocu zavrsiti sa 10kg sta znam videcemo :neznam: :neznam: :neznam:

ummi-emina

Ja sam se u prvoj trudnoci ugojila 15 kg,a povratila sam svoju kilazu,3 meseca nakon porodjaja,a sada sam u 18.nedelji trudnoce i ugojila sam se 3 kg.do kraja ima jos dosta,koliko cu se jos ugojit videcemo.

tigric
    Član
    tigric

http://www.indiacurry.com/women/pregcalc.htm
    Na ovom sajtu mozete pratiti porast vase tezine po nedeljama!!!!!

mamina_mrvica

Ja sam u prvoj trudnoci dobila 15 kg. Bila sam kao bure. Veci deo toga je bila voda, bila sam strasno otecena, i to je brzo spalo posle porodjaja.

Ella
    Član
    Ella

Ja sam 6 mesec, i dobila sam do sad 7kg! Ostalo jos 3 meseca!!! Ne osecam se debelom, visoka sam i vitka, ali mi je stomak kao burence :))

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 40 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.