Ova tema sadrži 41 odgovor, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Leptir 5 godine, 11 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 42 ukupno)

Inhalacija

• rozga
    Član
    rozga

Evo taman smo mislili da prodje virus, kad spustilo se na pluca…lepo mi je doslo da :sok: I prepisali su nam inhalaciju 2 puta dnevno koju uspevamo nekako da izdrzimo. Medjutim! Sad cujem da bas nisu ni redovni sto se tice sterilisanja onih maski za inhalaciju! To je meni i dalje za ne verovati. Jel zna neko gde mogu da se kupe maske za bebe? Dodje mi da kupim ceo inhalator, jer sam pozvala ceo Beograd i ne mogu da nadjem samo masku. Ipak mi nije da moje dete inhalira posle jos jednog bolesnog deteta ali ni da drugo dete inhalira posle mog. Ja jos ne mogu da verujem da ne sterilisdu maske posle svae upotrebe. A i dr nam je rekla da ako nadjemo inhalator, to radimo kod kuce.

Jel zna neko gde ima ovih maski? Bas mi je frka…

Tijancica
    Član
    Tijancica

Ja sam toliko protiv inhalacije. Zar je to zaista neophodno? Cini mi se da danasnji doktori vec odvise lako preporucuju inhalaciju, jer imaju procenat od koriscenja tih aparata i lijekova. Citala sam da samo postoje tri razloga u kojima je inhalacija opravdana, ne znam ih sad navesti, ali svakako nije u pitanju obicna prehlada kod zdravog djeteta.

rozga
    Član
    rozga

Ma Tijancice, on mi je imao prvo virus, pa mu je nosic bio pun, i posto on to ne moze da izduva, slivalo se u pluca. Ja cujem kako on dise, i verujem da je u ovom slucaju opravdana inhalacija, ali ja jos ne mogu da se nacudim za maske, koje se ne sterilisu redovno. Sta da ti kazem, kad je Marko poceo da lize onu masku iznutra…Mali je, ne zna nista, kako da mu ne dam da lize masku a ovamo se borim da mu zadrzim masku na licu…Mozda sam malo konfuzna, ali stvarno mi je krivo sto je uopste dovde doslo. Bolje mozda da su nam dali antibiotike odmah…mozda bi ovo uspeli da sprecimo:neznam:

Tijancica
    Član
    Tijancica

Rozga ne znam sta da ti kazem. Samo jednom sam imala priliku gledati kad se dijete inhalira i stvarno se ne razumijem u maske. Znam da ovdje doktori daju te aparate da nosis kuci da se inhaliras dok ti treba. Valjda ce ti neko moci pomoci.

Mary
    Član
    Mary

jao rozga zao mi je sto morate da se inhalirate, ali sta bi radimo sve za svoje dete samo da i m bude bolje.

sad me malo strah jer i mateo ima tako zapusen nosic a nista se neda izvuci na pumpicu.zelimo vam brzo ozdravljenje

Brandza
    Član
    Brandza

Leona od rodjenja ima puno sekreta u nosicu, i prilikom svake kontrole dr. je samo slusala pluca i kao, sve je ok, samo izvlacite…i evo sad na zadnjoj kontroli, nam je prepisala inhalaciju isto 2x dnevno, ali smo mi isli samo 2 dana,doktorica je pregledala posle i kao sve je ok…ona i dalje kaslje i prepuna je slajma…redovno joj izvlacimo sekret iz nosica, ali dzabe…u cetvrtak imamo zakazane boce, pa cemo videti…a sto se samih maski za inhalaciju tice, i ovde je ista prica.Stoje sve poredjane jedna na drugu, na nekom prljavom stolu na kom su neke papirchuge od sestara, mrve od njihovih obroka…i 100% ih ne sterilizuju, nakon inhalacije, sestra je samo masku koju je Leona koristila stavila na ostale…grozno!Inhalatori ovde imaju da se kupe u apotekama, kostaju oko 5000 din., nisam pametna da li ga uzimati ili ne :neznam:

dadoijoco
    Član
    dadoijoco

Rozga nemoj se plasiti inhalacija,sve sam to prosla sa starijim sinom.Ako ne mozes naci maske po apotekama,ponesi sterilnu kompresicu i alkohol od kuce i na licu mesta ocisti maskicu.Inace inhalacije su se pokazale mnogo efikasnije neko antibiotici(normalno sve zavisi od nalaza).Samo da znate da nas narod mnogo voli da daje svojoj deci antibiotike(jer se nalaz smiri za 2 dana)i to na svoju ruku.
    Pozdrav i ne sekiraj se…

