Ova tema sadrži 255 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Evi 8 godine ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 256 ukupno)

Ishrana u trudnoci

• Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

Drage dame zanima me da li ste se pravilno hranile u trudnoci i da li ste se pridrzavale saveta vasih doktora.Tipa treba da jedete dosta voca i povrca ribe i piletine mleka i jogurta kao i sireva,da nepusite,da nepijete alkohol,da ne pijete gazirano,da nejedete hamburgere pizze i slatkise,ja se trudim da na svom jelovniku ima i povrca i voca salate mleka jogurta i sireva ali zene ja nemogu meso i ribu da smislim ali nasla sam zamenu za to pa mi je doktorka prepislala vitamine da mi zamene meso tj.proteine,kako ste se Vi pridrzavale ili ste jele sve sto vam padne pod ruku. :trudnica: :kafica:

kalet
    Član
    kalet

Ja sam po malo pazila, a i jela sta mi se jede. Ne znam, mozda drugi isu misljenja kao ja. Uvek mi je krvna slika bila odlicna, nikad bolja. Ali, ipak vodis racuna da uneses dovoljno kvalitetne hrane da bi se bebac razvijao kako treba.

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

kalet mnogo kaloricne hrane u trudnoci steti moze da se dobije secer,pritisak,masnoca zato se preporucuje dosta barenog i svezeg povrca voca riba i piletina sirevi pasterizovani mleko jogurt zbog kalcijuma,moja snaja je u sestom mesecu trudnoce njoj njen doktor nije prepisao vitamine u obliku tableta vec joj je rekao;svi vitamini i sve sto bebi treba nacices na pijaci iskoristi leto da jedes dosta svezeg voca i povrca.

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

inace mnogo kaloricna hrana nije preporucljiva trudnicama zbog hemoroida i ostalih stvari

Amara
    Član
    Amara

Jela sam bukvalno sve.Smanjila sam unos one hrane koja nije dobra da se jede u trudnoci.Najvaznije je da nisam pusila i pila kafe(ponekad jednom dnevno) i alkohol.
    Jela sam puno voca,povrca samo u obliku salate posto bareno povrce mrzim.Ribu,morske plodove,meso obozavam i jela sam to redovno.Mleko nisam mogla da smislim ,osim u nes kafi,kolacu i slicno.Zato sam tamanila dve-tri case dnevno jogurta.Gledala sam da se ne prezderavam,ali da sam ponekad umela da se odvalim uvece kasno-jesam. 😕
    Setala sam,puno tecnosti pila(negazirano i ne hladno).Sada mi se recimo ludacki pije koka-kola i ponekad uzmem pola case tek toliko da me mine zelja.
    I vitamine nisam pila jer mi je bila muka od njih.Probala sam prenatal i maternu i posle toga bi povracala.Unosila sam samo tablete folne kiseline,to mi nije smetalo. ;]
    Prva sam koja bi savetovala da se vodi racuna o ishrani o trudnoci,ali ni sama se nisam bas 100 posto pridrzavala pravila 😕

kalet
    Član
    kalet

Ivana, znam ja sta je preporucljivo, a sta ne. Verovatno sve zavisi od organizma do organizma. Mislim da i on sam sve to regulise. Problema nikakvih nisam imala, secer mi je bio na donjoj granici, u 2h nocu se porodila u 10h isla u toalet, znaci sve kako treba. Mislim da treba paziti, ali ne i preterivati, kao sto ne treba ni jesti za dvoje?! Sve umereno, ali opet kazem svaki organizam je razlicit. Dobila sam 9.5kg, rodila dete od 3750gr i 58cm dugacko,iz porodilista izasla sa kilogram viska. Krvna slika i pregled 6 nedelja nakon porodjaja kao kod deteta. Ti najbolje poznajes svoj organizam, slusaj ga, ali pri tom naravno da treba unositi zdravu hranu.

Mirche
    Član
    Mirche

Bitna je zdrava ishrana, naravno. Ja sam se trudila da se pravilno hranim ali sam ponekad jela i pizze i slatkise, ali nisam preterivala. Inace pokusavam da sprovedem sistem zdrave ishrane, kako za sebe, a posebno kao primer detetu.
    Mada nisam za tabele, brojanje kalorija, energetske vrednosti..nije covek kompjuter i svakome je potrebna razlicita kolicina…treba razmisljati sta se jede ali bez opterecivanja i priustiti i sebi povremeno uzivanje u zabranjenoj hrani.

