Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi U IŠČEKIVANJU Porođaj Iskustvo sa porodilistem Dragisa Misovic

Ova tema sadrži 59 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Saky 7 godine, 5 meseci ranije.

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 60 ukupno)

Iskustvo sa porodilistem Dragisa Misovic

• Ninolina
    Član
    Ninolina

Devojke, nije valjda da nijedna nije cula za ovu doktorku Draganu iz DM? Cula sam, a citala da mnoge hvale neku doktorku Maju u porodilistu D. Misovic ali ne mogu da verujem da nijedna nije ni cula za ovu dr Draganu…

Magritte
    Član
    Magritte

Da li je neko cuo ili imao iskustva sa dr. Jakovljevicem?

Queen
    Član
    Queen

Ja sam, pred kraj prve trudnoce (maj 2009), isla nekoliko puta (2-3 puta) na UZ u DM kod dr Maje Antic i ipak su me vratili u 2h nocu sa probusenim vodenjakom sa izgovorom da nema mesta……vrlo ljubazno mi je dezurni dr sa cigaretom u ustima ponudio da u hodniku cekam do 10h ujutru kad bude otpust i kad ce verovatno biti mesta ali pri tom ne zna da mi kaze kad bih mogla da se porodim.
    Zavrsila sam u NF iporodila se u 12h.

Znam da je to novo porodiliste, renovirano, lepo, cisto sve i da bi sve zelele tamo da se porode. Sve je to ok al mi nekako to sa vracanjem porodilja ne ide u glavu….

macaraca
    Član
    macaraca

jel imaneko iskustva sa dr Rodic?

Ushtipak
    Član
    Ushtipak

Razmisljam o porodjaju u Misovicu, pa bih volela da neka od „skorijih“ porodilja podeli sa nama svoje iskustvo. Znam da novopecene mame imaju malo vremena zbog svojih andjelcica, ali bar par reci? Cula sam i da je super, i da nije, da su sobe dvokrevetne, ali i da su cetvorokrevetne, da je bebi frendli, ali da su zabranjene posete (????), kao i da cele noci gori svetlo u sobama? Molim vas za sveze utiske.

Saky
    Član
    Saky

Ushtipak ja sam se porodila u Misovicu pre sedam meseci i prezadovoljna sam.
    Sobe su sve dvokrevetne sa kupatilom i delom gde se bebe kupaju,previjaju i mere.Sve je cisto,higijena je na visokom nivou.
    Bebi frendli je obavezan,mada u svakom momentu imas pomoc pedijatriskih sestara.U posetu moze doci samo tata i niko vise.To je u interesu mama i beba.
    Cistih spavacica i posteljine uvek ima dovoljno.Bade mantil,spavacice i papuce su njihovi,to je obavezno.
    Svetlo je nocu gorelo na hodniku.Prekidac za svetlo u sobi ti je iznad kreveta tako da mozes da ga upalis-ugasis kad god.
    Verovatno znas da je epidural besplatan sto je jos jedan veliki plus za ovo porodiliste.Nema mogucnost prisustva tate na porodjaju sto je minus.
    To je u kratkim crtama,pitaj slobodno ako te jos nesto interesuje :-*

IXI
    Član
    IXI

Saky, hvala, ovo mi je mnogo znacilo, jer i ja planiram tamo da se poradjam.
    Imam jos par pitanja, ako nije problem…
    Jel istina da vracaju (salju u drugo porodiliste) ako je guzva, treba li neka veza i jel obavezno da budes njihov pacijent pre porodjaja?
    Unapred hvala

