Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi U IŠČEKIVANJU Porođaj Iskustvo sa porodilistem Dragisa Misovic

Ova tema sadrži 59 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Saky 7 godine, 5 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 60 ukupno)

Iskustvo sa porodilistem Dragisa Misovic

• fiona29
    Član
    fiona29

Morala sam da otvorim novu temu iako vec postoji tema porodilista u Beogradu. Posto je ta tema otisla na skoro 50 strana, svaki put kad pokusam da je otvorim cekam, cekam, cekam 🙄 😈 i nekad uspem a nekad ne, a za zenu koja je par nedelja pred porodjajem znaci svaka informacija i iskustvo.

Hajde da ovde razmenimo iskustva vezana za ovo porodiliste i da po potrebi otvaramo nove teme vezane za ostala porodilista u Beogradu a ne da sve trpamo u isti dzak.

Sa nekih drugih foruma sam dosla do sledecih informacija, mada cu u toku nedelje dobiti info i iz same bolnice.

Sta treba poneti u bolnicu kad se poradjate, a sta ne?

U kesi poneti:

Mrezasti ulosci – 4 komada
    Sredstva licne higijene
    Peskir(2kom)
    Nesto za grickanje(plazma i obavezno flasica vode)
    Pampers(to vam odmah traze,spakujte 5-6kom)mislim po porodjaju…
    Multimam lanolin(bez ovoga nemojte da idete u porodiliste…)
    Plasticna casa
    Mrezaste gacice(nisu obavezne ali znace…)
    Ostalo po potrebi posle donosi muz…

Dodajte, oduzmite. Takodje napisite sta treba za
    – boravak bebe u bolnici
    – duzi boravak majke u bolnici, ako neko ima iskustva sa patologije, ili ako je neko lezao posle porodjaja
    – izlazak bebe iz bolnice
    – sta treba za epidural
    – sta sve mozete da ocekujete u toj bolnici itd…

villma
    Član
    villma

ovo sto si navela ti je potrebno, sto se tice epi to ne znam, porodila sam se cr uz spinalnu, za bebu ti trebaju jedino jednokratne pelene, nista drugo, a za izlazak, sve sto treba da se obuce beba ukljucujuci i siroki povoj ako ces ga stavljati..

ja sam se porodila u dm jula prosle godine i zaista sam bila zadovoljna, od prijema do izlaska kuci!

fiona29
    Član
    fiona29

Villma bas ti hvala na odgovoru.
    Zbog cega si ti isla na carski?

Meni je u sredu zakazan pregled. Beba mi je na poslednjem UZV 35 + 5 bila okrenuta karlicno i sad cemo konacno u 37 + 5 nedelji da vidimo kako se namestila. U slucaju da je i dalje karlicno moja dr. mi je rekla da bi probala normalan porodjaj sa epiduralom pa ako ne daj boze krene naopako presla bi na carski. Moram da priznam da me malo hvata frka od svega, jer sam se nadala normalnom porodjaju makar trajao ceo dan.

Za epidural su mi rekli samo za sad da uradim trombocite, ako neko ima dodatnu informaciju neka javi :). U sredu bi trebala i sa anesteziologom da imam razgovor.

fiona29
    Član
    fiona29

Evo i deo poruke od Upgrade011 koja je lepo sistematizovala informacije o svim porodilistima u onoj velikoj temi.
    Ja sam izdvojila za Misovica. Ko ima da nesto doda neka kopira, doda i pastuje.

KBC „Dr Dragiša Mišović-Dedinje“ – Bolnica za ginekologju i akuserstvo, Bulevar kneza Aleksandra Karađorđevića 64

http://www.dragisamisovic.com/stranice/c_bolnice_ginekologija.html
    Renovirano 2009

Sobe

Apartmani (broj apartmana ???)

