Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi PORODICA Posao i Finansije Istraživanje – Novac ne donosi sreću

Ova tema sadrži 13 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  zadar08 9 godine ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 14 (od 14 ukupno)

Istraživanje – Novac ne donosi sreću

• malisha75
    Član
    malisha75

Istina. Baš bih volela da pročitam sve zaključke navedenog istraživanja.

http://www.blic.rs/Slobodno-vreme/Vesti/196423/Istrazivanje-Novac-ne-donosi-srecu

"Novac može da doprinese trenutnom osećaju zadovoljstva, ali ne donosi pravu sreću, pokazalo je najnovije istraživanje, prenosi “Dejli mejl”.

Prema rezultatima ankete u kojoj je učestvovalo preko 136.000 ljudi iz 132 zemlje, novac poboljšava kvalitet života i utiče na povećanje osećanja “zadovoljstva životom”, ali ima mali utiocaj na svakodnevno raspoloženje.

Anketa, koju je sprovela organizacija “Gallup”, pokazala je da je ljudima od novca mnogo važnije da ih drugi poštuju i da osećaju da imaju kontrolu nad svojim životima.

Ispitivanje je sprovedeno putem telefonskih poziva i kućnih poseta anketara i objavljeno je u “Žurnalu o ličnosti i socijalnoj psihologiji”.

Učesnici u anketi su ocenjivali različite oblasti svog života na skali od nule do deset i opisivali pozitivne i negativne emocije koje su doživeli prethodnog dana.

Oni su odgovarali i na pitanja o tome da li se osećaju poštovanima, da li mogu da računaju na porodicu i prijatelje u nekoj kriznoj situaciji i koliko su slobodni da sami biraju svoje dnevne aktivnosti.

Veza između novca i sreće je bila ista kod većine ispitanika, bez obzira na njihov uzrast, pol i socijalnu klasu kojoj pripadaju.

Rezultati su pokazali da je zadovoljstvo životnim standardom raslo sa povećanje ličnog i nacionalnog dohotka, ali su pozitivne emocije bile mnogo povezanije sa drugim faktorima.

“Znali smo iz ranijih istraživanja da je novac donekle povezan sa osećanjem sreće, iako su njegovi efekti slabi. Tako da bi odgovor na pitanje: ’Da li nas novac čini srećnim?’, bio ‘Da, pomalo’”, izjavio je doktor Ed Dajner, koji je vodio istraživanje.

“Veoma je zanimljivo koliko je slaba veza između pozitivnih osećanja i uživanja. Iako je istina da će bogaćenje činiti da budemo zadovoljniji životom, ono neće mnogo uticati na uživanje u životu”, dodao je Dajner.

Podrška porodice i prijatelja, kao i posao koji ispunjava više utiču na sreću od materijalnog bogatstva. "

secer
    Član
    secer

slazem se da glava, zub i sve ostalo manje boli sa puno novca, ali isto tako novac donosi i mnogo vece probleme……
    bitan je ali nije ono sto odredjuje nasu srecu…da je tako svi bogati bi bili srecni, a obicno je obrnuto!
    zdrava glava moze dosta da utice na srecu, ali novac uvek dobro dodje, pa makar kao sredstvo spoznaje.

T3
    Član
    T3

slazem se da novac donosi trenutno i kratkorocno zadovoljstvo..
    jeste bitan i neophodan za zivot ,ali nije jedini izvor srece..
    ko ga ima samo ga vise glava boli,i ima samim tim vise problema jer sto ga vise imas vise i trosis tj siris se,a ko ga nema taj samim tim ima svega manje..
    nije zlato sve sto sja pa tako ni novac nije jedino merilo srece,jeste lepo kad ga imas ,mozes da trosis ali to je sve kratkog veka jer pare su za trosenje to je bar neka moja deviza i kako dodju tako i odu…

