Ova tema sadrži 725 odgovora, ima 94 glasa i poslednji put je ažurirana od strane  Kacia 5 godine, 9 meseci ranije.

Gledanje 691 članaka - 691 do 705 (od 726 ukupno)

Insemenacija (IUI)

• dacika
    Član
    dacika

Bio bi red, draga moja Tanja…..

dacika
    Član
    dacika

Hajde, zene…..treba mi odgovor!
    Jel neka radila IUI u Jevremovoj?

TanjaBP
    Član
    TanjaBP

Dacika, ja nemam licno iskustvo sa Jevremovom ali sam citala i cula samo najbolje o njima osim da se za VTO ponekada ceka duze jer imaju nekog dr. koji je konsultatn iz SLovenije pa on dolazi u nekim intervalima, na dve nedelje ili sl.

Wistar
    Član
    Wistar

Dacika, nemas pojma kako mi je poznata ta prica ovulacija za vikend :uzid: Prosla sam to puno puta, jer meni ista UVEK pada za vikend!
    Zato, a i zbog nepotrebnog odugovlacenja do inseminacije, smo mm i ja iz Fronta presli kod dr Mime Fazlagic. Em sto je ona strucnjak za sterilitet (radila na sterilitetu u Frontu) em sto je covek. Znas, divno je kada sidjes sa pokretne trake Fronta i udjes u ordinaciju gde te sestra Jeca saceka recima: “ Pa draga moja kako smo danas?“ A doktorka Mima te oslovi imenom i tretira kao ljudsko bice. U Frontu sam izgubila skoro 2 godine od njihove silne azurnosti, a do inseminacije nisam ni stigla!
    Kada smo dosli kod Mime, odmah nam je bilo jasno da zena zna sta i kako treba raditi, da ima strategiju, a da inseminacija vikendom nije nikakav problem :klanjam:
    Pored svega toga, zena inseminaciju NE NAPLACUJE!!! (Primera radi – u klinici Papic kosta 25.000 din) Placas 4.000 din folikulometriju za taj mesec, a inseminaciju ti radi besplatno. Jedino sto moras da odneses uzorak (muz daje!) na obradu, a to je u TTC-u 4000 din. Ali ja tako posle 2 godine dobih inseminaciju u subotu ;]
    Izvinjavam se na dugom postu, ali toplo savetujem dr Mimu Fazlagic i ordinaciju Medison u Zemunu! Da sam odmah otisla kod nje… no, 2 ipo godine su zamnom… idemo dalje :bravo:
    Moja prva IUI nazalost nije uspela, ali kako je uspesnost u mom slucaju inace nesto manja od 6% i nije da sam bas mnogo ocekivala. No, zivot ide dalje! U januaru pokusavamo ponovo.

Zene, :-* vas i :HAG: sve i budimo jake!

Wistar
    Član
    Wistar

Nicegirl, druga ce valjda i tebi a i meni uspeti!
    Nadam se iz sve snage :klanjam:

nicegirl
    Član
    nicegirl

Wistar – 25/12/2010 15:25

Nicegirl, druga ce valjda i tebi a i meni uspeti!
    Nadam se iz sve snage :klanjam:

Pa, Wistar, hvala na lepim zeljama, i ja se nadam iz sve snage, i nadam se da cemo do januara, ili februara biti :trudnica:

Wistar
    Član
    Wistar

Nicegirl, taj tvoj :trudnica: plan za pocetak 2011. mi se JAKO svidja! Vec 3 Nove godine pozelim sebi istu zelju – bio bi red da se i ostvari vec jednom!

dacika
    Član
    dacika

Wistar, zelim ti kao i Nicegirl da se ostvaris kao majka u 2011god.
    Samo napred……
    Ja se lomim, ne trose mi se pare za inseminaciju, cuvala bih za VTO
    ukoliko nam to ne bude omoguceno preko fonda……
    Ne znam, cas radim privatno , cas radim opet u Visegradskoj, lomim
    se svakih 5 minuta…… ovulacija bi po mojoj proceni trebala
    da bude u petak u januaru, tako da …..ma nemam pojma…
    Videcu….

TanjaBP
    Član
    TanjaBP

Dacika, a zasto mislis da vam nece odobriti VTO preko Fonda?