Apartmani 1/2 sa kupatilom
    Cena – ne placaju se

Obicne sobe
    1/4 sa svojim kupatilom

Epiduralna analgezija
    Konsultacije sa anesteziologom (38 nedelja) – ne naplacuje se
    Dobijanje epiduralne analgezije – ne naplacuje se
    Davanje epid. analg. od strane izabranog anesteziologa – nije predvidjena ova usluga

Pre podne radi ??? anesteziologa od ukupno njih ??? i epi se moze dobiti ako je neko od njih slobodan a popodne je dezurno ??? anesteziologa za Bolnicu za ginekologiju i akuserstvo i isto se epi moze dobiti ako su slobodni.

Prisustvo muza
    Nije dozvoljeno

Prisustvo izabranog lekara
    Nije poznato da li je dozvoljeno i po kojoj ceni ???

Baby friendly
    BF sistem se bira
    Bebe su u boksovima i donose se na podoj na 3-4 sata ???

Posete
    Dozvoljne su posete muza BF sistemu, max 15 minuta

Ostalo
    – Imaju sobu gde se ceka na porodjaj ???

Sta treba poneti u bolnicu kad se poradjate, a sta ne?

U kesi poneti:

Mrezasti ulosci – 4 komada
    Sredstva licne higijene
    Peskir(2kom)
    Nesto za grickanje(plazma i obavezno flasica vode)
    Pampers(to vam odmah traze,spakujte 5-6kom)mislim po porodjaju…
    Multimam lanolin(bez ovoga nemojte da idete u porodiliste…)
    Plasticna casa
    Mrezaste gacice(nisu obavezne ali znace…)
    Ostalo po potrebi posle donosi muz…

Nije potrebno poneti

– spavacicu, papuce, bademantil

Dodajte, oduzmite. Takodje napisite sta treba za
    – boravak bebe u bolnici
    – duzi boravak majke u bolnici, ako neko ima iskustva sa patologije, ili ako je neko lezao posle porodjaja
    – izlazak bebe iz bolnice
    – sta treba za epidural
    – sta sve mozete da ocekujete u toj bolnici itd…

villma
    Član
    villma

upravo je meni karlicni polozaj bebe bila indikacija za carski, doktorke koje su me primile htele su da pokusaju prirodno, ali je dr Djekic odlucio da se ide na carski, nije hteo da rizikuje, ne bih da te plasim ali spremi se na to da je carski moguc, oporavak mi je bio ok, i ja sam se pripremala za prirodni, cak sam isla i u skolu za trudnice ali sta ces, meni je beba bila u istom polozaju od sedmog meseca, svaki put na uz ista fotografija, ko ti vodi trudnocu u dm?

fiona29
    Član
    fiona29

Vilma trudnocu mi vodi divna dr. Puric. Jesi ti imala nekog ko ti je vodio trudnocu svo vreme ili kako? U kom momentu su ti odlucili da ides na carski?

villma
    Član
    villma

ja sam tri puta bila, i to kada sam usla u deveti kod dr Golubovica, inace sam privatno vodila trudnocu, bila sam otvorena 5 cm kada sam dosla u bolnicu, i doktorke su oducile prirodni, medjutim dr Djekic je sa dr Loncarem obilazio pacijente, mislim da je to neka vrsta komisije, i on je odlucio cr, cak je i potpisao, suzen mi je vaginalni kanal a i prva mi je beba, dobila sam spinalnu anesteziju i videla bebu odmah…

novajlija
    Član
    novajlija

Da podelim svoje iskustvo s vama sto se tice bolnice DM, uslovi i oseblje mogu opisati jednom recju fantasticno … kao na nekoj privatnoj klinici, preporucila bih svakom ovo porodiliste jer su uslovi vise nego zadovoljavajuci, cisto, doktori i sestre ljubazni … Poradjali su me dr. Draga Stefancevic za koju mogu da kazem da je izvanredna, odusevljena sam sa njom, dr. Milica Puric i dr.Loncar. Sobe su dvokrevetne i cetvorokrevetne sa kupatilom, higijena na zavidnom nivou, beba posle par sati kod majke ali ima pomoc sestara. Treba da ponesete mrezaste gacice par komada, mrezaste uloske par komada, dva peskira, za licnu higijenu, obavezno flasa vode, plazma i za bebu pelene, ako vam bude sta jos trebalo moze suprig da vam donese, inace samo on moze da dodje u posetu.

