Ova tema sadrži 357 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  sarica1983 6 godine, 2 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 358 ukupno)

Izgled poslije porodjaja

• Misteri
    Član
    Misteri

Drage mame, koliko se vaš izgled promijenio poslije poroda i šta se to konkretno promijenilo? Da li je vaše tijelo isto kao prije i da li ikada više može biti isto? Da li ste zadovoljne svojim tijelom ili niste?

Pa da počnem prva.
    Pa mogu reći da sam zadovoljna svojim izgledom nakon poroda. Još uvijek me oslovljavaju sa gospođice :> , imam isto kilograma kao i prije trudnoće, nemam strije (osim na grudima i guzi) imam ravan stomak itd, da se ne promovišem više 🙂
    Međutim, gore spomenute sike su se opustile i po njima imam strije, tako da izgledaju kako sasušene narandže, što nije nimalo privlačno. Dakle, sa njima nisam ni malo zadovoljna, ali to je cijena dojenja i nije mi ni malo žao što sam je platila.
    U globalu postoje neke promjene, možda sitne, ali ipak postoje.

Misteri
    Član
    Misteri

I zaboravila sam da pitam, da li ste bile opterećene svojim izgledom? Jeste li držale dijete, išle na neke korekcije i šta mislite o tome?

Bojana I Anja

Kod mene se nista nije promenilo cak sam i mrsavija nego pre trudnoce.
    Nemam stomak strije jedino sto imam podocnjake do brade zbog nespavanja.
    Cesto me pitaju koje sam godiste kad me vide sa Anjom misle da sam suvise mlada za dete ja uskoro 27 godina.
    Dva meseca posle porodjaja sam se vratila na staru kilazu,nisam drzala dijetu ali sam bila opterecena kilazom i izgledom.
    Grudi su se malo opustile zbog dojenja ali mi uopste nije zao zbog toga.

Brandza
    Član
    Brandza

Ja sam od drugog porodjaja josh „svezha“…
    nakon prvog porodjaja sam iz porodilishta izasla kao pre trudnoce,ali sam zato nakon mesec dana nabila preko 10kg…sebi sam bila lepa,nisam ni primecivala tu kilazhu (verovatno je glavni „krivac“ za to mm :))…grudi su mi ostale iste,ali sam dobila puno strija na stomaku,koje su posle par meseci totalno izbledele i stanjile se…za Anjin prvi rodjus sam bila mrshavija nego pre trudnoce,i super sam izgledala (ah,usta,hvalite me 😆 )…nisam drzala dijete niti sam vezbala…
    u drugu trudnocu sam ushla sa 3 kile manje nego pre prve trudnoce,a iz porodilishta sam izasla sa 2,5kg viska…nigde se nisam ugojila,nemam salca nigde na telu,jedino shto mi smeta je kozhura na stomaku…stomak mi je bio mashala velik,pa nij ni chudo odakle tolike kozhe…ali ne opterecujem se time,sve ce to doci na svoje za mesec-dva…zadovoljna sam sada svojim izgledom,jedino nemam vremena da se lickam i pickam :>

gorana
    Član
    gorana

Gle,gle ko se javio…sve i jedna sto nema problema sa kilazom :>
    Pa da vam se pridruzim.
    U trudnoci sam se ugojila tek da se kaze da sam malo nabacila.Naravno da nisam bila opterecena ni tada kao ni sada.Meni je taj visak savrseno pristajao.
    Posle porodjaja mi je ostalo 5 kg,koje su nazalost otisle…ali dobro,opet sam na starom.
    Nemam na stomaku ni jednu jedinu striju,stomak mi je zategnut i niko ne veruje da se ne bavim sportom.
    Kao i vecini zena(koje su dojile)grudi su mi se opustile,ali to i nije neki problem kada ih niko ni nevidi.
    Uglavnom ni ne opterecujem se svojim izgledom jer sam zadovoljna :-*