IrenaV
    Član
    IrenaV

Iskrena da budem,ja se u trudnoci zaista nisam zdravo hranila….jela sam sta sam stigla i sta mi se jelo….i Hvala Bogu sa bebom je sve ok….jedino sto sam ja dobila nmalo vise kilograma…:roll:

Milena_89
    Član
    Milena_89

Ja jedem sta god mi se jede… 😆

Aiko
    Član
    Aiko

Ja bas pazim. Nekad mi se cini da sam bas opterecena. Trudim se da riba bude na meniju bar jednom ndeljno, da svaki dan pojedem dosta voca i povrca, najmanje pola litre mlecnih proizvoda. Fast food mi je trenutno isto sto i otrov (mada sanjam Mcdonalds 🙁 ). Svaki dan jedem u isto vreme. Eto. Malo me to zamara, bas bih nekad otisla i pojela pizzu, pa hamburger itd. ali necu.

Prex
    Član
    Prex

Ja se kao trudim da unosim dosta vitamina, proteina i kalcijuma, ali u sustini se ne pridrzavam bas onih doktorskih i knjiskih saveta…ali ako mozes trebalo bi, sto zbog bebe to i zbog sebe same, a i zbog toga da se ne ugojis preterano pa da ti posle bude tesko da se oslobodis tog viska.
    Ja u sustini volim meso i ribu tako da to stalno jedem, i trudila sam se do sada da jedem sto vise povrca, a cisto mleko ne volim i ne pijem ga, ali zato obozavam sve mlecne proizvode i to jedem i pijem u velikim kolicinama. Jedino sam uzasna sto se voca tice jer ja uopste nisam „vocni tip“ i nikad se i ne setim da uzmem neko voce dok mi ga neko drugi bukvalno ne „podmetne“ … to je uzasno, znam da bi trebalo.
    Inace u prva 4 meseca mi je toliko bilo muka da nista nisam mogla ni da jedem ni da pijem, i tada sam prestala da pijem i kafu, ali uopste mi nije toliko tesko palo i ne padam u iskusenje mada sam pre pila bar 4-5 nes kafa dnevno. Gazirano nisam pila u prvih nekoliko meseci ali sam pocela da pijem ponovo pred kraj sestog a sad u sedmom mesecu pijem stalno kiselu vodu i poneki gazirani sok jer mi pomaze mnogo za gorusicu koja me uzasno muci. Jedino ne mogu da se odreknem slatkisa i to ne valja 😆

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

ne pijem,ne pusim,ne pijem kafu,evo sad sam u sedmom mesecu trudnoce i do sad nisam pila gazirane sokove ali sad popijem ponekad pola case koka kole zbog kiseline,jedem jogurte,sireve,davim se u barenom karfiolu i brokoliju,mada u zadnje vreme pojedem i parce pice,hamburger,evo u sedmom sam mesecu imam samo 4 kg viska,ne oticu mi noge i ruke,nosim jos uvek moju garderobu samo sto pantalone zakopcavam ispod stomaka,imam stomak i grudi mi nabujale,a noge,ruke i lice tako,od pozdai ko bi me pogladao ne bi rekao da sam trudna jer i dalje imam struk,mada i pojedem cokoladu ali do 7 meseca bas sam pazila,ali jedem i 5 manjih obroka na dan nikad nesednem za sto i da se toliko prejedem da ne mogu da ustanem posle,dosta sam hiperaktivna,i naravno voca uvek mora da ima za mene u raznim kolicinama,ostalo mi jos 12 nedelja do porodjaja ako se porodim u terminu i neverujem da cu trudnocu zavrsiti sa preko 10 kg viska,vise sam uverena da ce to biti visak od 7-8 kg mozda i 9

Biterlemon

Da razmislim, pa nisam mnogo manje pazim nego sa prvom trudnocom, mada sam u prvoj bila stvarno slonica, sada sam negde sa 11 kg viska inace jedem sve sto mi nisu zabranili a to su naravno sve same gluposti i testenine, ne mogu vise toliko da odolim kolacima, cak sama uvek gledam da ima nesto svaki dan od onih domacih, njam, njam.
    Iskreno, ne opterecujem se mnogo volim i voce i to dosta bilo kakvo s tim sto ono sa ljuspama obavezno ljustim, moj organizam je jednostavno sklon gojenju i ja tu nista ne mogu, nadam se da cu ovog puta biti nesto manja jer u protivno stici cu do 100-ke.

ummi-emina

ja iskrena da budem ne pazim se nesto preterano,nemogu da jedem nesto sto mi neprija,ili da nejedem nesto sto mi se jede u tom trenutku.Nepusim,nepijem ni alkoholna,a ni gazirana pica,jedem sve umereno nista premasno,e jedino sto volim to je da mi jelo bude malo slanije,jer mi posle nema nikakav ukus,voce jedem normalno,vocne sokove pijem,mleko i mlecne proizvode isto se trudim da unosim zbog kalcijuma sto vise,i tako jos ponesto…

novosadjance

doktor mi je preporucio da pijem mamavit, kompleks vitamina. interesuje me da li oni goje ili pospesuju apetit? inace pazim na ishranu, voce, povrce…. hvala i pozdrav za sve 😆

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 256 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.