meni je u zivotu najbitnije da ga imam ni previse ni premalo dakle taman toliko da migu skromno i komotno da zivim priustim i sebi i deci nerke osnovne stvari po moguscstvu koju i pride,da imamo da jedemo tj puzn frizider,da nebudenmo zeljni nicega,da pl,atim racune,,imam auto,eto recimo kucu ,stan ,letovanja ,ztimovanja svake godine i ja sam zadovoljna..
    za ostalo manje vise nije problem..kazu cega i koga nema bez toga se moze..
    kad bi realno gledala koliko su moje mastarske moci meni ni tri banke ne bi bile dosta da ispunim svaku zelju ili san..stoga vodim se time da nemoze i jare i pare tj sve u zivotu da imas pa sam zadovoljstva i time sta mogu..

pare nisu problem para nema…hihihihi to je cuveni citat iz nekog filma alki stopostotno tacan..
    cim imas pčara nastaju problemi kao i glavobolja,ali ko ga racionalno i pametno trosi moze i bez toga..
    tako a pare u dzep,pamet u glavu i bez nervoze,glavbobolje i problerma..
    nemoj da brigas brigas zivot se stara dokm bude ljudi bice i para….

dunja26
    Član
    dunja26

novac kao novac je potreban jer treba jesti, placati racune i podmiriti kojekakve obaveze al ni u kom slucaju nije merilo srece i ja isto kao t3 sto se novca tice dovoljno mi je da imam za one osnovne stvari, da imam za dete, naravno obuca i odeca i te stvari i poneko letovanje i neki odmor a ako ga ima i za vise od viska glava ne boli :ruganje:

T3
    Član
    T3

tako je dunjce…za cega mora da ima ima i uvek se nadje i stvori a za cega nerma pomirimo se s tim i teramo dalje bice neki drugi put ili ako ne za to za nesto drugo..
    najbitnije mi je da su mi deca obucena i obuvena,pun frizider tj da nisu gladni i zedni i zeljni nicega ,a za sve ostalo ako i nebude nije mi zao..kod nas tako traju epizode imanja i neimanja para..mi ili ih imamo ili ih nemamo,usatedjevine nikad a o visku da i ne govorim..mada kad se zadesi naravno da dobro dodje i od njega sto kaze dunja ne boli glava ,samo moze da pripomogne..
    iako mm dobro zaradjuje ,ja imam neku solidnu platicu jos plus roditeljski dodatak svakog meseca opet sa troje dece ne zivimo bahato niti se razbacujemo..kupujemo i trosimo samo na ono sto moramo..
    ne ispunjavam deci svaku zelju kupim im pokatkad koju sitnicu mada oni nema cega nemaju i kad su odeca i obuca i igracke ,knjige i tako te gluposti u pitanju..prioritet je sad vise nemanja jer mu svaki mesec trebaju pelene,mozda koja nova stvar,kozmetika,kasice hrana i za to mora da bude..
    naravno tu je i hrana za nas na koju najvise trosimo,kucna hemija,nasa kozmetika,potrebstine ili koja obnova necega u kuci,auto tj gorivo,racuni..ima tgu podosta troskova tako da eto nasa primanja uglavnom odlaze na sve to…
    ostane uvek nesto alio je to malo,tako da onda zivotarimo do sledece plate..ali se ne zalimo i zasad ok ,skromno zivimo..raspodelimo za gde koji dinar ide,kupimo sta treba,malo i uzivamo u smislu tipa da se nekad ponovimo ili kupimo nesto neplanirano,odemo negde pa se opet istrosimo ali nezalimo..
    jednom se zivi a pare jesu neophodne za zivot ali samo potrosno sredstvo pa tako na njih i gledamo i tako sa njima i rukujemo..hihihi

kod mene ko da uvek postoji zmija u dzepu tesko da se pare zadrze..ali u vecini situacija dobAr sam ministar finansija tj dinkic u nasoj kuci i kako namestim i raspodelim novac ipak ga ostane za neke druge stvari ili one zlu netrebale…
    mada ko i svaka zena volim da trodsim..ali sada kad imam decu najvise i najcesce na njih…i mi i sve ostalo sem onog sto mora je u drugom planu..
    prvo oni pa sve ostalo..naravcno tu svrstavam i nihove stomake hihihi..odecu,obuci ma sve sto im treba da bi bili kompletni…

