Ova tema sadrži 78 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  njamiii 8 godine ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 79 ukupno)

Izmlazanje mleka

• Lelejn
    Član
    Lelejn

Da li ste koristili pumpice za izmlazanje mleka?Ako jeste koje?Da li pomazu ili odmazu?
    Ja se premisljam da kupim, a nisam cula bas pozitivne reakcije,doduse pitala sam samo jednu poznanicu.

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

Ja sam kupila Avent pumpicu posto mi u toku noci nadodje puno mleka,pa reko ajde lakse sa njom da se izmlazavam,nisam nesto zadovoljna snjom,sa svim Aventovim proizvodima sam prezadovoljna osim naravno pumpice i dude varalice,moj Luka vise se nasisa sam,a sa pumpicom ne mogu toliko da izmlazam,dok on kad sisa samo se cuje guc,guc,guc……….

mayya
    Član
    mayya

Ja imam AVENT pumpicu i prezadovoljna sam njom. Jako mi je pomogla. Prosto ne zanam kako bih se snasla bez nje ikako su nekada zene izmlazavale rucno. Uh!
    Odlicna je i mozes da je pozajmis od nekoga kome trenutno ne treba, jer se iskuvava i moze da se ponovo koristi. Dosta je skupa da je kupujes, a da nisi sigurna da li ce ti valjati.
    Mene je spasila!

LediIv
    Član
    LediIv

lelejn, po meni to je jedan od najboljih izuma svih vremena, ne znam sta bih radila da je nisam imala. samo je mayya u pravu, nije uopste jeftina, a posto moze da se iskuvava, bolje da je pozajmis ako imas od koga.
    ako budes imala srecu da ti mleko ide kako treba, da su ti bradavice u redu, i uz to bebu koja sisa kao luda, pumpica ti nece trebati, osim u retkim situacijama. ali posto ja nisam imala ispunjen nijedan od tih uslova, ne znam sta bih radila. u stvari, znam – lena bi verovatno imala moje mleko samo desetak dana, a ovako sam uspela da izvucem tri meseca.
    a da ne pominjem koliko mi je pomogla u 2-3 navrata kad su mi se upalile grudi, tu stvarno ne znam kako bih prezivela bez pumpice

tratincica

Ja nisam imala AVENT pumpicu nego neku APLE sa flasicom ali ni ona nije losa a cena je vise nego prihvatljiva. Pomogla mi je kad mi se grudi prepune mlekom i kad sam se izmlazala da spremim rizolino za moju bebu. Nije mi mnogo pomogla kad sam imala upalu dojke prvi put ( imala sam je 2 puta ) zato sto sam bila “tvrda“ a nisam ni imala mleka. Ali posle kada se laktacija regulisala bila je vise nego odlicna. Na zalost otisla mi je guma kojom se pumpa pa je trenutno neupotrebljiva. I ona se moze rastaviti i iskuvavati, sto sam ja redovno radila.
    Kod izmlazanje bradavice upocetku bole i narastu toliko da se uplasis ali se to brzo normalizuje, vise ne boli i bradavice ne rastu toliko.

Lelejn
    Član
    Lelejn

meni pumpica ustvari netreba svakodnevno,moja beba posisa sve super,vec mi treba da izmuzem,jednom dnevno uvece taj jedan nocni obrok koji preskoci,da bi ostavljala mleko u zamrzivac za 25. i 26. kad imam svadbe, a mozda i za 28.9. za ispit.
    nije meni problem rucno ,nego mi dugacoooooooooo,po pola sata sat izmlazanja
    pa me zanima da li sa pumpicom to ide brze i da li je s pumpicom bolno?

mayya
    Član
    mayya

Sa pumpicom je mnogo brze, naravno. A boli u pocetku, dok ne naucis kako treba da je koristis. Bar je mene bolelo, ali su mi tada bile ne pripremljene grudi, jos u porodili$tu. Sadje pesma! Ako nadjes pravi polozaj, samo malo pritisnes rucicu, a mleko samo sisti. Super je stvar. Nije samo kad nemas mleka, pa da pospesis. Korisna je i kada spremas tj uvodis kasice posle. U svako povrce moze da se umesa i mleko, kako bi beba lakse prihvatila. Ja sam u trenutnoj fazi. Izmlazam se za par min.
    Ma :alkoholicari: zivela pumpica!

Lelejn
    Član
    Lelejn

Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket
    ta aventova koju svi preporucujete da li je ko ova prva,a ova sa druge slike jel vredi?
    ova prva kosta 3900din., a druga 370din.!

Lelejn
    Član
    Lelejn

a videla sm kod nas u robnoj kuci neku pumpicu sa dve flasice 800 i nesto dinara,ako nije nuk,nemogu da se setim,a izgleda ko ta prva,e sad verovatno nesto od ovih iformacija sto sam ja kao zapamtila nije tacna ili nije nuk ili nije ta cena ili nija ta vrsta pumpice,jer ako je sve tacno onda je super jeftino!

bubica021
    Član
    bubica021

aventova izgleda kao ova prva na slici.ja sam je koristila 4 meseca i ok je(bila sam prepuna mleka pa sam zato morala toliko da se cedim,)mislim da je odlična, čula sam da postoji električna pumpica koja sve radi sama, to mi odlično zvuči…da li neko ima iskustva s tim? ne znam kako se neko uopšte uspeva cediti ručno! kako reče mayya ŽIVELA PUMPICA!

Lelejn
    Član
    Lelejn

EVO SVE NUKOVE OD NAJJEFTINIJE DO NAJSKUPLJE
    Da li je neko koristio ove jednostavnije bez rucice nukovu ili chiccovu,ja ustvari nemam od koga da pozjmim,a upotrebila bi samo par puta(max desetak),pa mi se za to bas i nedaje 3500 i 4000 hiljade,a ove bez rucice su do 500din!Samo neznam da li i one ubrzavaju proces ili ne?

Irssa
    Član
    Irssa

Lelejn – 13/8/2007 00:43 Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket ta aventova koju svi preporucujete da li je ko ova prva,a ova sa druge slike jel vredi? ova prva kosta 3900din., a druga 370din.!

ja sam imala ovu, sluzila mi je samo na pocetku, prvih mesec-dva, da se oslobodim viska.

Ova druga je bolja, jer ima bocicu za cuvanje mleka, po meni je bolja jer je korisnija

Lelejn
    Član
    Lelejn

irssa da li ubrzava proces izmlazanja ta sto si je koristila i da li boli pri upotrebi?

Irssa
    Član
    Irssa

Ne boli, napravi se vakum i mleko sam izilazi, ali ja sam mogla da je koristim samo kada su mi cice bile prepunjene, a kada nisu, taj vakum nije mogao da se napravi i nije moglo nista da se izvuce.
    Ja sam uglavnom rucno, ujedno sam i masirala grudi i razbijala cvorice, nekako mi je bilo lakse

Lelejn
    Član
    Lelejn

Da li te pumpice ujedno i razbijaju cvorice?Da li je pre njihovog koriscenja isto masiranje i priprema grudi kao i kad se rucno izmlaza?

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 79 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.