fiona29
    Član
    fiona29

Evo i ja da podelim moje iskustvo.
    Porodiliste je odlicno. Ja sam se porodila carskim rezom, Maja Antic i Milica Puric su mi radile operaciju. Sve je proslo odlicno i zahvaljuuci njima koje su na vreme primetile indikacije za carski ja sam rodila zdravo dete i nisam se namucila.
    Hvala im do neba.
    Osoblje bolnice je takodje odlicno. Sve pohvale za babice na odeljenju gde leze zene posle carskog. Pedijatrijeske sestre su takodje jako dobre. Jedino je lose sto se u prva 24h posel oporavka od cr. sprovodi baby frendly. Mame nisu u stanju ni o sebi da se brinu a kamoli o bebi. I zamerka pedijatrijskim sestrama sto nalivaju decu adaptiranim mlekom i sto u svojoj brzini da obave posao zaboravljaju da rade sa mamama posle operacije i sa bebama koje su stare svega par dana.

mirkiriki11

drage devojke ja imam jednu nedoumicu, pa bih zamolila za pomoc… da li je potrebno prijaviti se za porodjaj u dragise misovic… naime ja sam u 36 nedelji i dva puta sam bila u narodnom frontu na color dopleru, ali nema sanse tamo da se porodim… dobila sam uput od dr iz doma zdravlja za ctg u dragise misovic… cula sam da je jako velika navala, pa ne znam da li da rizikujem i samo da se pojavim kada mi krene porodjaj :)… hvala

villma
    Član
    villma

mislim da ti moze biti samo prednost da imas karton kod njih, inace ti oni ne rade ctg osim ukoliko ne pokaze uz da nesto nije ok, trazi uput za uz!

dragana1774

Evo i ja da se pridruzim sa mojim iskustvom: u DM, koliko ja znam, a receno mi je od strane lekara u toj bolnici, da tamo nema kartona, vec idete na preglede i uz-e, pa sad, ako barem malo vodite kod njih trudnocu manje su sanse da vas vrate, ako krene porodjaj, a nemaju mesta. Mada, pre mesec dana me nisu primili u DM, a bila sam za hospitalizaciju sa bakterijskom infekcijom koja je dosla do bubrega, dehidrirana sa visokom temperaturom, tako da sam posle toga par sati isla od gak-a do gak-a i stigla do NF. Bilo kako bilo ja se iskreno nadam da ce biti mesta kada meni krene porodjaj, mada, moracu da se spremim i na ono najgore da me posalju u neko drugo porodiliste

mirkiriki11

hvala puno na odgvooru. evo sada sam se cula sa sestrom ginekoloskog odeljenja i zakazala mi je pregled 11.06 kod doktorke Rodic, kaze da je velika navala. ja se samo nadam da mali aleksa nece da krene pre toga 🙂
    ako saznam jos nesto javljam.
    Dragana pokusaj da zakazes pregled kod ginekologaza uz da te ne bi vratili kao sto kaze vilma

villma
    Član
    villma

e mene je ta dr primila kad mi je krenuo porodjaj, ok je, nemas karton ali imas karton-listu pregleda, uz kod njih, oni to zadrze kad se porodis, i za sve treba uput, kao i u ostalim bolnicama naravno…

Ninolina
    Član
    Ninolina

Evo jednim pitanjem da malo ozivim ovu temu, dakle zanima me da li je neka od vas imala iskustva u DM sa doktorkom Draganom Djukovic Micic? Vidim niko, bes niko nju ne spominje ,a ja dobila preporuku za nju da je dobra. Da li je neka bar i na pregledu bila kod nje? Znacilo bi mi svako misljenje i odgovor. Veliki pozdrav!!

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 60 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.