Lilypie Expecting a baby Ticker

lazar
    Član
    lazar

Rozga,moj savet ti je da ipak ides sa detetom na inhalaciju.Moja mala je imala dosta problema sa sekretom sve dok joj nisam kupila taj inhalator koji joj je odmah pomogao.Svi slinci izadju napolje i nesliva joj se nista u pluca,sto je mnogo bolja varijanta nego da zakaci ozbiljniju prehladu pa da mora da koristi antibiotike.Sto se tice maskica,nemoras ih ni prislanjati skroz do lica,moze i na nekom rastojanju,vazno je da ona udahne to sto treba.

rozga
    Član
    rozga

Hvala vam puno na odgovorima. Mi smo resili da kupimo inhalator. Donece ga mm popodne pa cemo videti. I za Marka je to manji stres jer smo kod kuce pa mu bar poznata okolina. Ionako dete sad kad me vidi vristi jer mu stalno ispiram nosic fizioloskim, pa izvalacim pumpicom…mama vestica!

Sneki
    Član
    Sneki

E, rozga..mi smo sa Nikolicom imali taj problem od rodjenja. Iz bolnice je dosao prepun zelenog sekreta (u nosicu). To smo naravno zalecili (ali je morao ici u Institut na izvlacenje sekreta iz nosica). No, kasnije se nastavilo..stalno je bio pun slajma i ukoliko prodje virus pocne da „krci“ odnosno culo se sistanje prilikom disanja. Tada su dr prepisivali inhalacije spalmotilom. U pocetku smo isli u DZ. Posto je to bilo mucno i stresno i za njega i za nas kupili smo inhalator i nekako smo uspevali sa inhalacijama, a aparat nam je stvarno olaksao zivot. Posto se to ucestilo..mislim na inhalacije spalmotilom, dr iz DZ nam je dala uput za I“nstitut za Majku i dete“. Nikola je tada vec imao oko godinu dana. Dr mu je dao terapiju, a umesto inhalacije aparatom preporucio mu je spravu koja se zove bebi-haler, iz razloga sto je dete nemirno prilikom inhalacije pa dozu leka ne dobije.. U bebi-haler se dozira sprej i dete dobije odgovarajucu kolicinu leka. Posle preporucene terapije, vise nismo imali problema.
    Nisam htela da te uplasim, posto smo mi malo tezi slucaj…ali nije lose imati neku informaciju vise.
    Sto se tice aparata za inhalaciju, ukoliko ti mogucnosti dozvoljavaju, toplo ti preporucujem, posto cete smanjiti mucenje po DZ. Cak i sama inhalacija fizioloskim rastvorom ima efekta posto razmeksava sekret, koji se tada lakse izbacuje iz organizma.

Kronkusa
    Član
    Kronkusa

I ja sam za inhalator. Nama je isto kao i kod Sneki bila slicna situacija, Damjan je cesto imao bronhitise i hvala bogu da je nasa dr preferirala inhalacije u odnosu na antibiotike. Samo smo jednom isli u dom zdravlja na inhalacije, uzas blagi. Ja sam prije nego sto je sestra posla da inhalira trazila od nje da prebrise masku sterilnom gazom, sto je, naravno, morala raditi. Posle smo kupili inhalator, koji ovdje nije kostao vise od 100 KM (oko 50 eura) i mnogo nam je pomogao. Cak i kod obicnih prehlada ga koristimo, stavljam fizilosku otopinu unutra da bi malo omeksali nosic i disajne organe.

rozga
    Član
    rozga

Mi smo kupili inhalator i isprobali ga i…neuporedivo lakse je kuci! Pre svega sto znam da je maska cista, jer znam kako je operem posle inhalacije i niko drugi je ne koristi, a drugo sto smo kod kuce i Mark je mnogo mirniji. Mm ga drzi dok inhalira i drzi maskicu a ja iznesem sve igrackice i zabavljam ga. I ovde inhalatori kostaju oko 50e, i ko moze da izdvoji za njega, mnogo, mnoooogo je lakse nego u d.z.
    Hvala vam svima na odgovorima:)

lazar
    Član
    lazar

Bravo Rozga.Eto resila si problem,videces kako ce ti biti lakse.i tebi i detetu!

rozga
    Član
    rozga

Evo da vam javim ovde da je dr zadovoljna kako je Marko i rekla je da jos dva dana nastavimo sa inhalacijom samo fizioloskim rastvorom. I rekla je da j ipak bolje imati svoj inhalataor nego koristiti ovaj iz d.z.Hvala vam drage moje na savtima, stvarno mi nije bilo svejedno…Divne ste:-* Mi sutra odosmo na odmora, dr je rekla da mozemo:) :caos:

dadoijoco
    Član
    dadoijoco

Bravo za Marka i mamu.Srecan put,a na moru ima sve da se „procisti“ 🙂 .
    Lep provod :caos: :caos: :caos:

Lilypie Expecting a baby Ticker

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 42 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.