ivy
    Član
    ivy

Ja sam se ugojila 26kg a sa porodjajem je otislo celih 6kg i naredne sedmice jos 3,5,ostalo su sve bili moji kg koje sam nabacila u toku trudnoce ali nevezano za trudnocu nego sam krkala ko 3 zene.
    Kad sad pogledam slike iz trdunoce…zene moje kako ste me i vi a i svi u mojoj okolini ubedili da se kg ne vide a ja kao tenk.
    Jos sam bila sva ponosna sto se kg ne vide a gde se bre ne vide bas sam se nagojila.
    Bez dijete mrsavim polako,stomak je skoro ravan.
    Evo za 9 meseci je otislo jos 12 kg(ne racunajuci onih 9,5 posle porodjaja)znaci manje od 5 je ostalo do stare kilaze ali mi nesto tu nije jasno…nosim garderobu od pre porodjaja(tad sam imala 61kg sad oko 66 visoka sam 181cm)…kako to???
    Nisam zadovoljna izgledom,lice mi je kao u pibertetlije,napale su me bubuljice,takodje i po rukama i nogama…kozmeticarka kaze da je jos uvek zbog hormona jer dojim…
    E sad me zanima nesto…kad ste skontale da imate strije po grudima? dok ste jos dojile ili posle? Inace posle porodjaja su mi se pojavile strije na boku par komada i na guzi(skroz na pozadini) isto par komada ali su nestale misteriozno,na guzi se ne vide uopste a na boku se kao nesto moze prepoznati,ja mogu,mm je corav i svi ostali

Ivanela
    Član
    Ivanela

Meni je sve ostalo isto…osim kilaze, al nekako ne sekiram se jos za to, nisam bas puuno deblja nego pre, kad bih se malo disciplinovala skinula bih to, ali jos se odmaram…strije nisam dobila nigde a grudi…vec napisah negde- nisu mi se svidjale ni pre trudnoce (nego samo u trudnoci 🙂 ), ali mislim da nema sad nekog razloga da se opterecujem…lako se to da zakamuflirati dobrim brusom :>
    Inace u mom komsiluku ima jedna zenska sto nije htela da doji, da joj se ne bi grudi opustile…odmah mi je palo na pamet:“Hm, mora da misli da ce joj JOS NEKO videti te grudi, pa se zato toliko sekira oko izgleda :> “ Tom mislju sam se utesila, kao nema veze sto moje nisu naj naj, kad me mm voli jel da :> 😆
    Inace zensko telo je cudo- posle onolikog stomaka ponovo izgleda isto kao pre, cak malo i sportski kao da radim trbusnjake, a ja nista od toga…to je genetika protiv toga se ne moze.Mnoge zene i posle dve bebe opet imaju grudi kao pre, a ja :doomed: , ali zato cu da sredim guzu da me „vadi“ :kreten:

kaja
    Član
    kaja

🙄 Jao, ja uopšte nisam zadovoljna svojim izgledom. I u trudnoću sam ušla sa 3kg viška, ali pošto mi je prvih nekoliko nedelja bilo muka, pa sam slabo šta i jela, to se nekako izjednačilo i namestilo. Ali posle, kad mi se otvorila diiiznaaa! Ajmeee! Ali, i tako sam ostala u granicama normale za jednu trudnicu. Imala sam 17kg "viška" dan pred porođaj. Posle porođaja me niko nije merio, a ni ja se nisam setila da se izmerim kod kuće. Nisam smela na dijetu zbog dojenja, a od nervoze zbog mleka i nespavanja sam stalno grickala nešto i to je od mene napravilo malo pokretno bure! Kada sam dva meseca posle porođaja stala na vagu i shvatila da, umesto da imam 5kg manje, ja imam 5 kg više… :sok: :sok: :sok: Strahota jedna!
    Sad kako vreme ide, sve sam pokretnija, manje jedem (pazim, ali još ne držim dijete nikakve) došla sam u tu situaciju da treba da skinem još 5kg. (bolje je nego onih 10! što su me strefili!!)
    Nisam sebi lepa ni zgodna i nervira me što mnogo razmišljam o tome… Pogotovo kad vidim neke slike od pre! Muka me uhvati!
    Grudi su mi ok, za sada. Imam strija najviše na preponama :buljavko: po koja sa strane i zgužvani stomak. Ali kao da se povlače, a i mackam ih nekim kremama. Mislim, baš sam bila velika trudnica, pogotovo na moju nizinu :ruganje: Stomak mi je već u 6. mesecu bio ohoho! Sestre mi se stalno čudile na kontroli…
    Ali znam da će sve doći na svoje, kad tad! Ipak je činjenica da se nisam ništa trudila oko izgleda, pa ne mogu da očekujem ni da se čudesno sad od jednom naprvavim u neku manekenku! :ruganje:
    Mm kaže da je njemu sve ok. Ja mu verujem/ne verujem, zavisi kakav mi dan… Hahaha
    Ma stesaću se kad počnem da radim, kad Jana prohoda, sad kad dođe leto pa budemo na salatama i vodi! Videćete! Samo malo :strikam: :strikam: :strikam:
    ;]