Lavita
    Član
    Lavita

danas smo bili u zoo vrtu, pa su se deca vozila na raznim spravicama, pa svi zajedno u vozic na voznjicu, pa balon, pa posle svi na pice

ovo nista nije potrebno da bi bili srecni
    ali mi smo bas bili ispunjeni i srecni jer smo gledali nasu decu kako su srecna i zadovoljna

sada ce neko napisati da smo trebali uzeti loptu otici na livadu i igrati se svi zajedno
    i to je lepo i to je sreca

ali opet
    zdravlje je najbitnije jer ako si zdrav sve se moze
    a ako nemas novac da kupis dobre cizme koje ne propustaju vodu, dobru jaknu kada je hladno
    onda ces se razboleti
    i sve tako u krug

ne treba meni novac da ja budem srecna
    ali on se tako prokleto namece
    i bas ga ne volim
    ne volim pare

i najvise bi volela kada bi znala sada da ce moja deca uvek imati sta da jedu, obuku….
    a gde je tu skolovanje, treninzi

opet setim se nekih ljudi koji nisu imali ni dinara ali svojim talentom su se probili i pokazali ko su i sta su
    kada citam sve te biografije od velikih ljudi
    uvek se tu potkrade neki tekst o tome kako im je detinjstvo bilo tesko
    kako nisu imali, kako se secajju da su jeli jednu proju 3 dana

ali opet nije svako dete srecno toliko da uspe da se izbori za sebe u ovom surovom svetu

ne znam nikoga iz svog okruzenja ko nema pare da je nesto uspeo u zivotu
    i da je srecan

smrc

mene zadovoljava tako malo
    ali da li bi me tako malo zadovoljavalo da nemam onu jaknu i one cizme kada udari minus 20

uf

T3
    Član
    T3

danas smo bili u zoo vrtu, pa su se deca vozila na raznim spravicama, pa svi zajedno u vozic na voznjicu, pa balon, pa posle svi na pice

ovo nista nije potrebno da bi bili srecni
    ali mi smo bas bili ispunjeni i srecni jer smo gledali nasu decu kako su srecna i zadovoljna

divno lavita bas lepo ispunjen dan decjim smehom i srecom ima li sta lepse..i mi cesto tako znasmo da pustimo mozak na pasu malo odemo ngde van grada i razonodimo se naravno bez ili sa msalo para…

i na livadi i u parkicu je lepo zasto da ne ali eto u tako nekom zoo vrtu ,vozicu ili tvrdjavi je deci daleko zanimljiovije i zasto da ne ne kosta puno a puno znaci..

u pravi si prvo zdravlje ,ljubav pa novac..ja ih bar tako rangiram..ni ja nevolim pare kad ih imnam samo me glava boli ali kao sto rece moraju se imati tj uvek se namecu..i uvek ti trea i kaput i cizme kako tevbi tako i deci kad je hladno to sve stoji..tako da biti srecan sa i bez para nije isto ,ali mpoze se i sa manhje novca biti …
    u pravu si da neki nemaju pa mnogo vise kasnije imaju..
    to se nikad ne zna i novac nije merilo srfece niti onaj ko ga i koliko ima koliko je doar ,pametan ili uspesan..uvek zivot nekako namesto da bas oni sto imaju talenta nemaju novca da se u tom nekom sportu ili cemu vec ostvare,da oni sto imaju firme i direktori su iste sa sve voznim parkom nemaju ni srednju skolu a kamoli mozga u glavi ali imaju pare i nima vrte sve..
    zivot zna ponekad biti surov ..uglavnom mnanesti da para na paru ide..valjda tako mora..a ja se nadam i zelela bi da imam uvek taman toliko para da moja deca ne oskudevsaju u nicemu tj i ja i mm tj kompletna moja porodica..za sve ostalo po izlozima i radnjama moze i ne mora da se ima..
    nije zlato sve sto sja pa tako nije ni najbitniji novac…

