Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi OPŠTE TEME Vaši Predlozi iskustva mama sa preparatima za suncanje za decu

Gledanje 1 članka - 1 do 2 (od 2 ukupno)

Vaši Predlozi

• mama na cekanju

sobzirom na to da je svake godine sunce i zracenje sve jace i jace zanima me da li je neko isprobao neku drugu kremu osim chica jer ja je koristim vec 2-3 god i promenila bih a nisam sigurna sta je dobra zamena i koliki faktor treba uzeti za decu

njamiii
    Član
    njamiii

Mi od starta koristimo coppertone spf 70+, ne znam kakva su ostala (nista drugo nismo za sad probali), ali ovim smo zadovoljni. Ne izgori ni malo, a dobije finu boju. Cak smo i kada je imao 9 meseci na moru po ceo dan bili na plazi, od ujutru do uvece, nismo se ono od 12 do 5 vracali u sobu, mrdnemo se u hladovinu ako je ima, ako ne pod suncobran i nikom nista nije falilo. Odlucila sam se za njega jer ga i ja vec godinama koristim i dosta mi odgovara jer imam bas svetlu put i vec posle 5 minuta van suncobrana ostatak letovanja provodim umackana u jogurt. Sa letovanja sam se redovno vracala kao indijanac, uopste ne pocrnim, nego nekako pocrvenim, ta mi boja ostane kada prodju opekotine. Sa coppertone-om stvarno nema tih problema, ne pocrnim Bog zna sta (dovoljno da izgledam kao noralan covek), takav mi je pigment, ali mogu normalno da funkcionisem na plazi i da se kupam.
    E sad, moje misljenje je da ne postoji neki univerzalni lek protiv sunca, vec kako kome koja kremica odgovara. Znam ljude koji su koristili neko najeftinije iz tempa i bilo im je fenomenalno.
    Recimo mm je jednom u zivotu izgoreo i to jer se pravio pametan tamo gde se niko drugi nje setio da po jakom suncu bude blizu plaze (a ako se i zatekne obucen je od glave do pete), a on se minimalno macka, malo ramena i krsta (i to uglavnom prva 3, 4 dana) jer jako puno vremena provodi u vodi roneci, pa mu je to najizlozenije. I neverovatno brzo i lako pocrni. Mali je izgleda povukao na mene, svim srcem se nadam da ce bar devojcica povuci pigment na taju.

Gledanje 1 članka - 1 do 2 (od 2 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.