Saky
    Član
    Saky

Ixi draga nije problem,pitaj sve sto te zanima
    Jeste,istina je da vracaju trudnice/porodilje jer samo porodiliste je veoma malo i nema mesta za sve porodjene zene.Ja sam lezala na odelenju carskih rezova jer nije bilo mesta.Ja sam se toga najvise bojala ali zbog prenesene trudnoce primljena sam na patologiju i odande sam odvedena na porodjaj.
    Nisam imala nikakvu vezu a opet svi su me tretirali kao da je imam.Ma kad sam legla na onaj sto za porodjaj i osvrnula se da bacim pogled na sobu gde cu na svet doneti svoje dete,pomislih da nisam u Srbiji.
    Nije obavezno da budes njihov pacijent ali ne bi bilo lose da odradis neki uz kod njih.Svi pregledi se zakazuju telefonom.Kod pojedinih lekara je velika guzva,ceka se po mesec dana na pregled.Treba ti uput iz doma zdravlja samo prvi put,oni te upisu i daju ti neki kao kartoncic i svaki sledeci put dolazis sa tim.Naravno za porodjaj ti treba poseban zeleni uput.
    Za epidural se trebas prijaviti oko 36 nedelje.Imaces razgovor sa anesteziologom koji ce ti dati pristanak sa kojim dolazis u porodiliste kad dodje trenutak.Inace anesteziolog je bio divan kao i anesteticari,jedan od njih me je verujte mi mazio po kosi dok se anesteziolog pripremao da da epidural
    Evo nekih slicica samog porodilista
    ovo je grupni razgovor sa anesteziologom

porodjajna sala i sto

soba u kojoj lezite odredjeno vreme posle porodjaja

soba na postopodjajnom odelenju

Zelim vam svu srecu,brz i lak porodjaj :-*

IXI
    Član
    IXI

Saky, DIVNA SI :hag: , hvala ti puno. Pa jos i slicice… Nemam reci:-*
    U sredu idem kod mog dr koji mi je rekao prosli put da ako hcu da se poradjam u “Dragisi“, dace mi uput da odem na pregled kod njih, pa cemo videti kako ce biti dalje. Znaci pregled moram da zakazem?
    Stvarno mi je ovo mnogo znacilo, nemam reci kako bih ti se zahvalila sem da ti posaljem jos jedan veeeliki :-*
    Nadam se da cu ovog puta moci i ja da se javim na ovoj temi sa svojim iskustvom. Prosli put sam se porodila u Visegradskoj i ne bih volela da se tamo vratim, ako to ne bude preka potreba. Iskustvo je uzasno, ne sto se porodjaja tice, vec osoblja koje ja ne bih zaposlila ni kao zatvorske cuvare 😈 !

Saky
    Član
    Saky

Ixi potpuno te razumem i moj prvi porodjaj je bio uzasan sa jos uzasnijim osobljem a trajao je beskonacno.
    Da,pregled se zakazuje telefonom i to samo u odredjenom periodu,cini mi se od 10-12h ili od 14-16 ,nemoj da me drzis za rec.Imala sam i telefon negde al ga zagubih.Probaj na 988.Pozovi rano ujutro pa ce ti oni reci od koliko do koliko je zakazivanje
    :-*

IXI
    Član
    IXI

Hvala, Saky.
    Zvacu u cetvrtak, javljam ti sta sam uradula.
    :-* :hag:

ivaivana
    Član
    ivaivana

ja sam se poradjala u misovicu dva puta pre 2godine i 5 meseci i sad pre 3 meseca ne znam ni za bolje ni za gore , ja nisam preterano odusevljena, ni sa cim. oba puta, su me zeznuli na porodjaju prvi put ranu drugi put mi se umalo dete nije ugusilo bilo je do pola modro, teget boje, jer sam se prebrzo otvorila a oni to nisu ocekivali ,a ja nista nisam osetila ma ni blage napone ni kontrakcije nista ( tako sam reagovala na epidural) , a dete ko zna koliko guralo da izadje.
    verujem po pricama drugih da je horor u drugim porodilistima al meni ovo sto sam videla deluje ocekivano tako treba da bude.
    svi su zaista ljubazni i predusretljivi dobices od ptice mleko, jedino sto drugi put kad sam bila morala sam da trazim spavcicu svaki put kad mi treba cista jer ih nije bilo u hodniku kao prosli put dok carsavi jos stoje tamo.moja cimerka je ostala 6 dana i zato sto nije htela da trazi 6 dana je bila u istoj spavacici.inace i njoj su zeznuli na porodjaju probusili su vodenjak i bebi poceli da opadaju srcani tonovi i ostala je bez kisonika pa su radili neke testove.
    i postoji nocno svetlo u cetvorokrevetnoj sobi koje je iznad ogledala gde se kupaju bebe al realno od placa beba u cetvorokrevetnim sobama tesko da mozes da spavas. na odelenju prirodnih porodjaja 12 kreveta 2 cetvorokrevetne i dve dvokrevetne a na cr ima valjda isto toliko kreveta ali ne znam kakve su sobe.
    ja ne poznajem nikoga ko se tamo poradjao u skorije vreme a da nije imao sigurnu vezu, ako bas hoces tamo nadji vezu svi hoce tamo ali je premalo porodiliste na ovoliki grad.
    pozdrav i srecno

IXI
    Član
    IXI

Hvala Ivaivana, svaka sugestija i iskustvo su mi dobro dosli, ma kakvi oni bili. Iskreno mislim da, nazalost, kod nas u porodilistima treba samo imati mnogo srece, gde god da ides. Strasno mi je to sto se tako divan cin pretvara u horor! Pa kako mi Bog da. Meni su prvi put na porodjaju, posto je bila guzva (nas 17 je cekalo da se oslobode boksovi), “odvrnuli“ indukciju tako da sam dobila napone na 4 prsta i kad sam ih pitala sta da radim, oni mi dali kiseonik i rekli da zadrzavam napone, sto je stvarno ne moguce. Ma ne mogu ni da se prisecam tog strasnog iskustva, ponizenja…
    Prvi put se nisam ni opterecivala porodjajem, ali sad, posle svega najradje bih ga “preskocila“ 🙁
    Hvala vam puno :hag:

sabandijilla

A kako ste zadovoljni sestrama na laktaciji? Jesu li vam pomagale da se izmuzavate, jesu li vam bar pokazale kako se to radi? Ja vucem fobiju od proslog porodjaja, tri dana me niko nije izmuzao niti mi pogledao grudi iako sam i imala vezu i molila i plakala. Izadjoh iz porodilista sa drecavo crvenim grudima tvrdim kao kamen, mislim da me je spasilo to sto sam tako kratko ostala. Posle mi dolazila privatno jedna sestra iz Zemunske bolnice, izmuzavala me svaki dan i ujutro i uvece, pa se sve sredilo, ali bilo je bas kriticno. Tih dana sam svaki dan dobijala temperaturu 38, pa izmuzavanje, pa kupus, pa obloge, pa se nekako smanji, pa za 3 sata opet isto i tako nedelju dana bez spavanja, a mama i sveki mi cuvale bebu na smenu dan i noc, posto nisam imala vremena ni za kakve druge aktivnosti.

Necu da vas plasim buduce mame, najverovatnije se vama nece desiti nista slicno jer retko kome nadodje bas toliko mleka. Petar je sve vreme uredno sisao, ali nije izvlacio ni blizu koliko se meni stvaralo. Rekla mi je ta sestra iz Zemunske bolnice da imam mleka za 4 bebe najmanje, ali opet mislim da je njihov posao da prepoznaju ko je kritican slucaj i da pomognu, a ne bas da me tako puste da se mucim sama. Sta bi bilo da sam kojim slucajem morala da ostanem u bolnici dan, dva duze?

rozga
    Član
    rozga

Kad ste vec aktivirale ovu temu da se i ja pridruzim 🙂
    Mene zanima kakvo vam je iskustvo sa epiduralom u Dragise Misovica?

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 60 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.