njamiii
    Član
    njamiii

Ej, i mi smo juce bili u zoo vrtu 🙂

T3
    Član
    T3

njamili eto jos jedne srtece sa malo para..
    mi smo danas tj sam napunila klincima bazen u dvoristu,lepo su se brckali,donela im sok,grickalice ,suncobran iznad,peskiri ih cekaju kad izadju ko na pravom bazenu..
    eto za nista para imali smo super dan tj popodne bolkje nego da smo otisli na gradski platili ulaz bili u onoj guzvi,te potrosoili pare na sladoled te na neki sokic te za prevoz..ovako jeste da su i bazen u kom se kupaju i sok koji su pili i grickalice sto su jeli placeni ali to je vec druga tema hocu da kazem da sa onim sto vec imate i sa imalo i sa malo para moze da se napravi prava uzivancija…

Lavita
    Član
    Lavita

njamiiii sigurno smo se srele
    hahahaha
    bas lepo
    od sada cu da presrecem mame i da pitam
    da li znas za forum roditelj portal
    kako ne
    ja sam lavita
    a ti ja sam ta i ta

inace srela sam tako vecito zabrinutu
    kaze
    jao ja tebe znam ti si lavita
    kazem ja njoj jao vecito zabrinutaaaaaaaaaaaaa
    kad su poceli da se smeju svi oko nas hahahh
    smesnooooooooo

srecna mama

Novac je jako bitan, hteli mi to da priznamo ili ne.Naravno da ne treba biti do te mere tuzna individua da prepustimo se tome da nam zivot u potpunosti kreira novac, u smislu da ne stvaramo porodicu ukoliko nemamo novca toliko, i toliko, ukoliko nemamo stan, ali smtarm da treba ipak raditi u skladu s asvojim mogucnostima.Mm i ja npr. ne zelimo da sirimo porodicu dok jos malo ne stanemo na noge,mislim da treba razmisljati dugorocno jer deci treba priustiti i odmore, aktivnosti, nove patike, odecu, raznorazne aktivnosti, a kako cete ako nemate novac.J alicno ne volim price sto ne pravite drugo, nemojte tako da gledate, za dete uvek bude, to nije tako-Niko nema prava da detetu uskrati pravo na ono sto treba da ima, nije trazilo da se rodi.Novac je jako jako bitan, ulepsava zivot i mnogo pojednostavljuje zivot….

Natasa
    Član
    Natasa

U pravom smislu reci-ne donosi srecu, jer osmeh mog deteta, poljubac,zagrljaj, prisustvo dragih ljudi ne moze da se kupi.
    Ali eto mi bi bili jako srecni da imamo svoj krov nad glavom, a nemamo toliko novca da ga obezbedimo, pa cemo u septembru dici kredit.
    Eto to je ono osnovno od cega svaki covek polazi.
    Zadovoljni smo primanjima,mozemo sebi da priustimo letovanje, predstojeci kredit i da imamo za pristojan zivot sto kaze T3.
    Bicu srecna da tako ostane, vise nam ne treba.

nakica
    Član
    nakica

Novac ne donosi srecu, ali nas ponekada cini srecnim 🙂

zadar08
    Član
    zadar08

nedonosi srecu definitivno ali moze da doprinese sreci u vidu mogucnosti putovanja, kupovine poklona drugima, placanje racuna za struju sto cini srecnim el.distribuciju itd.. tako da se moze reci da vas novac donosi srecu drugima.. sta donosi srecu nama?u mom slucaju porodica.

Gledanje 1 članaka - 1 do 14 (od 14 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.