Wistar
    Član
    Wistar

Dacika hvala ti na lepim zeljama za 2011. god. Tebi, a i svim divnim damama u ovom delu foruma, zelim te dve crtice sto pre, pa da se druzimo u nekim drugim podforumima ;]
    Sto se VTO tice, ako imas ispod 38 godina i ako odradis 3 inseminacije – ne vidim zasto ti ne bi odobrili?!?
    Meni je Dr, pri poslednjem vidjenju rekla da odradimo jos 2 inseminacije, pa mi ona pise preporuku za komisiju da sto pre udjem u program. Ona mi rece da se jako malo zena javlja, pa se uopste i ne ceka dugo. Ako sam je dobro skapirala za 2-3 meseca od pojavljivanja na komisiji dolazis na red. Taman ti toliko vremena i treba da sakupis sve papire, odradis analize (brisevi i to…). Moras imati i odradjen HSG (mada ne znam zasto kad za VTO jajovodi i ne moraju biti prohodni. Valjda da bi se videlo da su inseminacije smisleno radjene :neznam: )
    Ako si iz BG, toplo ti preporucujem moju Dr. Inseminaciju ne naplacuje, samo folikulometriju (4000 din mesecno) a zena je divna i odlasci kod nje ni najmanje ne lice na stresne posete Frontu ili Visegradskoj.
    :-*

Bibliotekar

Draga Dacika, granica za VTO je pomerena na 40godina, i ovo ostalo sto su koleginice napisale.
    Mislim da se prohodnost jajovoda proverava i zbog opasnosti vanmatericne trudnoce.
    Mi, inace pokusavamo skoro tri godine intenzivno, sve je , po rezultatima ok i kod mene i kod njega, ali nesto nece… Apsoluto smo sve ispitali, cak sam ja odmah radila laparoskopiju, a ne hsg, jer su mi rekli da je preciznija… I sve ok.
    Proslog meseca smo probali i insemenaciju, ali nije htelo 🙁 …
    Probacemo jos 2, pa ako nista ne bude na VTO…
    Ja imam 36, a on 50g, i ima vec decu…
    Dr bas nemaju ideju sta je uzrok… I pri tom smo generalno skroz zdravi…
    Ali ja se svakog meseca nadam…i sigurna sam da ce biti… :klanjam: :trudnica:

dacika
    Član
    dacika

Bibliotekar, ajde drzim fige da upali….!!!
    Meni su jajovodi ni tamo ni ovamo….slabo propustaju kontrast.
    Ta mi je dijagnoza postavljena nakon odradjene laparaskopije.

Videcemo….
    Nadam se i mislim pozitivno…trudim se da me ne slomi neuspeh.

TanjaBP
    Član
    TanjaBP

Draga Dacika…Nemoj da razmisljas o neuspehu, vec smo o narednom koraku koji treba da prodjes do konacnog cilja. Korak po korak do uspeha. Ima milion razloga zbog kojih ne smes da se slomis a najvazniji si TI!!!TI treba da izneses trudnocu, TI treba da se porodic, TI ces se vise brinuti o bebi, i TI trebas jos dugooooooooooo i bebi i tvom muzicu i svim tvojim dragim osobama.Cuvaj se i nemoj da se nerviras.
    Ljubim te punooooooooooooooo!!!!!

Wistar
    Član
    Wistar

TanjaBP – 14/1/2011 09:50

Draga Dacika…Nemoj da razmisljas o neuspehu, vec smo o narednom koraku koji treba da prodjes do konacnog cilja. Korak po korak do uspeha. Ima milion razloga zbog kojih ne smes da se slomis a najvazniji si TI!!!TI treba da izneses trudnocu, TI treba da se porodic, TI ces se vise brinuti o bebi, i TI trebas jos dugooooooooooo i bebi i tvom muzicu i svim tvojim dragim osobama.Cuvaj se i nemoj da se nerviras.
    Ljubim te punooooooooooooooo!!!!!

Ovo bismo sve mi sa Foruma trebale dobro da zapamtimo. TanjaBP, svaka cast! Ovakvi postovi daju snagu da ustanes i krenes dalje.

Ja danas krecem na folikulometriju i, ako sve bude OK, sledece nedelje – 2. inseminacija.
    Drzite mi fige da ova uspe!
    :-* :love: :-*

dacika
    Član
    dacika

Tanja OGROMAN POLJUBAC ZA TEBE!!!
    Ti si moj vetar koji me podize…. 🙂

Wistar, drzim fige i tebi!!!

Gledanje 691 članaka - 691 do 705 (od 726 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.