mama malog Borisa

Mislim da je suvisno diskutovati o izgledu trudnice. Naime svaka je na svoj nacin i lepa i sarmantna…i debela.
    Tako da se ja ne opterecujem previse o sadasnjem izgledu. Bice vremena posle porodjaja…

ivy
    Član
    ivy

kaja – 20/3/2008 13:31
    Ma stesaću se kad počnem da radim, kad Jana prohoda, sad kad dođe leto pa budemo na salatama i vodi! Videćete! Samo malo :strikam: :strikam: :strikam:
    ;]

Kajo jel to najavljujes da ces postaviti slike??? :bravo: :klanjam:

Ili si pogresan glagol upotrebila? ako si mislila cucete dobices :batinepoguzi:

Misteri
    Član
    Misteri

Ivy da ti odgovorim na pitanje. Ja sam strije po grudima zapravo počela uočavati tek poslije poroda, pogotovo nakon što sam prestala dojiti. Naime, imala sam ih par u trudnoći ali su se u većem obimu pojavile tek poslije, iako sam se capala svim mogućim kremama i pomadama. Ali me to uopšte ne čudi jer su jadnice podobro mjenjale veličinu poslije svakog podoja 🙂

mama malog Borisa izgleda da nisi dobro pročila moj post jer tema nije o izgledu trudnica, nego o izgledu nakon poroda. Zato je i stavljena u ovaj podforum.

Brandza
    Član
    Brandza

mama malog Borisa – 20/3/2008 13:36

Mislim da je suvisno diskutovati o izgledu trudnice. Naime svaka je na svoj nacin i lepa i sarmantna…i debela.
    Tako da se ja ne opterecujem previse o sadasnjem izgledu. Bice vremena posle porodjaja…

ne pishe se o izgledu trudnice…vec o izgledu nakon porodjaja 🙄
    ivy…i ja sam bez problema stajala u stvari koje sam nosila u srednjoj skoli 😯 ,a u odnosu na tada sam imala bar 5kg viska…mozhda nam kosti otezaju nakon porodjaja/trudnoce 💡 :> …bubuljice su ti sigurno zbog hormona…
    nakon prvog porodjaja….kada sam dobila posle 3 dana upalu grudi,probudila sam se sa silikonima 😆 ,i bukvalno cele grudi su mi bile prosarane debelim crvenim lajnama…doslo mi da :sok: jer sam mislila da su strije…ali nakon par nedelja se to skroz povuklo,i nije ostala nijedna jedina crtica na njima…

ivy
    Član
    ivy

Joj misteri bas me razocara 🙁
    ja sam kontala da ih nece ni biti ako se do sad nisu polavile…a zagledam ih jadna i mackam….pih dzaba trud….
    Ja jos dojim i dojicu i jedno vreme su bile ogromne,mm je svima govorio da je moja sisa veca od Bokijeve glave…ali on to kao sa ponosom prica kako njegova zena doji i njegov sin ima puno da krka.
    Ja ne mogu reci da su mi se obesile ali daleko su od onih kakve su bile pre trudnoce…ni ne secam se vise. Boki sad siki rekreativno tako da u njima nema mleka kao pre,uvek su polumekane-do skroz mekanih…No dobro kad sam pocela da dojim prepustila sam sike Borisu pa sta bude bice,nego se razocarah za strije…mislila sam da sam ih pregrmela

ivy
    Član
    ivy

Brano lepse zvuci da je to 5kg misicaBody BuilderLaughing 2

kaja
    Član
    kaja

ivy – 20/3/2008 13:37 Kajo jel to najavljujes da ces postaviti slike??? :bravo: :klanjam:Ili si pogresan glagol upotrebila? ako si mislila cucete dobices :batinepoguzi:

Hmm, može biti! Može biti!

;] ;] ;]

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 358 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.